به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۵۲۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
جانشین داور زنی هفتم دی برگزیده می شود؛
با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون والیبال ، علاقه مندان به این رشته ورزشی اکنون نگاهشان به دستگاه های نظارتی برای ارائه فهرست نامزدهای واجدالشرایط برای شرکت دراین انتخابات هستند.
خسرو کفیلی- با نزدیک شدن به زمان انتخابات کمیته ملی المپیک ، زمان برای تعیین جانشین " محمدرضا داورزنی " رئیس سابق فدراسیون والیبال که اکنون بر مسند معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تکیه زده است ، فرا رسیده است.

هفتم دی ماه زمان تعیین شده برای برگزاری مجمع عمومی فدراسیون والیبال به منظور انتخاب جانشینی برای محمدرضا داورنی است که از نیمه دوم سال 1385 جانشین محمدرضا یزدانی خرم ، بنیانگذار والیبال نوین ایران شد.

داورزنی که یازده سال پیش جانشین محمدرضا یزدانی خرم که 17 سال بر فدراسیون والیبال ریاست کرده بود ، شد اکنون می بایست فدراسیون والیبال را ترک کرده تا فرد دیگری هدایت این فدراسیون را که از جایگاه والایی در بین رشته های ورزشی مختلف در ایران برخوردار است ، برعهده گیرد.

آغاز درخشش والیبال ایران در میادین
قاره ای و حضور در میان تیم های برتر جهان در رده های سنی پایه که از زمان یزدانی خرم آغاز و در زمان ریاست داورزنی به سطوح جهانی بسط پیدا کرد ،حساسیت انتخابات این فدراسیون در میان سیل عظیم علاقه مندان به این رشته ورزشی را مضاعف کرده است.

با پایان ثبت نام از نامزدهای تصدی شانزدهمین رئیس فدراسیون والیبال 10 نفر به نام های احمد ضیایی ، بهنام محمودی ، علیرضا سلیمی آوانسر، علی نیکنام فر، الهام رضایی ، محمد شاهمرادی ، علی پورعروجی ، محمدتقی حسن زاده ، امیر حسینی منظمی و کریم فروزان خود را تصدی این پست کردند که با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات بی شک شماری از آنان از سوی نهادهای نظارتی ریزش پیدا خواهند کرد.

نگاهی به اسامی نامزدهای شرکت کننده در انتخابات فدراسیون والیبال با اینکه فهرست نهایی آنان هنوز مشخص نیست ، حاکی از آن است افزون بر برخی از افراد خانواده والیبال که به دفعات پیراهن تیم ملی والیبال ایران رادر میادین مختلف برتن کرده اند ، افرادی از مدیران میانی وزارت ورزش و جوانان و اقشار دیگر نیز در پی نشستن بر صندلی ریاست این فدراسیون هستند.

از انتصاب داورزنی به سمت معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان حدود یک سال است که می گذرد و در این مدت فدراسیون والیبال با داشتن سرپرست عملا توسط احمد ضیایی یکی از نامزدهای تصدی پست ریاست اداره شده است.

حمایت های همه جانبه سرپرست فدراسیون والیبال از ضیایی اکنون این شائبه را نزد دوستداران والیبال بوجود آورده است که پروسه انتقال قدرت از یک سال پیش کلید خورده است و بزودی نامزد مورد تایید داورزنی بر مسند قدرت در فدراسیون والیبال تکیه خواهد زد.

افرادی که از طراحی این پروسه سخن می گویند معتقدند طبق توافقات به عمل آمده ، با انتخاب ضیایی به عنوان رئیس فدراسیون والیبال ، داورزنی پست های خود را در کنفدراسیون والیبال آسیا و فدراسیون بین المللی والیبال را حفظ خواهد کرد.

با اینکه کارشناسان والیبال شانس ضیایی را برای پیروزی در انتخابات فدراسیون والیبال بیشتر از دیگر نامزدها می پندارند ولی دیگر نامزدهای تصدی این پست نیز فعالیت های خود را آغاز کرده و تلاش دارند با استفاده از نفوذ پیشکسوتان این رشته ورزشی و
رایزنی های به عمل آمده به ویژه نزدروسای هیئت های والیبال استان ها زمینه کسب آرا را به سود خود را فراهم کنند.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون والیبال ، علاقه مندان به این رشته ورزشی اکنون نگاهشان به دستگاه های نظارتی برای ارائه فهرست نامزدهای واجدالشرایط برای شرکت دراین انتخابات هستند.

اکنون انتظار علاقه مندان به این رشته ورزشی از دستگاه ورزش کشور برگزاری انتخاباتی سالم و انتخاب اصلح ترین فرد به ریاست فدراسیون والیبال در راستای تداوم رشد و پویایی این رشته ورزشی در کشور و کسب سکوهای قاره ای و جهانی است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: