به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۵۸۵
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
حمیدرضا ترقی :
نیروهای فلسطینی کرانه باختری رود اردن و دیگر مبارزان فلسطینی نباید اجازه دهند حتی یک سفارتخانه در قدس باز شود.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به مخالفت اکثریت کشورهای جهان با انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گفت:با این حال تعداد اندکی از کشورها در این امر شوم با آمریکا همراه شده اند که کشورهای اسلامی و مبارزان فلسطینی باید آنها را از تصمیم شان پشیمان کنند.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با جام جم آنلاین با اشاره به اعلام آمادگی کشورهای رومانی و گواتمالا برای انتقال سفارت خود به قدس اظهار داشت: تعداد کشورهایی که با آمریکا همراهی می کنند از چند کشور فراتر نمی رود،آنها هم تحت سلطه واشنگتن قرار دارند، ولی اکثریت کشورهای جهان مخالف انتقال سفارت آمریکا و یا هر کشور دیگر به بیت المقدس هستند.

وی افزود: نیروهای فلسطینی کرانه باختری رود اردن و دیگر مبارزان فلسطینی نباید اجازه دهند حتی یک سفارتخانه در قدس باز شود.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه ترامپ به دلیل ضعف کشورهای اسلامی تصمیم به انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس گرفت یاد آور شد:اگر کشورهای اسلامی همانند جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین و قبله نخست مسلمانان دفاع می کردند امروز ترامپ و هیچکس دیگر جرات نمی کردند چنین اقدام توهین آمیزی انجام دهند.

وی تاکید کرد:همچنانکه مجلس شورای اسلامی ایران قدس را پایتخت ابدی کشور فلسطین اعلام کرد امیدواریم مجالس دیگر کشورهای اسلامی نیز با چنین مصوباتی از آرمان فلسطین دفاع نمایند.

ترقی گفت: کشورهای اسلامی از نظر اقتصادی هم می توانند دولتهایی را که تصمیم به انتقال سفارتشان به قدس می گیرند مجازات کنند و از طریق تحریم اقتصادی پاسخ جسارت آنها را بدهند.

برچسب ها: حمیدرضا ترقی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: