کد خبر: ۲۶۳۰۶
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
اخبار 24 ساعت گذشته:

این روزنامه ایرانی است ؟
صفحه يك روزنامه‌هاي ديروز همگي خبر از وفاي قاسم سليماني به عهد خود در نابودي داعش مي‌داد؛ خبري كه با نامه قاسم سليماني به رهبري و پاسخ ايشان به سردار همراه بود. روزنامه شرق البته ترجيح داده بود براي پايان داعش، تصوير بشار اسد در آغوش پوتين را كار كند و نقش چنداني براي ايران قائل نباشد
.اين ميانه روزنامه همدلي با جملاتي تعجب برانگيز صفحه يك خود را پوشش داده بود كه مي‌توانست اين سؤال را ايجاد كند كه آيا اين روزنامه واقعاً ايراني است؟ در صفحه اول اين روزنامه از پايان داعش با عنوان «قرباني شدن داعش» نام برده شده بود! حتماً قرباني براي كسي كه در موضع مظلوميت باشد، به كار مي‌رود.

از سويي در تيتر ديگر اين روزنامه از شش سال مقاومت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي برابر داعش با عنوان «نظامي‌گري» ذكر شده است و با تأكيد بر پيش گرفتن راه ديپلماسي در منطقه تيتري هشدار آميز‌زده است كه «اشتباه ادامه جنگ را تكرار نكنيم. » در متن گزارش هم حرف‌هايي ماورايي آمده كه برخي به دنبال جنگ با عربستان سعودي هستند. يعني دقيقاً تنش زايي آل سعود در منطقه را به كساني در ايران نسبت مي‌دهد! و بعد در خود گزارش هم هشداري كذايي دارد كه «اين روزها بوي درگرفتن احتمالي جنگ ميان ايران و عربستان، بيش از هر زمان ديگري به مشام مي‌رسد. » روزنامه همدلي صراحتاً درخواست مي‌كند پرونده سياست‌هاي منطقه‌اي ايران از نيرو قدس به وزارت خارجه منتقل شود؛ يعني عملاً بين دو نهاد رسمي حاكميت دوقطبي ايجاد مي‌كند. در حالي كه نيرو قدس و وزارت خارجه جدا از هم نبوده‌اند و بيان اين دوقطبي ضربه به هر دو نهاد است. چه خبر است واقعاً؟ چرا يك روزنامه در ايران در اوج شادي ملي از پيروزي بر داعش بايد حرف‌هاي آل سعود را تكرار كند. گذشته از آن، حالا اين سؤال پيش مي‌آيد كه اين چطور امنيت ملي‌اي است كه با نقل قول كيهان ازسخنگوي انصارالله يمن، به خطر مي‌افتد، اما با تكرار حرف‌هاي آل سعودي آسيبي نمي‌بيند؟

دور مجلس در یک تعطيلي!

هنوز يك سال هم نشده مجلس شوراي اسلامي تصويب كرد كه روز هشتم ربيع الاول در ايران تعطيل رسمي باشد. با اين حال، در حالي كه هنوز اين مصوبه به امكان اجرايي شدن نرسيده است، روز گذشته همين مجلس دهم به فوريت طرحي رأي داد كه خواستار لغو تعطيلي هشتم ربيع الاول شده است! همان زمان هم روشن نشد كه دقيقاً دليل اين تعطيلي چيست. مجلس مي‌گفت به دليل روز آغاز ولايت امام زمان (عج) تصميم به تعطيلي اين روز گرفته است؛ اين توضيح با انتقاداتي روبه‌رو شد. چه آنكه هشتم ربيع روز شهادت امام حسن عسكري بود و گرچه به محض شهادت هر امام، ولايت امام ديگر آغاز مي‌شود، اما همواره مردم 9 ربيع الاول را به مناسبت آغاز ولايت امام زمان (عج) جشن مي‌گيرند كه با روز شهادت پدر بزرگوارشان تداخل نداشته باشد. بنابراين تعطيلي روز شهادت به مناسب جشن آغاز ولايت بي معنا مي‌نمود. با اين همه، مجلس بر رأي خود پافشاري كرد.

شوراي نگهبان ايراد گرفت و مصوبه را به مجلس برگرداند كه چرا مصوبه دولت را ندارد. مجلس آنقدر مصر بود كه اين ايراد را هم بر طرف كرد و سرانجام 8 ربيع، روز شهادت امام حسن عسكري عليه السلام تعطيل شد. اما حالا كه به اولين 8 ربيع پس از اين مصوبه رسيده‌‌ايم، برخي نمايندگان مجلس به ويژه علي مطهري مي‌گويند چرا اين روز تعطيل شده است! در يك سال گذشته چه چيزي تغيير كرده كه نمايندگان از رأي خود برگشته‌اند؟ هيچ چيز!

اين روزها كه وقت و انرژي و هزينه مجلس صرف بازي تعطيلي روزها مي‌شود و فوريت شان لغو مصوبه سال گذشته خودشان است، آدم فكر مي‌كند طبيعي است به رصد عملكرد وزرا و استيضاح امثال آخوندي نرسند و مدام جمله در ذهن بالا پايين مي‌شود؛ آيا مجلسي كه امام مي‌گفتند در رأس امور است، همين بود؟

فعالیت بیش از ۶۰۰ هزار کانال تلگرامی در ایران
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعالیت بیش از ۶۰۰ هزار کانال تلگرامی در ایران خبر داد.نصرالله جهانگرد ظهر چهارشنبه در سومین اجلاس استانی نماز با موضوع نماز و فضای مجازی که در مصلی محمد رسول ‌الله (ص) شهرستان مینودشت برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع بیش از ۶۰۰ هزار کانال تلگرامی در کشور روزانه ۳۰ تا ۴۰ تراکنش انجام می‌شود که یک درصد مرتبط با دین، شریعت و مذهب بوده و باید برای ارتقای این سطحبه دور از احساسات و به صورت جامع برنامه ریزی کنیم.وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از پژوهشگران، مخترعان، طراحان و برنامه سازان در حوزه‌های مختلف آمادگی دارد و باید تلاش کنیم تا فضای مجازی را به محیطی سلام و مناسب تبدیل کنیم.رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه ۲۷۰ نرم افزار با موضوع نماز قابلیت نصب روی تلفن همراه را دارند، خاطرنشان کرد: این نرم افزارها به زبان‌های فارسی و عربی طراحی شده‌اند و در تلاش هستیم تا آنها را به دیگر زبان‌های رایج دنیا در اختیار علاقمندان قرار دهیم.
وزن جالب «علی کریمی
»
علی کریمی بازیکن اسبق پرسپولیس امروز پستی جالبی از میزان وزن خود را در صفحه اینستاگرامش منتشرکرد. وزن علی کریمی در این عکس۸۸.۸ کیلوگرم است.جالب است بدانید این بازیکن علاقه شدید ی به عدد ۸ دارد و ضمن اینکه شماره پیراهن او در تیم ملی نیز همین عدد بود، در نام کاربری خود از این عدد استفاده و ۸بار حرف iرا تکرار کرده است.
سهم ایران از آلودگی دنیا چقدر است؟
کشور ایران سهم دو درصدی در آلودگی دنیا را دارد و چین با 30 درصد و آمریکا با 15 درصد بالاترین سهم را در این آلودگی دارند
.
نامه نمایندگان مسیحی مجلس به سردار سلیمانی

کارن خانلری نماینده مسیحیان ارمنی شمال و ژرژیک آبرامیان نماینده مسیحیان ارمنی جنوب کشور در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موفقیت در نابودسازی دولت داعش را تبریک گفتند.
واکنش آقای وزیر به طرح استیضاحش

وزیر آموزش و پرورش استیضاح را حق نمایندگان مجلس دانست و اخبار اخیر پیرامون استیضاح خود را شیطنت رسانه‌ای عنوان کرد.سیدمحمد بطحایی درباره شایعاتی مبنی بر مطرح شدن طرح استیضاحش در مجلس شورای اسلامی، توضیح داد: استیضاح را حق نمایندگان مجلس می‌دانم و اگرچه بنده چند ماه بیشتر نیست که کار خود را آغاز کرده‌ام اما نمایندگان مجلس به این مسائل که وزیر چه مدت زمانی بر سر کار بوده، کاری ندارند.عضو کابینه دولت دوازدهم افزود: نمایندگان مجلس هر زمان احساس کنند برای رفع مشکل دستگاه اجرایی و افزایش کارایی وزارتخانه مربوطه نیاز به استیضاح است، نسبت به اجرایی شدن آن اقدام می‌کنند.
۱۹ گمشده جودوی ایران در آن سوی مرز!

طی سال های گذشته جودوکاران زیادی به همراه تیم های ملی عازم کشورهای خارجی شدند و به ایران بازنگشتند و از این حیث جودوی ایران رکورد بی نظیری را از خود به جا گذاشته است. در این میان انواع و اقسام مشکلات جودوکاران و پیدا نشدن گوش شنوایی برای آنها شاید مهمترین علت کوچ این ورزشکاران به کشورهای دیگر بوده است؛ موضوعی که ادامه آن باعث ادامه این اتفاق تلخ در رشته های مختلف خواهد بود. موضوع قابل تامل در بحث عدم بازگشت جودوکار تیم ملی به ایران این است که چرا باید سرپرست تیم ملی همزمان مسوولیت نماینده حراست را نیز عهده دار باشد، موضوعی که اگر رعایت می‌شد شاید مانع از گم شدن نوزدهمین جودوکار طی سال های اخیر می‌شد.
"قولِ شرف" یک امیر ارتش
امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء تاکید کرد: از طرف نیروی هوا و فضا به شما قول شرف می‌دهم که آنچه مقام معظم رهبری فرمودند که دوران بزن و در رو تمام شده در عمل ثابت خواهد شد و نشان می‌دهیم این کشور صاحب دارد و سردار سلیمانی این را ثابت کرد. سه هزار و 700 نقطه پدافند هوایی این کشور قتلگاه دشمنان خواهد بود.
آیت الله مکارم : نوبل را به سردار سلیمانی بدهند

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: اگر دنیا قدردان باشد، سزاوار است از طرف سازمان ملل از سردار شجاع قاسم سلیمانی و همرزمانش تشکر گردد و متولیان جایزه نوبل به جای خطاهای گذشته، بهترین جایزه را به این سردار رشید بدهند. به گزارش ایرنا، در بخشی از بیانیه این مرجع تقلید آمده است: همه با اسناد معتبر می‌دانند که بنیانگذار داعش، امریکا و اسرائیل بوده و حامی مالی و فکری آنها عربستان سعودی است؛ اما به کمک خدا در برابر اتحاد کشورهای منطقه راه به جایی نبردند و عجب اینکه با این همه نشانه‌های آشکار، باز هم دولتمردان امریکا با کمال بی‌شرمی و وقاحت ما را حامی تروریست و خودشان را مخالف آن می‌دانند؛ این نهایت بی شرمی و وقاحت است؛ در حالی که خودشان هم می‌دانند اگر این جانفشانی‌ها نبود، شعله این آتش دامان آنان را هم می‌گرفت.
توصیه جالب عابدزاده به پسرش
بعد از اینکه کارلوس کی‌روش در اردوی آخر تیم‌ملی از امیر عابدزاده دعوت کرد، او حسابی در کانون توجهات قرار گرفته و خیلی‌ها حتی منتظر حضور او در درون دروازه تیم‌ملی نیز بودند
.عابدزاده در تازه‌ترین مصاحبه‌اش حرف‌های جالبی به روزنامه گل چاپ امروز زده است. او درباره توصیه پدرش گفته که همیشه از او می‌خواسته در درون دروازه مثل گربه باشد. همچنین امیر هم اتاق بودن با مهدی مهدوی‌کیا را فوق‌العاده توصیف کرده است.او در قسمت دیگری از مصاحبه‌اش گفته که کسپر اشمایکل را خیلی دوست دارد و تسلیم نشدن را هم از پدرش یاد گرفته است.

فعلا مسدود کردن پیام‌رسان خارجی در دستور کار نیست

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: فعلا مسدود کردن شبکه های موبایلی پیام رسان خارجی در دستور کار نیست. سید ابوالحسن فیروزآبادی گفت: مزیت استفاده از پیام رسان‌های داخلی این است که اگر در فعالیت نرم افزارهای خارجی به هر دلیلی محدودیتی اعمال شد، در فعالیت آن ها اختلال ایجاد نشود . گفت کاربران فضای مجازی از پیام رسان های داخلی استفاده کنند و فعلا مسدود کردن پیام رسان‌های خارجی در دستور کار نیست، اما همه کانال‌ها و شبکه‌هایی که به طور غیر رسمی با بهره گیری از نرم افزارهای خارجی در کشور­ فعال هستند، حتما در کنار آن، از ­شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های داخلی نیز استفاده کنند.
حکم خریدن و پوشیدن کروات برای داماد چیست؟
آیات عظام امام، خامنه‌ اى، مکارم و نورى: اگر باعث ترویج فرهنگ غرب شود، جایز نیست
.

آیات عظام تبریزى، سیستانى و فاضل: براى مسلمان بهتر است، از لباسى که باعث تشبه به غیرمسلمانان شود، اجتناب کند.

آیات عظام بهجت و صافى: بنابر احتیاط، استفاده نکنند.

آیةاللَّه وحید: آنچه که باعث تشبه به غیر مسلمانان شود، جایز نیست.

تبصره. اگر در موردى بر پوشیدن کروات مفسده ‌اى مترتب شود، پوشیدن آن حرام مى ‌شود.

منبع:

آیت الله خامنه‌اى، اجوبةالاستفتاءات، س 1379آیت الله؛نورى، استفتاءات، ج 1، س 469 . آیت الله فاضل، جامع المسائل، ج 1، س 2238؛آیت الله تبریزى، استفتاءات، س 2225 و 2228 و 2229.آیت الله صافى، جامع الاحکام، ج 2، س 1731 و دفتر:آیات عظام امام ،وحید، مکارم وبهجت
چرا دژاگه نمی تواند در ایران بازی کند؟
البته نصرا... عبداللهی می‌گوید ما اصلاً در پست دژاگه بازیکن نمی‌خواهیم اما بد نیست بدانید خانواده دژاگه مخالف بازی او در لیگ ایران هستند و حتی اگر باشگاهی این بازیکن را بخواهد، بعید است اشکان اوکی بدهد. او البته در العربی قطر پول بسیار زیادی گرفت و با اینکه بازی هم نمی‌کرد اما بار خود را بست
.
فضای مجازی خوب است اما نباید مانع نماز جماعت شود

حجت الاسلام محسن قرائتی در پیام خود به سومین اجلاس استانی نماز در گلستان با عنوان نماز و فضای مجازی که با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مصلی مینودشت در حال برگزاری است، با بیان اینکه فضای مجازی هم فرصت وهم تهدید بوده ، اظهار کرد: از این فضا که برخی سوء استفاده می کنند اهل ایمان برای پاسخ گویی به شبهات استفاده کنند. وی اضافه کرد: همچنین با استفاده از فضای مجازی می توان بانوان و دختران را در حوزه مهارت های زندگی، همسرداری و تربیت فرزند آموزش داد. حجت الاسلام قرائتی افزود: از فضای مجازی می توان برای پر کردن مطلوب اوقات فراغت اقشار مختلف و افراد بازنشسته بهره مند شد. وی همچنین تاکید کرد که استفاده از فضای مجازی نباید مانع برخی کارهای از جمله رفتن به نماز جماعت یا صله رحم شود. رییس ستاد اقامه نماز کشور بر نهادینه شدن راهکارهای استفاده صحیح از فضای مجازی در بخش های مختلف نیز تاکید کرد
اعتراف گوگل به جاسوسی از کاربرانش

گوگل اعتراف کرده که حتی وقتی کاربران قابلیت موقعیت یابی یا جی پی اس گوشی خود را غیرفعال می کنند، باز هم این نوع اطلاعات را جمع آوری می‌کند.تمامی کاربران گوشی های مجهز به سیستم عامل اندروید گوگل در معرض این نوع جاسوسی هستند و گوگل حتی در صورت خارج کردن سیم کارت از گوشی و خاموش کردن جی پی اس تلفن همراه می تواند موقعیت مکانی فرد را بیابد و اطلاعات مربوط به آن را جمع آوری کند.گوگل بدین منظور از اطلاعات قابل دسترس از طریق دکل های مخابراتی استفاده می کند و بدین وسیله می تواند افراد را ردگیری نماید.بررسی ها نشان می دهد گوگل از ژانویه سال 2017 اطلاعات موقعیت مکانی کاربران را از طریق دکل های مخابراتی به دست آورده و این داده ها را به صورت رمزگذاری شده برای سرورهای خود ارسال می کند. نکته مهم این است که کاربران گوشی های اندرویدی به هیچ وجه نمی توانند این فرایند را متوقف کنند.سخنگوی گوگل با اذعان به این موضوع گفته است در تمامی گوشی های اندرویدی جدید سیستم همگام سازی با شبکه تعبیه شده که استفاده از آن با وارد کردن کدکشورها و کد شبکه تلفن همراه صورت می گیرد و لذا سیگنال های لازم برای ارتقای عملکرد گوشی در شبکه برای موقعیت یابی مکانی کاربران قابل استفاده است.

نوزادی که بیرانوند را از تبعید نجات داد
علی رضا بیرانوندبه دلیل تحریک تماشاگران در دیدار مقابل پدیده و چالش های اخیر او با تماشاگران خودی در آستانه نیمکت نشینی قرار داشت و این در حالی است که دروازه بان دوم تیم فوتبال پرسپولیس،بوژیدار رادوشوویچ درگیر تولد فرزندش بود و غیبت این دورازه بان باعث شدعلی رضا بیرانونددر حال حاضر به عنوان اصلی ترین گزینه دروازه بانی در پرسپولیس تبدیل شود و به نوعی نیمکت نشینی وی به تاخیر بیفتد.

باید گفت این فرشته کوچولو با تولدش یک فرصت مناسب برای آشتی بیرانوند و تماشاگران را فراهم کرد.
اخبار روزانه:
* بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره برخی حاشیه‌های ایجاد شده در زمینه قرارداد توتال اظهار داشت: توتال ۵۶ میلیون یورو تعهد کرده و بر اساس آن، در حال پیشبرد کارها است. وزیر نفت درباره اینکه توتال چه زمانی می‌تواند از توسعه فاز ۱۱ کناره‌گیری کند، گفت: اگر تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران اعمال شود، توتال ممکن است قرارداد را ترک کند که در صورت ترک توتال، سهم آن به دو شرکت دیگر این کنسرسیوم (سی‌ان‌پی‌سی‌آی و پتروپارس) می‌رسد.
* صادق خرازی، مؤسس حزب ندای ایرانیان با انتشار تصویری از حاج قاسم سلیمانی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «سردار سربدار برادرم قاسم زنده باشی! شرف با نام تو معنا می‌یابد. گفتی و انجام دادی؛ امروز داعش را و فردا نیز دشمنان دیگر ایران و اسلام را نابود خواهید کرد. تو مرد روزهای سخت این کشور و امت اسلام هستی، عمرت به بلندای آفتاب باد که نامت لرزه بر اندام دشمن افکند، سلام بر تو عزیزتر از جانم
* احمد علیرضابیگی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از طرح سؤال یا استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مسئولیت احداث ساختمان بیمارستان‌هایی که به تازگی افتتاح شده، نظیر اسلام‌آباد غرب که در زلزله کرمانشاه آسیب دیده، به‌ عهده وزارتخانه راه و شهرسازی است، بنابراین تصمیم گرفتیم آقای آخوندی به‌ نحوی پاسخگوی مردم و نمایندگان باشد.
* وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: توقع ما این است که حزب‌الله سلاح را کنار گذاشته و برای حاکمیت دولت لبنان احترام کامل قائل شود. وزارت خارجه این کشور اروپایی که به تازگی میزبان حریری بوده است، بدون اشاره به مجاهدت‌های رزمندگان حزب‌الله در مقابله با تروریست‌ها در سوریه ادعا کرد: بر این باوریم که دخالت حزب‌الله در جنگ سوریه خطرناک است.
* یالچین تاپچو، دستیار رئیس‌جمهور ترکیه اعلام کرد: زمان تجدید نظر درباره عضویت ترکیه در ناتو فرا رسیده است. وی افزود: پارلمان ترکیه باید موضوع عضویت ترکیه در ناتو را بررسی کند. ناتو در این امر مقصر است که ترکیه در عرصه دفاعی به دیگر کشور‌ها وابسته است.
* خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در گزارشی با اشاره به دیدار بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در سوچی، تأکید کرد: این دیدار نشان‌دهنده موافقت دمشق با طرح‌های صلح روسیه، ایران و ترکیه است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: