کد خبر: ۲۶۶۳۹
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
اخبار 24 ساعت گذشته:

مصاحبه فتنه‌انگیز خبرنگار فراری!
در حالی که تعدادی فرصت‌طلب به بهانه مطالبات اقتصادی مردم اقدام به اغتشاش و ایجاد ناامنی در کشور کرده‌اند، متأسفانه «مسیح علی‌نژاد» خبرنگاری که به دلیل انتشار اخبار جعلی مدت‌هاست مخاطب چندانی ندارد، با یکی از ائمه جمعه کشور مصاحبه کرده و در حالی که بر کسی پوشیده نیست این اغتشاشات با حمایت‌های سعودی‌ها و آمریکایی‌ها به راه افتاده است و هیچ سنخیتی با مطالبات اقتصادی مردم ندارد، این خبرنگار فراری در اقدامی غیراخلاقی، به هنگام پخش این مصاحبه با نشان دادن تصاویری از اغتشاشات، تلاش کرده است اغتشاشات را قیام مردم ایران علیه اسلام و روحانیت جلوه دهد. در چنین شرایطی که دشمنان و پادوهای آنها به دنبال موج‌سواری هستند، نیروهای انقلاب باید بیش از پیش مراقب حیله‌های رسانه‌ای دشمن باشند.

مأموران سعودی متجاوز عفو شدند و جایزه گرفتند!
با دستور عجیب محمد‌بن‌سلمان، ولی‌عهد عربستان سعودی، دو مأمور متجاوز به دو نوجوان ایرانی در فرودگاه جده عفو شده و جایزه گرفتند! گفتنی است هشتم فروردین ماه سال ۹۴ دو مأمور امنیتی فرودگاه جده عربستان، دو نوجوان ایرانی را به بهانه بازرسی از دیگر اعضای کاروان جدا کرده و به یک اتاق مجزا بردند و به آنها تعرض کردند.

آمریکا در ناآرامی‌های ایران نقش دارد
«
کنستانتین کاساچوف» رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه در گفت‌وگو با خبرگزاری «نووستی» یادآور شد: «عامل خارجی در اعتراضات چند روز اخیر در ایران مؤثر بوده است.» این سناتور روس گفت: «در زمینه این حوادث به طور قطع نفوذ خارجی بی‌تأثیر نبوده است. من نمی‌خواهم بگویم واشنگتن نفوذ زیادی بر روند اوضاع داخلی در ایران دارد، ولی هم اکنون جمهوری اسلامی ایران «نامزد» مناسبی برای دخالت خارجی است.» به ‌عقیده این مقام پارلمانی روس، کوچک‌ترین تردیدی نیست که آمریکا از هر فرصتی برای بی‌ثبات کردن اوضاع داخلی در ایران که «دشمن شماره یک» امنیت ملی آمریکا معرفی شده است، استفاده می‌کند. کاساچوف با اشاره به خبر چند روز پیش امضای توافق‌نامه همکاری آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران، افزود: «به طور مسلم عامل خارجی در راه‌اندازی اعتراضات در داخل ایران نقش دارد، هرچند این مسئله فعلاً به طور کامل نمایان نباشد.» وی در عین حال بعید دانست که چنین اعتراضاتی بتواند امنیت و ثبات در ایران را در معرض خطر جدی قرار دهد.

ترور سردار سلیمانی در دستور کار آمریکا و رژیم صهیونیستی
روزنامه «الجریده» به نقل از یک منبع آگاه در بیت‌المقدس اعلام کرد، آمریکا و رژیم صهیونیستی به این توافق رسیده‌اند که قاسم سلیمانی «تهدیدی برای منافع دو کشور در منطقه است». در این گزارش آمده است، این توافق سه سال پس از آن حاصل شد که آمریکا تلاش رژیم صهیونیستی برای قتل این ژنرال ایرانی را متوقف کرده بود. بنا بر این گزارش، سه سال پیش رژیم صهیونیستی قصد قتل قاسم سلیمانی در منطقه‌ای در نزدیکی دمشق را داشت؛ اما ایالات متحده آمریکا به رهبری ایران دربارۀ این طرح رژیم صهیونیستی هشدار داده بود. این موضوع در آن زمان به بروز اختلافات شدیدی میان دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی و آمریکا منجر شده بود. روزنامه الجریده همچنین اعلام کرده است، احتمالاً اسرائیل محمدرضا فلاح‌زاده، دومین فرمانده ایران در سوریه را نیز که به «ابوبکر» معروف است، هدف قرار خواهد داد.

جان بولتون: نباید تاریخ تکرار شود!
«
جان بولتون» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد و از مشاوران دولت «دونالد ترامپ»، خواستار «اقدام عملی» دولت کشورش در حمایت از آشوبگران روزهای اخیر ایران شد. وی با بیان اینکه ترامپ باید علناً از آشوبگران حمایت کند، گفت: «رئیس‌جمهور باید از توافق هسته‌ای بیرون بیاید و همه تحریم‌های تعلیق ‌شده ایران را بار دیگر اعمال کند؛ او باید به کنگره برود و تصویب تحریم‌هایی سخت‌تر علیه ایران را خواستار شود؛ او باید به اروپایی‌ها بگوید که از ادامه سیاست توازن اخلاقی در قبال ایران دست بردارند و به سمت مردم ایران برود؛ رئیس‌جمهور باید نیاز جنبش مقاومت ایرانیان به پول را نیز برآورده کند.» بولتون سپس با برشمردن سابقه تاریخی مردمانی که به امید و پشت‌گرمی حمایت لفظی آمریکایی‌ها به خیابان آمده‌اند، گفت که این بار نباید تاریخ تکرار شود.

تلاش عربستان برای کودتا در اردن
روزنامه صهیونیستی «تایمز» به‌ نقل از برخی منابع نوشت: «دستگاه‌های اطلاعاتی اردن تماس‌های بین برادران و پسرعموی عبدالله دوم، پادشاه اردن با مقامات سعودی و اماراتی را برای کودتا علیه وی رصد کرده‌اند. بر اساس این گزارش، پادشاه اردن به تازگی به‌ منظور جلوگیری از کودتا طی فرمانی، شاهزاده فیصل و شاهزاده علی‌بن‌الحسین دو برادر و همچنین طلال‌بن‌محمود، پسرعموی خود را برکنار کرد و مناصب نظامی آنها در ارتش اردن را بازپس گرفت و این سه شاهزاده هم‌اکنون در اقامت اجباری به‌سر می‌برند.» در همین راستا، پایگاه خبری «بریت بارت نیوز» آمریکا نیز افشا کرد: این سه شاهزاده با حکام سعودی برای کودتا علیه ملک‌عبدالله در حال برنامه‌ریزی بودند.


زیباکلام طرفدار بنزین 2600 تومانی

پس از همه اعتراضات به تصميم دولت براي افزايش قيمت بنزين از 1000 تومان به 1500 تومان، مجلس تصميم گرفت اين افزايش فقط 200 تومان باشد. حالا صادق زيباكلام اين تصميم مجلس را به آشوب‌هاي روزهاي اخير ربط داده و در توئيتر خود نوشته: «در بحبوحه اعتراضات اين روزها، مجلس و دولت كه به شدت غافلگير شده اند، از روي ترس و هراسان تصميمي نابخردانه اتخاذكردند. افزايش قيمت بنزين را كنار گذاردند. قيمت تمام شده بنزين ليتري۲۶۰۰ تومان است اما ۱۰۰۰تومان عرضه مي‌شود. روزانه ۸۰ميليون ليتر بنزين مصرف مي‌شود يعني هدررفت سالي ۴۷هزارميلياردتومان..»

جالب اينكه اولاً انتقادات و نيز شنيده‌ها در مورد تصميم مجلس مربوط به قبل از آشوب هاست.

ثانياً اين آشوب‌ها و توحشي كه كف خيابان است، ربطي به مردم ندارد، ثالثاً وقتي مردم مي‌گويند گراني بنزين همه اجناس را بالا مي‌برد و گران‌تر مي‌كند، جواب اين نيست كه بنزين 1500 تومان از قيمت بنزين در همه كشورها كمتر است!

آقاي عزيز! اين 1500 تومان را در اتومبيل‌هاي شاسي‌بلند آخرين سيستم ميلياردي نبين، اين قيمت را در باك وانت‌بار فقير مستضعفي كه مي‌خواهد يك عائله 10 نفري را با اين وانت‌بار اداره كند ببين.

رونمایی «من و تو» از دومین معجزه در ایذه!

موج خبرسازي‌هاي تخيلي در مورد شهر ايذه همچنان ادامه دارد و صرف نظر از همه قصه‌هاي مضحكي كه در اين خبرسازي‌ها گفته و موجب انبساط خاطر شد، گاف جديد شبكه من و تو در مورد اين شهر جالب توجه است. مجري شبكه من و تو مي‌گويد كه «ايذه چند ساعتي‌ آزاد شده! و بعد سپاه از طريق دريا نيرو وارد شهر كرده و شهر را پس گرفته است!» و با اين جملات، مجري شبكه من و تو يك سوال بزرگ ايجاد كرد كه مگر ايذه دريا دارد؟! ايذه، شهري در شرق استان خوزستان است. در روزهاي گذشته اكانت‌هاي توئيتري مختلف و جديد التأسيس در توئيت‌هايي كاملاً يكسان و كپي شده از هم خبر از حضور خانواده شان در ايذه مي‌دادند و از آزادي شهر مي‌گفتند! به نظر مي‌رسد تاكنون حداقل در شهر ايذه با دو معجزه روبه‌رو بوده ايم؛ اول حضور همه خانواده‌ها در ايذه و افزايش جمعيت شهر از 200 هزار نفر به 80 ميليون نفر و دوم دريا‌دار شدن شهري در شرق خوزستان! ممكن است در روزهاي آينده قصه‌هاي بيشتري هم بشنويم.


حمله تخم‌مرغی به وزیری با 21 مشاور

«وزيري با 21 مشاور» تيتر يكي از مطالب صفحه يك روزنامه آفتاب يزد در كنارعكسي از محمد شريعتمداري است. گزارشي كه با توصيف دنياي كارمندان و مديران آغاز مي‌شود و درباره دنياي مديران مي‌نويسد: «مهم نيست كه آنها در چه جناح و دولتي مدير بوده‌اند، دو قانون نانوشته بر جهان آنها حكومت مي‌كند؛ اول آنكه هرگز بركنار نمي‌شوند، دوم آنكه منافع آنها تحت هر شرايطي محفوظ خواهد ماند.»آفتاب يزد سپس از موج انتقادات به همين دوران چند ماهه وزارت شريعتمداري مي‌گويد: « تضعيف نظارت بر قيمت‌ها و ايجاد موجي از گراني در ماه‌هاي اخير از جمله علل اصلي اين انتقادات است. اختلال در واردات برخي كالاهاي اساسي و صدور مجوز صادرات برخي كالاها كه در داخل به آنها نياز اساسي وجود دارد همچون سنگ آهن، از جمله موارد منفي كارنامه وزارت شريعتمداري است. به رغم گراني تخم مرغ متأسفانه برخي مرغداري‌هاي ساكن استان‌هاي مرزي كماكان به صادرات آن ادامه دادند، افزايش نرخ فولاد، عدم تخصيص ارز به كاغذ و قطع يكباره واردات آن و با ايجاد تشنج در بازار نوشت افزار و جرايد، شكست طرح تعيين قيمت در مقصد، بستن سايت ثبت سفارش خودرو و اوج گيري مشكوك قيمت آن در داخل تا سقف ميليون‌ها تومان و بسياري مثال‌هاي ديگر به صورت زنجيره‌اي روي هم اثر متقابل گذاشتند. اينها بخشي از كارنامه اين وزارتخانه و مديران آن است... » و سپس از روي ديگر سكه مي‌نويسد: « روي ديگر سكه وضع مديران اين وزارتخانه است كه به رغم صراحت قانون عدم به كارگيري بازنشستگان، برخي مديران آن عملاً بازنشسته يا چند شغله هستند. مورد بسيار جالب تر آن است كه شريعتمداري 21 مشاور دارد! ... بر چه اساس و استدلالي در اين شرايط وزير صنعت 21 نفر از مديران و دوستانش را به عنوان مشاور استخدام كرده است؟ چه مزايا و حقوق احتمالي بابت اين مشاوره‌ها نصيب اين افراد مي‌شود؟»
قیمت تلفن همراه با ریجستری چند درصد گران شد؟

رئیس اتحادیه تلفن همراه گفت: طرح ریجستری حدود 16 درصد روی قیمت گوشی تاثیر گذاشته است علت آن هم این است که زمانی که گوشی قاچاق وارد می‌شود پروسه زمانی ندارد اما، از طریق قانونی خواب کالا در دوایر دولتی خودش یک تعرفه ایجاد می‌کند.

تلاش امریکا برای تشکیل شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص ایران

نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که در اولین نشست خبری سال جدید میلادی در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، درباره اغتشاشات روزهای گذشته در چند شهر ایران، گفت: «به دقت تحولات ایران را تحت نظر داریم و این نگرانی مشترک ما و جهان است که مردم ایران بتوانند با آزادی عقاید و اعتراضات خود را بیان کنند.»وی افزود: «دولت ایران مدعی بوده است که زندگی مردم این کشور پس از برجام بهبود می‌یابد، اما اکنون شاهد هستیم که این اتفاق نیافتاده است و برخی از مردم ایران گلایه می‌کنند که حقوق آن‌ها پرداخت نشده است.»سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره احتمال اعمال تحریم تازه علیه ایران، گفت: «این یکی از ابزارهایی است که داریم، ما ابزارهای زیادی در اختیار داریم و همانطور که گفته‌ایم به دقت موارد نقض حقوق بشر در این کشور را رصدمی‌کنیم.»سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت که این کشور در روزهای گذشته برای بحث درباره ناآرامی‌ها در ایران، با متحدان خود در جهان در تماس بوده است. «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل امشب گفت که کشورش از شورای امنیت سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر خواهد خواست تا برای بررسی وضعیت ایران تشکیل جلسه دهد.
مسافرکشی فوتبالیست‌های لیگ برتری
!

چند بازیکن تیم نفت تهران برای گذران زندگی خود مجبور به مسافرکشی شدند. نفت تهران جزو سوژه های تیم های ریشه دار و قدیمی کشورمان است که در این فصل قربانی سوء مدیریت ها وتغییرات گسترده شده است. تیمی که قرار بود با پرداخت کردن تمام بدهی های گذشته، سرمایه گذاری کلانی در فوتبال داشته باشد، در هفده هفته لیگ برتر 6 مربی عوض کرده است و بازیکنان این تیم هنوز پولی دریافت نکرده اند. برنامه 90 مصاحبه ای با بازیکنان این تیم گرفت که محسن بنگر و ایمانی در این مصاحبه گفتند که چند بازیکن به دلیل مشکلات مالی، در اسنپ و تپسی کار می کنند. نفت تهران امروز به یک اسپانسر جدید واگذار شد و هومن افاضلی هدایت این تیم را بر عهده گرفته است

طعنه «سامانتا پاور» به رفتار ترامپ درباره ایران

سامانتا پاور، نماینده دائم سابق امریکا در سازمان ملل در حساب توئیتری خود با اشاره به تناقض‌های دولت امریکا و حمایت‌های لفظی مقامات دولت دونالد ترامپ از مردم ایران در جریان اغتشاشات اخیر با طعنه خطاب به کاخ سفید نوشت؛ «ما در کنار مردم ایران هستیم آنقدر که آنها را به امریکا راه نمی‌دهیم.» به گزارش فارس، طعنه وی به طرح مهاجرتی ترامپ و ممنوعیت سفر اتباع ایرانی از سوی ترامپ به خاک ایالات متحده اشاره دارد. رئیس جمهوری امریکا طی چند روز اخیر بارها از ادامه اغتشاشات در ایران حمایت کرده است. در آخرین واکنش، ترامپ مردم ایران را گرسنه خواند و در توئیتر خود نوشت؛ «ایران باوجود توافق وحشتناک دولت اوباما با آنها، در همه سطوح در حال ورشکستگی است.» ترامپ پیش از این هم در یک سخنرانی مردم ایران را تروریست خوانده بود.
پیشنهاد یک نماینده؛ هیچ‌گونه مزایا و پاداشی به مدیران اختصاص پیدا نکند

عضو «کمیسیون فرهنگی» مجلس گفت: طبق ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری - که تعریفی از مدیران ارائه می‌دهد - ما مترصد این هستیم تا در بودجه سال ۹۷ هیچ گونه مزایا و پاداشی براساس حقوق به مدیران اختصاص پیدا نکند و عواید حاصل از این منابع به بازنشستگان کشوری اختصاص یابد. احمد سالک، نماینده مردم اصفهان گفت: بازنشستگان فرهنگی، نیرو‌های مسلح و فولاد شامل این پیشنهاد می‌شوند. وی تأکید کرد: اگر این پیشنهاد در مجلس تصویب شود معتقدم ما انقلابی در عرصه مزیا و پاداش مسئولان در کشور خواهیم داشت که ما به دنبال تصویب آن هستیم. حجت السلام سالک با اشاره به سایر پیشنهادات در بودجه سال ۹۷ گفت: همچنین بنده پیشنهاد داده‌ام حقوق و دستمزد مدیران طبق ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه، براساس بودجه حقوقی سال ۹۶ در بودجه سال ۹۷ مدنظر قرار گیرد و عواید حاصل از این محل به بازنشتگان ارائه شود.

وجود ۱۵۰۰ متکدی حرفه‌ای در پایتخت

مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران گفت: متکدیان حرفه‌ای در تهران حدود 1500 نفر را شامل می‌شوند که 70‌درصد از متکدیان پس از آزادی از سامانسراها به دلیل درآمد میلیونی مجدد متکدی می‌شوند. معضل تکدی‌گری از جمله آسیب‌های اجتماعی است که بارها و بارها صاحبنظران نسبت به آن هشدار داده‌اند. گرچه تاکنون طرح‌های ضربتی جمع‌آوری متکدیان به اجرا درآمده، اما گویا از شواهد امر پیداست که اثربخش نبوده است. از این رو بهترین راه در این زمینه فرهنگسازی است تا مردم از کمک کردن به چنین اشخاصی صرف‌نظر کنند، چون مادامی که منبع درآمد متکدیان حرفه‌ای تامین شود؛ آنها از کار خود دست نخواهند کشید. مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افزود: زمانی که یک متکدی به‌طور متوسط روزانه بین 400‌هزار تومان تا دو‌میلیون تومان درآمد دارد، از بهزیستی چه انتظاری می‌توان داشت؟ او گفت: ایراد اصلی به پیگیری‌های بعدی بر می‌گردد، مواد قانونی حتی حبس را هم برای متکدیان حرفه‌ای در نظر گرفته اما اعمال نمی‌شود.
فیلترینگ فضای مجازی چند نفر را بیکار می‌کند؟

اگر تلگرام فیلتر شود ۱۰ تا ۱۵ هزار کسب و کار مجازی ورشکست خواهد شد. بین ١٠ تا ١٥‌هزار کسب‌وکار در کشور به صورت کاملا مجازی اداره می‌شوند و بیش از نیمی از کسب‌وکارهای غیرمجازی کشور هم برای تبلیغات از این ابزارها استفاده می‌کنند. آمارهای رسمی از وجود ٣٠‌هزار کسب‌وکار مجازی در کشور حکایت می‌کند. ۶۰۰‌هزار کانال ایرانی در تلگرام وجود دارد که گمانه‌زنی‌ها و آمارهای رسمی حاکی از آن است که بیش از ٤٠‌درصد این کانال‌ها، در واقع فروشگاه‌های مجازی‌اند. هر کاربر ایرانی حداقل عضو ١٨ کانال است. ۴۰‌میلیون ایرانی عضو تلگرام‌اند یعنی از هر ١٠ ایرانی، 6 تن عضواند. تلگرام سیزدهمین اپلیکیشن محبوب ایرانی است و شبکه بومی سروش و گپ در جایگاه ٢‌هزار و هشتصدم ایستاده‌اند.

حذف حساب‌های فیسبوک به دستور اسرائیل و آمریکا

پایگاه تحلیلی اینترسپت در گزارشی نوشت که شبکه اجتماعی فیسبوک می‌گوید به دستور آمریکا و اسرائیل، حساب‌های کاربری را در این شبکه اجتماعی حذف می‌کند.در مقدمه این گزارش این‌گونه نوشته شده است که در سپتامبر سال گذشته میلادی، نمایندگانی از فیسبوک با مقامات رژیم صهیونیستی دیدار داشتند تا معین کنند که این شبکه اجتماعی، کدامین حساب‌های کاربری فلسطینیان در این شبکه اجتماعی را حذف کند. این گزارش ادامه داد دولت آمریکا و درحال حاضر دولت ترامپ، از طریق قراردادن افراد در فهرست تحریم‌ها، قدرتی یکجانبه‌ برای وادار کردن فیسبوک و اینستاگرام به حذف حساب‌های کاربری این افراد دارد.
تأثیر ناآرامی ها بر فروش فیلم های سینمایی

محمد قاصد اشرفی، رئیس انجمن سینماداران گفت: مدتی بود که آلودگی هوا باعث مراجعه کمتر خانوادهها به سالنهای سینما شده بود؛ اما اتفاقات اخیر، روند کاهش فروش سینماها را بیش از پیش کرد. وی در ادامه گفت: با توجه به آمار ارائه شده روز گذشته، فروش سالن های سینما با کاهش 70 درصدی مواجه شده است. رئیس انجمن سینماداران، تعطیلی سینماها در مراکز شهر به دلیل اغتشاشات را رد کرد و گفت: هیچ سینمایی در این مدت تعطیل نشده و حتی سینماهایی که در مراکز شهر فعال بودند هم به کار خود ادامه دادند و تعطیل نکردند. اما شرایط تهران و دیگر مناطق کشور روی کاهش فروش سینماها موثر بوده است
جزییات شهادت یک پاسدار در ناآرامی های نجف آباد

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: اغتشاشگران در شهر کهریز نجفآباد یکی از پاسداران را با شلیک مستقیم گلوله به شهادت رساندند. ابوالفضل ابوترابی در خصوص حوادث شب گذشته شهرستان نجف آباد، اظهار کرد: متأسفانه شب گذشته در یکی از شهرهای اقماری اطراف نجف آباد به نام "کهریز" که ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد چند نفر از اغتشاشگران با سلاحهای شکاری به سوی پاسداران شلیک مستقیم می کنند که به شهادت یکی از پاسداران انقلاب اسلامی منجر شد.وی افزود: متأسفانه تعدادی از نیروهای بسیج هم با سلاح سرد مورد حمله قرار گرفتند و مجروح و با حال وخیم به بیمارستان اعزام شدند.نماینده مردم نجفآباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه در خودِ شهر نجفآباد زیاد آشوبی را شاهد نبودیم، گفت: سپاه با خویشتنداری هیچ شلیکی به سوی اغتشاشگران انجام نداد. ابوترابی در پاسخ به این که آیا این شلیکها در اطراف نجفآباد توسط گروهک منافقین انجام شده است یا خیر، گفت: در این خصوص باید دستگاه های امنیتی جوابگو باشند. پشت پرده این ماجرا را باید دستگاه های امنیتی روشن کنند و در آینده نزدیک این ضاربان دستگیر خواهند شد.

رقیب محجبه پوتین به میدان آمد

رسانه‌های روسیه گزارش دادند یک زن مسلمان نیز به فهرست کاندیداهای ریاست جمهوری رقیب ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در انتخابات ماه مارس این کشور اضافه شده است. این کاندیدا به نام آینا گامزاتوا، یک خبرنگار زن مسلمان و همسر و مشاور مفتی اعظم جمهوری داغستان روسیه است. او همچنین ریاست بزرگترین گروه رسانه‌ای مسلمان در روسیه را به عهده داشته و روز دوشنبه به عنوان کاندیدا نزد کمیته مرکزی انتخابات این کشور ثبت‌نام کرد. او اواخر ماه دسامبر از سوی یک گروه محلی در جمهوری داغستان به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری انتخاب شد. این زن ۴۶ ساله ریاست چند سازمان خیریه را نیز به عهده دارد.

اخبار روزانه
* سخنگوی وزارت خارجه روسیه پیشنهاد آمریکا برای برگزاری نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل و کمیته حقوق بشر در زمینه اغتشاشات ایران را به تمسخر و استهزا گرفت. «ماریا زاخارووا» نوشت: «نیکی هیلی می‌تواند تجربه آمریکا درباره پراکنده کردن راه‌پیمایی مسالمت‌آمیز مردم این کشور، جزئیات بازداشت‌های دسته‌جمعی، سرکوب خشن جنبش وال‌استریت و پاکسازی وحشیانه شهر فرگوسن از معترضان را به اطلاع جهانیان برساند.» گفتنی است‌، رئیس دوره‌ای شورای امنیت هم درخواست نماینده آمریکا برای برگزاری نشست فوری درباره ایران را رد کرده و گفته است ضرورتی برای این کار وجود ندارد.
* شمس علی هادی‌زاده، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه قیمت‌های ارز و بورس از این ناآرامی‌ها تأثیر پذیرفته‌اند و بر بخش‌های کشاورزی، صنعت و... تأثیر خواهد گذاشت، گفت: در نتیجه، این اغتشاشات سبب القای فضای ناآرام اقتصاد ایران می‌شود که این امر روی تجارت ما با دیگر کشورها تأثیرگذار خواهد بود.
* پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ممنوعیت افزایش قیمت آب‌، برق و گاز در قالب بند جداگانه‌ای به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ اضافه می‌شود. وی تأکید کرد: در صورت تصویب صحن مجلس، دولت اجازه افزایش قیمت این حامل‌های انرژی را تحت هیچ شرایطی نخواهد داشت.
* اسحاق جهانگیری در توئیتر خود نوشت: دولت قدرت لازم در انعطاف و اصلاح‌پذیری و پیشبرد خواسته‌های مردم را دارد؛ اما به اتکای ملت که به قدرت و پشتیبانی آن باور دارد، در برابر هر تهدیدی علیه دموکراسی و اصلاح و هرگونه تخریب و ارعاب مقتدرانه می‌ایستد.
* سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی با اعلام اینکه بیشتر دستگیرشدگان دغدغه معیشتی نداشتند، گفت: لیدرها و نیروهای اصلی تحویل مراجع قضایی شدند و تعدادی که تحت تأثیر هیجانات جوانی اغفال شده بودند، طی مراحلی به کانون جامعه باز خواهند گشت.
* وزیر آموزش و پرورش از کشته شدن ۲ دانش آموز در ناآرامی های اخیر خبرداد.سیدمحمد بطحایی در توئیتر خود نوشت: «آشوب و خشونت کور همواره بی گناهان را قربانی میکند. داغدار کشته شدن ۲ دانش آموز و امید آیندهی ایران، آرمین و شایان عزیز در این آشوب هستم
».
* با پیشنهاد غلامعلی حداد عادل، رئیس شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی و مستند به بند 11 از ماده 4 آئیننامه تشکیل این شورا، طی احکام جداگانه ای از سوی دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، آقایان ابراهیم متقی، سیدمهدی الوانی، محمدباقر خرمشاد و الهام امین زاده به عنوان عضو شورای تخصصی تحول و ارتقاء علوم انسانی منصوب شدند

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: