به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

خودشان مي‌سازند خودشان باور مي‌كنند!

روزنامه جامعه فردا در سرمقاله خود كه نويسنده هم ندارد، به موضوع احتمال جدايي اسحاق جهانگيري از دولت پرداخته است: «بالاخره كار شايعات پيرامون جدا شدن اسحاق جهانگيري از دولت يا حذف او توسط رئيس دولت به آنجا كشيد كه دانشجوياني در يكي از استان‌ها در خطابه‌اي روحاني را در مورد كنار گذاشتن معاون اول خود مورد پرسش قرار دهند

نكته جالب در مورد رويكرد روزنامه جامعه فردا اين است كه گويا نمي‌داند شايعه اختلاف بين دولت و جهانگيري را خود رسانه‌هاي اصلاح طلب ساختند و تا مرز جدايي جهانگيري از دولت پيش بردند و حالا آنچه را كه خود ساختند از زبان دانشجويان سيستاني بيان مي‌كنند!جامعه فردا البته انكار نمي‌كند كه بودن يا نبودن جهانگيري در دولت روحاني به اين دليل براي آنان اهميت دارد كه ممكن است در ميزان سبد رأي سال 1400 اصلاح طلبان و كانديدايي كه احتمالاً جهانگيري است، موثر باشد: «دولت روحاني سه سال و نيم از دوره كاري خود را هنوز در پيش دارد و به دلايلي كارنامه‌اش خواهي نخواهي بر فرجام انتخابات آتي گره خواهد خورد. آشكار است كه هزينه عدم تناسب محتواي اين كارنامه با مطالباتي كه به انباشته شدن سبد رأي آقاي روحاني انجاميد، تاحد زيادي بر عهده جناح اصلاح‌طلب خواهد بود كه مردم كماكان پشت سر نفوذ آنان گرد مي‌آيند. اين مسئله‌اي است كه لزوم تعيين فرجام در موضوعي به نام «مسئله جهانگيري» را مطرح و آن را اكيد مي‌كنداصلاح‌طلبان فهميده‌اند دولت روحاني موفق نخواهد بود و مي‌خواهند جهانگيري خودش را كنار بكشد كه در انتخابات 1400 بتواند ژست نقد وضعيت موجود را بگيرد و اينگونه كسي كه نقش اصلي در پيروزي بار دوم روحاني را داشت، مردم را فريب دهد.

جنبش سبز هم مال شما نبود؟

اصلاح‌طلبان از سويي دلشان نمي‌آيد از فتنه 88 اعلام برائت كنند، از سويي هم هر بار بهانه‌اي دست و پا مي‌كنند كه بگويند حوادث 88 تقصير رئيس‌جمهور وقت بوده است. اين روزها كه اختلافات برخي مسئولان قوا با رئيس‌جمهور سابق بحث و جدل‌هاي رسانه‌اي به راه انداخته، اين فرصت باز هم براي اصلاح طلبان فراهم شده كه بگويند تقصير ما نبود؛ احمدي‌نژاد مقصر حوادث 88 بود. در تازه ترين اين موضع‌گيري مي‌گويند: «اين موضوع كه آقاي احمدي‌نژاد در سال88 عامل بسياري از اتفاقات بود فراموش نمي‌شود؛ من انتظار داشتم آقاي دادستان و آقاي اژه‌اي كه امروز از تخلفات احمدي‌نژاد سخن مي‌گويند، درمورد نقش او در حوادث‌88 هم بگويند؛ چه زماني مي‌خواهند بگويند عامليت فتنه از سوي او بوده است...» اصلاح طلبان شايد علاقه دارند خودشان را فريب بدهند، اما آنچه فراموش نمي‌شود اين است كه كميته صيانت از آرا كه توسط اصلاح طلبان تشكيل شد و تخم لق تقلب كه مبناي اصلي فتنه 88 را شكل داد، ربطي به دولت وقت نداشت. اينكه ميرحسين موسوي هنوز رأي‌گيري تمام نشده، اعلام پيروزي كرد، ربطي به رئيس‌جمهور وقت نداشت. اينكه وسط خيابان اصول انقلاب اسلامي 57 را زير سوال بردند يا حمله‌كنندگان به عزاداران حسيني، مردم خداجو ناميده شدند، ربطي به هيچ‌كس جز اصلاح طلبان و ليدرهايشان نداشت؛ مسئوليت فتنه 88 با همه جزيياتش تنها و تنها بر عهده جريان اصلاحات است و بهتر است براي خود شريك نتراشند. دور نيست جريان اصلاحات بگويد جنبش سبز هم مال ما نبود!


نقش قرارگاه خاتم‌ در تکمیل کریدور‌ شمال‌ـ ‌جنوب‌‌

با تکمیل فاز اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار و ادامه عملیات ساخت خط‌آهن چابهار‌ـ زاهدان به دست قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در کنار دیگر پروژه‌‌ها، نظیر خط‌آهن گرگان‌ـ اینچه‌برون و اجرای ۲۶۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه و راه اصلی، این قرارگاه نقش بی‌بدیلی در کریدور ترانزیتی شمال‌ـ جنوب‌ ایفا می‌کند. کریدور شمال‌ـ جنوب مهم‌ترین حلقه تجارت بین آسیا و اروپا است که در مقایسه با مسیرهای سنتی از نظر مسافت و زمان تا 40 درصد کوتاه‌تر و از نظر هزینه تا 30 درصد ارزان‌تر است. در سال 1386 اجرای فاز نخست این بندر از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به صورت EPC به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) سپاه واگذار شد؛ قرارگاه در فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی 5/1 کیلومتر موج‌شکن در امتداد موج‌شکن موجود احداث کرد که بزرگ‌ترین موج‌شکن توده و آرمور کشور محسوب می‌شود؛ ارتفاع این موج‌شکن در آب 23 متر و عرض آن 85 متر است و کشتی‌ها با آبخور 16 متر امکان پهلوگیری در بندر شهید بهشتی چابهار را خواهند داشت. گفتنی است، با توجه به شرایط تحریم، در تأمین دستگاه لایروب در کشور مشکلات زیادی وجود داشت؛ اما قرارگاه سازندگی خاتم در همان شرایط بهترین نوع لایروب را به بندر شهید بهشتی چابهار آورد و هم اکنون بزرگ‌ترین و مجهزترین ناوگان لایروبی در منطقه خلیج‌فارس را در اختیار دارد.

اعتراف شرق به ناکارآمدی برجام در اقناع عمومی
روزنامه اصلاح‌طلب «شرق» با انتقاد از عملکرد دولت، نوشت: هنوز چند هفته از اين پيروزي شيرين(انتخابات ریاست‌جمهوری) نگذشته بود که برخي تغيير رويه‌ها در رفتار دولت محترم نمايان شد و به نگراني برخي از حاميان ديروز و امروز دولت دامن زد. آيا دولت به‌ واقع از آنچه به حاميانش وعده داده بود، فاصله گرفته است؟ پاسخ به اين پرسش مستلزم در اختيار داشتن اطلاعات کافي از ضرورت‌هاي رفتاري اين روزهاي دولت است. این روزنامه با اشاره به ضرورت توجیه و اقناع پايگاه اجتماعي حامي دولت تأکید کرد: امروز در حوزه عمومي جامعه ديگر نمي‌توان فقط با تکيه بر گفتمان برجام و بازسازي دستاوردهاي احتمالي آن از دولت حمايت و بدنه اجتماعي را قانع كرد.

مقامات سعودی دروغ می‌گویند

«نیویورک‌تایمز» در مطلبی با اشاره به شلیک موشک ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به عربستان سعودی و ادعای آمریکا و حتی رئیس‌جمهور این کشور درباره هدف گرفته شدن این موشک به وسیله سامانه‌های دفاع موشکی عربستان که البته ساخت آمریکا هستند، نوشت: تحلیل تصاویر و فیلم‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی مبین نادرست بودن ادعای عربستانی‌ها است. بر اساس تحلیل‌های صورت گرفته و مستندات موجود، کارشناسان گفته‌اند کلاهک موشک شلیک شده یمنی‌‌ها بدون هیچ مانعی بر فراز دفاع موشکی عربستانی‌ها پرواز کرده و نزدیک به هدف خود در فرودگاه ریاض اصابت کرده و هنگام اصابت به قدری نزدیک ترمینال داخلی بوده است که مسافران با ترس از جای خود پریده‌اند.

ربط دادن عجیب شکست داعش به برجام!
روزنامه «آرمان» در یادداشتی عجیب با عنوان «برجام و پیروزی بر داعش» نوشت: «پیروزی بر داعش در بخش مهمی حاصل گشایش‌های اقتصادی و سیاسی ناشی از برجام بوده است. اگر برجام نبود، داعش بود. اگر برجام نبود، امروز ایران در ذیل تهدیدات فصل هفتم شورای امنیت و معضلات ناشی از تنگناهای تحریم‌های اقتصادی بود. در این شرایط نه‌ تنها تهدید داعش پایان نیافته بود، بلکه دامنه آن می‌توانست به داخل مرزهای ایران نیز سرایت نماید.» گفتنی است، پیشتر مسئولان دولتی چون رئیس بانک مرکزی، رئیس سازمان انرژی هسته‌ای و... دستاورد ایران از برجام را تقریباً هیچ عنوان کرده بودند.

دوست دارم دست قاسم سلیمانی را ببوسم
محمدعلی ابطحی، از چهره‌های مطرح اصلاح‌طلبان و رئیس دفتر رئیس‌جمهور اصلاحات در کانال تلگرامی‌اش درباره حاج‌قاسم سلیمانی نوشت: وقتی در خبرها خواندم که سردار محبوب ایرانی، قاسم سلیمانی نامه رئیس سازمان سیا را نخوانده و پس فرستاده، غرور وصف‌ناشدنی در وجودم حس کردم. دوست داشتم دستش را ببوسم. مهم نیست با قاسم سلیمانی و سیاست‌های فرامنطقه‌ای جمهوری اسلامی موافق باشیم یا نباشیم؛ اما حس زیبایی است که یک فرمانده ایرانی نامه رئیس سیا را نه می‌خواند و نه تحویل می‌گیرد. مفهوم استقلال که در شعارهای انقلاب بود، همین رفتارهاست که جلوی دخالت خارجی باید مغرورانه رفتار کرد.

مانور ویژه اروپایی‌ها بر موشک‌های دفاعی ایران!
خبرگزاری «رویترز» به نقل از وزارت خارجه فرانسه نوشت: آلمان و فرانسه به طور مشترک از ایران خواسته‌اند که برنامه ساخت موشک‌های بالستیک خود را رها کند! «ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک همراه با «زیگمار گابریل» همتای آلمانی خود اعلام کرد: «ما دیدگاه مشترکی را در لزوم عدم پیگیری برنامه ساخت موشک‌های بالستیک از سوی ایران و دست کشیدن این کشور از توطئه‌چینی‌ در منطقه داریم.» گفتنی است، مقامات مختلف اروپایی در ماه‌های اخیر همگام با آمریکایی‌ها کشورمان را به وضع تحریم‌های جدید به دلیل توان دفاعی تهدید کرده‌اند.


بدتر و خطرناك‌تر از منافقین
!
سعید حجاریان یک بار دیگر به بهانه نوشته‌ای از بغض قدیمی خود نسبت به شهید لاجوردی رونمایی کرد. حجاریان طی یادداشتی در پایگاه اینترنتی جماران به بهانه تجلیل از آیت‌الله عبدالکریم موسوی‌اردبیلی می‌نویسد؛ «البته در کنار مجموعه محاسن، می‌بایست یادآور شد که ‌ایشان در بعضی مواقع بسیار محافظه‌کار می‌شد. مثلاً در قبال اعمال و افعال آقای لاجوردی آنچنان که باید و شاید ایستادگی نکرد و با آنکه به امام نزدیک بود و می‌توانست مانع از ادامه فعالیت‌های لاجوردی شود، همواره ملاحظه‌کاری می‌کرد. البته ایشان بالاخره توانست آقای لاجوردی را برکنار کند، اما زمانی که دیگر دیر شده بود.» گفتنی است حجاریان همچنین پس از شهادت شهيد لاجوردی در مصاحبه‌اي گفته است: «لاجوردي به خود من همواره مي‌گفت شما از منافقين هم بدتر و خطرناك‌تريد، مي‌گفت رجوي دورانديش نبود و خيلي زود دست خودش را رو كرد، اما شما دورانديش هستيد و خودتان را براي آينده آماده كرده‌ايد و منتظر فرصت هستيد تا شرايط به نفع‌تان مهيا شود

ترویج روابط نامشروع در یک سایت ایرانی!
سایت آپارات در اقدامی عجیب در یکی از برنامه‌های خود به ترویج برقراری روابط نامشروع در بین مردم اقدام کرد. مسئله اصلی از جایی شروع می‌شود که در این برنامه که در یک سایت ایرانی و برای مخاطبان ایرانی و با کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال تولید و انتشار محتواست، مستقیم به سراغ عادی‌سازی روابط جنسی نامشروع رفته است!

فساد در نظام مهندسی مانع اجرای مقررات ملی ساختمان
حمید ادیبی مدیر عامل مؤسسه تحقیق و توسعه خانه عمران در نشست راهبردهای دانش‌محور و عملیات ایمن‌سازی ساختمان‌ها در برابر زلزله با تأکید بر اینکه 55 هزار مهندس ساختمان را به میزان پنج میلیون نفر ساعت آموزش داده است، گفت: قوانین زیادی در بخش ساخت‌و‌ساز وجود دارد؛ اما متأسفانه اجرا نمی‌شود. می‌توان گفت یکی از آفت‌های بزرگ در عرصه ساخت‌وساز، پایین بودن کیفیت نظام مهندسی است. فساد فراوانی در نظام مهندسی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد بسیاری از مقررات ملی ساختمان به خوبی اجرا شود. ادیبی خاطرنشان کرد: عمر مفید ساختمان در کشور 20 سال است، در حالی که از لحاظ استاندارد این رقم باید 80 تا 100 سال باشد. وی افزود: در کل باید گفت عملکرد وزارت راه و شهرسازی طی چهار سال گذشته برای بالا بردن کیفیت ساخت‌وساز موفق نبوده است؛ بنابراین برای مقابله با زلزله باید کیفیت ساخت‌و‌ساز را بالا برد.

ایران ناوهای آمریکایی را غرق می‌کند!
وبگاه آمریکایی «امریکن کانزروتیو» در تحلیلی به قلم «هنری جی کازیانیس» مدیر مطالعات دفاعی «مرکز نشنال اینترست» با اعتراف به اینکه صد‌ها موشک ضد کشتی کروز ایران در تنگه هرمز مستقر شده و منتظر دریافت داده‌ها از رادارهای ساحلی، پهپاد‌ها، کشتی‌ها، و زیردریایی‌ها هستند، گفت؛ گلوله‌باران‌ها و حملات چند لایه، موشک‌های ضد کشتی ایران را قادر می‌سازد تا سامانه‌های دفاعی آمریکا را مغلوب کنند؛ وی در ادامه می‌نویسد؛ نیروی دریایی ایالات متحده یا صادقانه‌تر بگویم، کل ارتش نمی‌خواهد این واقعیت را بپذیرد، اما در جنگ بزرگ بعدی با قدرت‌هایی چون ایران دست‌کم یکی از ناوهای هواپیمابر آمریکا غرق شده و به قعر دریا خواهد رفت. این امر به معنای کشته شدن هزاران نفر خواهد بود. این تحلیلگر آمریکایی در پایان نیز اذعان می‌کند؛ البته برای ممانعت از آن نیز کار چندانی از دست ما برنمی‌آید.

عارف:اعتدال یک گفتمان نیست و به آن نیاز نداریم
محمدرضا عارف، فعال اصلاح‌طلب و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی به تازگی در یک دیدار سیاسی گفته است: شخصاً «اعتدال» را یک گفتمان نمی‌دانم و شرایط زمانی ما را به مسیری برد که واژه «اعتدال» را به «اصلاحات» الصاق کردیم، در حالی که الزاماً به این کار نیاز نبود؛ چرا که در دل گفتمان اصلاحات، اعتدال نهفته است. وی تصریح کرده است: اصلاحات پاسخگوی نیازها است و به گفتمان جدیدی به نام اعتدال نیاز ندارد. گفتنی است، عارف پیش از این نیز در سخنانی جنجالی گفته بود: در انتخابات مجلس سال 98 با دولت ائتلاف نمی‌کنیم. ناظران سیاسی معتقدند این اظهارات آغاز مرحله‌ای دیگر، یعنی «عبور از روحانی» و تقلّای اصلاح‌طلبان برای گرفتن طلاق سیاسی خودشان از دولت است.
دستور دولت برای شفاف سازی هزینه خدمات رسانی به مردم

در ابلاغیه روزهای اخیر دولت به همه وزارت خانه ها و سازمان های دولتی با اشاره به این که اطلاع رسانی شفاف یکی از تاکیدات دولت در سال های اخیر بوده، تاکید شده است مدیران دستگاه ها باید مراحل گردش کار، مستندات مورد نیاز، قوانین و مقررات و نیز سوالات متداول دیگر همچون مدت زمان انجام خدمت را برای مراجعان تشریح کنند و در عین حال، میزان هزینه های مورد نیاز برای دریافت خدمت، نحوه ارائه شکایت و پیگیری آن نیز از موضوعات مهم در شفاف سازی خواهد بود.

باید مانند 16 آذر هفته ای هم برای شهدای دانشجوی مدافع حرم داشته باشیم
فرهاد رهبر: ما در این سال‌ها ۱۶ آذرهای متعددی را پشت سر گذاشتیم و شهدای دانشجویی که در مقابل استکبار و آمریکا ایستادند کمتر به آنان توجه شده است. سه شهید دانشجو در سال ۳۲ مقابل آمریکا و زمانی که نیکسون نماینده آمریکا به ایران آمده بود، ایستادند و امروز شهدای مدافع حرم در مقابل داعش که مانند نیکسون نماینده آمریکاست، می ایستند. آیا جا ندارد روزی مانند ۱۶ آذر یا هفته‌ای به نام دانشجویان شهید مدافع حرم تعلق بگیرد و از زحمات آنان مانند شهدای ۱۶ آذر قدردانی شود؟ آیا از روحیه استکبارستیزی که امروز در بین دانشجویان به‌وجود آمده، نباید قدردانی کنیم؟ قطعا باید قدردانی شود، وظیفه بنده است، من قصور کردم و قاعدتا باید زحمات این دانشجویان و خونی که ریخته شده را قدر بدانیم.
هشدار به مدیران درباره دور زدن ممنوعیت استخدام کارمند

طبق بخشنامه جدید یک نهاد مسئول به همه مدیران ارشد اجرایی، تاکید شده است با توجه به سوالات و ابهامات برخی ادارات و سازمان ها، مدیران مربوط باید توجه داشته باشند جذب و به کارگیری نیروی انسانی در قالب قرارداد حجمی یا مشاوره ای با اشخاص حقیقی و نیز به کارگیری افراد از محل اعتبارات طرح های عمرانی برای انجام فعالیت های جاری دستگاه های مربوط، فاقد وجاهت قانونی بوده و کاملا ممنوع است.

واکنش پلیس به بیرون آمدن اژدها پس از زلزله کرمانشاه!
سرهنگ محمدرضا آمویی، معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه:چندی قبل شایعه ای در فضای مجازی مطرح شد که یک موجود عجیب شبیه اژدها در شهر سومار کشف شده است. این موضوع آن زمان تکذیب شد اما دوباره برخی ها با انتشار دوباره این شایعه ادادعا کردند که این موجود همزمان با وقوع زلزله در سومار کشف شده است. بار دیگر اعلام می کنیم چنین موجودی در هیچ کجای استان کشف نشده است و فیلم منتشر شده مربوط به کشورهای دیگر است. ضمنا این شایعات هیچ ارتباطی با زلزله ندارد.
اخبار روزانه:
* «لوسیانو زاکارا» یکی از کارشناسان دانشگاه قطر به شبکه الجزیره گفت: از زمان قطع روابط کشورهای عربی با قطر در کمتر از شش ماه، حجم مبادلات تجاری ایران با قطر 117 درصد افزایش داشته است که نشان‌دهنده تأثیر کوتاه‌مدت بحران و روابط دو کشور بوده و در بلندمدت نیز به نفع دو طرف خواهد بود. گمرک ایران نیز اعلام کرد: طی پنج ماه گذشته 737 هزار و 500 تن کالای غیرنفتی به ارزش 5/67 میلیون دلار به قطر صادر کرده است.
* محمود صادقی، نماینده مردم تهران در گفت‌وگویی از آیت‌الله مکارم شیرازی عذرخواهی کرد و اظهار داشت: بنده توضیحات لازم را در این باره در سخنرانی‌ام در دانشگاه گیلان ارائه خواهم داد. گفتنی است، این عضو فراکسیون امید مجلس پیشتر مدعی رابطه یکی از بدهکاران بانکی با این مرجع تقلید شده بود که آیت‌الله مکارم شیرازی و دفتر وی این رابطه را تکذیب کردند.
* بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در نشست کمیته خارجی و امنیت کنست (پارلمان) این رژیم گفت: تل‌آویو با تعداد زیادی از کشورها در سراسر جهان، از جمله کشورهای اسلامی داخل منطقه و خارج از آن رابطه دارد.
* آیت‌الله جنتی، دبیر شورای نگهبان قانون اساسی با هشدار درباره اینکه فتنه در ایران خاموش شده، ولی ریشه آن خشک نشده است، تأکید کرد: هنوز عده‌ای «منافق نو و جدید» درصدد ادامه حرکت فتنه 88 در ایران اسلامی هستند.
* محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تحریم هوشمند ایران به جز تحریم‌هایی بود که ما در برجام درباره آن صحبت کردیم، گفت: هنوز هیچ بانک بزرگی در جهان با ما همکاری نمی‌کند.
* عباس جعفری‌دولت‌آبادی، دادستان تهران با بیان اینکه سکوت دستگاه قضایی به منزله پذیرش ادعاهای جریان انحرافی نیست، تأکید کرد: توهین و هتاکی‌ به قوه قضائیه ناشی از ناکام ماندن آنان در اجرای مقاصدشان است.
* فرج‌الله رجبی، رئیس سازمان نظام مهندسی کشور با اشاره به اینکه شهرداری‌ها نباید هر چهاردیواری را خانه تلقی کنند، گفت: برای رعایت مقررات ملی ساختمان، دیگر نباید به توصیه و نصیحت اکتفا کنیم.
*جواد مظفری مدیر کل دفتر ارتباطات علمی و همکاری‌های بین‌المللی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خاطرنشان کرد: در بانک ژنتیک گیاهی ایران بیش از 70 هزار نوع ژن گیاهی وجود دارد و در بانک ژن مرتع و جنگل ایران بیش از 45 هزار نوع ژن گیاهی موجود است که هر یک از آنها به قوانین و مقررات مصوب نیاز دارد، تا دستمایه تاراج کشورهای دیگر نشود؛ چرا که یکی از برنامه‌های کشورهای پیشرفته دستیابی به منابع ژنتیکی دیگر کشورهاست. گفتنی است کشورهای اروپایی تا 98 درصد محتاج منابع ژنتیکی کشورهای دیگر هستند.
*مک‌مستر، مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنانی در بنیاد ریگان در ادامه ادعاهای بی‌پایه خود علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: «ایران و کره‌شمالی به دنبال سلاح‌های کشتار جمعی هستند و تروریسم را به دیگر کشورها صادر می‌کنند.» وی با بیان اینکه دوران صبر استراتژیک تمام شده است، افزود: «مقابله با چالش‌های امنیتی امروز، نیازمند آن است که خودباوری استراتژیک خود را بازیابیم
*غلامرضا مصباحی‌مقدم گفت: بهترین راه برای خروج از حصر، بازگشت سران فتنه از مواضع نادرست‌شان است. باید این مواضع را اصلاح کنند، باید از ادعای ظالمانه‌ای که داشتند و گفتند تقلب بزرگ رخ داده دست بردارند و بگویند ما اشتباه کردیم و از درگاه خداوند و ملت ایران عذرخواهی کنند.
*رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در واکنش به محاکمه مدیر یکی از بانک‌های ترکیه به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران، گفت: این اقدام دستگاه قضایی آمریکا «باج‌گیری» است و آنکارا در برابر چنین اقدامی، کوتاه نمی‌آید.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: