کد خبر: ۲۶۳۶۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

اصلاح طلبان: اسحاق استعفا بده

عطش دستيابي به قدرت و بي‌توجهي به مشكلات و دغدغه‌هاي مردم در اصلاح‌طلبان به حدي گسترش يافته است كه تنها پس از ۱۰۰ روز از آغاز به كار دولت دوازدهم، اين جماعت به دنبال تبرئه خود از دولت است. روزنامه آفتاب يزد در يادداشتي از قلم صادق زيباكلام با عنوان «خودت را فدا كن» از اسحاق جهانگيري خواست از سمت خود كنار برود. وي نوشت: «اگر فرض را بر اين بگيريم كه آقاي اسحاق جهانگيري تصميمش را گرفته و عزمش را جزم كرده است كه در ۱۴۰۰ به عنوان يك نامزد جدي اصلاح‌طلب وارد انتخابات شود، در چنين شرايطي اين سؤال مطرح مي‌شود كه آيا بودن او در دولت آقاي روحاني به نفع معاون اول تمام مي‌شود يا به ضررش؟ من به شخصه معتقدم كه بودن آقاي جهانگيري در دولت دوازدهم آنچنان به نفع او از جهت رأي آوري نخواهد بود. چراكه در دور دوم رياست جمهوري آقاي روحاني بنابر دلايلي كه براي خود دارم، كارنامه چندان موفقي را براي ايشان پيش بيني نمي‌كنم.بنابراين چه آقاي اسحاق جهانگيري و چه فرد ديگري كه در دولت آقاي روحاني شريك باشند بايد توجه كنند كه اين شراكت يك سرمايه گذاري سودده و پرمنفعت براي كسي كه مي‌خواهد بعدها نامزد رياست جمهوري شود نخواهد بود، چراكه عدم موفقيت دولت دامن همه را خواهد گرفت و اين «همه» شامل آقاي اسحاق جهانگيري هم خواهد بود. بنابراين عقل سليم و منفعت شخصي و سياسي آقاي معاون اول حكم مي‌كند كه او كناره بگيرد و شريك در ضرر و زيان‌هاي سياسي دولت دوم آقاي روحاني نشود». اين روزنامه اصلاح‌طلب همچنين در مطلبي با عنوان «استعفا بده» نوشت: «در برخي محافل اصلاح‌طلبي از استراتژي‌اي سخن به ميان آمده است كه در پي اجراي آن بايد اسحاق جهانگيري از سمت معاون اولي كناره‌گيري كند تا جناح چپ بتواند در انتخابات ۱۴۰۰ دستان پري داشته باشد. پيش از اين رسول منتجب نيا گفته بود: «اصلاح‌طلب‌ها نه تنها نبايد پاسخگوي عملكرد رياست جمهوري باشند، بلكه بايد به نمايندگي از مردم از رئيس‌جمهور پرسشگري كنند.» نوع رفتار اصلاح‌طلبان با دولت دوازدهم، ادامه راهي است كه اصلاح‌طلبان در دولت يازدهم دنبال كردند و نتيجه آن، ناكارآمدي اقتصادي، بر زمين ماندن بسياري از وعده‌ها، تحميل تحريم‌هاي بيشتر به جاي لغو تحريم‌ها و حاشيه‌سازي‌هاي مصنوعي بود كه اتلاف نيروي دولت و هزينه شدن امكانات و ظرفيت‌ها در جاده‌هاي فرعي را به دنبال داشت.

فراكسيون بيكار با كارنامه خالي

«آيا فراكسيون اصلاح‌طلبان مجلس (فراكسيون اميد)، مطالبات اصلاح‌طلبانه‌اي را كه نمايندگي مي‌كند تاكنون در قالب يك طرح از سوي اين فراكسيون به صحن مجلس برده است؟ اين پرسشي است كه روزنامه اصلاح‌طلب جامعه فردا در قالب يادداشتي از اعضاي اين فراكسيون مطرح كرده است. سپس پاسخ داده احتمالاً در پاسخ به آن، لكنتي در كار خواهد بود. كارنامه فراكسيون از اين نظر پاك پاك است. درجاي ديگري از اين يادداشت آمده است: دوره نمايندگي چهارسال يا 1400 روز نيست و در مجموع چيزي حدود ۴۰۰ روز مفيد است. كافي است اصلاح‌طلبان هر يكصد روز دو مسئله مهم اين كشور را در قالب طرح‌هايي به مجلس تقديم كنند. همين مي‌توانست كافي باشد، اما خبري نيست. فراكسيون بي‌عملي است

اين روزنامه اصلاح‌طلب همچنين در مطلبي با عنوان «۱۷ ماه بيكاري فراكسيون اميد» نوشت: «۱۸ ماه از تشكيل مجلس دهم و فراكسيون اميد مي‌گذرد. پس از ۱۸ ماه اين سؤال مطرح است كه اعضاي فراكسيوني كه پيش از انتخابات با شعار اميد، آرامش و رونق اقتصادي قدم به ميدان رقابت گذاشتند و پيروز شدند چه اقدام جدي‌اي در مسير احقاق شعارهايشان انجام داده‌اند؟ آيا در طول اين زمان كه تقريباً يك سوم عمر مجلس دهم است، فارغ از جناح‌بندي‌هاي سياسي، طرحي براي بهترشدن وضعيت زندگي مردم به صحن مجلس رفته است؟ عملكرد فراكسيون اميد در زمينه شناسايي مشكلات اساسي مردم و ارائه راهكار براي آن در قالب طرح، تقريباً هيچ است

ترکیه به رعایت تحریم‌ علیه ایران ملزم نبود
پس از آنکه در محاکمه رضا ضراب نام اردوغان به عنوان مقام مطلع از مبادلات ترکیه با ایران برده شد، اردوغان اعلام کرد: ترکیه هیچ الزامی برای رعایت تحریم‌های آمریکا علیه ایران نداشته است. ضراب در مصاحبه خود گفت که اردوغان در زمان نخست‌وزیری‌اش طرح همکاری دو بانک ترکیه‌ای با ایران را امضا کرده است. ضراب هم‌اکنون در نیویورک تحت بازداشت قرار دارد و متهم است که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است. وی در سال ۲۰۱۳ به اتهام فساد اقتصادی در کشور ترکیه به مدت دو ماه بازداشت بود و در دادگاه تبرئه شد. وی بار دیگر در ماه مارس ۲۰۱۵ در شهر میامی در ایالت فلوریدای آمریکا با اتهامات فساد اقتصادی و نقض قوانین آمریکا بازداشت شد.

نامه‌ای که سردار سلیمانی حاضر به دریافت آن نشد
حجت‌الاسلام والمسلمين محمد محمدي‌گلپايگاني، رئيس دفتر رهبر معظم انقلاب با تأکيد بر اينکه حرف جمهوري اسلامي در جهان رسا و بلند است، گفت: همين اواخر زماني که قاسم سليماني در بوکمال بود، رئيس سازمان سيا به وسيله يکي از رابطان خود در منطقه، نامه‌اي براي سردار سليماني فرستاد، اما ايشان گفت که «نامه تو را نمي‌گيرم و نمي‌خوانم و اصلاً با اين افراد صحبتي ندارم». وي ادامه داد: امثال قاسم سليماني، محصول و تربيت شده انقلاب اسلامي هستند که با استکبار این‌گونه برخورد می‌کنند. اوست که به رهبري نامه مي‌نويسد و مي‌گويد «فرزند و سرباز شما، قاسم سليماني».

الجبیر: به دنبال صلح میان اعراب و اسرائیل هستیم!
«
عادل الجبیر» وزیر خارجه رژیم سعودی در نشست گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای در رم با متهم کردن ایران به ایفای نقش مخرب در سوریه گفت: «این روند از زمان انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹ آغاز شد. انقلاب اسلامی ایران، مرزها را به رسمیت نمی‌شناسد.» وزیر خارجه عربستان ایران را به ایفای نقش منفی در یمن و نقض قطعنامه‌های تسلیحاتی متهم کرد و گفت: «ایران موشک‌ها را در اختیار حوثی‌ها قرار می‌دهد.» الجبیر با بیان اتهامات اثبات ‌نشده، گفت: «از سال ۱۹۷۹ سیاست‌های ایران همین‌ها بوده‌اند. ایران کاملاً به قوانین بین‌المللی، اصل دخالت نکردن در امور کشورهای دیگر و اصل حسن همجواری بی‌اعتنا است.» وی در پاسخ به پرسشی درباره روابط عربستان سعودی با آمریکا، روسیه و رژیم صهیونیستی گفت: «ما تقریباً با همه کشورها به جز ایران و کره شمالی روابط خوبی داریم؛ درباره رابطه با اسرائیل هم منتظر هستیم تا فرایند صلح پیش برود

سیاست‌های عربستان نتیجه نامطلوبی دارد
معاون دبیرکل سازمان ملل طی سخنرانی یک ساعته در شورای روابط خارجی آمریکا با انتقاد از سیاست‌های عجولانه عربستان سعودی، تأکید کرد که این سیاست‌ها نتیجه نامطلوبی دارد. «جفری فلتمن» گفت: «به یمن نگاه کنید. یکی از دلایلی که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی تشکیل شد، حمایت از دولت (مستعفی) یمن و مقابله با نفوذ ایران بود، اما نفوذ ایران اکنون بسیار بیشتر از زمانی است که جنگ (یمن) آغاز شد. به قطر نگاه کنید. [اکنون] نیروهای ترکیه‌ای در قطر بیشتر شدند.» معاون دبیر کل سازمان ملل سپس با اشاره به تحولات اخیر لبنان ادامه داد: «نمی‌دانم واقعاً چه اتفاقی برای «سعد حریری» [نخست‌وزیر لبنان] افتاد؛ اما «ثامر السهبان» وزیر مشاور عربستان گفته بود لبنان علیه عربستان اعلان جنگ کرده است؛ اما اکنون شاهد معجزه اتحاد بین سنی‌ها و شیعیان در لبنان برای اولین‌بار هستیم که این به نفع عربستان نیست

اگر سیدحسن نصرالله نبود، حریری به لبنان بازنمی‌گشت
به گزارش پایگاه خبری النشرۀ، یک مسئول برجسته یکی از گروه‌های وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین که با بهیه حریری، خواهر سعد حریری نخست‌وزیر لبنان درباره برادرش دیدار کرده بود، به نقل از وی عنوان داشت: مواضع سیدحسن نصرالله، به ویژه در زمان بازگشت حریری از عربستان ناشی از مبانی وفاداری انسانی و اخلاقی و مسئولیت‌های ملی بزرگ است که سیدحسن نصرالله همه آنها را دارد. مواضع نصرالله و میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان و همچنین نبیه بری، رئیس پارلمان این کشور در حمایت از حریری بوده که موجب بازگشت وی به لبنان و ناکام گذاشتن نقشه‌ برکناری‌اش شد. خواهر سعد حریری تأکید کرده است: تدبیر نصرالله و دیگر رهبران لبنان توطئه عربستان را ناکام گذاشته و این استعفای اجباری تنها بر روی کاغذ باقی مانده است.

بدهی آمریکا به بالاترین میزان رسید
جنت یلن، رئیس کل سابق بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد: مردم آمریکا نباید بدهی عمومی 20 هزار میلیارد دلاری این کشور را فراموش کنند؛ چرا که این بالاترین سطح بدهی آمریکا در تاریخ این کشور است. وی ادامه داد:‌ هم اکنون حجم بدهی عمومی آمریکا نسبت به تولید ناخالص داخلی این کشور به 75 درصد رسیده است که اگر چه این رقم خیلی ترسناک نیست؛ اما کم هم نیست. شرایط به گونه‌ای است که می‌تواند خواب را از چشمان مردم آمریکا بگیرد. هم اکنون سطح بدهی عمومی آمریکا به 20 هزار و 600 میلیارد دلار رسیده و همچنان رو به افزایش است. 9/14 هزار میلیارد دلار از این حجم بدهی مربوط به بدهی مردم این کشور است که از جنگ جهانی دوم تاکنون بالاترین میزان محسوب می‌شود.
ورود پلیس فتا به زلزله کرمان

مدیرکل امنیتی و انتظامی استان کرمان با تاکید بر اینکه مردم نباید به شایعات مطرح شده در فضای مجازی و مجاری غیررسمی توجه کنند گفت: تمام اخبار و اطلاعات مربوط به زمین لرزه منطقه هجدک راور از طریق رسانه های رسمی و سخنگوی ستاد مدیریت بحران اطلاع رسانی خواهد شد. خلیل همایی راد روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس رصدهای انجام شده، شایعاتی تاکنون در فضای مجازی مطرح شده که نگرانی مردم را در پی داشته است.وی یادآور شد: عکس های مربوط به زلزله های قبل نیز به عنوان زمین لرزه اخیر هجدک راور از توابع کرمان انتشار یافته که صحت آنها تائید نمی شود و در این راستا تعدادی اصحاب رسانه و عکاسان استان نیز به مناطق زلزله زده اعزام شده و تصاویر ثبت شده را از طریق رسانه های رسمی انتشار خواهند داد. مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: پلیس فتا بصورت ویژه آماده رصد فضای مجازی و برخورد قاطع و قانونی با متخلفانی است که از طریق رواج شایعات، امنیت روانی مردم را خدشه دار می کنند.
افسوس موگرینی از موشكی نشدن برجام

موگرینی روز جمعه در سخنرانی خود در کنفرانس بین‌المللی گفت‌وگوهای مدیترانه‌ای در رم ایتالیا تأکید کرد که محدود کردن مذاکرات با ایران، به مسئله هسته‌ای درست بود یا اشتباه اکنون باید آن را به طور کامل اجرا کرد. موگرینی با اینكه از اجرای برجام حمایت كرده است اما نسبت به برخی مسائل كه می‌توانست در توافق هسته‌ای ایران مورد بحث قرار بگیرد ولی بنا به دلایلی مطرح نشده است، افسوس خورد و گفت: «مسائل دیگری هستند که در چارچوب این توافق نیستند و می‌توان درباره آنها رایزنی کرد، اما تصمیم بر این بوده که این توافق تنها مسائل هسته‌ای را شامل شود. اینکه این اشتباه بود یا صحیح، اکنون بحثی است که به تاریخ پیوسته است، زیرا این تصمیم که مذاکرات صرفاً به موضوع هسته‌ای محدود شوند به 14 سال پیش برمی‌گردد. شاید من شخصاً فکر می‌کردم که رایزنی درباره مسائل منطقه‌‌ای می‌تواند یک نقطه شروع خوب باشد، چون در نهایت، مشکل این است که خاورمیانه و کشورهای خلیج [فارس] نیازمند این هستند که معماری امنیتی خود را شکل بدهند. اما این تصمیم در آن موقع گرفته نشد و مقرر شد مذاکرات صرفاً به مسئله هسته‌ای محدود شوند و اکنون این چیزی است که ما داریم، اما لغو توافقی که در موضوع هسته‌ای کارساز است هیچ یک از ما را در موقعیت بهتری قرار نمی‌دهد.»
انتقاد علم الهدی از اظهارات یک وزیر درباره مردم زلزله زده

آیتالله علمالهدی اظهار داشت: حرف وزیر نیزه بر جگر مردم آسیبدیده است که بگوید ما قیم مسکن این مردم نیستیم در حالی که همه در این حوزه مسئول هستند چه برسد به آقای وزیر. مشکل اشتغال و مسکن را در دستور کار قرار دهید و آن را برطرف کنید.

نظر امام درباره دریافت جریمه دیرکرد

آیت الله نوری همدانی بابیان اینکه در دنیا ربا غوغا می‌کند، تأکید کرد: دولت‌ها را همان رباخواران به وجود می‌آورند اما اسلام با ربا مخالف است و در 7 جای قرآن درباره آن صحبت شده است، به بانک‌ها هر چه می‌گوییم که دریافت دیرکرد ربا است گوش نمی‌دهند.وی با تأکید بر اینکه ربا موضوعی مخرب است، افزود: در زمان امام راحل که این مسئله بحث شد، ایشان فرمودند که دریافت جریمه برای یک بار ایرادی ندارد اما ادامه آن ربا بوده و حرام است.او گفت: مسئولیت نخبگان و مهندسان بسیار سنگین است باید سعی کنیم مملکتی بسازیم که خداوند گفته است، چراکه خداوند فرموده ما به کسانی تمکن می‌دهیم که منکرات را شناخته و جامعه را مبرا از منکرات کنند.
روایت پورمختار از احتمال کاندیداتوری لاریجانی برای ریاست جمهوری

محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در دوره نهم و دهم مجلس شورای اسلامی گفت: تحلیل شخصی من بر این است که آقای لاریجانی به احتمال زیاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 نامزد میشود البته عالم سیاست عالم ممکنات است و امکان دارد چنین اتفاقی هم رخ دهد. البته من برا ی انتخابات سال 96 نیز به آقای لاریجانی پیشنهاد کردم که به عرصه انتخابات وارد شود اما آقای لاریجانی نپذیرفت و گفت که دیگران هستند. البته اگر در انتخابات حاضر میشد به عنوان یک رقیب جدی برای آقای روحانی بود و شاید هم در انتخابات پیروز میشد.

ترامپ: بحرینی‌ها فوق‌‌العاده‌اند کلی از ما سلاح خریدند!

رئیس‌جمهور آمریکا پس از امضای توافق‌هايي نظامی و اقتصادی با آل خلیفه که ارزش آن تا 9 ميليارد دلار عنوان شده، نتوانست خوشحالی خود را پنهان کند و با ذوق زدگی کودکانه‌ای گفت، «بحرینی‌ها دوستان فوق‌العاده‌ای برای من هستند.» به نوشته رسانه‌های آمریکایی ترامپ پیش از این برخی شیوخ عرب حاشیه خلیج‌فارس را گاوهای شیردهی خوانده بود که باید آنها را دوشید!دونالد ترامپ در کنفرانس خبری مشترک با ولیعهد بحرین با ابراز خوشحالی از اینکه توانسته قرارداد پرسود فروش جنگنده‌هاي اف 16 را با بحرینی‌ها امضا کند، گفت: «حضور ولیعهد بحرین در دفتر کار رئیس‌جمهور آمریکا افتخار بزرگی است، ما با همدیگر تجارت‌های زیادی داریم. آنها چیزهای زیادی از ما می‌خرند. در این سفر هم 9 میلیارد دلار خرج کرده‌اند. سفر بسیار خوبی است و ما بابت آن تشکر می‌کنیم. ما رابطه دیرینه‌ای داشتیم و این رابطه، بهتر هم خواهد شد. می‌توانم این را بگویم که آنها دوستان فوق‌العاده‌ای بوده‌اند.»«سلمان بن‌حمد بن‌عیسی آل‌خلیفه»، ولیعهد بحرین هم گفت سفرش به واشنگتن در «صدها سال روابط حسنه» میان بحرین و آمریکا ریشه دارد و هر دو کشور از این رابطه بهره برده‌اند و ما در جست‌وجوی راه‌هایی برای تقویت آن خواهیم بود.

مرتضوی: عذاب وجدان دارم اما تقصیر نه!

سعید مرتضوی در خصوص ماجرای کهریزک گفت که احساس عذاب وجدان می‌کند اما در این رخدا تقصیری ندارد. او همچنین گفت: حس من این است که این حکم ناعادلانه است و به گناهی که من نکرده‌ام آن‌ها برایم مجازات تعیین کرده‌اند. من به گناه ناکرده هشت سال است محاکمه می‌شوم. چون خودم حقوقدان هستم تاکید می‌کنم که معاونت در جرم با هیچ موازین شرعی، قانونی و حتی آیات نورانی قران که در متن نامه هم آورده‌ام، در موضوع من منطبق نیست یعنی معاونت در جرم که به هر کسی نسبت داده نمی‌شود

امام جمعه قم: مراجع با طرح ورود زنان به ورزشگاه مخالفند

امام جمعه قم گفت: مراجع با طرح ورود زنان به ورزشگاه مخالف هستند و نباید این طرح مجدداً مطرح شود. آیت الله «سیدمحمد سعیدی» در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلی قدس، افزود: این طرح در دولت پیشین مطرح شد و باید بدانیم که انتقاد مراجع تقلید از ورود زنان به ورزشگاه دلایل خود را دارد و فساد ناشی از این طرح موجب مخالفت آن‌ها است، برخی مسائل با آئین‌نامه نیز برطرف نمی‌شود. وی خاطرنشان کرد: از دولت انتظار می‌رود به مسائل و مشکلات دیگری رسیدگی کنند و به سخنان مشفقانه و دلسوزانه مراجع توجه داشته باشند
اخبار روزانه:
*
مراسم تشییع پیکر حبیب الله چایچیان (حسان) شاعر معروف آیینی کشورمان با حضور فرزند مقام معظم رهبری برگزار شد.
* وزارت بازرگانی چین تهدید کرد به دلیل سیاست‌های اقتصادی و تجاری ضد چینی اخیر آمریکا، دست به اقدامات مقابله‌جویانه خواهد زد و هر تدبیری که لازم باشد، برای حفاظت از منافع شرکت‌های چینی اتخاذ خواهد کرد. گفتنی است دولت آمریکا برای جلوگیری از واردات بی‌رویه ورق آلومینیوم چینی به خاک این کشور با هدف دامپینگ و زمین زدن بازار این صنعت عوارض گمرکی بالایی وضع کرده بود.
* به گزارش یو‌اِس‌اِن‌آی نیوز، ناو هواپیمابر «یواِس‌اِس تئودور روزولت» نیروی دریایی آمریکا برای پیوستن به عملیات ادعایی مبارزه با تروریست‌های داعش وارد آب‌های خلیج‌فارس شد. فرماندهان ارشد ارتش آمریکا مدعی هستند با حضور این ناو هواپیمابر در منطقه خلیج‌فارس، عملیات‌های ائتلاف ادعایی آمریکا علیه تروریست‌ها در کشورهای سوریه و عراق ادامه خواهد یافت.
* عباس کشاورز، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: ظرف چهار سال اخیر، سالیانه شش درصد بهره‌وری آب کشاورزی افزایش ‌یافته و کشاورزی به رشد پایداری رسیده است، اما نباید به این وضع راضی باشیم و باید برای تولید کیفی و کمی محصولات با توجه به کمبود آب تلاش کنیم.
* «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در پیامی توئیتری اعلام کرد: رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا قرار نیست از سمت خود کنار برود. ترامپ تأکید کرد، هر چند در برخی موضوعات خاص با تیلرسون اختلاف نظر دارد؛ اما آنها به خوبی با یکدیگر همکاری دارند.
* دبیر کل حزب مردم‌سالاری تصریح کرد: من به شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان انتقاد دارم؛ زیرا در این شورا فقط یک مشت افراد جمع شدند و هیچ اهمیتی به احزاب داده نمی‌شود و رئیس دائمی دارد و این ریاست دوره‌ای هم نیست.
* برخی رسانه‌های سوری از حمله موشکی رژیم صهیونیستی به جنوب پایتخت سوریه خبر دادند. روزنامه «الاخبار» لبنان نوشت: حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه از طریق آسمان لبنان صورت گرفته است.
* «کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: «سکوت ترزا می درباره محاصره یمن و نقش بریتانیا در این جنگ، در جریان سفرش به عربستان سعودی، مشارکت و همدستی او در رنج مردم یمن را نشان می‌دهد

* طرح دولت عربستان در به تشنج کشاندن لبنان، بطور کامل با شکست مواجه شد. میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان در دیدار با نخست‌وزیر ایتالیا گفت: «لبنان، بحران بعد از استعفای سعد حریری را پشت سر گذاشته است.» سعد حریری حدود یکماه قبل به دستور عربستان استعفا داد ولی با تدبیر مسئولین لبنانی به ویژه سید حسن نصرالله، طرح به تشنج کشاندن لبنان که هدف اصلی عربستان از استعفای حریری بود، خنثی شد و حریری اکنون می‌گوید استعفا را بطور کامل پس خواهد گرفت.
* خلیفه بن زاید آل نهیان حاکمامارات در چهل و ششمین سالروز ملی این کشور، خواستار گفت‌وگو با ایران درباره جزایر سه گانه شد
.وی همچنین ضمن درخواست از ایران برای پذیرش رأی دادگاه‌هایبین المللی درباره جزایر سه گانه، گفت که این امر تقویت امنیت و ثبات خلیج فارس را در پی خواهد داشت.آل نهیان ضمن اعلام حمایت از عربستان سعودی گفت که کشورش مخالف هرگونه دخالت خارجی که امنیت و ثبات کشورهایی همچون عربستان و بحرین یا هر کشور دوست و برادر دیگر را هدف قرار دهد،است.جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است جزایر سه گانه تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی متعلق به ایران است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: