به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۳۹۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
کرمانشاه را باید دوباره بسازیم؛
اقدامات ورزشکارانی همچون «علی دایی» ، «کیانوش رستمی» و... باعث می‌شود به خود ببالیم که هنوز ورزش این مملکت الگو و «تختی» دارد. هنوز چشمه معرفت خشک نشده و ورزشکاران سرشناس مسئولیت اجتماعی خود را فراموش نکرده‌اند.
مهدی یکتا- هفته گذشته زلزلهای مهیب غرب ایران را لرزاند و انتشار تصاویر و فیلمهای بسیار عمق آن فاجعه را بر همگان روشن ساخت.

در پی این اتفاق «علی دایی» اسطوره فوتبال کشورمان شماره حسابهایی در صفحه شخصیاش در اینستاگرام منتشر و اعلام کرد: «برای هموطن کاری کنیم» همین اقدام و جمله کوتاه آن هم از سوی علی دایی مرد مورد اعتماد جامعه باعث شد کمکهای قابل توجهی از سوی مردم به سوی غرب کشور سرازیر شود. از سوی دیگر «کیانوش رستمی» قهرمان کرمانشاهی المپیک 2016 نیز مدال طلایش در این رقابتها را به حراج گذاشت تا عواید حاصل از آن را صرف هم استانیهای خودش کند. بازیکنان پرسپولیس هم پیراهن امضا شده «سید جلال حسینی» را به مزایده گذاشته و استقلالیها نیز به موازات دیگران دست به کار شدند و سایر ورزشکاران نیز به همچنین.

همین اقدامات باعث تحریک بیشتر مردم و سایر هموطنان برای کمک به زلزلهزدگان غرب کشور شد تا همگان به یاد مرحوم «غلامرضا تختی» بیفتند! جهان پهلوانی که پس از زلزله بوئین زهرا(س) پشت کامیون نشست و خودش اقلام و پول برای مردم آسیب دیده از زلزله جمعآوری کرد تا الگو شود. حال جانشینان جهان پهلوان «غلامرضا تختی» یاد و خاطره آن مرحوم را زنده کردند. این روزها همه ایران عزادار کرمانشاه و کردستان است و این سوگ ملی باعث اتحاد مردم شده است. همه میخواهند آستینها را بالا زده و کاری کنند که تسلای خاطر زلزلهزدگان باشند. کمکهای مردمی و انسان دوستانه از جای جای ایران زمین به غرب کشور روانه میشود تا هموطنان ما سوز و سرمای پائیزی را همراه با داغ از دست دادن عزیزان تحمل کنند.

در این میان اقدامات ورزشکارانی همچون «علی دایی» ، «کیانوش رستمی» و... باعث میشود به خود ببالیم که هنوز ورزش این مملکت الگو و «تختی» دارد. هنوز چشمه معرفت خشک نشده و ورزشکاران سرشناس مسئولیت اجتماعی خود را فراموش نکردهاند. این سوگ ملی مثل همیشه مردم را دوباره متحد کرد تا فارغ از هر نوع دسته، تفکر،نژاد، مذهب،زبان آستینها را بالا بزنند و کاری بکنند تا تسلی داغ کردستان باشند. آنان کنار هموطنان آسیب دیده خود میایستند و اجازه نمیدهند آنها تنها بمانند. ورزشکارانی که با گلها و رکوردهای خود دل مردم را شاد کردهاند حالا با رفتارهای جوانمردانه خود مستقیم به دل ایرانیان نفوذ میکنند ما باید قدر بدانیم و سعی کنیم در این زندگی زودگذر مفید باشیم.

همه این ورزشکاران و چهرههای معروف میتوانند الگویی خوب برای نوجوانان و جوانانی باشند که تازه پای به عرصه ورزش گذاشتهاند. نوجوانانی که امیدواریم همچون «علی دایی» و «کیانوش رستمی» جوانمرد شوند و با رفتارهای انسان دوستانه، خود را در تاریخ جاودانه کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: