کد خبر: ۲۶۵۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۶
اخبار 24 ساعت گذشته

مدیرانی که باید اخراج شوند!

«ابراهیم نکو» نماینده سابق مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی در روزنامه شرق نوشت: «صریحاً بگویم اگر من به جای رئیس‌جمهور بودم، حتماً چند نفر از مدیران اقتصادی دولت را اخراج می‌کردم؛ زیرا در برنامه‌ریزی اقتصادی ضعیف عمل می‌کنند. هیچ کشوری نمی‌تواند بدون بهبود وضعیت اقتصادی مردم به توسعه و پیشرفت فکر کند، اما می‌بینیم که با رویه‌های غلط، فشارها بر حوزه تولید و صنعت و همچنین کارمندان و کارگران، افزایش یافته و به ضعیف‌ترشدن آنان منجر شده است.» گفتنی است، انتخاب گروه اقتصادی دولت یکی از اصلی‌ترین اختلافات اصلاح‌طلبان و رئیس‌جمهور در تشکیل دولت دوازدهم بوده است.

روحاني هواي مردم را دارد

در واکنش به اعلام برائت‌هاي حاميان ديروز رئيس جمهور از عملكرد وي، كه اين روزها عمدتاً با هشتك « پشيمانم» در فضاي مجازي همچنان جاري است، محمود گودرزي وزير سابق ورزش و جوانان دست به قلم شد و در يادداشتي در روزنامه دولتي ايران، بي آنكه اشاره‌اي به واقعيت‌هاي اقتصادي اين روزهاي كشور داشته باشد كه امان اقشار آسيب پذير جامعه را بريده است؛ به سراغ دولت‌هاي نهم و دهم رفت و نوشت: اگر نگاهي به آن زمان بيندازيم، ارزش چهار سال رياست جمهوري روحاني را درك خواهيم كرد.

گودرزي منتقدان روحاني را « حسود » توصيف كرده و با بيان اين ادعا كه مخالفان دولت چشم بر موفقيت‌ها بسته و صرفاً اهداف تخريبي خود را تعقيب مي‌كنند، نوشته مسئله اينجاست كه بعضي حاميان دولت هم ناآگاهانه به آنان پيوسته‌اند و زمزمه عبور از روحاني سرداده‌اند. وزير سابق ورزش و جوانان در پايان اين يادداشت آورده است: مسيري كه روحاني خود در آن گام گذاشته، در آغاز دشوار ولي در نتيجه شيرين است. او مي‌داند چه مي‌كند. هزينه مي‌دهد چون هواي مردم را دارد. پس ما هم بايد در چهار سال دوم هواي او را داشته باشيم.
وارونه‌انگاری‌های تکراری بنیامین نتانیاهو!
«
بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی جلسه هفتگی کابینه این رژیم را با ادعاهای تحریک‌آمیز علیه ایران و تشکیلات خودگردان آغاز کرد. بر اساس گزارش «عرب 48»؛ نتانیاهو اعلام کرد، «محمود عباس» (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم گرفته از «روند سیاسی» عقب‌نشینی کند و پیشنهادی که آمریکا به وی خواهد داد، برایش مهم نیست. وی در ادامه ادعاهای خود تأکید کرد: ریشه نزاع در ایران و تروریسمی که ایران آن را ترویج می‌کند، نهفته است، نه در اسرائیل. هر کسی حقایق را می‌بیند نمی‌تواند این موضوع را منکر شود. ایالات متحده آمریکا موضوع بسیار مهمی را مطرح کرد و آن، این بود که ریشه نزاع در خاورمیانه در اسرائیل نیست؛ بلکه در ایران است. گفتنی است، این اظهارات در حالی مطرح شد که محمود عباس رئیس این نهاد همواره بر مذاکره تأکید دارد و حتی در دیدار هفته گذشته با امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه نیز تکرار کرد خواهان صلح با رژیم اشغالگر قدس است.

دور زدن قانون با شرکت‌های کد فروش مالیاتی!
فهرست سیاه سازمان امور مالیاتی با موضوع شرکت‌های بدون اعتبار و کدفروش نشان می‌دهد، تعداد مؤدیان بدون اعتبار از سوی سازمان امور مالیاتی نسبت به ماه‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است، به طوری که از دو هزار شرکت در اوایل سال 96 اکنون پس از گذشت 9 ماه به 3 هزار و 567 شرکت رسیده است. در سال 95 تقوی‌نژاد رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفته بود، اسامی بیش از 1500 شرکت در فهرست سیاه پیش‌روی مؤدیان قرار دارد. در همین راستا، سراج، رئیس کل سازمان بازرسی کشور به ترفند‌های افراد برای فرار مالیاتی اشاره کرده و گفته است، افراد با تأسیس شرکت‌های صوری تلاش می‌کنند، با کدفروشی و فاکتورفروشی قانون را دور زده و از پرداخت مالیات فرار کنند. برای نمونه فردی داریم که 600 شرکت صوری و فرد دیگری 200 شرکت صوری ایجاد کرده تا فقط کدفروشی و فاکتور‌فروشی کرده و از پرداخت مالیات فرار کند.

پشیمان‌ها به دنبال مأیوس کردن مردم هستند!
«
حسین انصاری‌راد» نماینده مجلس ششم در مصاحبه با روزنامه اعتماد در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه؛ «دلیل فشارهای اخیر مجلس به دولت چیست؟»، گفت: «تصور می‌کنم این فشارها تا حدی ناشی از فشارهای بیرونی است. فشار افکار عمومی بر دولت در این دوره تشدید شده است و انعکاس این انتقادها در فضای مجازی بسیار تهدیدکننده و بعضاً خارج از موازین عادی است. همان طور که آقای خاتمی نیز گفتند، گویا دسیسه‌ای در کار است، تا دولت را ضعیف جلوه داده و مردم را از حضور در انتخابات بعدی مأیوس کنند. دلیل این فشار از سمت مجلس، فشار به مردم و افکار عمومی است.» گفتنی است، رئیس دولت اصلاحات در واکنش به ابراز پشیمانی چهره‌های مختلف از رأی به حسن روحانی، این موضوع را توطئه و دسیسه جریان رقیب دانسته بود!

روابط ترکیه و آمریکا رو به تیرگی
روزنامه «ینی شفق» ترکیه از روزنامه‌های حامی دولت این کشور در گزارشی نوشته است که آمریکا با گسترش حضور نظامی‌اش در منطقه، به دنبال محاصره ترکیه با ایجاد «محور آمریکایی» از مجارستان تا خلیج‌فارس است. در این گزارش آمده است: پس از انتشار گزارش 67 صفحه‌ای راهبرد امنیت ملی جدید آمریکا در چند روز گذشته، چین و روسیه به عنوان «رقبا» مشخص شدند و ترکیه بدون اینکه «دشمن» یا «دوست» نامیده شود، از این فهرست حذف شد. دولت آمریکا در این سند، عربستان و مصر را بین کشورهای دوست و متحد گنجانده است. بر این اساس، ذکر نکردن نام ترکیه در این سند نشان‌دهنده به وخامت گراییدن روابط بین دو متحد ناتو است.
علت تعطیلی کلاس‌های هاشمی شاهرودی

فرزند آیت‌ا... هاشمی شاهرودی با اشاره به تعطیلی دروس رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تکمیل دوره درمان، از سلامتی کامل وی خبر داد. حجت‌الاسلام سیدعلا هاشمی شاهرودی در گفت‌وگو با «رسا» با اشاره به تعطیلی دروس آیت‌ا... هاشمی شاهرودی گفت: الحمدا... ‌ایشان در سلامت کامل هستند. وی اظهار کرد: دروس ایشان چند روزی برای تکمیل دوره درمان تعطیل خواهد بود. عدم حضور ایشان در جلسه مجمع تشخیص نیز به همین دلیل است و به‌زودی برنامه‌ها و دروس آیت‌ا... هاشمی شاهرودی از سر گرفته خواهد شد. فرزند آیت‌ا... هاشمی شاهرودی ادامه داد: «ایشان برای تکمیل دوره درمان، سفری به خارج از کشور کردند و به‌زودی بازمی‌گردند اما هیچ جای نگرانی وجود ندارد و خوشبختانه در سلامت کامل هستند.»

نماینده محلات خطاب به وزرای روحانی: حاضرید ویدئوی منزل خود را منتشر کنید؟

علیرضا سلیمی در نطق امروز خود از شفاف نبودن اموال و ثروت برخی مقامات به ویژه وزرای دولت انتقاد کرد. نماینده محلات در این باره گفت: شفاف بگویید دارایی بالای هزار میلیاردی برخی از کجا آمده؟ اگر در 38 سال گذشته ماهی یک میلیارد هم درآمد داشتند باید الان 456 میلیارد تومان پول داشته باشند. چطور اموال برخی مقامات هزاران میلیارد تومان است؟او خطاب به وزرای دولت گفت: حاضرید ویدئوی منزل خود را منتشر کنید؟
سهم هر ایرانی از بودجه
۹۷ چقدر است؟
سهم هر ایرانی از مصارف بودجه در لایحه سال ۱۳۹۷، حدود ۴ میلیون و ۸۹۱ هزار تومان در سال و یا به عبارتی حدود ۴۰۸ هزار تومان در ماه است

رقم عجیب و غریب واردات غذای سگ و گربه به کشور

براساس آمار گمرک در هشت ماهه نخست سال جاری، ۳ هزار و ۷۵ تن فرآورده غذایی مخصوص سگ و گربه وارد ایران شده است. براساس آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی هشت ماهه نخست سال جاری، در این مدت بیش از ۳ هزار و ۷۵ تن فرآورده غذایی برای سگ و گربه از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است. براساس واردات این حجم غذای سگ و گربه به کشور، ۵ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۷۸۹ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۱۹ میلیارد و ۷۴۷ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۵۲۳ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. گفتنی است غذای سگ و گربه از ۱۴ کشور جهان وارد ایران شده است که میتوان به کشورهای اسپانیا، استرالیا، فرانسه، آلمان، امارات متحده عربی، ایتالیا، بلژیک، هلند، تایلند، ترکیه و جمهوری چک اشاره کرد
اعلام استان‌هایی که خودسوزی در آنها شایع است

فاطمی، رئیس مرکز تحقیقات سوختگی دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه ایران در سال سی هزار بیمار سوختگی دارد، گفت: این آمار نسبت به جمعیت ایران بسیار بالاست، زیرا این سی هزار تن بیماران بستری هستند که سوختگی‌های شدید و وسیع داشتند. رئیس مرکز تحقیقات سوختگی به افزایش آمار سوختگی در فصل زمستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر انجمن ققنوس با همکاری مرکز تحقیقات سوختگی برای پیشگیری در تلاش هستند. همچنین روز اول دی به عنوان روز ملی پیشگیری از سوختگی در وزارت بهداشت مصوب شده و امیدواریم مراحل اجرایی آن زود‌تر انجام شود تا بتوانیم آخرین روز پاییز و اولین روز زمستان برنامه‌هایی برای پیشگیری از سوختگی اجرا کنیم. او با اشاره به افزایش خودسوزی در کشور گفت: خودسوزی در برخی استان‌ها مانند ایلام، کردستان، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و شمال خوزستان بسیار شایع است و جزو فجیع‌ترین نوع سوختگی‌ها حساب می‌شود. افرادی که خودسوزی می‌کنند به علت اینکه درصد بالایی از بدنشان می‌سوزد، بیشتر از دیگر بیماران در معرض مرگ و میر هستند.
ماجرای جنایی دخالت دو فوتبالیست در رسوایی برای مهدی قائدی
!
اتفاقات عجیب و غریب اخیر برای مهدی قائدی جوان حسابی فوتبال ایران را تحت تأثیر قرار داده است و او را باز روی جلد نشریات ورزشی برده است. از یک سو گفته‌های ستایش برانگیز یک عضو کمیته انضباطی در اینکه بررسی ماجرای بازیکن جوان استقلال را بر عهده باشگاه می گذارند و در زندگی خصوصی این بچه مستقیم تجسس نمی کنند و با محروم کردنش مشکلی بر مشکلاتش نمی افزایند، با انتقاد شدید روزنامه پیروزی مواجه شده و آنها گفتند چطور سوشا و صادقیان پیشتر محروم شده بودند. روزنامه گل هم ماجرا را کمی جنایی‌تر کرده است. این روزنامه در تیتر اصلی نوشته است نزدیکان به بازیکن بوشهری اعتقاد دارند این اتفاق یک دسیسه برای او از سوی یکی از هم تیمی هایش است. همچنین در تیتر دیگری از سوی سلطان استقلال نوشته شده که یک بازیکن سرشناس دیگر که می شود پیش بینی کرد احتمالا همشهری اش هم هست، در این حاشیه ها و زندگی خبرساز پسر کوچولوی استقلال نقش داشته و باید دست از سر قائدی بردارد!
تردید بهداد سلیمی برای ماندن یا رفتن از وزنه‌برداری

بهداد سلیمی، قهرمان وزنه برداری المپیک لندن درباره‌ تصمیم نهایی برای ادامه فعالیت در وزنه برداری یا خداحافظی، گفت: هنوز مشخص نیست. فعلا فقط بدنسازی کار می کنم تا بدنم روی فرم باشد. در حال حاضر می‌خواهم استراحت کنم و ریکاوری شوم تا از لحاظ ذهنی شرایطم بهتر شود و سپس تصمیم درست را بگیرم. دوستان خوبی دارم که از آنها مشاوره می‌گیرم. اتفاقات مسابقات جهانی را نمی توان فراموش کرد. هرجایی که می روم مردم آنقدر ناراحت هستند و سوال می پرسند که هر دفعه آن اتفاقات برایم یادآوری می شود. فعلا برای فراموش کردن زود است
ژامبون درجه یک برابر با قیمت یک کیلو گوشت گوسفندی
!
بررسی قیمت محصولات مرغوب‌تر بیانگر این است که قیمت هر کیلوگرم ژامبون ممتاز گوشت با قیمت گوشت گوساله و گوشت گوسفندی درجه یک برابری می‌کند؛ یعنی کیلویی ۳۵ تا بیش از ۴۰ هزار تومان است. به عنوان نمونه هر کیلوگرم ژامبون گوشت ۹۰ درصد ممتاز در برندهای مختلف به طور متوسط رنج قیمتی ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان دارد و در برخی برندها قیمت این نوع ژامبون حتی به بیش از ۴۰ هزار تومان هم می رسد که با یک کیلوگرم گوشت گوسفند درجه یک برابری می کند
وعده میلیاردی یکی از نامزدهای ریاست فدراسیون بسکتبال

انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال می‌تواند یکی از جالب‌ترین و پرحاشیه‌ترین انتخابات فدراسیون‌های ورزشی باشد. بیشتر از 20 تن برای ریاست این فدراسیون ثبت‌نام کرده‌اند و هر کدام نیز مدعی هستند شانس زیادی برای پیروزی در مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال دارند. جالب این که یکی از نامزدهایی که کمتر کسی تصور می‌کرد برای انتخابات این فدراسیون ثبت نام کند مدعی شده اگر بتواند رئیس فدراسیون بسکتبال شود، یک اسپانسر 30 میلیارد تومانی را برای این فدراسیون جذب خواهد کرد. باید دید در وهله اول او می‌تواند در مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال ضاحب بیشترین آرا شود و این که آیا امکان جذب اسپانسر 30 میلیارد تومانی برای این فدراسیون وجود دارد.
اخبار روزانه:
* براساس آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی هشت ماهه نخست امسال، در این مدت بیش از سه هزار و ۷۵ تن فرآورده‌های غذایی برای سگ و گربه از کشورهای مختلف جهان وارد ایران شده است. براساس آمار، طی واردات این حجم غذا به کشور، ۵ میلیون و ۸۹۶ هزار و ۷۸۹ دلار ارز از کشور خارج شد که بیش از ۱۹ میلیارد و ۷۴۷ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۵۲۳ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.
* احمد مسجدجامعی، عضو شورای شهر پایتخت با کنایه به محمدعلی نجفی شهردار تهران به دلیل غیبتش در این روزها در آخرین جلسه شورا گفت: تهران وضعیت بدی دارد و حالش خوب نیست؛ چرا که زمین آن می‌لرزد و هوای آن هم آلوده است و قیمت‌ها نیز روز به روز افزایش می‌یابد، صدها هزار نفر در ۲۹ آذر در پارک‌ها، خیابان‌ها و ماشین‌های‌شان خوابیدند، مردم نباید خودشان را تنها و بی‌کس احساس کنند.
* امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در تماس تلفنی با پادشاه عربستان به تکرار ادعاهای واهی ضد ایرانی خود پرداخت و اظهار داشت: ما با نقش مخرب ایران در منطقه و تجهیز حوثی‌ها به فناوری موشک بالستیک مخالفیم! ما در کنار عربستان بوده و از این کشور در برابر تهدیدات حمایت می‌کنیم. وی مدعی شد که باید با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در منطقه مقابله شود.
* علیمراد اکبری، معاون امور آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: براساس برنامه اقتصاد مقاومتی در بخش آب و خاک و در راستای بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی، ۲۵۰ هزار هکتار از اراضی زراعی کشور تحت پوشش آبیاری مدرن قرار می‌گیرد. برای اجرای این طرح امسال 3200 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و ۵۰ درصد به آن تخصیص یافته است.
* «کیث مِیِرز» استاد دانشگاه آریزونا در نتیجه تحقیقات خود گفته که رقم گزارش شده از تعداد آمریکایی‌هایی که بر اثر قرار گرفتن در معرض تشعشعات رادیواکتیو جان خود را از دست داده‌اند، خیلی بیشتر از آمار اعلامی است و آمار صحیح قربانیان، رقمی بین 340 هزار تا 690 هزار شهروند آمریکایی است.
* مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم‌سالاری اعلام کرد: با رئیس دولت اصلاحات هماهنگ کرده‌ایم و قرار است، همزمان با کنگره سراسری مردم‌سالاری در اوایل اسفند ماه از طرح پارلمان اصلاحات رونمایی ‌‌شود. گفته می‌شود، این طرح قرار است جایگزین شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: