به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
اخبار 24 ساعت گذشته:

درآمد 2700 میلیاردی دولت از طرح رجیستری تلفن همراه

رئیس اتحادیه واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی گفت: زمان ورود یک دستگاه موبایل به کشور، ۹ درصد مالیات بر ارزش‌افزوده، ۵ درصد عوارض ورودی گمرک، ۴ درصد مالیات بر درآمد علی‌الحساب، ۳ درصد سود بازرگان، ۲ درصد هزینه حمل‌ونقل، ۱ درصد اهدایی به هلال احمر و ۲ درصد متفرقه که در مجموع ۲۶ درصد است، دریافت می‌شود. سیدمحمود صفار تأکید کرد: بازار موبایل ایران ۱۲ هزار میلیارد تومان گردش مالی دارد و قاچاق در کالای تلفن همراه ضرر ۲۷۰۰ میلیارد تومانی به دولت می‌زند و حالا با اجرای طرح رجیستری افزون بر ساماندهی بازار، دولت نیز درآمد مناسبی کسب می‌کند. گفتنی است، از محل یک درصد تعرفه برای هلال احمر ماهیانه ۱۰ میلیارد و در سال ۱۲۰ میلیارد تومان به هلال احمر کمک می‌شود.
كمك‌هاي مردم به زلزله‌زدگان در حساب‌هاي بانكي سلبریتی‌ها ماند

با گذشت بيش از دو ماه از زلزله در استان كرمانشاه، هنوز از سرنوشت كمك‌هايي كه قرار بود از طريق سلبريتي‌ها در اختيار زلزله‌زده‌ها قرار گیرد، اطلاع دقيقي در دست نيست و مشخص نیست اين كمك‌ها كه اكثراً نقدی بوده‌است، الان در چه مرحله‌ای هستند؟براي سومين‌بار است كمك‌هاي مردمي‌ كه قرار بوده از طريق هنرمندان در اختيار زلزله‌زده‌ها قرار گيرد، با سرنوشت مبهمي روبه‌رو مي‌شود. در حالي كه به نظر مي‌رسد موضوع جمع‌آوري كمك از سوي هنرمندان يك شيوه رایج براي امداد‌رساني به زلزله‌زده‌ها شده است، فاطمه دانشور، مدير عامل يك بنياد خيريه كه در امداد‌رساني به زلزله‌زده‌هاي بم حاضر بود، از عملكرد سلبريتي‌هايي كه از مردم كمك قبول كرده بودند، انتقاد كرد و از آنها خواست كمك‌هاي مالي كه در اختيار دارند براي زلزله‌زده‌ها خرج كنند.فرهاد تجري، نايب رئيس كميسيون اصل 90 مجلس شوراي اسلامي نيز مي‌گويد: به‌رغم كمك‌هاي زيادي كه براي زلزله‌زدگان استان كرمانشاه، توسط هنرمندان و ورزشكاران شاخص يا همان سلبريتي‌ها از مردم جمع‌آوري شد، اين كمك‌ها به خوبي بين حادثه‌ديدگان توزيع نشد و مي‌توان گفت كه ردپايي از اين كمك‌ها ديده نمي‌شود. اين نماينده مجلس تأكيد مي‌كند: ماندن كمك‌هاي نقدي مردم در حساب سلبريتي‌ها هيچ‌توجيهي ندارد و نمي‌دانم كه قرار است چه مشكلي را از مردم در آينده حل كند .از چهره‌هاي شاخص هنرمند، ورزشكار و افراد شناخته شده كه در فضاي مجازي شماره حساب بانكي براي دريافت كمك نقدي اعلام كرده بودند، اين انتظار مي‌رود كه حداقل در حد يك يادداشت درباره سرنوشت كمكي كه چند ميليارد تومان بود، روشنگري كنند. حداقل بايد مشخص شود اين حجم از پول و سودهاي انباشته شده بانكي ناشي از رسوب پول در حساب‌ها، تا چه حد مي‌تواند در راه بازسازي مناطق زلزله‌زده مفيد باشد.

چرا وزیر نفت مسئول پيگيري حادثه سانچی نشد؟
در روزهاي گذشته، علامت‌ سؤال‌های زيادي در افكار عمومي مبني بر دخالت نکردن وزارتخانه‌هاي نفت و راه و شهرسازي در مديريت حادثه سانچی مطرح شده بود كه در نشست خبری روز اعلام شد، بخش اعظم سهام شركت ملي نفتكش متعلق به سازمان تأمين اجتماعي و صندوق بازنشستگي كشوري است. علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به عنوان مهم‌ترين مقام ارشد مرتبط و مسئول مستقيم بالادستي بايد متولي اصلي پيگيري مباحث مرتبط با اين حادثه و ساماندهي تيم امداد و روابط با دیگر كشورها مي‌شده است.

میدان عمل سپاه در عالم سیاست پاسخ به تهدیدات سیاسی است
سردار سرتیپ حسین سلامی گفت: آمریکا چند روز پیش تلاش کرد در فتنه جدید، جهان را علیه ما متحد کند که شکست خورد و حتی متحدان آنها نیز آمریکا را همراهی نکردند،‌ امروز آمریکا در موضوع فلسطین و انتفاضه هم منزوی است. وی گفت: آمریکا برترین قدرت جهان است؛ اما ناکارآمد شده و هر چه تلاش کرد قدرت نفوذ ایران را کم کند، نتوانست و به آشفته کردن داخل ایران روی آورد که باز نتیجه نگرفت. وی همچنین با اشاره به اینکه مواضع سپاه شفاف است، افزود: سپاه نهاد سیاسی‌کار نیست و میدان عمل او در عالم سیاست پاسخ به تهدیدات سیاسی است که نظام و انقلاب را در معرض خطر قرار می‌دهد. وی گفت: سپاه مدافع انقلاب اسلامی است و ورود سپاه در عرصه‌ها جنبه تبیینی و روشنگرانه دارد و هر جا احساس کنیم فریب و نیرنگ می‌خواهد افکار را از انقلاب منحرف کند، روشنگری می‌کنیم.

روایت بهزاد نبوی از سبک زندگی هاشمی‌رفسنجانی
بهزاد نبوی گفت: «اوایل انقلاب خیلی‌ها بودند که سعی می‌کردند خودشان را خیلی انقلابی‌تر از آنچه هستند، نشان دهند و جانماز آب بکشند، اما آقای هاشمی جزء این دسته نبود، بلکه همانی بود که می‌نمود. نمی‌خواست خودش را هیچ‌جوری عوض کند. با آقایان هاشمی، شهید بهشتی و شهیدرجایی جلسات هفتگی منظم داشتیم. وقتی نوبت شهید رجایی می‌شد، غذا از پادگان حفاظت می‌آوردند که بعضاً ساچمه‌پلو یا قیمه‌پلو بود. خود شهیدرجایی هم کاملاً همان بود؛ یعنی او هم جزء کسانی نبود که ریا کند؛ ولی نوبت به آقای هاشمی که می‌رسید جوجه کباب، کباب برگ و کباب کوبیده می‌داد. البته الآن همه‌جا این غذاها سرو می‌شود؛ ولی دو، سه سال اول انقلاب این‌طوری نبود. مثلاً جوجه‌کباب غذای اعیانی محسوب می‌شد. یادم می‌آید حتی از طرف شهید رجایی مورد انتقاد قرار می‌گرفت؛ اما می‌گفت من همین‌طوری هستم و غذای خوب می‌دهم. می‌خواهید بخورید، نمی‌خواهید هم نخورید

الجبیر هم مدعی اصلاح برجام شد
وزیر خارجه عربستان سعودی گفت: توافق هستهای به اصلاح نیاز دارد تا ایران نتواند به غنی‌سازی اورانیوم دست یابد. عادل الجبیر اعلام کرد: «ایران بزرگ‌ترین منبع خطر و تهدید در منطقه به دلیل نقش آن در لبنان، یمن و سوریه است.» او همچنین مدعی شد، ایران حوثیها را به موشک تجهیز می‌کند تا با آن عربستان را هدف قرار دهند. الجبیر بدون اشاره به تجاوزات و جنایات و کشتار بیش از دو سال و نیم کشورش علیه یمن، اعلام کرد که عربستان بیش از یک میلیون پناهنده یمنی دارد و اجازه نخواهند داد یمن به دست ایران و حزب‌الله بیفتد. وزیر خارجه رژیم سعودی همچنین مدعی شد،‌ بنادر یمن باز است؛ اما حوثی‌ها کمک‌های انسان‌دوستانه را به سرقت می‌برند!
عروس و دامادها در انتظار «بله» بانک‌ها

با وجود تصمیم مشترک دولت و مجلس برای افزایش وام ازدواج به 15 میلیون تومان، رئیس‌کل بانک مرکزی نسبت به اجرای این اقدام، تردید دارد؛ درست شبیه تردیدهایی که نسبت به افزایش وام ازدواج به ده میلیون تومان در سال گذشته داشت.امسال هم که زمزمه افزایش وام ازدواج به 15 میلیون تومان در کمیسیون تلفیق مجلس مطرح شد و نمایندگان اعلام کردند در لایحه بودجه سال 1397 این مساله را لحاظ خواهند کرد، بانکیها مجددا همان استدلالها را مطرح میکردند. اما وقتی دو هفته پیش رئیسجمهور نیز با افزایش وام ازدواج به 15میلیون تومان موافقت کرد، این مسئولان از بیان مخالفتهای خود عقبنشینی کردند. سیف به خبرگزاری خانه ملت اعلام کرده بود که خوشحال میشود اگر بانکها بتوانند برای پرداخت وام ازدواج اقدام کنند، ولی باید تلاش کرد منابع قرضالحسنه بانکها بیشتر تقویت و تجهیز شود تا بتوانند تکالیف تعیین شده را انجام دهند. این موضع رئیسکل بانک مرکزی تا حدی به سمت شرایط سخت بانکها برای تأمین مالی تسهیلات تکلیفی آنها سوق داشت.

ناصری: ناطق هم شاکی شده روحانی برای دولت وقت نمی‌گذارد

عبدالله ناصری (عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و مشاور خاتمی) در گفت‌وگو با روزنامه فرهیختگان خبر داد: روحانی در مقایسه با همه رؤسای جمهور پیشین بعد از انقلاب، وقت برای دولت نمی‌گذارد. می‌گویند او از ساعت 9:30 صبح تا 19 سر کار است! این را تردید ندارم و یکی از اعتراضات و انتقاداتی است که دوستان روحانی به او دارند. وی می‌افزاید: ناطق نوری در همین زمینه به روحانی اعتراض کرده و گفته؛ من که الان فقط یک حوزه علمیه در لواسان دارم از ساعت 6:30 صبح آنجا حاضر می‌شوم و شما باید کمی زودتر بروید و به سخن وزرایتان گوش کنید.ناصری می‌گوید: رئیس‌جمهور حوزه‌های کلیدی کشور را شوخی گرفته است. او به دلیل روحیه‌اش مشورت‌پذیر نیست. روحانی ذهن پیچیده امنیتی دارد. وی همچنین با بیان اینکه «جهانگیری قصد خروج از دولت را داشت با توصیه خاتمی ماند»، گفت: روحانی قدرشناس جهاد جهانگیری در انتخابات نبود.به گفته ناصری «دستگیری برادر جهانگیری حضورش را برای 1400 سخت کرد».ناصری می‌گوید: روحانی در حوزه اقتصادی موفق عمل نکرد و حوزه اقتصادی دولت بسیار به هم ریخته است. نهاوندیان گزینه وزارت اقتصاد روحانی بود؛ لاریجانی پیام داد که رأی نمی‌آورد.یادآور می‌شود تذکر ناطق نوری به روحانی درباره صرف وقت بیشتر برای اداره دولت، در حالی است که مرحوم هاشمی رفسنجانی نیز در آخرین جلسه یکی از کمیسیون‌های «مجمع تشخیص مصلحت نظام»، از شیوه مدیریت روحانی گلایه و انتقاد جدی کرده بود؛ به این دلیل که وقت کافی روزانه برای رسیدگی به مشکلات اقتصادی نمی‌گذارد و هم اینکه از موضع بالا برخورد کردند و ملاقات با او حتی برای من (هاشمی) هم آسان نیست.

ادعای آلمان برای جست‌و‌جوی ۱۰ مظنون جاسوسی برای ایران

مقام‌های آلمان اعلام کردند که عملیات جست‌وجوی سراسری در این کشور برای یافتن ۱۰ مظنون به جاسوسی برای ایران را آغاز کرده‌اند. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، سخنگوی دفتر تحقیقات فدرال آلمان اعلام کرد که معتقد است مظنونان از نهادها و شخصیت‌ها در آلمان به نفع نهادی مرتبط با ایران جاسوسی می‌کردند. عملیات یافتن این مظنونان از سوی نیروهای اطلاعات داخلی آلمان صورت گرفته است.

طرح جدید نمایندگان برای ممانعت از انتصاب دوتابعیتی‌ها در دولت

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو هیئت تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از افراد دوتابعیتی و دارای گرین کارت در حوزه مدیران ارشد کشوری با بیان اینکه برای رفع خلاء قانونی در این حوزه طرحی 7 ماده‌ای از سوی نمایندگان تدوین شده است، گفت: در یکی از مواد این طرح امور استخدامی افراد دو تابعیتی در دستگاه‌های دولتی تعیین تکلیف شده است.وی ادامه داد: در این طرح درباره افرادی که تابعیت کشور دیگری به آنها تحمیل می‌شود و در داخل هم تابعیت ندارند مواردی مطرح شده است.نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: در این طرح مشخص شده که رئیس‌جمهور، رئیس قوه قضائیه، معاونان آنها، مشاوران رئیس‌جمهور، دادستان کل کشور، وزرا و معاونان آنها، استاندارن و فرمانداران اگر در کشور دیگری به دنیا آمده باشند و تابعیت اولیه آنها در آن کشور ثبت شده باشند نمی‌توانند در این مناصب قرار گیرند.

کنایه قاضی پور به روحانی در صحن علنی مجلس

نماینده ارومیه در مجلس با اشاره به عدم اعلام وصول سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس گفت: این در حالی است که برخی می‌گویند امام زمان را هم می‌توان نقد کرد.نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه 26 دی) و در جریان طرح سؤال خود از علیرضا آقایی وزیر دادگستری درباره علت پرداخت نشدن حقوق، مزایا و پاداش کارکنان شورای حل اختلاف سراسر کشور، گفت: در حقیقت باید این سؤال رااز آقای نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس‌جمهور می‌پرسیدیم.وی افزود: اما چون طبق قانون از معاون رئیس‌جمهور نمی‌توان سؤال کرد و از آنجا که آقای لاریجانی رئیس مجلس نمی‌گذارد سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس اعلام وصول شود و خودش باید در این باره روز قیامت پاسخ دهد، سؤال را از وزیر دادگستری مطرح می‌کنیم.قاضی پور در ادامه گفت: برخی می‌گویند می‌توان امام زمان را نقد کرد اما با وجود آن، سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس اعلام وصول نمی‌شود.
اینترنت ماهواره‌ای رایگان ۶ ماه دیگر می‌آید

به زودی مردم خاورمیانه به خصوص در افغانستان، عراق و بخش‌هایی از افریقا مجهز به اینترنت رایگان ماهواره‌ای می‌شوند. هرچند همگان در انتظار اینترنت ماهواره‌ای فیس‌بوک هستند، اما کمپانی موسوم به Quika متعلق به اپراتور ماهواره‌ای Talia خبر داده است که نیمه دوم 2018 اینترنت پرسرعتی را روی کشورهای خاورمیانه و شمال افریقا می‌فرستد. دیتای اینترنتی این ماهواره روی Ka-band تعریف شده و مناطق فاقد زیرساخت برای اتصال به اینترنت در اولویت قرار خواهند گرفت. قرار است کشورهای بیشتری تحت پوشش ماهواره‌ای کوئیکا قرار گیرند

۳۳ میلیون یارانه‌بگیر حذف می‌شوند

مرکز پژوهش‌های مجلس با بررسی لایحه بودجه اعلام کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد و ویژگی‌های بودجه سال آینده انتظار می‌رود رشد اقتصادی به حدود ۳ درصد و نرخ تورم به حدود ۱۱.۵ درصد برسد. در صورت افزایش قیمت حامل‌های انرژی برآورد می‌شود ۲.۸ درصد به نرخ تورم اضافه شود. پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی به خانوارها از ۴۱ هزار میلیارد تومان فعلی به ۲۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافته که با توجه به پرداختی ماهیانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به هر نفر به معنای حذف ۳۳ میلیون نفر از دریافت یارانه است.

دادستان قزوین دریافت عوارض از جاده «قزوین-زنجان» را ممنوع کرد

دادستان قزوین گفت: در آزادراه «قزوین - زنجان» برخی نقاط با مشکل تخریب آسفالت و خاموش بودن روشنایی در فواصل طولانی و عدم ترمیم گاردریل‌هایی که در تصادفات تخریب‌شده و مشکلاتی در علائم راهنمایی و رانندگی وجود دارد که با توجه به همین دلایل و تا رفع کلیه عیوب و مشکلات این محور، دریافت عوارض از سوی شرکت مربوطه به دستور دادستانی ممنوع شد.

ترامپ دیوانه‌ای است که فقط بلوف می‌زند

روزنامه رودونگ سینمون کره شمالی به تمسخر توئیت رئیس‌جمهوری آمریکا درباره "دکمه هسته‌ای قوی‌تر و بزرگ‌تر" پرداخت. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در سوم ژانویه سال جاری میلادی در توئیتی نوشت: من هم روی میزم دکمه هسته‌ای دارم. اما بزرگتر و قدرتمندتر از مال تو {کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی} است!" این روزنامه در یادداشتی این توئیت را "اسپاسم یک دیوانه" توصیف کرد و نوشت: اسپاسم ترامپ در سال جدید بازتاب وضع سلامت روان نامناسب یک دیوانه است که نتوانسته بر مردم و ارتش کره شمالی فائق آید. او "دیوانه‌ای است که تنها بلوف می‌زند." این یادداشت در حالی منتشر شده که رئیس‌جمهوری آمریکا اخیرا گفته بود، احتمالا با کیم جونگ اون دیدار می‌کند و گفته شده به روزنامه وال استریت ژورنال نیز گفته دو طرف احتمالا روابط خوبی دارند. اما ترامپ این مساله را رد کرده است.
کنایه های توئیتری آیت الله مصباح
یزدی به روحانی

آیت‌الله مصباح یزدی در حساب توئیتری خود نوشت: «می‌گویند مردم میتوانند بر امام معصوم هم خرده بگیرند، انتقاد کنند و در جایی فرمانش را اطاعت نکنند. این مطالب را نه در پشت کوه قاف که در پایتخت جمهوری اسلامی ایران گفتهاند! با وجود اینان، امام زمان چقدر باید خون دل بخورد؟!» او در توییت دیگری هم نوشت: «اگر بخواهد شمشیر بکشد بلافاصله خواهند گفت: خشونت از هر کسی که باشد محکوم است. تعصبات را کنار بگذارید و به بحث و گفتگوی منطقی روی بیاورید
ضرر 113 هزار میلیاردی تاخیر در طرح های عمرانی

بر اساس گزارش جدید یکی از وزارتخانه های اقتصادی به تعدادی از مسئولان ارشد اجرایی، اعلام شده طی سال های 1381 تا 1394 به طور متوسط باید 511 طرح عمرانی در هر سال به اتمام می رسید اما فقط 23 درصد آن ها خاتمه یافتند، لذا در مجموع هزینه ای معادل 113 هزار میلیارد تومان، مازاد بر پیش بینی بودجه های سنواتی، بر اقتصاد کشور تحمیل شده به نحوی که حدود 50 درصد اعتبارات اختصاص یافته به طرح های عمرانی طی این دوره، بابت هزینه تاخیر در اتمام پروژه ها بوده است.

شارژ مالی دولت برای پیگیری دعاوی خارجی علیه ایران

پس از آن که یک مقام مسئول در نهاد ریاست جمهوری، در گزارشی به دولت اعلام کرد با توجه به افزایش دعاوی له و علیه دولت در مراجع قضایی و دعاوی خارجی، نهادهای مسئول در کشور ناگزیرند برای دفاع یا طرح دعوی بین المللی از نیروهای متخصص و حقوقدانان آشنا به دعاوی بین المللی و حقوق بین الملل استفاده کنند. اما کارشناسان متخصص و استادان حاضر نیستند با دستمزد پایین مصوب سال 1389 فعالیت کنند؛ هیئت دولت با صدور مجوزی در روزهای اخیر، ارقام پرداختی به این کارشناسان را افزایش داد.

روایتی از انتخاب آقای جوادی آملی به عنوان رهبر

محسن رفیقدوست در گفت‌وگویی درباره هاشمی گفت: آقای هاشمی هم مانند مقتدای خود حضرت امام، در تاریخ ما ناشناخته آمد و ناشناخته رفت. این اواخر پیش آقای هاشمی می‌رفتم و این را هم بگویم که خطابم به ایشان حاج اکبر بود. گفتم «حاج اکبر این درسته که امام فرمودند تا زمانی که شما و آقا دست‌تان در دست هم باشد، این انقلاب آسیبی نمی‌بیند؟ هم شما تأیید کردید هم آقا».ایشان در تمام جلساتی که در رابطه با رهبری پیش می‌آمد، با استدلال ومحکم می‌گفتند برای رهبری آقای خامنه‌ای بدیل ندارد. یک روز همین بحث‌ها را با ایشان می‌کردیم که گفت «یک روز پیش آقا رفتم و گفتم اجازه بدهید از ریاست مجمع خبرگان کناره‌گیری کنم. من دیگر پیر شده‌ام و بروم قم زندگی کنم. آقا هم فرموده بود که آن وقت تکلیف من با کیست؟» روز دیگر تعریف کرد «با آقا نشسته بودیم و لیست کسانی که ظرفیت رهبری دارند را نوشتیم و شروع کردیم به آنها نمره دادیم. همه رد شدند به جز آقای جوادی آملی. ناگهان هردو باهم گفتیم ایشان هم که زمان امام در قوه قضاییه بود و بعد رفت. گفتم آقا غیراز خودت کسی نیست. من هم به شما می‌گویم امروز هم برای رهبری کسی را به جز ایشان نداریم.» در یک جلسه‌ای کسی به آقای هاشمی گفته بود اگر شما رهبر می‌شدید بهتر نبود؟ ایشان پوزخند عجیبی زد و گفت: «در تشخیص امام شک داری؟ امام درست انتخاب کرد

بیش از این خلاف شرع نکنید و استیضاح را اعلام وصول کنید

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از دستور کار هیئت رئیسه مجلس خارج شده است. مسعود پزشکیان در پاسخ به تذکر حسین مقصودی نماینده سبزوار گفت: درباره درخواست استیضاح آقای ربیعی در هیئت رئیسه مجلس صحبت کردیم و درباره تعداد متقاضیان استیضاح نیز بحثهایی مطرح و قرار شد اگر تعداد همانقدر باقی ماند استیضاح را اعلام کنیم و اگر کاهش پیدا کرد آن را اعلام نکنیم. مقصودی در تذکر خود خواستار اعلام وصول استیضاح ربیعی وزیر کار شد و عدم اعلام وصول آن را اقدام خلاف شرع و قانون دانست. وی یادآور شد: بیش از این خلاف شرع نکنید و استیضاح آقای ربیعی را اعلام وصول کنید. اعضای هیئت رئیسه هم می گویند که اعلام وصول نکردن آن خلاف قانون است

اخبار روزانه:
* عباس زارع، مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری با اشاره به اینکه سامانه‌های نوین آبیاری یکی از ۱۶ پروژه اولویت‌‌دار در اقتصاد مقاومتی است، گفت: برنامه ۱۰ ساله طرح سامانه نوین آبیاری کشور به ستاد اقتصاد مقاومتی ارائه شده است. وی با تأکید بر اینکه دولت و رهبر معظم انقلاب از اجرای طرح‌های آبیاری نوین حمایت می‌کنند، بیان داشت: در سال ۹۵ از صندوق ملی ۵۰۰ میلیون دلار و امسال ۳۰۰ میلیون دلار تخصیص یافت .
* دولت در بودجه سال 97 جدولی را که بر اساس آن حدود 200 میلیارد تومان به نهادها و مؤسسات غیر دولتی کمک می‌کرد، حذف و بودجه آنها را در زیرفصل‌های برخی وزارتخانه‌ها قرار داد! با پیشنهاد نمایندگان و تصویب کمیسیون تلفیق کمک به نهادهای خاص و مؤسسات غیر دولتی فرهنگی و آموزشی حذف شد و این بودجه برای سود وام مسکن رزمندگان و معلولان به صورت یارانه اختصاص یافت.
* معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد، سناریوی جدید آمریکا در تشکیل نیروی نظامی 3۰ هزار نفری در شمال سوریه با همکاری کردها، همانند سایر سناریوهای آمریکایی با شکست مواجه خواهد شد. «فیصل مقداد» در گفتوگو با المیادین افزود: این سناریوی آمریکایی همسو و هماهنگ با سناریوهای اسرائیلی در سوریه است و همانند سایر سناریوهای قبلی آمریکا موفق نخواهد بود.
* «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با بیان اینکه هدف اظهارات ترامپ، از بین بردن برجام است و این کشور به دنبال دیکته کردن اولتیماتوم‌های خود است و جهان چندقطبی را نمی‌پذیرد، تصریح کرد: «مسکو در راستای حفظ برجام تلاش خواهد کرد. حفظ برجام اولویت روسیه در سال 2018 میلادی است
* در حالی که کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دولت برای حذف یارانه ۳۳میلیون نفر در سال ۹۷ را تصویب کرد، در جلسه اخیر هیئت‌رئیسه کمیسیون تلفیق با تیم اقتصادی دولت در حضور علی لاریجانی و حسن روحانی به دولت توصیه شده است در حذف یارانه مردم عجله نکند.
* دبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه گفت: علاوه بر تهیه بیش از ۸۰۰۰ جهیزیه در سراسر کشور با کمک کمیته امداد و مؤسسه حضرت رقیه(س)، سپاه بیش از ۲۰۰۰ جهیزیه نیز به‌ شکل مستقل برای مناطق محروم خریداری کرده است.
* ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه فروشندگان گوشی‌های تلفن همراه و لوازم جانبی گفت: سالیانه دو هزار میلیارد تومان بابت قاچاق تلفن همراه هزینه می‌شود که سود آن به جیب قاچاقچیان می‌رود.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: