به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
همه چیز زیر سایه شکست مصلحتی؛
تصور نمی‌کردیم کشتی‌گیر رژیم صهیونیستی بتواند بر نماینده آمریکا غلبه کند. وقتی این اتفاق افتاد به کریمی اعلام کردم باید برابر حریف روس بازنده شود تا دور بعد مجبور نشود برابر نماینده اسرائیل قرار گیرد.
دکترمحمدرضا کاظمی- هیاهوی امتناع علیرضا کریمی از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی مرزها را در نوردید و به سوژه روز اخبار ورزشی تبدیل شد! در همین راستا شبکههای اجتماعی و برخی کانالهای تلویزیونی ضد انقلاب تبلیغات فروانی را انجام دادند تا به نوعی از یک رویداد ورزشی، سوژه سیاسی ایجاد کرده و آن را علیه جمهوری اسلامی به کار گیرند. البته در این میان مسئولین و سایتها و خبرگزاریهای داخلی نیز دیدگاه متفاوت خود رادر همین رابطه اظهار و عملکرد این کشتیگیر کرجی را مورد ستایش قرار دادند. البته نفس کار این قهرمان و اصل موضوع خدشهناپذیر است،با این وجود شاید بتوان در نحوه اعتراض به رژیم غاصب در عرصههای بینالمللی ورزش شیوهای را اتخاذ کرد که هم اصل موضوع حاصل شود و هم امکان عرض اندام دشمنان جمهوری اسلامی به این مسئله بسته شود.

چه باید میکردیم؟

علیرضا رضایی سرمربی تیم ملی امید در پاسخ به این پرسش که چرا به کشتیگیر کشورمان دستور باخت داده، گفته بود: راه دیگری نداشتیم. تصور نمیکردیم کشتیگیر رژیم صهیونیستی بتواند بر نماینده آمریکا غلبه کند. وقتی این اتفاق افتاد به کریمی اعلام کردم باید برابر حریف روس بازنده شود تا دور بعد مجبور نشود برابر نماینده اسرائیل قرار گیرد. نکته قابل تأمل این ماجرا آنجا بود که کشتیگیر ما با حساب 14-3 به نماینده روسیه بازنده شد. حال آنکه کریمی تا یک دقیقه مانده به پایان مسابقه 4-3 از حریف پیش بود و پس از دستور مربیان مبنی بر شکست مصلحتی میتوانست با حداقل امتیاز، میدان را به رقیب روس خود واگذار کند. در این صورت هم به وظیفهای که به وی محول شده بود عمل میکرد و هم این همه سر وصدا و هیاهوی بیهوده بر علیه کشورمان به راه نمیافتاد. در واقع چنانچه کریمی مبارزه پایاپایی را با قهرمان روسی انجام میداد و تنها با یک یا دو امتیاز اختلاف مسابقه را واگذار میکرد و هیاهوی پس از مسابقه به حداقل کاهش مییافت.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: