به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۷۱۸
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
ملکشاهی راد با انتقاد از عدم مدیریت دولت:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود 3 میلیون واحد مسکونی در کشور داریم، گفت: به همین اندازه مسکن بدون استفاده نیز در کشور وجود دارد اما چون متناسب با توان خرید متقاضیان مسکن تولید نمی شود به خانه های خالی معروف هستند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ، بهترین راه ایجاد تحول در حوزه مسکن را توجه به بافت های فرسوده خواند و گفت: مشارکت دولت در نوسازی بافت های ناکارآمد توفیق بیشتری در تنظیم بازار ایجاد می کند.

محمدرضا ملکشاهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز نوسازی 100 واحد بافت های فرسوده محله سیروس تهران از سوی وزارت راه و شهرسازی، گفت: وزارت راه و شهرسازی باید با اتخاذ سازوکاری مشخص با مشارکت مردم بافت های فرسوه را احیا کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نوسازی بافت فرسوده بهترین اقدام در حوزه مسکن خواهد بود، افزود: ساختمان هایی موجود در بافت فرسوده به علت قدیمی بودن فاقد هر نوع امکانات لازم بوده و از این رو با انواع محدودیت ها درگیر هستند.

نماینده مردم خرم آباد و چگینی در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حتی ساخت و ساز در بافت های فرسوده شهری به علت تنگ بودن معابر با سختی های خاصی همراه خواهد بود، تصریح کرد: شاید به همین دلایل و محدودیت ها بافت های فرسوده محله های ارزان قیمت برای اجاره مسکن و یا در بسیاری مواقع محل تمرکز فساد هستند.

دولت باید در نوسازی بافت های فرسوده مشارکت داشته باشد

ملکشاهی با تاکید بر اینکه بسیاری از افراد ساکن در بافت های فرسوده توان تامین مابقی تسهیلات نوسازی این بافت ها و حتی خود اقساط را هم ندارند، گفت: اگر دولت در نوسازی این بافت ها مشارکت داشته یا خود در امر بهسازی آن ها ورود کند به طور حتم توفیق بیشتری حاصل می شود.

وی ادامه داد: راهکار نوسازی بافت های فرسوده افرادی که توان مالی بالایی ندارند این است که دولت در مقابل میزان زمینی که دارند آپارتمان به آن ها بدهند در این صورت افراد هزینه ای نکرده و صاحب آپارتمان می شوند که به این ترتیب دولت نیز با نقشه مهندسی ناظر ساخت و ساز ها بوده و شهرداری ها نیز حق و حقوق خود مانند کوچه، خیابان، اماکن فرهنگی، ورزشی، مسجد و غیره را در این میان بازسازی می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر ضرورت تمرکز دولت بر موضوع نوسازی بافت فرسوده، گفت: بهترین راه ایجاد تحول در حوزه مسکن توجه به بافت های فرسوده است.

تولید مسکن با توجه به نیاز بازار مدیریت شود

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طرح جامع مسکن به کجا رسید و اینکه آیا با نوسازی بافت های فرسوده این طرح منتفی خواهد شد یا خیر، گفت: هر میزان بتوانیم مسئله ساخت و تولید مسکن را مدیریت کنیم همان اندازه در ایجاد تحول در بازار مسکن موفق تر عمل کرده ایم.

ملکشاهی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود 3 میلیون واحد مسکونی در کشور داریم، افزود: به همین اندازه مسکن بدون استفاده نیز در کشور وجود دارد اما چون متناسب با توان خرید متقاضیان مسکن تولید نمی شود به خانه های خالی معروف هستند.

خانه های خالی پایتخت در محله های گران تهران قرار دارند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از مسکن در محله های گران قیمت تهران خالی و بدون استفاده باقی مانده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه قدرت خرید مردم پایین است افراد متقاضی خرید مسکن متمایل به خرید در شهرک ها یا اطراف شهرها که عمدتا بدون زیرساخت ها هستند می شوند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی باید یک بار برای همیشه برای ساخت و تولید مسکن برنامه جامعی ارایه کند، گفت: در برنامه جامع دولت باید همه مسائل شهرها، بافت های فرسوده، حاشیه نشین ها، مسکن جوانان، افراد کم توان مالی، بی سرپرست و تحت پوشش کمیته امداد و غیره یک جا دیده شود.

برچسب ها: ملکشاهی راد
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: