logo
کد خبر: ۲۶۳۹۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۲
«هیس» علیرضا بیرانوند و حکایت سعدی:
«بیرانوند» بزرگ شد در حالی که رسم. بزرگی نمی‌دانست که اگر می‌دانست علامت «هیس» به هوادار پرسپولیس نشان نمی‌داد. اگر می‌دانست تعظیم می‌کرد تا تماشاگران پرسپولیسی آرام شوند، ولی چه می‌توان گفت برای مردی که بر سر شاخ نشسته و بن می‌برد!

مهدی خرمی

یکی بر سر شاخ ، بن میبرید

خداوند بستان نظر کرد و دید

بگفتا که این مرد بد میکند

نه بر دیگری بل به خود میکند

داستان خیلی از آدمها همین است. فکر میکنند دیگری را میزنند،اما به خود جفا میکنند. حکایت این روزهای «علیرضا بیرانوند» نیز شباهت زیادی به شعر «سعدی» شاعر بزرگ ایرانی دارد. گلر ملی پوش پرسپولیس نیز مدتی است روی شاخه درخت نشسته و مشغول اره کردن آن است! هر آن هم ممکن است شاخه قطع شده و همراه با «بیرانوند» به زمین بیفتد! ابتدا به خاطر جریمه 80 میلیون تومانی باشگاه برآشفت. سپس مصاحبه کرد و گفت میخواهد خودش را سرباز کند و به تراکتورسازی برود و بالاخره هم تیر خلاص را به خود زد؛ هیس!

قصه «علیرضا بیرانوند» در نوع خود جالب است. پسری که از 14 ، 15 سالگی راهی تهران شد. ماشینشویی، کارگری و انواع و اقسام سختیها را تحمل کرد تا به این نقطه رسید. سخنان ساده و بی پیرایه او در برنامه «ماه عسل» به قدری به دل نشست که همه شیفته صداقتش شدند چون از دل برآمده بود.

دروازهبانی که از نوجوانی استقلالی بود،اما به خاطر حضور «مهدی رحمتی» در این تیم سراز اردوی رقیب در آورد و قرمزپوش شد. با این حال هواداران پرسپولیس به خاطر همان صداقت عشایری «علیرضا» را پذیرفتند. باور کردند و هر هفته دست به تشویق او زدند. لقب عقاب به او دادند و مثل یک پرسپولیسی اصیل با «بیرانوند» رفتار کردند، در حالی که...

«علیرضا بیرانوند» قدر این موقعیت را ندانست. همان طور که پیشتر با رسانهای کردن پیشنهاد فنرباغچه دل هواداران را آزرده بود، این بار با پیش کشیدن بحث سربازی روی اعصاب طرفداران پرسپولیسی راه رفت!

شماره یک چه توقعی داشت؟ داخل رختکن و پس از پایان بازی با پدیده چرا داد و بیداد راه انداخت؟ پرسید: گناه من چیست؟ مگر قتل کردهام؟

نه برادر! قتل نکردی، اما دل هوادار را شکستی و باید تاوان پس میدادی. این رسم روزگار است. پرسپولیس، بارسلونا یا رئال مادرید ندارد. هوادارآزاری تقاص دارد. «بیرانوند» بزرگ شد در حالی که رسم. بزرگی نمیدانست که اگر میدانست علامت «هیس» به هوادار پرسپولیس نشان نمیداد. اگر میدانست تعظیم میکرد تا تماشاگران پرسپولیسی آرام شوند، ولی چه میتوان گفت برای مردی که بر سر شاخ نشسته و بن میبرد!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: