به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۵۹۹
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
سیدمصطفی میرسلیم با اشاره به فتنه 88:
طی این سال ها شکل های مختلف نفوذ را شاهد هستیم و دشمنان سعی کرده اند تا پایگاهی را به منظور اثرگذاری در داخل افکار عمومی ایجاد کنند که در انتخابات متبلور می شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اقدامات فتنه گرانه سال 88 در چارچوب برنامه های استکبار برای عملیاتی ساختن عناد خود بوده و بهره نگرفتن از این مسیرهای قانونی نشان می دهد که قصدشان رسیدگی اصولی و منطقی نبوده و قصد براندازی داشته اند.

به گزارش صبح توس؛ باتوجه به در پیش بودن نهم دی ماه و بررسی ابعاد بصیرت افزایی در برابر نقشه های دشمن این پایگاه خبری به گفتگویی تفصیلی با سید مصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی پرداخته است.

صبح توس: باتوجه به نزدیک شدن به ایام نهم دیماه چه کنیم که در چنین حوادثی دشمن اصلی در منافع حزبی گم نشود؟

مقابله با جمهوری اسلامی بلافاصله پس از رسمیت یافتن جمهوری اسلامی شکل گرفته است و طولی نکشید که برای تغییر ماهیت و تضعیف جمهوری اسلامی، استکبار وارد صحنه شد و برای ان برنامه ریزی تدریجی کرد که شکل های مختلفی را تا امروز ارائه کرده است.

مردم با شکل مقابله نظامی دشمن آشنایی دارند که یکی از جلوه های کار است ولی در سال 1368 جلوه دوم را شاهد هستیم که رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «شبیخون فرهنگی» از آن یاد کرده اند و نشان می دهد که دشمن پس از شکست در صحنه نظامی مطالعاتی چندجانبه فرهنگی انجام دادند و به این نتیجه رسیده اند که در صحنه فرهنگی می توانند در پی نقطه ضعف باشند.

این نبرد فرهنگی از ابتدای انقلاب اسلامی اغاز شد که در دوران های مختلف با رویکردهایی اعم از فضای مجازی امروزی تغییر شکل داده است و ادامه دارد لذا در برنامه ریزی ها نباید از این بعد مقابله با شمن نباید غفلت کرد.

یکی از ابعاد دیگر کار دشمن شامل جنبه سیاسی می شود که بر اساس مطالعات خود راه های نفوذ جمهوری اسلامی را بررسی کرده اند تا در ان رخنه کنند.

طی این سال ها شکل های مختلف نفوذ را شاهد هستیم و دشمنان سعی کرده اند تا پایگاهی را به منظور اثرگذاری در داخل افکار عمومی ایجاد کنند که در انتخابات متبلور می شود.

باید با راه های ضایع شدن اعتماد مردم مقابله شود

گمان نمی کردیم که در انتخابات کشورمان گرفتار مسائلی شویم که در غرب رایج است و نامزدهای انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها به تدریج به روش های کشورهای غربی آلوده شوند و از همان انحرافات تأثیر پذیرند که این هم نوعی نفوذ سیاسی غرب است.

انتخابات راهی بود که استکبار برای نفوذ سیاسی خودش برگزیده است چرا که در این کشور مردم سالاری دینی حاکم است و نمی توان به سادگی براندازی سیاسی نظام اسلامی را پیش برد لذا ضرورتی نداشت بر خلاف پیشرفت های مردم سالاری عمل کنند و از روش های اختلاف افکنی استفاده کردند.

در سال 1388 نیز موضوع فتنه با همین رویکرد رخ داد و مسئله ای مانند اعتراضات، بی سابقه در دنیا نیست ولی راه های رسیدگی به شکایات و اعتراضات به صورت گسترده و بدون قید وشرط وجود داشته است اما اقداماتی ورای این موضوع انجام شد که در چارچوب جمهوری اسلامی نمی گنجد و آن نوعی براندازی، حرمت شکنی و عبور از خطوط قرمز بود که علی رغم همه اینها مورد مدارای نظام اسلامی قرار گرفت و مذاکرات متعددی صورت گرفت تا برای جلوگیری از گسترش مشکلات چاره جویی شود.

این اقدامات فتنه گرانه در چارچوب برنامه های استکبار برای عملیاتی ساختن عناد خود می باشد و ظاهر قضیه این است که عده ای می گویند در انتخابات تخلف صورت گرفته و اعتراض دارند اما برای پاسخگویی به اعتراضات راه های مختلفی وجود داشته که بهره نگرفتن از این مسیرهای قانونی نشان می دهد که قصدشان رسیدگی اصولی و منطقی نبوده و قصد براندازی داشته اند.

مقام معظم رهبری در برابر این چریان فتنه ایستادگی کرد تا جمهوری اسلامی خسارت نبیند و لذا باید امروز باید به این موضوع افتخار کنیم؛ رهبر معظم انقلاب از تمامی رئیس جمهورهای دوران رهبری خود حمایت کردند و لذا در برابر فتنه دشمن و نفوذ دشمن ایستادگی کردند که باید این موضوع دفاع از کیان جمهوری اسلامی به خوبی تشریح شود.

نفوذ اقتصادی اثر روی هویت ایرانی ها گذاشته است

نفوذ اقتصادی در کشور کم اثر نبوده، کشوری که همواره به سخت کوشی و تلاش مشهور بوده چرا باید به نقطه ای برسد که رهبران ان به مردم پرهیز از تنبلی را توصیه می کنند و توصیه دارند سعی کنید خودکفا باشید و شاهدیم در همین راستا سیاست های اقتصاد مقاومتی نوشته می شود چراکه سنت های ارزشمند قدیم فراموش شده است.

در کشور با در اختیار گذاشتن کالاهایی از طریق واردات برای مردم دیگر نیازی نمی بینند خودشان کوشش داشته باشند و کالایی را مطابق با اعتقادات تولید کنند.

نفوذ اقتصادی اثر روی هویت ایرانی ها گذاشته است و وجوه تمایزها حفظ نمی شود تا جمهوری اسلامی را به بازار مصرف و کشوری تک محصوی تقلیل دهند لذا باید خودمان را بر اساس اقتصاد مقاومتی نجات دهیم.

صبح توس: باتوجه به گسترش فضای مجازی دشمن برنامه هایی مختلف در مخالفت با نظام اسلامی داشته به نظر شما مهم ترین راهکار با نقشه های دشمن در این راستا چیست؟

از مقولاتی کاربردی در دوران جنگ جهانی دوم دروغ های بزرگ بود تا اذهان عمومی را متأثر کنند و هدف اصلی دشمن در این فضا این است که اعتماد مردم نسبت به مسئولان نظام اسلامی را از طریق افرادی که این مسئولان را انتخاب می کنند خدشه دار کنند.

در این راستا به مقوله اعتماد می رسیم تا مردم بر اساس نقشه دشمن به این نتیجه برسند که دیگر مسئولان قابل اعتماد نیستند و انتخاب های مردمی اثربخش نبود و نتیجه معکوس داد؛ دشمن دستاوردهای نظام اسلامی را زیر سؤال می برد و قصد بزرگ نمایی نقاط منفی را دارد.

باتوجه به افزایش جمعیت نیازهای کشور افزایش داشته و نوع مصرف قابل مقایسه نیست و توفعات بسیار تغییر داشته است، مصرف گرایی شدت یافته و در زمینه های مختلف تحولاتی صورت گرفته لذا نباید تعجب کرد که در این راستا تلاش کاهش یافته است.

در این کشور قنات هایی با ده ها کیلومتر زده شده و متاسفانه در این سال ها این منابع عظیم و پایدارخشک شده و در این راستا مهاجرت هایی بزرگ صورت گرفته است.

این مباحث اعتماد مردم را کاهش می دهد؛ خداوند اختیارات به انسان داده و توفیق جمهوری اسلامی را نصیب کرده است لذا باید شاکر این نعمت باشیم و بایستی معضلات به صورت ریشه ای علاج شود تا کارآمدی نظام آشکار شود و برخی مردد نشوند.

دشمن می خواهد جوان کشور ما از مشاهده این صحنه ها احساس یأس از قابلیت های خود در اداره وضعیت هموطنان کند، طراحی دشمن در این زمینه قابل توجه است و سعی دارد اعتماد از مسئولان نظام سلب شود و کشور درست اداره نشود و در اینده هم بدخواهان بتوانند برای اداره کشور نفوذ کنند.

نتیجه اول از بین رفتن اعتماد عمومی در بین مردم عدم مشارکت مردم است

گاهی مشاهده می شود در فضای مجازی بخشی از حقیقت گفته می شود تا اهداف خود را تحمیل کند و این شیوه شایعه و اکاذیب بسیار توسط دشمن گسترش داشته که نیاز به تحلیل دارد.

نتیجه اول از بین رفتن اعتماد عمومی در بین مردم عدم مشارکت مردم است؛ جمهوری اسلامی بر پایه مردم سالاری است و اگر مردمی در صحنه نباشند دشمن می تواند به راحتی نفوذ کند.

تمام موفقیت های ما به خاطر حضور مردم در صحنه های مهم کشور است و برنامه های اثرگذار دشمن برای جوانان در این راستا است که اتکای به خویشتن از بین برود، باور نسیت به توانایی های خویش تضعیف شود و جوان برای نجات کشور فعالیتی نداشته باشد.

شبیخون فرهنگی پس از 28 سال ناهنجاری های فرهنگی ایجاد کرده است که حکایت ازغفلت ما در طی این سال ها دارد چراکه این موضع را کم اهمیت تلقی کرده ایم لذا پیامبر اکرم(ص) برخی از افراد که باعث می شدند مردم به ارزش های اسلامی بدبین شوند را هرگز نبخشیدند، این نشان می دهد که کار تبلیغی فرهنگی دارای اهمیت است.

به عنوان نمونه دشمن به دلیل اینکه برخی فیلم ها بدنمایی از شرایط ایران کرده اند مورد تقدیر قرار داده؛ دشمن قصد تحقیر کشور را دارد تا جوان ما باور مقابله با دشمن را از دست بدهد؛ رهبر معظم انقلاب سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ فرمودند که وضعیت اقتصادی را نجات دهند اما باید بدانیم اجرای آن در ابتدا نیاز به «باور» دارد تا قابلیت تحقق پیدا کند.

شرط لازم به منظور موفقیت اقتصاد مقاومتی، خودباوری است و اگر اتحاد در این موضوع و باور به خویش نباشد موفقیت آمیز نیست بر همین اساس نیاز است به اخلاقیات الهی تمسک داشته باشیم چراکه برخورد با زشتی ها سازوکاری خاصی در اسلام دارد و باید با راه های ضایع شدن اعتماد مردم مقابله شود.

برچسب ها: میرسلیم
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: