به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
اسدالله عسگراولادی:
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه گفت: بازپرداخت فاینانس‌ها نباید به تاخیر بی‌افتد چراکه پس از 10سال می‌توان بارسنگین مالی برای دولت آن زمان داشته باشد.
رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه گفت: در تفاهم‌نامه جدید بین بانک‌های ایرانی و اگزیم بانک روسیه، فروش کالای روسی به ایران با سهولت مواجه شده‌است و از این رو بانک‌مرکزی نیز باید در اقدامی مشابه با طرف روسی، قراردادی برای فروش کالاهای ایرانی به طرف روسی منعقد کند.

اسدالله عسگراولادی رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و روسیه با ارزیابی تفاهم‌نامه فاینانس جدید مابین بانک‌های ایرانی و اگزیم بانک روسیه به خبرنگار اقتصادی آنا،‌ گفت: ایجاد فاینانس دوجانبه برای تجار هر کشوری مفید بوده اما در تفاهم‌نامه فاینانسی بین بانک‌های ایرانی و طرف روسی، موضوع تفاهم‌نامه مبنی برای تامین مالی فروش کالاهای روسی به طرف ایرانی است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: بانک‌مرکزی ایران نیز باید نمونه چنین قراردادی را با بانک‌های روسی برای صادرات کالاهای صنعتی، صنایع‌غذایی، مواد مصرفی و ... داشته باشد تا تراز تجاری 80 به 20 روسی‌ها بیشتر نشود و از طرف دیگر، کالاهای ایرانی با سهولت بیشتری به بازارهای روسیه راه یابد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به چگونگی استفاده از تامین‌مالی این فاینانس، تصریح کرد: پروژه‌هایی تعریف شده‌ای که از طریق دولت، وزارت صمت و بانک‌مرکزی تایید شوند، می‌توانند با تامین مالی 10 الی 15درصدی از سوی طرف ایرانی آغاز شود و مابقی را طی بازه زمانی 2 الی 10ساله از طریق فاینانس تامین کند.

عسگراولادی با اشاره کالاهای ورودی ایران از روسیه نیز گفت: کالاهای مصرفی و زیربنایی، مواداولیه، آهن، میلگرد، خوراک دام، چوب و ... از روسیه به ایران وارد می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با اشاره به اینکه تراز تجاری ایران با طرف روسی باید افزایش یابد، تاکید کرد: متاسفانه از 40 میلیارد دلاری که روسیه نیازمند واردات بوده، سهم کالاهای ایرانی در این بازار بسیار محدود بوده و باید با قدرت و جدیت بیشتری وارد تامین بازار این کشور برای صادرات کالاهای مصرفی شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بازپرداخت فاینانس‌ها نباید به تاخیر بی‌افتد چراکه پس از 10سال می‌توان بارسنگین مالی برای دولت آن زمان داشته باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: