به‌روز شده در: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۴۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
لاله افتخاری:
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اصلاح طلبان قصد دارند از دولت گروکشی کنند تا با تضعیف جایگاه و روحیه آنها بتوانند امتیازات بیشتری بگیرند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: اصلاح طلبان با انتقاد از رئیس دولت تلاش می‌کنند از دولت به عنوان کاتالیزور استفاده کنند یعنی دولت «گذاری» که رأی ملت را به طرف آنها بیاورد و با آدرس اشتباه دادن به مردم با یک صف بندی روشنی وارد فضای رقابت انتخاباتی آینده شوند.

لاله افتخاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار صبح توس؛ در خصوص علل انتقادهای صوری اصلاح ‌طلبان به رئیس دولت دوازدهم اظهار کرد: علی‌رغم اینکه بیشتر خواسته‌های اصلاح طلبان در این دولت برآورده شده و اکثریت ذخیره و منش دولت اعم از وزرا و وزیر به طرف آنها سوق دارد اما انتظارشان از دولتی که گفته من اعتدال گرا هستم این است که صد در صد در اختیار آنها باشد و شاید یکی از دلایل انتقاد آنها همین است.

وی گفت: شاید اصلاح طلبان قصد دارند از دولت گروکشی کنند تا با تضعیف جایگاه و روحیه آنها بتوانند امتیازات بیشتری بگیرند.

نماینده سابق مردم تهران در دوره‌های هفتم، هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به خبرنگار ما که پرسید آیا این انتقادات صوری بیشتر بخاطر این نیست که می‌خواهند با یک صف بندی روشنی وارد فضای رقابت انتخاباتی آینده شوند؟ بیان داشت: در حقیقت اصلاح طلبان می‌خواهند از دولت به عنوان کاتالیزور استفاده کنند یعنی دولت «گذاری» که بتوانند رأی مردم را به طرف آنها بیاورد و عرصه برایشان فراهم شود و در مرحله بعد بتوانند به اهداف خودشان برسند.

وی افزود: به همین جهت این اقدام را انجام می‌دهند یعنی تلاش می‌کنند با یک صف بندی روشنی وارد فضای رقابت انتخاباتی آینده شوند و دولت «گذار» را پشت سر بگذارند.

افتخاری در پاسخ به اینکه آیا اصلاح طلبان به بهانه انتقاد از دولت دنبال منفعت جویی خودشان هستند؟ گفت: قطعا همین است که بهره‌ی بیشتری ببرند و امتیاز بیشتری از دولت بگیرند و به نفع خودشان تمام شود و همیشه یک عده‌ایی را متوقع نگه دارند.

وی ادامه داد: اصلاح طلبان می‌خواهند بگویند اگر کاستی وجود دارد از ناحیه وزرایی که از جنس خودشان است نیست و به عبارتی خودشان را ناراضی نگهدارند تا بتوانند در آینده رأی مردم را داشته باشند.

عضو سابق هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در رابطه با اهمیت مسایل سیاسی و جناحی به عنوان یکی از دلایل انتقاد اصلاح طلب‌ها از دولت بیان کرد: قطعا مسایل جناحی و سیاسی برای آنها اهمیت دارد.

وی تأکید کرد: وقتی که اصلاح طلب‌ها اینگونه رفتار می‌کنند یعنی اینکه مسایل سیاسی و جناحی برای آنها اهمیت دارد و به عبارتی بخشی مسایل سیاسی و جناحی است و بخشی هم سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی‌های برخی از نیروهای اصلاح طلبی است که در دولت هستند.

افتخاری بیان داشت: انتقاد اصلاح طلبان از رئیس دولت در حقیقت برای سرپوش گذاشتن و آدرس اشتباه دادن به مردم است که به مردم بگویند ما هم از این وضعیت ناراضی هستیم در حالی که آنها خودشان از همین دولت هستند و خودشان اصلاح طلبتند و غیر از خودشان کس دیگری در دولت نیست.

وی ابراز کرد: عملکرد مثبت و منفی دولت را باید به همین افراد نسبت داد اما تلاش می‌کنند به مردم آدرس اشتباه بدهند و خودشان را جای دیگران قلمداد کنند.

افتخاری که فرزند شهید محمدحسین افتخاری و همسر شهید محمدعلی عامریان است در پایان گفت‌و‌گو به نقش مردم در این شرایط اشاره کرد و یادآور شد: مردم باید واقعیت‌ها را بررسی کنند یعنی واقعیت‌ها را ببینند و بعد بررسی کنند و به دنبال حقایق باشند.

برچسب ها: لاله افتخاری
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: