به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۳۰۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۱
محمدرضا ملکشاهی‌راد:
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از وضعیت زیرساخت‌های گردشگری در استان لرستان انتقاد کرد و گفت: ثروت حوزه گردشگری باید به جیب مردم برود.
محمدرضا ملکشاهی‌راد عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد با بیان اینکه شاخص، میزان هر چیزی را مشخص کرده، اظهار کرد: شاخص امروز حوزه گردشگری، تعداد گردشگران داخلی و خارجی و میزان بازدیدهای انجام گرفته از اماکن است.

وی خاطرنشان کرد: زمانی می‌توان در مورد مثبت یا منفی بودن نتیجه کار در حوزه گردشگری صحبت کرد که به سؤالاتی از قبیل اینکه آیا ثروتی از طریق این حوزه نصیب مردم لرستان شده و آیا اشتغالی در این راستا ایجاد شده، جواب منطقی داد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، مزیت لرستان در بخش گردشگری را بالا دانست و بیان کرد: با توجه به اینکه هزینه ایجاد شغل در حوزه گردشگری بسیار پائین‌تر از حوزه صنعت بوده، بنابراین توجه به این بخش برای لرستان استراتژیک و راهبردی است.

ملکشاهی‌راد تصریح کرد: استان لرستان ظرفیت و امکانات بالایی در زمینه گردشگری دارد، چه از نظر مسائل تاریخی همانند پل‌ها و چه از نظر طبیعت و وجود آبشارها و رودخانه‌ها، بنابراین باید نهایت استفاده را از این مواهب خدادادی برد.

وی بر ضرورت برداشتن قدم‌های مشهود و قانع‌کننده در حوزه گردشگری تأکید کرد و افزود: قدم‌هایی که در راستای گردشگری همچون فراهم کردن برخی زیرساخت‌ها توسط استانداران قبلی لرستان برداشته شده، قانع‌کننده نیست و قدم‌های قانع‌کننده و مشهودی باید برداشته شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از زیرساخت‌های مؤثر در جذب گردشگر، ایجاد هتل بوده و به همین منظور ضرورت دارد هتل صخره‌ای و هتل‌های دیگر در لرستان احداث شود، همچنین زمینه حضور گردشگران باید از طریق برقراری پروازها با برنامه پروازی بهتری فراهم شود.

ملکشاهی‌راد، حضور گردشگر خارجی در لرستان را یک ضرورت عنوان و خاطرنشان کرد: باید زمینه حضور گردشگر داخلی را در این استان با ایجاد تورهای گردشگری بین المللی، فراهم کرد.

وی اظهار کرد: حداقل ظرفیت در حوزه گردشگری امروز استفاده می‌شود، بنابراین یکی از سیاست‌هایی که نمایندگان مردم در مجلس و استاندار لرستان بر آن تمرکز کرده‌اند، بحث گردشگری است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: