به‌روز شده در: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۶
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

ماشین فرزند رهبر انقلاب چیست؟
یکی از کاربران توئیتر در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم چایچیان، به سراغ سوژه جالبی رفته و توانسته است بعد دیگری از ساده زیستی فرزندان رهبر انقلاب را به نمایش بگذارد.
خیلی دوست داشتم ببینم بعد از تشیع مرحوم چیتچیان فرزند حضرت آقا با چه ماشینی میرن. جالب اینکه یه تیبا صندوقدار سفید دور میدون تجریش پارک بود و ایشن خیلی ساده بعد از تشیع رفتن نشستن و...براج جالب بود بدون تشریفات و ساده بودند.

عده‌ای منتظر اراده آمریکا برای تکرار مدل برجام هستند!
روزنامه همدلی در گزارشی با عنوان «آیا می‌توان «برجام منطقه‌ای» را متصور بود؟» نوشت: «ایران یک‌بار چنین الگویی (برجام) را در رابطه با توانایی هسته‌ای خود آزموده است. گرچه دستاوردهای هسته‌ای ایران در مذاکرات برجام پس از آمدن ترامپ با چالش‌هایی مواجه شد؛ اما همچنان بسیاری می‌گویند که الگوی برجام با همه کاستی‌هایش الگوی موفقی در حل‌وفصل چالش‌ها است. حال باید پرسید آیا می‌توان مذاکراتی را متصور بود که به یک برجام منطقه‌ای بینجامد؟ یکی از لوازم تعمیم آن الگو به دیگر حوزه‌ها، وجود اراده نزد دو طرف است که در حال حاضر به نظر می‌رسد نزد طرف آمریکایی چنین اراده‌ای وجود ندارد

سابقه سودهای کلان در مؤسسات غیر مجاز
ولی‌الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی درباره فعالیت برخی از مؤسسات مالی اعتباری غیرمجاز اظهار داشت: در دوره‌ای کاشف به عمل آمد که 25 درصد از فعالیت بانکی در مؤسسات غیرمجاز انجام شده است، اما در حال حاضر خوشبختانه پس از گذشت چهار سال از آن آمار، در کشور دیگر مؤسسه غیرمجازی وجود ندارد و همه مؤسسات زیر چتر نظارت بانک مرکزی هستند. وی افزود: ما مورد داریم در مؤسسه ثامن‌الحجج(ع) 89 درصد سود می‌گرفته که البته این موارد به مراجع قضایی منعکس شده است. سودهای 40، 42 و 43 درصد هم در این مؤسسات طبیعی بوده است. مورد داشتیم شخصی مبلغ 23 میلیارد تومان از سال 92 تا 94 نزد مؤسسه ثامن‌الحجج(ع) سپرده داشته و ماهیانه 89 درصد سود دریافت ‌کرده، شخص دیگری هم 11 میلیارد تومان سود گرفته است؛ اگر ما دیرتر اقدام می کردیم، این اعداد و ارقام می‌توانست بیشتر از این باشد.

2030
با عنوان دیگری در حال اجراست
حسن رحیم‌پور ازغدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نفوذ دشمنان در کشور، گفت: خبرها حاکی از آن است که عده‌ای در حال پیگیری ماجرای 2030 با عناوین دیگری هستند، این در حالی است که متأسفانه هیچ یک از قراردادها و برنامه نهادهای بین‌المللی که داخل کشور بسته یا اجرا می‌شوند، شفاف نیستند. در واقع همه آن کلی‌گویی و مجمل‌بافی است و وسط آن هم چند بند اضافه شده است که بیشتر آنها، مانند قراردادهای ترکمنچای هستند. وی همچنین تأکید کرد: سازمان ملل بدون اینکه آموزش و پرورش ما اطلاع داشته باشد، به صورت رابطه‌ای دوره‌های آموزشی در تهران برگزار می‌کند و هیچ کس از آن اطلاعی ندارد. آنها در دانشگاه‌های ما میتینگ سیاسی برگزار می‌کنند؛ نمونه‌های زیادی همین امسال برگزار شده که هیچ نظارتی بر آنها نیست.

دشمنان شکست‌خورده به دنبال فروپاشی داخلی یمن هستند
دفتر سیاسی انصارالله یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد، دشمنان این کشور پس از آنکه ارتش‌های‌شان نتوانستند از خارج کاری کنند، روی فروپاشی یمن از داخل حساب باز کرده‌اند. انصارالله تأکید کرد، مقاومت مردم یمن و فداکاری‌های بزرگ آنها در مقابله با دشمنان و محاصره این کشور، با وجود توطئه علیه ما هر چقدر هم که باشد، هدر نخواهد رفت. انصار‌الله، «علی عبدالله صالح»، رهبر حزب کنگره مردمی یمن و رئیس‌جمهور سابق این کشور را به پایبند نبودن به توافقات با انصارالله متهم کرد و گفت: اینکه صالح به شراکتی که هرگز به آن اعتقادی نداشت، پشت کند، عجیب و غافل‌کننده نیست؛ چرا که مواضع سابق وی تنها در حد حرف و حدیث بود و مشارکت عملی وی با ائتلاف متجاوز عربستان بوده است.

بر سر توان دفاعی کشور مذاکره نخواهیم کرد
سردار سیدمسعود جزایری، معاون ستاد کل و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: توان بالای دفاعی کشورمان، اصلی‌ترین عامل بازدارندگی در برابر دشمنان انقلاب اسلامی به شمار می‌آید که همواره در مسیر ارتقا حرکت خواهد کرد. وی تصریح کرد: افزون بر تدابیر صریح رهبر معظم انقلاب و فرمانده معظم کل قوا درباره افزایش قدرت دفاعی، این مهم مورد اجماع همگانی در هرم مدیریت و آحاد مردم ایران قرار دارد. سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در پایان گفت: به همه کسانی که درباره جمهوری اسلامی ایران حرف می‌زنند توصیه می‌کنیم، زحمت ورود در حوزه‌های دفاعی و موشکی را به خود ندهند؛ چرا که تقاضای هرگونه مذاکره در زمینه توان موشکی جمهوری اسلامی ایران از اساس منتفی است.
مثل روحانی حوصله رنگ کردن ریش هایم را ندارم

علی مطهری در برنامه دست‌خط گفت: مادرم اصرار دارند محاسن سفید نباشد. قدری تنبلم، یکبار رنگ میکنم دوباره فراموش میکنم و سفید میشود. مثل آقای روحانی هم نیستیم که دقیق و منظم رنگ کنیم؛ وقت و حوصله ندارم.

مردم از اقتصاد ناراضی‌اند

در یک نظرسنجی که پس از گزارش 100 روزه رئیس‌جمهور و از طریق یک کانال پرمخاطب تلگرامی انجام شده، ۸۶ درصد کاربران وضع معیشتی مردم در دولت دوازدهم را بدتر از پیش ارزیابی کرده‌اند، 10 درصد معتقد بوده‌اند که وضعیت‌شان تغییری نکرده و تنها چهار درصد گفته‌اند که وضع‌شان بهتر شده است.

احتمال تعلیق کشتی ایران وجود دارد

رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی با اشاره به این که نمی‌شود واقعیت‌ها را به اتحادیه جهانی گفت؛ تصریح کرد: متاسفانه از داخل کشور به اتحادیه جهانی اطلاعاتی را ارسال کردند تا بتوانند مشکلاتی را برای کشتی کشور ایجاد کنند. در حال حاضر مشکل فقط احتمال محرومیت کریمی نیست بلکه خطر تعلیق فدراسیون کشتی هم وجود دارد. ورزش ایران اگر مقرارت جهانی کشتی و یا هر ورزش دیگری را پذیرفته است پس باید به آن پایبند باشد و نگران هیچ گزارشی از داخل و یا خارج نباشد و اگر هم این مقررات را قبول ندارد نباید در مسابقات ورزشی شرکت کند و موجب اخلال در نظم آن شود.
رجوی: مقاومت کنید!

مریم رجوی، سرکرده گروهک منافقین نامه‌ای به تیم مذاکره‌کننده معارضان سوری، که نمایندگی مخالفان اسد را در مذاکرات سوری‌ـ سوری وین برعهده دارد، نوشته و از آنها خواسته است که مقاومت کنند! رجوی در این نامه پیشنهاد تشکیل اتاق هماهنگی بین معارضان سوری و سازمان منافقین را داده و نوشته است این همکاری می‌تواند در حملات هماهنگ به نظام‌های ایران و سوریه مؤثر باشد.
هشدار مجدد به مدیران درباره پرداخت قبوض آب و برق

طبق بخشنامه جدید یک مقام مسئول به تعدادی از مدیران سازمان ها و ادارات دولتی، تاکید شده است با توجه به دستورالعمل های سال گذشته دولت مبنی بر ضرورت ثبت املاک متعلق به نهادهای اجرایی در سامانه متمرکز تعیین شده توسط دولت، مدیران مربوط توجه داشته باشند با توجه به پایان ضرب الاجل تعیین شده برای این موضوع، پرداخت هرگونه هزینه نظیر قبض آب، برق، تلفن یا تعمیرات برای املاک فاقد کد رهگیری، باعث معرفی مدیر متخلف به مراجع نظارتی خواهد بود.

طرح جدید دولت درباره تعیین درآمدهای اوقاف
بر اساس گزارش یک مقام مسئول به دولت که هم اکنون در نوبت بررسی توسط کابینه قرار دارد، با اشاره به این که یکی از ماموریت های مهم سازمان اوقاف و امور خیریه، تحقیق در جمع و خرج عواید راجع به این موضوع و نیز صدور مفاصا حساب، تطبیق مصارف با مفاد وقفنامه و نیز تشخیص متولی و ناظر و موقوف علیهم است، مقرر شده کیفیت فعالیت شعب تحقیق این سازمان که از جمله نهادهای تشخیص درآمد موقوفات به شمار می روند، به علت تحولات انجام شده در حوزه وقف به ویژه در روش های نظارت، اصلاح و بازنگری اساسی شود.
آزمون‌های استخدامی صوری است

حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس گفت: استخدام ها بر طبق سناریویی از پیش تعیین شده اند؛ در استخدام ها نیروهایی جذب و وارد دولت می شوند که خاستگاه دولتی داشته و گرایش های آنها با دولت یکی باشد و به عبارت دیگر این استخدام ها سیاسی هستند. بسیاری از این استخدامی ها برای تبدیل عضویت نیروهایی است که قبلا بر اساس علاقه مسوولان و گرایش های سیاسی مستخدمین به صورت قراردادی در ادارات صورت گرفته است. این افراد در بعضی شرایط به کارگرفته شده اند و غالب آنها با پارتی بازی در اداره‌ای جذب و در نهایت زمانی که جای پای آنها در ادارات دولتی باز شد، با برگزاری یک آزمون استخدامی صوری به عضویت رسمی در می آیند.
70 درصد امریکایی ها موافق برجام
طبق نتایج یک نظرسنجی که توسط اندیشکده بروکینگز منتشر شد،70 درصد از امریکایی‌ها معتقدند پایبندی به توافق هسته‌ای با ایران در راستای منافع امنیت ملی امریکا است. به گزارش ایرنا، طبق نتایج این نظرسنجی، 55 درصد از امریکایی‌ها می‌گویند با این فرض که تهران و واشنگتن هر دو به مفاد این توافق پایبند باشند، این توافق شانس ایران را برای «طراحی و ساخت سلاح‌های هسته‌ای» کاهش می‌دهد. در این نظرسنجی در پاسخ به سؤالاتی که در مورد اقدام ترامپ در تأیید نکردن پایبندی ایران به برجام مطرح شد، 35 درصد از امریکایی‌ها این اقدام را تأیید و37 درصد از آنها آن را رد کردند و 27 درصد نیز رأی ممتنع داده‌اند.
اندیشکده بروکینگز در تحلیل پاسخی که امریکایی‌ها به سؤالاتی که در مورد اعمال تحریم‌های هسته‌ای جدید علیه ایران پرسیده شد، داده‌اند؛ نوشت: همزمان با آن که کنگره امریکا اعمال تحریم‌هایی را علیه ایران بررسی می‌کند، امریکایی‌ها در این باره پس از گزینه تکیه بر تحلیل و شواهد ارائه شده توسط آژانس‌های امنیت ملی امریکا، گزینه اهمیت حمایت دیگر طرف‌های توافق را از اعمال چنین تحریم‌هایی، انتخاب کرده‌اند و گزینه اهمیت تحریم‌ها در افزایش امنیت رژیم صهیونیستی و همسایه‌های عرب ایران، درصد کمتری از آرا را به خود اختصاص داده است.

کریمی به روسیه نمی‌باخت پدرمان را درمی‌آوردند

علیرضا رضایی درباره باخت علیرضا کریمی مقابل حریف روس بخاطر روبرونشدن با کشتی‌گیر اسراییل در دور دوم و برخی انتقادها به کادر فنی مبنی بر اینکه چرا چنین دستوری به کریمی داده است گفت: اگر شما جای ما بودید چکار می‌کردید؟ ما چاره‌ای جز انجام اینکار نداشتیم. اصلا فکرش را هم نمی‌کردیم که کشتی‌گیر اسراییل مقابل حریف آمریکایی پیروز شود. وقتی دیدیم کشتی‌گیر اسراییلی در یک لحظه و در همان ثانیه‌های نخست کشتی‌گیر آمریکا را هنگام اجرای فن گیر انداخت و ضربه کرد، باید سریعتر به کریمی اطلاع می‌دادیم که کشتی را بازنده شود تا به حریف اسراییلی نخورد. اگر کریمی کشتی‌گیر روس را شکست می‌داد و آنوقت در دور دوم مقابل حریف اسراییلی کشتی نمی‌گرفت آنوقت کشتی‌گیر روس حذف می‌شد و روس‌ها با توجه به قدرت و نفوذی که در اتحادیه جهانی کشتی دارند پدر ما را در می‌آوردند. پس ما سعی کردیم با دیدن همه جوانب بهترین تصمیم ممکن که به نفع کشتی ایران باشد را بلافاصله اتخاذ کنیم. کریمی شانس مسلم طلای ایران در این رقابت‌ها بود ، متاسفانه این اتفاق نه تنها باعث شد کریمی به حق خود نرسد بلکه تیم از سکوی سوم به هشتم تنزل پیدا کرد و از این بابت نیز به تیم ملی ضربه وارد شد. کشتی‌گیران باتجربه ما نظیر اطری و صادقی نیز می‌توانستند به مدال طلا برسند اما مسائل داوری و یا اشتباه کشتی‌گیران باعث شد به حقشان نرسند. گلیج که مقتدرانه و یک طرفه همه حریفانش را برد و به مدال طلا رسید. او واقعا نشان داد از چه توانایی بالایی برخوردار است و می تواند به مهره‌ای ارزشمند برای کشتی ایران بدل شود. یونس امامی و امین طاهری نیز بسیار خوب بودند. امامی با وجود تجربه کم خیلی خوب ظاهر شد. طاهری هم با وجود مصدومیت اما نمایش خوبی داشت و از او راضی هستم
2500 بانوی ايرانيداراي کارت بازرگانی

فاطمه مقیمی، رئیس کانون زنان بازرگان و عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی تهران گفت: «در حال حاضر، کانون زنان بازرگان ایران در ۱۸ مرکز استان، شعبه‌های کاری خود را تشکیل داده است؛ این در حالی است که از حدود دو هزار و 500 بانوی دارنده کارت بازرگانی و کارت عضویت، ۷۰۰ تا ۷۵۰ نفر در کانون‌های زنان بازرگان عضو شده‌اند


قاچاق مواد مخدر با اهداف خاص

نیروهای امنیتی عراق چند روز پیش در بندر ام‌القصر در جنوب عراق محموله‌ای از مبدأ امارات حاوی 16 میلیون قرص مخدر که در کیف‌های مدرسه جاسازی شده و به مقصد عراق صادر شده بود، کشف و ضبط کردند. احلام حسینی، عضو کمیسیون روابط خارجی پارلمان عراق خواستار برخورد با کشور صادرکننده این محموله شد. این نماینده عراقی گفت: «اقدام این کشور در ارسال حجم بزرگی از مواد مخدر به عراق، یک اقدام صد درصد تروریستی و با هدف نابودی این کشور و نسل‌کشی مردم عراق و نسل‌های جوانان بوده و کار او با کشتار داعش در عراق تفاوت چندانی ندارد
«PMD» مختومه نیست!

فیتز پاتریک، معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا درباره این سؤال که چرا آمریکا سعی دارد موضوع ابعاد نظامی احتمالی برنامه هسته‌ای ایران (PMD) را بار دیگر به آژانس ببرد، گفت: «بسیاری از آمریکایی‌ها از جمله دولت ترامپ بر این باور هستند که موضوع پی‌ام‌دی در سال ۲۰۱۵ به طور رضایت‌بخش مختومه نشده است.» مدیر فعلی برنامه خلع سلاح و منع اشاعه مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک (IISS) افزود: «دولت ترامپ نگران است چنین فعالیت‌هایی را پس از پایان محدودیت‌های برجام دوباره از سر گیرد. به طور خلاصه مطرح کردن دوباره موضوع «پی‌ام‌دی» فقط یک دلیل دارد و آن، این است که آمریکا به ایران اعتماد ندارد و تا زمانی که این موضوع روشن نشود، مسئله به قوت خود باقی خواهد ماند

پاسخ کدخدایی درباره اتهام محمود صادقی به آیت‌الله مکارم شیرازی

سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاری، درباره تایید صلاحیت یک نماینده مجلس در انتخابات مجلس یازدهم که هفته پیش اتهامی دروغ درباره نسبت خویشاوندی یا یک متهم مالی به یکی از مراجع عظام تقلید وارد کرده بود گفت: از ما نخواهید که اکنون درباره رد یا تایید صلاحیت‌ها در دوره آینده مجلس صحبت کنیم. اما اگر جرمی در این زمینه صورت گرفته باشد قاعدتا قوه قضاییه به آن رسیدگی می‌کند. شورای نگهبان نهادی سیاسی نیست اما به عنوان نهادی حقوقی قطعاً از انتقادات و نظرات صاحبنظران استقبال می‌کند ولی نباید از گفت‌وگوها تلقی لابی‌گری سیاسی شود./

اخبار روزانه:
* غلامرضا مهدوی، وکیل شرکت ملی نفت با بیان اینکه هنوز هیچ تغییری در پرداخت بدهی یا صدور حکم بابک زنجانی حاصل نشده، اظهار داشت: حکم بابک زنجانی قطعی صادر شده و درخواست اعاده دادرسی ایشان نیز رد شده است، بنابراین هیچ تغییر خاصی در پرونده نداشته‌ایم. وی تصریح کرد: جز دو هزار میلیارد تومانی که تملک شده، حتی یک ریال هم پرداخت نکرده است و وی همچنان حدود 10 هزار میلیارد تومان بدهکار است.
* در شرایطی که روسیه و ایران دو بازار از سه بازار نخست گردشگری ترکیه محسوب می‌شوند، معاون کمیته توریسم دولتی جمهوری باشقیرستان معتقد است، با اعمال لغو روادید بین ایران و روسیه می‌توان تعداد زیادی از گردشگرانی را که به ترکیه می‌روند، بین دو کشور ایران و روسیه مبادله کرد. ایران و روسیه طی یک سال اخیر قدم‌های محکمی را برای لغو روادید به منظور تورهای گروهی برداشته‌اند.
* سعید محمدزاده، مدیرعامل راه‌آهن کشور در حاشیه انعقاد قرارداد 450 دستگاه مسافری ریل‌باس با شرکت توسعه صنایع ریلی ایرانیان (ایریکو) و شرکت هیوندای روتم کره‌جنوبی، گفت: این قرارداد به منظور افزایش ظرفیت قطارهای حومه‌ای و انتقال سفرهای جاده‌ای به ریل اجرا می‌شود. این قرارداد براساس فاینانس کره‌جنوبی به مبلغ 720 میلیون یورو است که با تکمیل این پروژه 70 میلیون صندلی در سال به ناوگان ریلی افزوده می‌شود.
* بهرام‌ قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اخبار منتشر شده در برخی خبرگزاری‌های خارجی مبنی بر «جدال لفظی شدید وزرای خارجه ایران و عربستان در نشست اخیر در رم» گفت: این یک خبرسازی آشکار و با نیّات و اهداف خاص است؛ چرا که اصولاً حضور وزرای امور خارجه ايران و عربستان برای سخنرانی در نشست گفت‌وگوهای مدیترانه در دو روز جداگانه صورت پذيرفته است.
* محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفت: وزارت علوم باید در جایگاه دستگاه متولی موضوع انحلال سازمان سنجش را پیگیری کند. انحلال این سازمان مسئله قابل توجهی است و باید ارزیابی جدی و نقادانه‌ای نسبت به عملکرد کنکور در آموزش عالی صورت گیرد.
* بلومبرگ نوشت: منابع آگاه می‌گویند رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا بیش از پیش نگران آن است که گفت‌وگوهای محرمانه میان «جرد کوشنر» داماد ترامپ و «بن‌سلمان» ولی‌عهد عربستان، منطقه خاورمیانه را به آشوب بکشاند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: