به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۴۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
گزارشی از سریال‌های در حال تولید و آماده پخش سیما؛
بعد از کمبودهایی که هراز گاهی رسانه ملی با آن مواجه می‌شد، مدتی است که تلویزیون پیرو رویکرد تولیدات متعدد، در سایه هزینه‌های کمتر، به ساخت مجموعه‌های مختلفی برای شبکه‌های سیما اقدام کرده است.
بعد از کمبودهایی که هراز گاهی رسانه ملی با آن مواجه میشد، مدتی است که تلویزیون پیرو رویکرد تولیدات متعدد، در سایه هزینههای کمتر، به ساخت مجموعههای مختلفی برای شبکههای سیما اقدام کرده است. [موضوعی که در چند شماره قبل در همین صفحه به طور مختصر اخباری از آن منتشر کرده بودیم.] اتفاقی که موجب شده تا درحالحاضر نزدیک به پنجاه سریال با فضا و قالبهای گوناگون در حال ساخت و بعضاً آماده پخش باشند. حال اینکه کیفیت این مجموعهها در سایه تعددی که در حال وقوع است چهطور خواهد بود، مسئلهای است که بررسی آن به گذشت زمان بیشتر و پخش این آثار نیاز دارد.در ادامه به برخی از این مجموعهها اشاره میکنیم؛

تاریکی شب، روشنایی روز

این مجموعه، به کارگردانی حجت قاسمزاده اصل که آماده نمایش است، قرار است که به مدت ۶ شب در هفته پخش شود. داستان این سریال در دو برهه زمانی امروز و گذشته اتفاق میافتد و فرهاد قائمیان، فرخ نعمتی، مائده طهماسبی و... در آن بازی میکنند.

شب عید برای نوروز

سریال «شب عید» به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیهکنندگی کمال طباطبایی و جواد فرحانی از مجموعههای طنز نوروزی است که این روزها مراحل پایانی تدوین را پشت سر میگذارد. در این مینیسریال 6 قسمتی حمید لولایی، مرجانه گلچین، حسین محب اهری و ... ایفای نقش کردهاند.

سرّ دلبران

سر دلبران به کارگردانی محمدحسین لطیفی و تهیهکنندگی محمدرضا شفیعی یکی از تولیدات سازمان هنری رسانهای اوج است که تصویربرداری آن به پایان رسیده و قرار است در ماه مبارک رمضان سال ۹۷ روی آنتن سیما برود.برزو ارجمند در قامت یک روحانی نقش اول را ایفا میکند. محمد کاسبی، فرهاد قائمیان،شهین تسلیمی و دیگر بازیگران این سریال هستند.

پایتخت5

این سریال نیز مدتی است که بعد از پایان تصویربرداری مراحل فنی را پشت سر میگذارد و قرار است تا به کارگردانی سیروس مقدم و تهیهکنندگی الهام غفوری، در ۱۳ تا ۱۵ قسمت، نوروز ۹۷ از شبکه یک سیما روی آنتن برود. محسن تنابنده، احمد مهرانفر، علیرضا خمسه، ریما رامینفر، و... از بازیگران آن هستند.

آرماندو

سریال «آرماندو» هم به کارگردانی احسان عبدیپور و تهیهکنندگی ایرج محمدی در مرحله ساخت تیتراژ و صداگذاری قرار دارد. داستان این سریال درباره پسری است که تلاش میکند مشکلات خواهر و فرزندان خواهرش را برطرف کند و درگیر موقعیتهایی نفسگیر میشود

حمیدرضا آذرنگ و خانم مرجانه گلچین در این سریال نقش یک خواهر و برادر با نامهای آرمان و صاب جان و خانم عبدالرزاقی نقش مهتاب را ایفا میکنند.

روبهراهم کن

مجموعه تلویزیونی«روبهراهم کن» در ۱۳ قسمت ۴۰ دقیقهای با مشارکت معاونت پژوهشی و آموزشی سازمان تبلیغات اسلامی برای شبکه یک سیما در استان مازندران شهرستان سواد کوه تولید شده است.هانی اکبری و حمید نوبهار کارگردان و تهیهکننده این مجموعهاند که قرار است به زودی روی آنتن برود.

برنا

سریال «برنا» به کارگردانی عباس رنجبر بعد از 6 ماه تصویربرداری، این روزها مراحل فنیاش را پشت سر میگذارد. فریده سپاه منصور، آشا محرابی، سیاوش طهمورث و... از جمله بازیگرانی اند که در این سریال که مضمون اجتماعی دارد، به ایفای نقش میپردازند.

پاهای بیقرار

«پاهای بیقرار» به کارگردانی منوچهر هادی و تهیهکنندگی ایرج محمدی با مضمون جنگ در قالب ملودرام اجتماعی در سه فصل زمان حال و گذشته تولید خواهد شد و درنهایت مخاطب با سریالی
۶۰ قسمتی که تلفیقی از این سه فصل است، مواجه می
شود. درحالحاضر تصویربرداری فصل2 به پایان رسیده است و مسعود رایگان، پانتهآ بهرام، حمید گودرزی، مهرانه مهین ترابی، شاهرخ استخری، آرش مجیدی، مهدی صبایی، لیندا کیانی، افسانه ناصری، سمیرا حسنپور بازیگران اصلی آن هستند.

وسوسه

این سریال با محتوای آگاهی بخشیدن در عرصه پیشگیری از جرایم و آسیبهای اجتماعی، به نویسندگی وکارگردانیآزاد ناظریان مراحل فنی را پشت سر میگذارد. وسوسه، مضمونی اجتماعی و قصههای مستقل دارد که بر اساس داستانهای کاملاً واقعی به رشته تحریر در آمده و بهزودی در یکی از شبکههای سراسری پخش خواهد شد.

آشوب

سریال۳۰ قسمتی «آشوب» به کارگردانی امیر پوروزیری، روایتی از مقاومت مردم خرمشهر در زمان آغاز جنگ تحمیلی است که تصویربرداری آن این روزها به پایان رسیده است. عباس غزالی، محمود پاکنیت، سلمان فرخنده، سیاوش طهمورث، مهدیه نساج، پروانه معصومی و بازیگران این مجموعه هستند.

محکومین

«محکومین» سریال۳۰ اپیزودی شبکه یک است که ۲۰ اپیزود آن راجمال سیدحاتمی میسازد و ۱۰ اپیزود راحسین قناعت کارگردانی میکند. موضوع این کار مجازاتهای جایگزین است. این سریال از مجموعههای پربازیگری است که برخی از آنها عبارتند از امیرحسین صدیق، سپیده خداوردی، پژمان بازغی، سیروس گرجستانی، ساقی زینتی، آتش تقیپور، مریم کاویانی، نیما شاهرخشاهی، کامران تفتی، نگین معتضدی، بهرام ابراهیمی، حسین محجوب، مریم سعادت، شبنم قلیخانی و...

بازی نقابها

سریال «بازی نقابها» به کارگردانی سیروس حسنپور و تهیهکنندگی علی مهام هم ملودرام عاشقانهای است که تصویربرداری آن در بندر ترکمن ادامه دارد و بازیگرانی چون آزیتا حاجیان، جعفر دهقان، منوچهر آذر، بابک انصاری، سیما خضرآبادی، رزیتا غفاری، مهرداد ضیائی و... درآن حضور دارند.

گیلهوا

«گیلهوا» به کارگردانی اردلان عاشوری داستان عاشقانهای را در بستر اتفاقاتی مثل جنبش جنگل و قیام میرزا کوچکخان جنگلی و قحطی روایت میکند. تصویربرداری این سریال با بازی افرادی چون امیرحسین هاشم، حمیدرضا پگاه، ستاره اسکندری، مهران رجبی، امیرحسین صدیق و... به پایان رسیده است.

دستت را به من بده

این سریال اجتماعی-خانوادگی به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و با حضور بازیگرانی چون امین تارخ، فریبا متخصص، علی استادی، محمدرضا هدایتی، مارال فرجاد و... از مهرماه کلید خورد. دستت را به من بده، یکی از گزینههای رمضان ۹۷ است.

ازیاد رفتهها

این سریال تاریخی به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیهکنندگی اکبر تحویلیان در 50 قسمت در حال آماده شدن برای شبکه5 است. حسین یاری، هلیا امامی، لیلا بلوکات، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، رضا یزدانی، میترا حجار و... برخی از بازیگران این ملودرام تاریخی هستند.

دنگ و فنگ روزگار

یکی از گزینههای نوروز ۹۷ شبکه یک، این مجموعه است که از زمستان پیشتولید آن آغاز میشود. سریالی که در قالب 30 قسمت توسط حسن وارسته نوشته شده و همچنان به دنبال کارگردان است.

در کنار این مجموعهها، سریالهای دیگری چون «شبکه»، «عمودیها»، «زندگی از نو»، «نگهبان زمین»، «بچه مهندس»، «باتو میمانم»، «عاشق شدی بیا»، «بیهمگان»، «الف ویژه»، «چهره به چهره»، «حضرت موسی»، «پدر»، «مرد»، «بانوی عمارت»، «هست و نیست»، «87متر» و... با برگشت کارگردانانی چون سیروس الوند، کیانوش عیاری، همایون اسعدیان و... به تلویزیون در حال آماده شدن هستند.

به نظر میرسد در ماههای پیش رو شاهد پخش آثار متنوع و بعضا مناسبی از طرف شبکههای سیما باشیم. البته که همانطور که در ابتدای متن گفته شد با گذشت زمان و پخش این آثار به طور دقیقتر میتوانیم در مورد این آثار نظر داشته باشیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: