به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۷۱۶
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

اروپا ته امید اصلاح‌طلبان!

رسانه‌های اصلاح‌طلب به‌رغم تأکید چند باره مسئولین ارشد کشور بر عدم مذاکره با اروپایی‌ها، بر جا انداختن درستی انجام این مذاکرات اصرار دارند. روزنامه بهار در گزارشی با عنوان «همه‌جانبه‌گرایی» می‌آورد: «همراهی اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران تا به این جا تنها در موضوع برجام بوده است. اختلافات و تنش‌‌‌ها در حوزه‌های دیگر این هماهنگی و همراهی بین این دو طرف برجام را تهدید می‌کند. پرونده‌های بازی همچون مسائل منطقه‌ای، حقوق بشر و... از جمله موضوعاتی است که می‌تواند این همگرایی را دچار اختلال کند... باید روابط اقتصادی، فرهنگی، نظامی، امنیتی و سیاسی میان ایران و اروپا سیر صعودی داشته باشد و به کشور‌‌هایی همچون روسیه به عنوان شریکی کاملاً قابل اعتماد‌ نگریسته نشوددر نقد این مطلب روزنامه بهار باید بگوییم روسیه و اروپا در تعامل با ایران قابل مقایسه نیست؛ چه آنکه اروپایی‌‌ها اساساً بر موضوعاتی برای مذاکره پافشاری می‌کنند که برای ایران با هیچ کشوری قابل مذاکره نیستند، چه اروپا، چه روسیه، چه امریکا و چه هر کشور دیگری. مسائلی همچون سیستم دفاع موشکی ایران و یا احکام دینی که به بهانه مسائل حقوق بشری با آن مخالفت می‌کنند، موضوعاتی هستند که برای ایران قابل مذاکره نیستند، با هر کشور دیگری!از سویی تجربه تاریخی می‌گوید که اروپایی‌‌ها چندان هم قابل اعتماد نیستند. در دولت اصلاحات امریکایی‌‌ها همین نقش بد الان را داشتند و اروپایی‌‌ها نقش خوب ماجرا را ایفا کردند. روندی که به توافق سعدآباد انجامید. روحانی در مرداد ماه ۱۳۸۴، در روزهای پایانی مأموریت خود در سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی در بخشی از نامه تاریخی‌اش خطاب به محمد البرادعی دبیرکل وقت سازمان انرژی اتمی نوشت: «متأسفانه، در مقابل اگر نگوییم هیچ، ایران مابه‌ازای بسیار اندکی دریافت کرد و بار‌‌ها اقدامات اعتمادساز خود را افزایش داد و تنها در عوض آن، با قول‌های انجام نشده و درخواست‌های بیشتر روبه‌رو شد.»‌

ژست عجیب آقای رئیس پس از دلار 4400 تومانی
رئیس بانک مرکزی می‌گوید از شوک شدیدتر به بازار ارز پیشگیری کردیم!ولی‌الله سیف در گفت‌وگو با خبرآنلاین درباره تصمیم بانک مرکزی برای نرخ سود بانکی اظهار داشت: «انشاءالله ما در یک مقطعی این کار را انجام خواهیم داد که نرخ سود بانکی تناسب منطقی با تورم باشداو در پاسخ به این سوال که انتقادهایی مطرح می‌شود مبنی بر اینکه با توقف نرخ سود بانکی منابع بانکی به سمت بازار ارز روانه شد، تصریح کرد: «تناسب و تعادل همه نرخ‌ها را بانک مرکزی کنترل می‌کند؛ زمانی بانک مرکزی تحت فشار بود که نرخ سود سپرده را پایین‌تر بیاورداو اضافه کرد: «به همین جهت بخشنامه 11 شهریور 96 در جهت هماهنگ کردن بازارهای مختلف با هم انجام شد که الحمدلله توانست اثر مثبت بگذارد؛ اگر ما این کار را انجام نداده بودیم، ممکن بود وضعیت ملتهب‌تر و شوک شدیدتری داشتیمسیف گفت: «شرایط ارز متناسب با سال‌های گذشته مقایسه کنید معمولا پایان سال میلادی این افزایش را داشته‌ایم بعد به تدریج شرایط متعادل شده؛ الان هم در همان مسیر هستیم و به هیچ وجه جای نگرانی وجود نداردیادآور می‌شود نرخ دلار هم‌اکنون به 4400 تومان رسیده که افزایش حدوداً 1000 تومانی را در پس برجام نشان می‌دهد. این درحالی است که بر اثر حجم تبلیغات شدید و پیروزی قرن خواندن توافق هسته‌ای و القای اینکه چه گشایش‌های بزرگ اقتصادی در اثر بستن با غرب رخ خواهد داد، عده‌ای از مردم در جشن‌های خیابانی هر دلار را با 500 تومان یا هزار تومان مقایسه می‌کردند.
زیباکلام: 1400 که خوب است انتخابات 98 مجلس را هم باخته‌ایم

صادق زیباکلام با ابراز نگرانی می‌گوید سال 1400 که هیچ، مردم در انتخابات سال 98 مجلس هم به اصلاح‌طلبان رأی نمی‌دهند.وی در گفت‌وگو با روزنامه آفتاب یزد ضمن ناموفق دانستن عملکرد روحانی در 6 ماه گذشته و در پاسخ این سؤال که تکلیف اصلاح‌طلبان در انتخابات سال 1400 چه خواهد بود، گفت: شما سال 1400 را رها کن! مطمئن باشید سال 1398 یعنی دو سال دیگر که انتخابات مجلس خواهد شد با کمال تأسف «تکرار می‌کنم» به هیچ وجه نتیجه سال 94 را به بار نخواهد آورد.
وی در بخش دیگری از این مصاحبه با اذعان به اینکه اغتشاشگران و عناصر آشوب‌طلب، قانون‌پذیر نیستند، درباره تجمع همراه با مجوز گفت: دادن مجوز چیزی را عوض نمی‌کند مطمئن باشید شعارهای ساختارشکنانه را نمی‌توان در چارچوب قانون و مجوز ابراز کرد.وی همچنین گفته است: احزاب اصلاح‌طلب اعتبار خودشان را از دست داده‌اند.
بالاخره کرکس‌های آشوبگرند یا معترضان محترم؟
!
صادرکنندگان بیانیه موسوم به 16 اصلاح‌طلب درباره اتفاقات اخیر، بالاخره معتقدند معترضان «کرکس و فرصت‌طلب و آشوبگرند» یا معترضانی که باید آزاد باشند و رسمیت داشته باشند؟!تابناک با طرح این سؤال نوشت: 16 فعال سیاسی اصلاح‌طلب روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای دو موضع کاملا متفاوت با هم را اتخاذ کردند، مواضعی که از یک طرف به دنبال حفظ جریان اصلاح‌طلبی در چارچوب خواسته‌های نظام و تلاش برای اعتماد به این جریان است و از طرف دیگر ژست آزادیخواهی داشته و خود را علاقه‌مند به مردم و حرکت‌های مردمی نشان می‌دهد. اگرچه برخی از امضاءکنندگان همین بیانیه، پیش‌تر مواضعی متفاوت با آنچه عنوان کرده‌اند، گرفته‌اند.آنچه درباره این بیانیه به چشم می‌آید و در شبکه‌های اجتماعی نیز بعضا مطرح می‌شود این است که در شرایط بحران، ‏دست‌کم سه تن از افرادی که بیانیه «16 اصلاح‌طلب» را امضاء و خواستار آزادی دانشجویان و مردم عادی شده‌اند، 72 ساعت قبل از صدور این بیانیه خواستار «جمع کردن آنها به هر ترتیب» بودند و آنها را «کرکس»،«فرصت‌طلب»،«آشوبگر» و... نامیدند. کاربران شبکه‌های اجتماعی درباره جمع کردن این اظهار نظر با بیانیه صادر شده گفته‌اند که «بله، حافظه تاریخی ما کوتاه است، اما نه دیگر 72 ساعتاز طرفی همه ما به دلایل و عوامل مختلف شکل‌گیری این اعتراضات کم و بیش آگاهیم، اینکه صرفا این دلایل را برای بهره‌برداری‌های سیاسی بیان کنیم که دردی از مردم دوا نمی‌کند و چیزی از تهدید پیش رو نیز کم نخواهد کرد.
ادعایی علیه آیت الله هاشمی شاهرودی در آلمان

دادستانی آلمان اعلام کرد؛ شکایتی علیه آیت الله هاشمی شاهرودی که در هانوفر تحت درمان است با ادعای ضد حقوق بشری دریافت کرده است. به گزارش رادیو آمریکا این شکایت از سوی فولکر بک، نماینده پیشین از حزب سبز تهیه شده‌است. روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست نیز مدعی شد که دادستانی هانوفر در حال بررسی شکایت علیه آیت الله شاهرودی‌ است.
سفارت ایران در بلغارستان
۱۸ ماه بدون سفیر است
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بلغارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران ۱۸ ماه است در بلغارستان سفیر ندارد. احمد علیرضا‌بیگی با اشاره به سفر اخیر این گروه به صوفیه گفت: در این سفر مشخص شد حدود 18 ماه است ایران در بلغارستان سفیر ندارد. وی با بیان اینکه عدم حضور سفیر کشورمان در بلغارستان در مواقعی به ضرر کشورمان تمام می‌شود، ادامه داد: به طور نمونه اخیرا سران رژیم صهیونیستی تلاش داشتند برخی اقدامات خرابکارانه در صوفیه را به جمهوری اسلامی ایران نسبت دهند که حضور سفیر کشورمان در بلغارستان می‌توانست اوضاع را به نفع کشورمان به نسبت بهتری مدیریت کند.
ادعای کشف اختلاس بزرگ در شرکت ملی نفت و فرار به کانادا

یک فساد مالی گسترده در مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با هماهنگی مدیران وزارتخانه و ورود سازمان بازرسی کل کشور کشف شد.«انرژی امروز» نوشت: «ساعاتی قبل خبری در برخی سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی حوزه نفت منتشر شد مبنی بر آن که یکی از معتمدین مالی مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت پس از اختلاس کلان میلیاردها تومان از بیت‌المال از کشور گریخته است. گفته می‌شود فرد اختلاس‌کننده گرین‌کارت کانادا داشت و از طریق ترکیه راهی این کشور شد.این موضوع توسط مدیران اکتشاف شرکت ملی نفت مطرح و در ادامه پیگیری‌های سازمان بازرسی کل کشور آغاز شده است. فرد متخلف که خزانه‌دار شرکت بوده، از سال‌ها قبل و در دوران دولت احمدی‌نژاد در این سمت حضور داشته و از همان زمان این تخلفات را آغاز کرده بود. با توجه به ابعاد تخلفات، منابع مطلع بعید می‌دانند این امر به شکل فردی صورت گرفته باشد و پای تیمی متخلف در میان نباشد.بنا بر اخبار منتشر شده، یک تیم از سیستم‌های نظارتی هم‌اکنون در حال بررسی میزان دقیق اختلاس از مدیریت اکتشاف نفت هستند.
پرداخت 998 هزار فقره وام ازدواج تا پایان آذرماه

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور از پرداخت 998 هزار وام ازدواج از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه امسال به زوج‌های جوان در سطح کشور خبر داد. به گزارش ایرنا، سید جواد رضوی در ششمین گردهمایی مسؤولان امور جوانان سراسر کشور، گفت: مطابق سرشماری سال 95 در سطح کشور، جمعیت جوان کشور 1/25 درصد معادل 20 میلیون نفر است که براساس این گزارش، 476 هزار واقعه ازدواج ثبت شده است. وی افزود: بر اساس آمارهای سرشماری، سیستان و بلوچستان و هرمزگان جوان‌ترین استان‌های کشور و گیلان و مازندران دارای بالاترین افراد مسن هستند. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر امور جوانان کشور افزود: تا پایان آذرماه امسال به تفکیک استان 998 هزار فقره وام ازدواج 10 میلیون تومانی پرداخت کرده‌ایم که از این تعداد اردبیل بیشترین آمار را دارد و سیستان و بلوچستان نیز کمترین دریافتی را داشته است.
داستان تیر خوردن عفت مرعشی

روزنامه وقایع اتفاقیه،مصاحبه ای را با عفت مرعشی انجام داده است که در آن به تشریح چگونگی نجات آیت الله هاشمی اشاره می کند.

در شما یک‌بار جان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را نجات دادید. ماجرای آن چه بود؟

این داستان به بعد از انقلاب برمی‌گردد؛ سال 58 بود، چند نفری هر روز می‌آمدند جلوی خانه ما و سراغ آقای هاشمی را می‌گرفتند. من هم ردشان می‌کردم. آشیخ‌اکبر یک روز به من گفت شاید کار واجبی دارند و بگو بیایند. من هم حرف‌شان را قبول کردم. وقتی وارد اتاق شدم سمت آشپزخانه صداهای عجیبی شنیدم. سریع به سمت اتاق آمدم و دیدم تفنگ جلوی آقای هاشمی گرفتند. هیچ‌چیز نفهمیدم، فقط دویدم، آقای هاشمی را روی زمین انداختم و چادرم را رویشان باز کردم. آنها شروع به شلیک کردند. مانع تیر به آقای هاشمی شدم. چند تیر به شکمم خورد. چند تیر هم پهلوی آقای هاشمی. کسی که محافظ آقای هاشمی بود، آمد و آنها را فراری داد. دیگر هیچ‌چیز نفهمیدم تا اینکه در بیمارستان به‌هوش آمدم. آنجا تنها سوالی که پرسیدم این بود که آیا آقای هاشمی زنده هستند یا نه.
دلیل پولی شدن سنوات تحصیلی دانشجویان

معاون آموزشی وزارت علوم درباره پولی شدن سنوات تحصیلی گفت: وزارت علوم دانشگاه‌ها را مکلف نمی‌کند که شهریه چگونه باید باشد، مبلغ شهریه را هیات امنای دانشگاه تصویب می‌کند. مجتبی شریعتی‌نیاسر در گفت‌وگو با مهر، درباره پولی شدن سنوات تحصیلی و اینکه اگر مدت تحصیل دانشجویان روزانه بیش از سنوات معمول باشد باید معادل دانشجویان نوبت دوم شهریه پرداخت کنند، گفت: ما در بخش شهریه، قانون داریم. در آیین‌نامه آموزشی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا که برای ورودی‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ دانشگاه‌ها ابلاغ شده این موارد پیش‌بینی شده است. وی ادامه داد: در آن آیین‌نامه پیش‌بینی شده در چه شرایطی دانشجو مجبور است شهریه پرداخت کند و سقف آن نیز براساس مصوبه هیات امنای دانشگاه‌ها تعیین می‌شود. معاون آموزشی وزارت علوم افزود: وزارت علوم به دانشگاه‌ها تکلیف نمی‌کند شهریه چگونه باید باشد البته حد و حدود آن را کنترل می‌کند ولی در نهایت رقم و مبلغ شهریه را هیات امنای دانشگاه تصویب می‌کند. شریعتی‌نیاسر گفت: از سال آینده مندرجات این آیین‌نامه‌ها به دانشگاه‌ها واگذار می‌شود و عملا آیین‌نامه و جزئیاتی که پیش‌بینی شده است توسط دانشگاه‌ها باید تعریف شود.
مخالفت شورای تامین تهران با برگزاری یک تجمع اعتراضی

شورای تامین شهرستان تهران با درخواست برگزاری تجمع اعتراضی دانشجویان بسیج دانشجویی 7 دانشگاه بزرگ تهران مخالفت کرد.
برگشت
۸۰ هزار میلیارد تومان چک در ۶ ماه
بر اساس آمارهای موجود بانک مرکزی در 6 ‌ماهه تیر تا آذر ۹۶ بیش از 80 هزار میلیارد تومان چک برگشت خورده است. به گزارش بانک مرکزی، همچنین بر مبنای نتایج سامانه چکاوک در آذر امسال سهم ارزشی چک‌های برگشتی نسبت به آبان‌ کاهش و نسبت به آذر پارسال افزایش یافته است. در آذر ۱۳۹۶ در کل کشور حدود 4/9 میلیون فقره چک به ارزش حدود 62 هزار و 500 میلیارد تومان مبادله شد که از این تعداد بالغ بر 4/1 میلیون فقره چک به ارزشی حدود 13 هزار و 500 میلیارد تومان برگشت خورده است. به این ترتیب در کل کشور 3/15 درصد از تعداد و 6/21 درصد از ارزش کل چک‌های مبادله‌ای آذر‌ماه را چک‌های برگشتی تشکیل می‌دهد که سهم ارزشی این چک‌ها نسبت به قبل افزایش یافته است. آذر‌ امسال در تهران حدود 3/3 میلیون فقره چک به ارزش بالغ بر 37 هزار و 200 میلیارد تومان مبادله شد که از این تعداد، بالغ بر ۴۷۸ هزار فقره چک به ارزشی حدود 7 هزار و 500 میلیارد تومان خورده است.
سایه تخریب بر سر خانه نیما یوشیج

سپیده سیروس نیا، معاون میراث فرهنگی استان تهران اعلام کرده که خانه نیما یوشیج در محله دزاشیب تهران به دلیل نبودن اسناد ارتباط خانه با نیما یوشیج از فهرست آثار ملی خارج شده است. این اتفاق به دلیل شکایت مالکان بنا رخ داده و هر چند معاون میراث فرهنگی تهران گفته آنها اجازه تخریب این بنا را ندارد اما دیگر هیچ قانونی حامی این خانه تاریخی نیست. این برای چندمین بار است که مالکان بناهای تاریخی توانسته اند، ملک را از ثبت ملی خارج کنند و مدیران میراث فرهنگی نیز دفاع مناسبی از بناها نکرده اند. این خانه در منطقه یک و محله گران قیمت دزاشیب واقع شده و به نظر می رسد باید منتظر تخریب قریب الوقوع آن بود. در حالی ادعا شده که این خانه ارتباطی با نیما یوشیج ندارد که جز خاطرات ثبت شده، ده‌ها تصویر از زندگی نیما در این خانه موجود است
خرم‌آبادی: رفع فیلتر اینستاگرام خلاف قانون است

عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در مطلبی در کانال شخصی‌اش در پیام‌رسان سروش با اشاره به اینکه یکی از اعضای کانال سوال کرده اند: چرا با وجودی که اینستاگرام دارای میلیون ها محتوای مجرمانه علیه امنیت کشور و مقدسات اسلامی و غیر اخلاقی است دستور رفع فیلتر آن صادر شده است؟ آیا مراجع قضایی نمی خواهند از این اقدامات غیر قانونی جلوگیری کنند؟، در پاسخ نوشته است: «بله کاملا درست است, شبکه اجتماعی اینستاگرام در ظاهر امر یک شبکه اطلاع رسانی است. اما در واقع یک شبکه جاسوسی غیر قابل کنترل می باشد که میلیونها محتوای مجرمانه علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و محتوای غیر اخلاقی و علیه مقدسات اسلامی را منتشر می کند.دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد: از سوی دادستانی کل کشور به مسئولین وزارت ارتباطات اخطار داده شده که رفع فیلتر اینستاگرام بر خلاف موازین قانونی و قضایی انجام شده و مسئولین امر باید پاسخگو باشند.
افزایش
۶ برابری قیمت پرتقال از باغ تا مغازه!

رییس اتحادیه مرکب‌کاران گفت: وضعیت تولید بسیار مناسب است و فراوانی محصول داریم اما دلالی شدید و نبود نظارت کافی باعث افزایش قیمت شده و پرتقالی که کیلویی ۸۰۰ تومان از باغدار خریده می‌شود در بازار مصرف بیش از ۵۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد. کشاورزان باید به خاطر کمبود نقدینگی هر کیلوگرم پرتقال را که برایشان ۱۲۰۰ تومان تمام می‌شود، روی درخت ۸۰۰ تومان بفروشند آن وقت این محصول به چند برابر قیمت به دست مصرف کنندگان می‌رسد. بانک مرکزی نیز اعلام کرده است که در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم پرتقال در مدت مشابه سال قبل 40 درصد ارزان‌تر به فروش می‌رسد

سرلشگر باقری: کشته‌های اتفاقات اخیر «مشکوک» هستند

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حاشیه بازدید از نمایشگاه عملکرد و دستاوردهای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما حداکثر تحمل را در اتفاقات اخیر علیه اغتشاشگران داشتیم و سعی شد تا با صحبت کردن و نصیحت کردن جنبه‌های خطرناک تعرض کنترل و پیشگیری شود. همچنین موارد کشته‌هایی که اتفاق افتاده عمدتا مشکوک است؛ چراکه تیراندازی‌های صورت گرفته از پشت سر و یا مناطق نامشخص اجرا شده که در دست بررسی است و در این رابطه موردی نداریم مگر اینکه به یک پادگان نظامی حمله‌ای صورت گرفته باشد که در همه دنیا مجموعه‌های نظامی در این مواقع موظف به دفاع از خودشان هستند

اگر فضای مجازی اصلاح نشود مشکلات حل نخواهد شد

آیت الله مکارم شیرازی در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم اظهار داشت: بازجویان اغتشاشگران بیان کرده اند که اکثریت قاطع این افراد از فضای مجازی الهام گرفته بودند؛ پس نباید این مسائل را گردن یکدیگر بیاندازیم؛ امروز وقت این سخنان نیست؛ وقت اتحاد و انسجام است؛ وقت انتقاد منطقی و پیشنهاد اصلاح است و حرکتی غیر از این، نه مطابق با عقل است؛ نه مطابق با دین. او خاطرنشان کرد: بالاخره باید بدانیم اگر فضای مجازی اصلاح نشود، مشکل حل نخواهد شد؛ اینکه می گوید فلان پیام رسان را تا چند روز دیگر فعال می کنیم، اشتباه است؛ بنده سوال می کنم آیا فضای مجازی که تمام اختیار آن در دست دیگران می باشد، عاقلانه است که 15 هزار شغل در آن وجود داشته باشد؟ و هر وقت دلشان بخواهد حرکتی در آن انجام دهند؟
شرط سعید جلیلی برای حمایت از دولت روحانی

سعید جلیلی اظهار کرد: سرکار خانم ریگی فرماندار شهرستان قصرقند در جنوب استان سیستان و بلوچستان است که در بازدید اخیرم از این شهرستان متوجه شدم شخصی متدین، انقلابی و کارآمد است. وی علاوه بر تدفین 5 شهید گمنام و یک شهید اهل سنت مدافع حرم در این شهر، به بسیاری از حرف‌هایی که ما شعارش را می‌دهیم عمل کرده است.مثلا از همان سال 92 بنده گفتم که مسئولان به جای مدیریت از راه دور، باید در وسط میدان مشکلات را پیگیری و حل و فصل کنند و اصطلاحا «برو» باید جای «بیا» را بگیرد و از نزدیک دیدم که ایشان همینطور عمل می‌کند و به اداره‌های زیرمجموعه خودش اعلام کرده به جای اینکه بنشینید تا مردم پیش شما بیایند، این شما هستید که باید پیش‌قدم شوید و نزد مردم بروید و مشکلاتشان را جویا شوید تا آنها را حل کنید. هر کس در این دولت خوب و انقلابی عمل کند باید او را تشویق و از او حمایت کنیم.

احتمال بیست میلیون تومانی شدن وام ازدواج

رحیم زارع، درباره موضوع افزایش وام ازدواج گفت:یکی از دغدغه های نمایندگان مجلس تسهیل شرایط ازدواج جوانان کشور است و در این راستا پیشنهادی به امضای نمایندگان مجلس رسیده تا وام ازدواج هر یک از زوجین بیست میلیون تومان شود. ان شاءالله پیشنهاد افزایش وام ازدواج در جلسه کمیسیون تلفیق بودجه در جریان بررسی تبصره 16 لایحه بودجه مطرح می شود. برای پرداخت وام ازدواج می توان از منابع قرض الحسنه بانک ها استفاده شود چرا که براساس گزارش ها، حدود 200 هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه جاری و پس انداز در اختیار بانک ها قرار دارد

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: