به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۴۰۸
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
محمدنبی حبیبی:
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: قاچاق کالا تولید ما را نشانه گرفته و یکی از موارد مهم است که اقتصاد را دچار آشفتگی کرده، ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز اقداماتی انجام داده است، اما کافی نیست.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: قاچاق کالا اقتصاد ما را دچار آشفتگی کرده است و اقدامات ستاد مبارزه با قاچاق، کافی نیست.

محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره گلایه‌های برخی نمایندگان از نیمه تعطیل بودن جلسات ستاد مبارزه با قاچاق کالا، اظهار کرد: جدی گرفتن مبارزه با قاچاق موضوع حیاتی و سرنوشت ساز برای کشور است.

وی ادامه داد: بنده در برخی از استان‌هایی که در معرض ورود قاچاق بود، مسئولیت استانداری را برعهده داشتم و اعتقادم بر شدیدترین برخورد با قاچاقچیان بود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: اگر مبارزه قاطعانه، بی چون و چرا و شدیدی با قاچاقچیان نشود و مجازات سنگین برای آنها در نظر نگیریم و صرفا برخوردهای معمولی داشته باشیم، در مبارزه با قاچاق موفق نخواهیم بود.

حبیبی با طرح پیشنهادی برای مبارزه جدی تر با قاچاق، گفت: در زمان تصدی استانداری خراسان پیشنهادم کردم که در مرزها در کنار گشت انتظامی، گشت قضایی هم داشته باشیم.

وی با بیان اینکه اگر قاچاقچی در مرز دستگیر شود با وجود گشت قضایی سریعتر محاکمه و به جرمش رسیدگی می‌شود، تصریح کرد: اینکه برای قاچاقچیان در مرکز استان پرونده تشکیل دهیم و بعد پرونده برای رسیدگی به تهران ارسال شود، در مبارزه با قاچاق به شوخی نزدیک‌تر است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی خاطر نشان کرد: قاچاق کالا تولید ما را نشانه گرفته و یکی از موارد مهم است که اقتصاد را دچار آشفتگی کرده، ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز اقداماتی انجام داده است، اما کافی نیست.

برچسب ها: محمدنبی حبیبی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: