به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۰
عبدالرضا مصری:
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به استانی شدن بودجه‌ آموزش و پرورش در لایحه بودجه 97، گفت: استانی شدن بودجه به تبعیض در هزینه‌کرد و پرداخت حقوق‌ها می‌انجامد.
عبدالرضا مصری عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با بیان اینکه در بررسی بودجه همیشه آموزش و پرورش و به‌خصوص معلمان مورد توجه مجلس هستند، اظهار داشت: آموزش و پرورش برای بهبود هزینه‌کرد خود باید اصلاحاتی در ساختار به وجود بیاورد؛ اینکه می‌گویند 50 هزار معلم در آموزش و پرورش وجود دارند که کلاسی برای تدریس ندارند یعنی این ساختار مشکل جدی دارد.

وی افزود:‌ هرچند لایحه بودجه از سوی دولت می‌آید و وزیر باید در خصوص آن در هیأت دولت دفاع کند اما همواره مجلس نسبت به آموزش و پرورش و حقوق معلمان حساس بود و برای افزایش این بودجه تلاش کرده است.

مصری با اشاره به استانی شدن بودجه‌ آموزش و پرورش در لایحه بودجه 97، اضافه کرد: شخصاً اعتقادی به استانی شدن بودجه ندارم زیرا استانی شدن بودجه به تبعیض در هزینه‌کرد و پرداخت حقوق‌ها می‌انجامد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد:‌ استان‌ها از لحاظ منابع متفاوت هستند و برای مثال ممکن است با استانی شدن بودجه آموزش و پرورش، برخی استان‌ها حقوق‌‌‌‌ها و سرانه را به موقع پرداخت کنند و برخی استان‌های محروم نتوانند این کار را انجام دهند و نتیجه در کل مطلوب نخواهد بود.

برچسب ها: عبدالرضا مصری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: