logo
کد خبر: ۲۶۴۰۰
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
AFC به سود ایران رأی داد؛
فوتبال آسیا به سعودی‌ها و مزدورانش «نه» بزرگی گفت،‌اما این پایان کار نیست. می‌توان انتظار داشت شیطنت سعودی‌ها و اماراتی‌ها کماکان ادامه داشته باشد.

آرش بصیرت- فصل گذشته فدراسیون فوتبال عربستان به بهانههای واهی نبود امنیت در ایران توانستند AFC , و رئیس بحرینی آن را مجاب به برگزاری بازی با نمایندگان کشورمان در کشور ثابت کنند! اتفاقی غیرفوتبالی که تأسف خیلیها را برانگیخت و باعث آزار و اذیت نمایندگان باشگاهی کشورمان شد. علاوه بر عربستان، اماراتیها که مزدوران این کشور به شمار میرود مشابه همین درخواست را از کنفدراسیون فوتبال آسیا داشتند. جالب آن که هر دو کشور به شکل شیطنتآمزی اعلام کردند به قطر هم سفر نمیکنند! اما با این درخواست سیاسی و غیرفوتبالی مخالفت شد. ابتدا کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا با درخواست سعودیها و امارات مخالفت کرد و قرار شد این موضوع در هیئت رئیسه AFC مورد بررسی قرار بگیرد. بالاخره این اتفاق افتاد و «علی کفاشیان» هم به عنوان نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در این جلسه حضور پیدا کرد.

البته پیش از این و پس از اعلام کمیته مسابقات AFC نمایندگان عربستان و امارات تلاشهای خود را برای برگرداندن رأی کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام دادند. این دو کشور تصور میکردند با نفوذ و شیطنت سیاسی خود میتوانند به هدف شوم خود رسیده تا مانع تصویب این رأی در هیئت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا شوند. این در حالی بود که «مهدی تاج» اعلام کرد. ما در اجلاس هیئت رئیسه AFC آقای کفاشیان را داریم و مطمئن هستیم به خوبی از دستاوردهای اخیر دفاع میکند.

این اجلاس بالاخره در بانکوک تایلند برگزار شد. رئیس فدراسیون فوتبال ایران هم پیشتر تهدید کرد از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کنار میکشد و «علی کفاشیان» نیز از نفوذ خود استفاده کرد تا با کمک قطریها سناریوی سعودیها به سرانجام نرسد.

فوتبال آسیا به سعودیها و مزدورانش «نه» بزرگی گفت،اما این پایان کار نیست. میتوان انتظار داشت شیطنت سعودیها و اماراتیها کماکان ادامه داشته باشد. بنابر این ضمن تقدیر از زحمات و تلاش فدراسیون فوتبال، «مهدی تاج» و «علی کفاشیان» پیشنهاد میکنیم از همین حالا به فکر شکایت از این دو کشور به فیفا باشیم. حداقل اینکه فدراسیون فوتبال ایران باید مراقب شیطنت آتی این دو کشور باشد. نمایندگان کشورمان باید به عربستان و امارات سفر کنند و بالطبع تیمهایی از این دو کشور هم باید به ایران بیایند. پیشبینی میشود برای ورود ایرانیها به عربستان و امارات کارشکنیهایی انجام شود و باید چارهاندیشی کرد. همچنین باید هشدارهای لازم را به تماشاگران ایرانی بدهیم که «آتو» دست حریفان سعودی و اماراتی ندهند. کوچکترین اشتباهی میتواند تبعات تلخی برای فوتبال ایران به دنبال داشته باشد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: