به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

وکیل خانواده هاشمی:مجبور شدم قبول کنم و شهادت کذب دادم!
علیزاده‌طباطبایی، وکیل خانواده هاشمی در مصاحبه با روزنامه «فرهیختگان» گفت: در سال 76 فائزه هاشمی با من تماس گرفت و خواست در دادگاه بررسی پرونده روزنامه زن حاضر شوم و به نفع او شهادت دهم، اما من گفتم که هرچه دیده بودم را در شورای عالی امنیت ملی گفتم و دیگر در هیچ دادگاهی حاضر نمی‌شوم. بعد از آن محسن هاشمی با من تماس گرفت و گفت که حاج آقا می‌خواهد شما را ببیند و من به منزل مرحوم رفسنجانی رفتم و قضیه را کامل توضیح دادم و بعد از آن مرحوم رفسنجانی شخصاً از من خواستند که در دادگاه به نفع فائزه شرکت کنم و من هم به خاطر آیت‌الله مجبور شدم قبول کنم و به دادگاه بروم و درنهایت به جرم شهادت کذب به چهار ماه حبس محکوم شدم.

گزارش خیالی فاکس‌نیوز
«
فاکس‌نیوز» آمریکا با انتشار گزارشی خیالی مدعی شده است، ناآرامی‌های گسترده در ایران همچنان ادامه دارد و معترضان به گرمی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تشکر کرده و خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران هستند! در این گزارش آمده است، یکی از معترضان ایرانی در گفت‌وگو با فاکس‌نیوز عنوان کرد که قیام ما تازه آغاز شده است و مردم به هیچ وجه تسلیم نخواهند شد. ما از ترامپ تشکر می‌کنیم و از تمامی حامیان مردم می‌خواهیم که حکومت را از همه جهت تحت فشار قرار دهند.
روش عجیب ترامپ در برابر خواست اروپا
«
پیتر جنکینز» نماینده اسبق انگلستان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در یادداشتی در زمینه بیانیه اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا درباره توافق هسته‌ای نوشت: آمریکا برای تغییر مفاد برجام روشی عجیب در پیش گرفته و در حال تهدید کردن متحدان دیرینه این کشور است. وی در این باره می‌نویسد: با خواندن بیانیه ترامپ متوجه رویکرد شوک‌آور آمریکا در قبال متحدان اروپایی‌اش می‌شویم. با وجود آنکه متحدان واشنگتن چند ماهی می‌شود که مرتباً در گوش ترامپ از فواید برجام به منزله یک توافق منع‌ اشاعه‌ای می‌خوانند و به او می‌گویند که حفظ این توافق برای اروپا خیلی مهم است؛ اما در بیانیه ترامپ می‌بینیم که او به بی‌توجهی به گفته‌های اروپایی‌ها اکتفا نکرده و آنها را تهدید کرده است که در صورت تسلیم نشدن در برابر خواسته‌های وی، دقیقاً همان چیزی را سر اروپایی‌ها می‌آورد که خیلی از آن هراس دارند، یعنی مرگ برجام.

توانمندی‌های دفاعی ما به هیچ وجه قابل مذاکره نیست
سیدعباس عراقچی درباره درخواست آمریکا برای ایجاد پیوند بین برجام و برنامه موشکی ایران و اینکه به نظر می‌رسد این موضوع مشترک اروپا و آمریکا است، گفت: ما با اروپا درباره مسائل منطقه به شدت اختلاف نظر داریم. درباره توانایی‌های نظامی ایران نیز اختلاف نظر داریم. تا الآن موفق شدیم در موضوع برجام اروپا را از آمریکا جدا کنیم، همچنین موفق شدیم برجام را از هر موضوع دیگری جدا کنیم. عراقچی تصریح کرد، اگر اروپایی‌ها درباره برنامه موشکی و سیاست‌های منطقه‌ای ایران نگرانی دارند، جدا از برجام است. اما آمریکایی‌ها از ابتدای برجام دنبال این بودند که برنامه موشکی را وارد مذاکرات کنند؛ که موفق نشدند. معاون وزیر خارجه تصریح کرد: توانمندی‌های دفاعی ما به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و ما اجازه نخواهیم داد موضوع برجام با موضوعات دیگر مرتبط شود.

مأمور ویژه غرب در مسائل ایران
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، درباره سخنان دونالد ترامپ در زمینه توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 بحث و تبادل نظر کرد. به گفته خبرنگار شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی، نتانیاهو در این گفت‌وگوی تلفنی مدعی شد: «آنهایی که می‌خواهند توافق هسته‌ای با ایران را حفظ کنند، باید آن را اصلاح کنندپیشتر نیز مکرون و ترامپ در گفت‌وگوی تلفنی بر لزوم محدود کردن حضور منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران و توقف برنامه دفاعی کشورمان تأکید کرده بودند. گفتنی است، رئیس‌جمهور فرانسه در میانه دی ماه قصد سفر به ایران را داشت که به بهانه اتفاقات اخیر سفر خود را به زمانی دیگر موکول کرد که این موضوعات در کنار هم نشان می‌دهد، گویا قرار است فرانسه نقش ویژه‌ای را در پیشبرد اهداف غرب علیه ایران ایفا کند.

خوش‌خدمتی به سعودی‌ها
رضا پهلوی در مصاحبه با رسانه سعودی «الریاض» با بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی کشور، مدعی شد: این مشکلات به دلیل مبارزه ایران با داعش و دیگر گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه است! وی که پیش از این با افتخار از ترامپ خواسته بود تحریم‌های فلج‌کننده‌ای علیه ایران وضع کند، این بار با وقاحت تمام کشورهای همسایه ایران را به اتحاد علیه جمهوری اسلامی فراخواند و گفت: «ما می‌بایست با یکدیگر برای رویارویی با قضایای سرنوشت‌سازتری در منطقه متحد باشیم و این وعده من است که اگر اوضاع ایران تغییر کند، دست صلح و دوستی به سمت همسایگان عرب خود و در رأس آنها شاهزادگان سعودی دراز کنم.» گفتنی است، ربع پهلوی پیشتر نیز برای خوش‌خدمتی به سعودی‌ها در مصاحبه‌ با یک روزنامه سعودی، از لفظ جعلی برای خلیج‌فارس استفاده کرده بود.
سردار جلالی: تلگرام به ما خیانت کرد باید محاکمه شود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: تلگرام به ما خیانت کرده است و باید برای افشای اطلاعات ما محاکمه شود نباید اجازه برگشت به آن داده شود.سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافندغیرعامل کشور در سخنرانی خود در نشست بصیرت افزایی با موضوع بررسی علت اغتشاشات اخیر در دانشگاه علوم و فنون فارابی با اشاره به اعتراضات و اغتشاشات اخیر در کشور گفت: این یک حادثه امنیتی و مدرن است ، باید ابعاد آن شناسایی شده و توطئه های آتی خنثی شود.رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به نقش مهم شبکه های اجتماعی در زندگی امروزی تصریح کرد: وقتی مردم با شبکه های اجتماعی با هم ارتباط برقرار میکنند کسانی که به اطلاعات آن ها دسترسی دارند به راحتی می توانند در قالب مهندسی اجتماعی ذهنیت، موضوع و بسیج و تهییج را به مردم ارائه و افکار عمومی آن ها را شکل دهند.
هشدار درباره نحوه اعطای «حقوق و مزایای اجتماعی
»

بر اساس ابلاغیه یک مقام مسئول به تعدادی از ادارات و سازمان‌های دولتی، با اشاره به سوالاتی که درباره بهره مندی برخی ایثارگران از "حقوق و مزایای اجتماعی"؛ مندرج در قانون برنامه ششم توسعه، مطرح است، متذکر شده درج این عبارت در ماده 88 قانون مذکور، به معنای حقوق و مزایای اداری و استخدامی، تفسیر نخواهد شد چراکه شمول مزایای مذکور صرفا در زمانی اتفاق می‌افتد که قانون گذار به آن تصریح کرده باشد.

دستور دولت به 7 نهاد برای توسعه گردشگری شهری

طبق دستورالعمل جدید ابلاغی دولت به پنج عضو کابینه، سازمان میراث فرهنگی موظف شده با همکاری چهار دستگاه دولتی، نیروی انتظامی و شورای عالی استان‌ها در کنار استفاده از نظرات تشکل‌های غیردولتی، تا پایان امسال به ارائه آیین نامه ارتقای گردشگری شهری برای تقویت گونه‌های مختلف گردشگری همچون مذهبی، سلامت، طبیعت و فرهنگی اقدام کنند که از جمله مصادیق آن اقامت ارزان قیمت و امکانات بهداشتی برای گردشگران باشد.
سهم هر ایرانی از پول نفت چقدر است؟

پیش بینی ها نشان می دهد درآمد حاصل از صدور نفت و میعانات گازی از ایران در سال 1397 به حدود 53 میلیارد دلار بالغ می شود که در این میان سهم هر ایرانی از این درآمد 662 دلار و 50 سنت خواهد بود . کل رقم ریالی حاصل از فروش نفت 203 هزار میلیارد تومان خواهد بود که با تقسیم بر جمعیت 80 میلیون نفری ایران ، سهم هر فرد ایرانی از این درآمد به 2 میلیون و 550 هزار و 625 تومان می شود. حتی اگر قیمت دلار 4200 تومان، یعنی نرخ متوسط دلار در بازار آزاد برای این محاسبه لحاظ شود، باز این درآمد به حدود 2 میلیون 782 هزار و 500 تومان می رسد که با رقم 231 هزار و 875 تومان برابری می كند.
برجام قابل مذاکره مجدد نیست

شبکه سی‌ان‌ان امریکا به نقل از یک تحلیلگر مسائل بین‌المللی از نشریه امریکایی «نیویورکر» گفت که توافق هسته‌ای ایران قابل مذاکره مجدد نیست. به گزارش ایرنا، «دیوید راد» با اشاره به شرط‌های ترامپ برای تمدید تعلیق تحریم‌های ضد ایرانی گفت: ترامپ چندین شرط قائل شده است که وی می‌خواهد این توافق تغییر یابد. این توافق قابل مذاکره مجدد نیست، اروپایی‌ها آشکارا از این توافق حمایت می‌کنند و پیش از امضای ترامپ اتحادیه اروپا با وزیرخارجه ایران نشست داشتند. مدیر بخش آنلاین نیویورکر افزود: در این چهار ماه، ایران و اروپایی‌ها هیچ اقدامی انجام نخواهند داد، حرف‌های ترامپ را که می‌گوید دفعه دیگر از توافق خارج می‌شود، می‌توان یک «بلوف» خواند، او می‌خواهد به تهدیدهای خود ادامه دهد.

آمار فرار پسران نسبت به دختران ناچیز است

حسین اسدبیگی در واکنش به آمار منتشر شده در رابطه با دختران فراری که تعداد آن‌ها در ۶ ماهه اول سال، ۳ هزار نفر اعلام شده بود، بیان داشت: این آمار‌ها در سه بخش عنوان می‌شود، وقتی می‌گوییم تعداد ۱۳۰۰ نفر با ۱۲۳ تماس گرفته‌اند، باید تاکید کنم که این افراد فقط تماس گرفته‌اند، اما مساله اصلی آمار افرادی است که پذیرش شده‌اند؛ یعنی بهتر بود، رسانه‌ها آمار دقیق را بر مبنای پذیرش در مرکز مداخله عنوان می‌کردند که تعداد آن‌ها ۶۴۴ مورد بوده است.وی افزود: آمار دختران فراری که در بهزیستی پذیرش شده‌اند، آمار مداخله در بحران‌ها است، اما وقتی می‌گوییم این تعداد به خودروهای خدمات سیار مراجعه می‌کنند؛ ممکن است فراری نباشند! ممکن است خانواده و آشنایان به این ماشین‌ها مراجعه کنند و یا افرادی باشند که بخواهند آمار و اطلاعاتی را ارائه کنند، حتی کسانی که تلفنی تماس می‌گیرند، ممکن است بخواهند اطلاعاتی کسب کنند و یا به عنوان اطرافیان فرد فراری چندین بار تماس گرفته باشند و این آمار‌ها را افزایش می‌دهد، در حالی که دختران فراری کسانی هستند که در مداخله در بحران پذیرش شده‌اند.اسدبیگی تاکید کرد: مداخله در بحران یک قسمت نگهداری شبانه‌روزی دارد؛ فرد یا خانواده مراجعه می‌کنند و افراد فراری بصورت مستقیم پذیرش می‌شوند، اما ممکن است افرادی با تیم‌های سیار صحبت کرده باشند در حالی که پذیرش صورت نگرفته باشد.وی تاکید کرد: آماری که در رابطه با دختران فراری اعلام شده، مربوط به بخش مداخله در بحران‌ها است، ممکن است تعدادی به تیم خدمات سیار که در محلات هستند، مراجعه کنند و این افراد فقط برای راهنمایی گرفتن به این مراکز مراجعه کرده باشند.وی در رابطه با آمار پسران فراری بیان داشت: ۱۰۰ پسر در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ از خانه فرار کرده‌اند که نسبت به تعداد دختران ناچیز است.اسدبیگی در پایان گفت: در ۶ ماهه اول سال در مرکز مداخله در بحران ۶۴۴ مورد پذیرش داشتیم که با خط ۱۲۳؛ یک هزار و۷۲۷ مورد، از طریق خدمات سیار؛ ۵۱۵ مورد و در ‌‌نهایت از طریق مرکز مداخله در بحران نیز ۱۴۴ مورد پذیرش شده‌اند.
حلقه‌ای که انصاری‌فرد به نامزدش داد

این روزها شایعه ازدواج کریم انصاری‌فرد بازیکن مشهور فوتبال ایران با یک دختر یونانی دهان به دهان در فضای مجازی می‌چرخد. هرچند در ابتدا گفته شد که عکس‌هایی که از این دو نفر منتشر شده مربوط به یک سال قبل است، اما رسانه‌های یونان خبر این ازدواج را منتشر کردند. انتشار یک عکس جدید در فضای مجازی، موجب شده تا تردیدها در مورد ازدواج کریم انصاری‌فرد با دختر مذکور کمتر شود؛ عکسی که ظاهرا در اینستاگرام دختر میلیاردر یونانی منتشر شده و توضیح آن نشان می‌دهد که این انگشتر هدیه کریسمس کریم انصاری‌فرد به همسرش است. روی عکس از کلمه «شوهر» استفاده شده است.
موقتی بودن انتخاب آیت الله خامنه ای از اساس دروغ است

آیت الله نورمفیدی گفت: در مورد آنچه که در مجلس خبرگان سال 68 بعد از ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و اتفاقاتی که رخ داده شده هفته گذشته در فضای مجازی مطالبی در رابطه با رهبر معظم انقلاب منتشرشده است. در برخی از این مطالب آمده است که انتخاب آیت الله خامنه ای موقتی بوده است که این مسئله از اساس دروغ است. زمانی که شرط مرجعیت به اجتهاد تبدیل شده بود مجددا در مجلس خبرگان رای گیری شد و رهبر معظم انقلاب به اکثریت قاطع رای آورد و صحبت هایی که در فضای مجازی مطرح می شود درست نیست. در ماجرای اغتشاشات هفته گذشته ،سر سران مثلث شوم(آمریکا، اسرائیل و عربستان) به سنگ خورد چراکه وارد ایران شدند که معضلی به وجود بیاورند اما نتوانستند. چندروز پیش سالروز رحلت آیت الله رفسنجانی بود، مردی که از 60 سال قبل همراه امام بود وبرای انقلاب مشکلات زیادی را متحمل شد وهمچنین مخالفینش مشکلات زیادی برایش درست کردند اما در عین حال از انقلاب دست بر نداشت، این چنین مردانی که چنین سابقه و زندگی روشنی دارند باید در جامعه مطرح باشند تا برای جامعه ما و نسل جوانمان الگو باشند.

احتمال شکایت نمایندگان مجلس از لاریجانی

نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: جمعی از وکلای ملت قصد دارند از رئیس مجلس به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کنند.حسین مقصودی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای پیگیری مطالبات مردم از موسسات مالی و اعتباری راهی جزء سوال از رئیس‌جمهور برای نمایندگان باقی نمانده است، گفت: حدود 185 نماینده از سه فراکسیون ولایی، امید و مستقلان ولایی طرح سوال از رئیس‌جمهور را امضا کرده‌اند.وی با بیان اینکه طرح سئوال از رئیس‌جمهور روند قانونی خود را طی و به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم شده است، افزود: رئیس مجلس مانع به جریان افتادن این سوال شده و اعلام کرده در شرایط فعلی سئوال از رئیس‌جمهور به صلاح کشور نیست.عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه اقدام علی لاریجانی رئیس قوه مقننه خلاف قانون است، ادامه داد: اگر آقای لاریجانی در روزهای آینده مانع به جریان افتادن سئوال از رئیس‌جمهور شوند جمعی از نمایندگان تصمیم گرفته‌اند از وی به هیئت‌ نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کنند

آیت‌الله شب زنده‌دار خطاب به روحانی: در حوزه درست درس نخوانده‌اید

استاد دروس عالی حوزه علمیه و عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر و امام زمان گفت آدم بی‌سواد این حرف‌ها را می‌زند.وی در ابتدای صحبت‌هایش گفت: قبل از شروع در بحث، این نکته را عرض می‌کنم که گاهی در کلمات بعضی از بزرگان حکومت ما کلماتی گفته می‌شود که قابل تحمل برای جامعه شیعه و حوزه علمیه نیست. ما نسبت به عقاید شیعه با هیچ کس رودرباستی نداریم و انقلاب ما برای این است که این ارزش‌ها گسترش و قوام پیدا کند. این که گفته می‌شود معصوم و امام هم قابل نقد هستند، اگر مقصود گوینده این باشد که افرادی نقد می‌‌کرند و معصومین به آن‌ها اجازه می‌دادند، این بلااشکال است. اما نقد امروز به معنای این است که کسی اشتباه دارد و اگر کسی اشتباهش را به او گفت او باید بپذیرد.وی افزود: نقد ائمه از ناحیه کسانی است که به مقامات ائمه آشنا نبودند و یا ریگی به کفش داشتند. ائمه که نقد ندارند. آنها معصومند. پیامبر معصوم بود. این معنا ندارد که ما عقاید شیعه را مورد هجمه قرار بدهیم. ما نسبت به عقاید شیعه با احدی رودربایستی نداریم و اگر بنا باشد این مطالب تکرار بشود همان‌طور که قبلا هم شبیه این مطلب نسبت به مولا امیرالمومنین بیان شده بود، بدانند که حوزه در مقابل آن‌ها برخواهد خواست.عضو ارشد جامعه مدرسین با تأکید برا اینکه شما باید خدا را شکر گذار باشید که این فرصت به شما داده شده است که خدمت‌گذار باشید، اظهار داشت: به خاطر عقاید شیعه و ولایت فقیه به اینجا رسیدید. و الا شما چه جایگاهی داشتید که حالا هر روز درباره عقاید شیعه مناقشه می‌کنید. معلوم می‌شود در حوزه درست درستان را نخوانده‌اید. اینکه ما می‌گوییم درست درست بخوانید و فقه و اصول خود را درست کنید برای همین است. آدم بی سواد این حرف‌ها را می‌زند. این چه حرفی است که می‌زنید؟ ما جانمان را برای ائمه کف دست گذاشتیم.

صدیقی: اظهاراتم تحریف شد

امام جمعه موقت تهران درباره اظهاراتش در خطبه‌های نماز جمعه، گفت: امکان ندارد من بخواهم به مردم حتی معترضین و آن‌هایی که بخاطر اعتراض بیرون آمدند هیچ بی احترامی بکنم. حجت‌الاسلام کاظم صدیقی ضمن تحریف شده دانستن اظهاراتش در خطبه‌های نماز جمعه تهران، گفت: مردم مایه افتخار ما هستند و تمام پیروزی‌ها در جنگ و انقلاب و فتنه‌ها بواسطه همین مردم است. بنده خوشبختانه در این خطبه بلندگوی مردم بودم و آنچه را که معترضین به مشکلات معیشتی توجه داشتند، به نمایندگی همه آنها، پشت تریبون نماز جمعه جهانی کرده و دردشان را به گوش مسئولین رساندم. وی گفت: وقتی بنده می‌گویم مردم جمع شده اند، معاذالله نمی‌توانم بگویم که مردم چه هستند و روشن است که اگر دریایی بوجود آمده و موج این دریا «آشغال» را برده، همان فضای فتنه بوده است و اصلا کاری به اشخاص ندارم. اجتماع مردم همانند نهم دی هشتاد و هشت بود. فضایی که دشمن بوجود می‌آورد مثل آشغالی است که مزاحم است و این اجتماع مردم فضای فتنه و آشوب را می‌برد.

پیشنهاد عجيب کوهکن نماينده مجلس درباره لایحه بودجه

بودجه را آکبند تحویل دولت دهیم، اگر به وعده ها عمل نشد، عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را دنبال کنیم. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه اعتقادی به این شیوه بودجه نویسی ندارد، اظهار داشت: این شیوه وقت ما را تلف می کند و در واقع نمایندگان مجلس را سرکار گذاشته است. بنده پیشنهادی داشتم اما نمی دانم چرا اراده ای برای اجرا و پیگیری آن وجود ندارد. به کمیسیون اقتصادی پیشنهاد دادم که برای سال آینده، دولت بودجه شرکت های دولتی را تا آخر تیرماه به مجلس ارائه دهد تا نمایندگان حداقل 4 ماه تا زمان ورود به رسیدگی به بودجه عمومی برای بررسی بودجه شرکت های دولتی وقت داشته باشند.

اخبار روزانه:
* به گزارش اسپوتنیک، دستگاه دیپلماسی روسیه با انتشار بیانیه‌ای، شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی را در اراضی اشغالی غیر قانونی خواند و اعلام کرد: مسکو بر این باور است که اسرائیل شرایط لازم برای مذاکرات مستقیم با طرف فلسطینی را مهیا نمی‌کند. در ادامه این بیانیه آمده است: اقدامات رژیم صهیونیستی دورنمای دستیابی به راهکاری برای حل مناقشه میان اسرائیل و فلسطین را تضعیف و با مشکل مواجه می‌کند.
* دولت قطر بار دیگر در نامه‌های جداگانه به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت از امارات به دلیل نقض حریم هوایی قطر از طریق یک هواپیمای باربری نظامی متعلق به کشور امارات شکایت کرد. دولت قطر با درخواست رسیدگی به موضوع یادآور شده است: نقض حریم هوایی قطر در واقع نقض آشکار حاکمیت قطر، سلامت مرزها و اراضی آن و در راستای اقدامات تحریک‌آمیزی است که امارات علیه قطر انجام می‌دهد.
* روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در مطلبی نوشت: منابع اسرائیلی اعلام کردند در صورت تجاوز این رژیم به لبنان حزب‌الله توانایی شلیک دست‌کم چهار هزار موشک در روز را به اراضی اشغالی خواهد داشت. بنا بر این گزارش، روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» در گزارشی نوشت: موشک‌هایی که حزب‌الله لبنان استفاده خواهد کرد، دارای بیشترین دقت در هدف‌گیری و قدرت تخریب اهداف تعیین شده خواهد بود.
* سعید رئوفی‌نسب، مدیرعامل سد و نیروگاه دز با اشاره به خشکسالی‌های اخیر و ابراز نگرانی از میزان اندک بارش در کشور، اظهار داشت: «طی 26 سال که بنده در این حوزه مسئولیت داشته‌ام، هرگز خشکسالی به این شکل ندیدم که سه ماه از پاییز و یک ماه از زمستان تقریباً بارندگی صفر باشد.» وی گفت: «سطح فعلی آب پشت سد دز 10 متر پایین‌تر از سال گذشته است
* مجتبی ذالنوری، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس درباره واکنش ایران به خروج احتمالی آمریکا از برجام گفت: شورای عالی امنیت ملی، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط کشور، دست‌کم چهار گزینه را در برابر نقض برجام از سوی طرف مقابل پیش‌بینی کرده‌اند.
* «عاصمه جهانگیر» گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در امور ایران در مصاحبه‌ای جهت‌دار با «رادیو فردا» رسانه وابسته به سازمان سیا، درخواست کرد زمینه تحقیق بی‌طرفانه و مستقل درباره افرادی که وی مدعی شد در زندان جان خود را از دست داده‌اند، فراهم شود!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: