به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۷۶۴
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
حسن لاسجردی:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکا قصد دارد برجام را تغییرپذیر اعلام کند، به همین دلیل به مخالفت با این توافق می‌پردازد.
حسن لاسجردی کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اعمال محدودیت برنامه موشکی ایران و شرط پذیر بودن برجام، اظهار کرد: برجام شرط‌پذیر نیست و قاعده صفر تا صدی بر این توافق حاکم است.

وی با اشاره به دلیل آمریکا برای شرط پذیرکردن برجام، افزود: آمریکا قصد دارد برجام را تغییر پذیر اعلام کند، از سوی دیگر به این دلیل که چنین موضوعی شعار انتخاباتی ترامپ بر این مبنا قرار داشت که برجام قراردادی یکطرفه‌ و دارای امتیازات بالا است و به منظور اقناع افکار عمومی مانورهایی در خصوص مخالفت و ضدیت با برجام ارائه می‌دهد.

لاسجردی ادامه داد: دلیل تمدید تعلیق تحریم‌های ایران از سوی آمریکا بیش از آنکه به مفاد و روح برجام بازگردد، به شعار انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا مربوط می‌شود.

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: روح برجام تغییرناپذیر است و اگر قرار باشد در این توافق هر نوع جابجایی صورت بگیرد، باید به مراکز صالحه‌ای که در برجام وجود دارد؛ مراجعه شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا با وجود ردپای آمریکا در منطقه، این کشور اصرار بر برقراری نظم جهانی دارد، یادآور شد: خاصیت قدرت‌های بزرگ این است که در تلاشند قدرت خود را از دست ندهند، به همین جهت هم رقبای خود را از میدان خارج می‌کنند.

لاسجردی ادامه داد: قدرت‌های بزرگ به دنبال تفکر سلطه‌طلبانه هستند و تلاش خود را برای بحران‌سازی به کار می‌گیرند تا بتوانند قدرت خود را آشکار کنند البته در مهار بحران‌ها هم از عناصر خود یا وابستگانشان استفاده می‌کنند و به این شکل توان خود را به نمایش می‌گذارند.

کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: آمریکا در خاورمیانه با استفاده از قدرت‌های منطقه‌ای تلاش می‌کند توان مدیریتی،کنترل بر بحران‌ها و چالش‌های سیاسی - اجتماعی را نشان دهند تا از طریق اعمال قدرت یا جنگ نیابتی از سایر کانال‌ها حوزه مدیریت خود را گسترش دهد.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: