به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۵۶۸
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۹
دبیر حزب موتلفه اسلامی استان اردبیل:
علت عمده عدم تحقق اقتصاد مقاومتی ناتوانی مدیریتی مدیران استان می باشد.خیلی ازافرادی که درتحقق این اهداف گام بر می دارند توان انجام این امور را ندارند و فساد اقتصادی هم از همین مسئله نشات می گیرد . متاسفانه عملکردهای غلط وبکارگیری برخی از افراد ضعیف غیر متخصص و بی تعهد باعث شد تا کارها به درستی پیش نرود و هرازچندگاهی هم، شاهد اختلاس های میلیاردی هستیم.
توحید مجیدی محقق نشدن اقتصاد مقاومتی را ناشی از عدم درک از مفهوم اقتصاد مقاومتی است دانست و افزود: یکی دیگر از دلایل محقق نشدن کامل اقتصاد مقاومتی، عدم توجه مسئولان به این موضوع در تصمیم گیری ها وسیاست گذاری هاست.

دبیر حزب موتلفه استان اردبیل به هفته نامه "شما" گفت: عدم باور به راه گشا بودن اقتصاد مقاومتی خیلی بدتر ازعدم درک صحیح ازآن است به این دلیل که حالت دوم نفاق گونه است به شکلی که در ابتدا مخالفت های خود را مطرح نمی کنند و حتی ممکن است اقدام های تاییدگونه هم انجام دهند اما درعمل به شکل دیگری باشد.

مجیدی خاطرنشان کرد: فرموده مقام معظم رهبری همچنان در اذهان مردم ما هست که ایشان دو اشکال « نفتی بودن » و «دولتی بودن » اقتصاد کشور را به مسئولین گوشزد کرده و آنها را از این دو موضوع نهی کردند درحالی که ما اقدامی در مغایرت این دو نمی بینیم.

دبیر حزب موتلفه استان اردبیل همچنین اظهار کرد: اما علت عمده عدم تحقق اقتصاد مقاومتی ناتوانی مدیریتی مدیران استان می باشد.خیلی ازافرادی که درتحقق این اهداف گام بر می دارند توان انجام این امور را ندارند و فساد اقتصادی هم از همین مسئله نشات می گیرد . متاسفانه عملکردهای غلط وبکارگیری برخی از افراد ضعیف غیر متخصص و بی تعهد باعث شد تا کارها به درستی پیش نرود و هرازچندگاهی هم، شاهد اختلاس های میلیاردی هستیم.

این فعال سیاسی استان به پتانسیل موجود در استان اشاره و بیان کرد: درخصوص موقعیت و توانمندی های استان وکشور همان گونه که در گذشته هم به کرات گفته شده، از نظر سوق الجیشی واستراتژیکی، اردبیل دارای اهمیت زیادی درکشور است، از نظر جغرافیایی هم ویژگی های ارزشمندی دارد، از بعد تاریخی دارای قدمت و تمدن می باشد، به لحاظ آبهای درمانی و زیرزمینی درخاورمیانه بی سابقه و رتبه برتری دارد و از دارای تولید محصولات کشاورزی خاص با وجود دشت مغان میباشد صنایع دستی استان هم از نام و جایگاه خاص و ارزشمندی درکشور حتی جهان برخوردار است.

مجیدی ادامه داد: استان اردبیل از نظر صنعت توریسم هم دارای جایگاه خوبی است و اینکه دارای جمعیت جوان و تحصیلکرده بالایی است در جای خود محفوظ، اما بحث اصلی اینجاست که با توجه به این همه داشته هایی که داریم و این همه موهبت ها و نعمات طبیعی و خدادادی که داریم پس چرا هیچ نداریم؟

وی اضافه کرد: کشور ایران با تمام موقعیت های ویژه و منابع سرشار و ثروت هایی که دراختیار دارد اصلا نباید مشکل اقتصادی داشته باشد لیکن اگر مشکلی وجود دارد باید علت و دلیل آن را درجای دیگری جستجو و پیگیری کنیم و علت آن را از کم کاری و بی توجهی مسئولین دولتی باید دانست و پیگیری کرد پس آدرس غلط به ملت ندهیم .

وی در خاتمه گفت: قطعا رفع مشکلات و نابسامانی های کشور و رشد اقتصاد ایران در سریعترین زمان امکان پذیر است فقط کمی همت می خواهد که اگر غیرت به خرج داده و اقتصاد مقاومتی را پیاده کنیم دیگر اثری از مشکلات اقتصادی و نارضایتی ها باقی نخواهد ماند پس برای سربلندی ایران کمی همت کرده و باید از جان مایه گذاشت.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: