به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۶۹۴
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲
پس از 28 سال خدمت به خانواده نجات غریق:
مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات غریق با حضور مهندس سید مصطفی میرسلیم در آکادمی ملی المپیک برگزار شد و ایلخان نوری مازندرانی که با فدراسیون سابق نجات غریق همکاری داشت به عنوان رئیس جدید این فدراسیون انتخاب شد. ح
هاشم محتشمی- طی دو ماه گذشته وزارت ورزش و جوانان آییننامه جدید احراز پست ریاست فدراسیونهای ورزشی را منتشر کرد که یکی از بندهای آن در خصوص سن کاندیداهاست و بر همین اساس حداقل سن 35 و حداکثر 70 سال میباشد و بر اساس همین بند وزارت ورزش و جوانان از ثبت نام مهندس سید مصطفی میرسلیم برای دوره جدید انتخابات ریاست فدراسیون نجات غریق جلوگیری کرد و متأسفانه برخی از رسانهها خدمات بی شائبه وی را با عنوان پایان حکومت 28 ساله میرسلیم بر نجات غریق قلمداد کردند! آیا بعد از 28 سال خدمات ارزشمند مهندس میرسلیم برای خانواده نجات غریق این نوع برکناری وی صحیح است؟ و این در حالی است که تمامی خانواده نجات غریق کشور طی چند ماه گذشته تمام تلاش خود را با نامه‌‌نگاری با وزارت ورزش و جوانان و مجلس شورای اسلامی صدور بیانیه، ایجاد کانالهای تلگرامی و... مبنی بر حمایت و ایفای مجدد مهندس میرسلیم و حضور مجدد ایشان در انتخابات آتی فدراسیون اعلام داشتند و تمامی رؤسای هیئتهای استانی نجات غریق کشور هم با اعلام حمایت از وی عقد اخوت بستند و در شرایط کنونی با توجه به جایگاه ویژه مهندس میرسلیم در نجات غریق جهان که طی سالهای فعالیتش به واسطه تسلطش بر زبانهای انگلیسی، فرانسوی و عربی این رشته را صاحب امتیاز و کرسی جهانی کرد و از طرف فدراسیون بینالمللی نجات غریق مفتخر به دریافت PATFON یعنی حامی جهانی نجات غریق شد که این کرسی و افتخار جهانی را افراد خاص نظیر پادشاه سوئد و بلژیک و ملکه انگلیس کسب کردهاند!

اما یکی از دلایل اصلی اعلام حمایت خانواده بزرگ نجات غریق کشور از مهندس میرسلیم جایگاه ویژهای است که وی و همکارانش طی سالیان سال توانستند برای شغل نجات غریق بدست آوردند و دهها هزار نفر به واسطه آن صاحب شغل شوند و به تبع آن صدها هزار نفر هم در سواحل شمال و جنوب کشور و همچنین در تمامی اماکن آبی طی این 28 سال از غرق شدن نجات یافتند، اما تمامی موارد فوق و همچنین تلاشهای صورت گرفته از طرف خانواده نجات غریق کشور افاقه نکرد و پاسخی هم دریافت نکردهاند! با اعلام رسمی وزارت ورزش و جوانان اسامی نهایی کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون نجات غریق و غواصی مشخص شد که مهندس میرسلیم همانطور که پیشبینی میشد در بین کاندیداها دیده نشد! اما پس از مشخص شدن کاندیدا و زمان انتخابات ریاست فدراسیون نجات غریق یعنی 4 دی ماه 1396 در آکادمی ملی المپیک مهندس میرسلیم در کانال تلگرامی خود و در پاسخ به حمایتهای چند ماهه خانواده نجات غریق بیانیهای صادر کرد که نشر آن خالی از لطف نیست.

بیانیه مهندس سید مصطفی میرسلیم در پاسخ به حمایت خانواده نجات غریق از ایشان

بسم الله الرحمین الرحیم دوستان عزیز، در 28 سال گذشته بر مبنای اعتقاد به آرمان اصالت جان انسان، سعی کردیم به کمک یکدیگر در زمینه آموزش نجات غریق و ارتقای جایگاه فدراسیون در تشکیلات جهانی نجات غریق ILs و فدراسیون جهانی غواصی و افزایش مهارت منجیان ورزشکار و تقدیر از منجیان قهرمان به لحاظ خدمت مقدسی که به مردم عزیزمان ارائه میدادند و سالمسازی محیط غواصی گام برداریم و الحمد الله موفقیتهای خوبی حاصل شد. این توفیق در درجه اول مرهون لطف بی کران خدای متعال است. او است که به ما انگیزه خدمت عنایت کرد و شوق کوشش در همه ما آفرید. خدای متعال را آن طور که در خور اوست، سپاسگزارم و از او تشکر میکنم که یاران خوبی همچون شما عزیزان در این مسیر نصیب من فرمود. من مدیون محبت و همکاری و همدلی تک تک شمایم و البته تداوم آن موفقیتها نیازمند حفظ و تقویت همان ویژگیهاست. هر چه ما بیشتر اخلاص داشته باشیم و از خود صداقت نشان دهیم از لطف بیکران الهی بیشتر برخوردار خواهیم شد. در آینده باید به گونهای تصمیم بگیریم و اقدام کنیم که آن سنت نیکو به فراموشی سپرده نشود و به کمک دنیاطلبی و هواپرستی گرفتار نشود، اگر به خواست خدا من توانستم در خدمتتان باشم دست به دست هم و قویتر از گذشته انشاءالله آن راه را ادامه خواهیم داد والا باید پرچم نجات غریق را به دست کسی بسپاریم که با آن نیت صادقانه و ویژگی از خود گذشتگی هر چه کاملتر صمیمی و به همه شما نزدیک و محرم باشد؛ کسی که بیشترین بخت را دارد تا با کمک شما و بر مبنای همان آرمانها بتواند در صحنه رقابت گوی سبقت را برباید.

از خدا جوییم توفیق ادب بی ادب محروم ماند از لطف رب نصیحت مرا بپذیرید تا انشاءالله این مرحله آلوده به سیاسی کاری را هر چه سالمتر پشت سر گذاریم.

با تشکر مجدد میرسلیم

شایان ذکر است مجمع انتخاباتی فدراسیون نجات غریق با حضور مهندس سید مصطفی میرسلیم در آکادمی ملی المپیک برگزار شد و ایلخان نوری مازندرانی که با فدراسیون سابق نجات غریق همکاری داشت به عنوان رئیس جدید این فدراسیون انتخاب شد. حضور و سکوت مهندس میرسلیم بی تردید برای اعضای مجمع یک پیام مهم داشت و بی ارتباط به رأی اکثریت اعضای مجمع نبود که به نفع نوری مازندرانی به صندوق رفت. توافقی که حکایت از انتخاب گزینه مورد حمایت میرسلیم داشت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: