به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
علاء میرمحمد صادقی:
دولت‌های غربی بعد از توافق هسته‌ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) قول‌های متعددی در حوزه اقتصادی داده بودند اما هنوز موانع بانکی را برطرف نکرده‌اند.
عضو هیات نظارت حزب موتلفه اسلامی گفت: اقتصاد مقاومتی یکی از راهبردهای اساسی است که می‌تواند راه برون‌رفت از مشکلات را برای اقتصاد ایران فراهم کند.

به گزارش اتاق نیوز؛ علا میرمحمد صادقی نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی یکی از راهبردهای اساسی است که می‌تواند راه برون‌رفت از مشکلات را برای اقتصاد ایران فراهم کند.

وی در ادامه عنوان کرد: دولت یازدهم به اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های اجرایی آن توجه داشته است اما باید در این دوره بیش‌ازپیش به این مساله توجه شود.

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران افزود: دولت‌های غربی بعد از توافق هسته‌ای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) قول‌های متعددی در حوزه اقتصادی داده بودند اما هنوز موانع بانکی را برطرف نکرده‌اند.

میرمحمد صادقی همچنین تصریح کرد: بنابراین رهبر معظم انقلاب با توجه به این مسائل و با شناخت وضعیت اقتصاد ایران راهبرد توجه به توانمندی درونی را موردعنایت قرار داده‌اند.

وی همچنین ادامه داد: ایشان تاکید کردند ابتدا باید در اقتصاد توانایی داشته باشیم و در مرحله بعدی آمادگی لازم برای شوک‌های احتمالی را به دست آوریم و برنامه‌های مرتبط برای مقابله با این شوک‌ها را تدوین و منتشر کنیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران یادآور شد: همواره مقام های کشور بر تولید داخلی تاکید کرده اند اما باید برای بهبود فضای کسب‌وکار، تقویت تولید یا گسترش سرمایه‌گذاری گام‌های عملیاتی برداشته شود.

میرمحمد صادقی افزود: به غیر از تولید متکی به نفت، دولت باید بتواند به ظرفیت‌های تولید صادرات محور غیرنفتی و تقویت و حمایت از این حوزه توجه و تاکید کند.

وی تاکید کرد: در صورت حمایت از تولید، می‌توانیم امیدوار باشیم از وابستگی اقتصاد خود به نفت و سیاست‌های نفتی و شو‌ک‌های نفتی کاسته‌ایم.

نایب رییس اتاق تهران گفت: نسبت به گذشته، دولت در مسیر درست‌تری قدم می‌گذارد و مسیر اقتصاد به سمت بهبود حرکت می‌کند.

میرمحمد صادقی درپایان خاطرنشان کرد: اقتصاد و رشد اقتصادی به بسترهای آرام و متعادل نیاز دارد؛ باید اجازه دهیم در فضای آرامش برنامه‌های دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: