کد خبر: ۲۶۲۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

عارف: قرار نیست نمره وزرا را منتشر کنیم
محمدرضا عارف اخيراً در گفت‌وگويي با يك سايت خبري گفته كه در معرفي وزراي كابينه وارد مصاديق نشده، اما در عين حال خبر از گزارش محرمانه‌اي داده كه در مورد ارزيابي عملكرد وزرا به رئيس‌جمهور داده‌اند. رئيس فراكسيون اميد تأكيد مي‌كند كه قرار نيست اين ارزيابي كه در آن برخي وزرا نمره قابل قبول نگرفته‌اند، به شكل عمومي منتشر شود. عارف مي‌گويد: «همه وزرا را در سه سطح مورد بررسي قرار داديم كه عده‌اي نمره خوب گرفتند و عده‌اي هم نمره قابل قبول نگرفتند. نتيجه آن ارزيابي را در گزارشي محرمانه به رئيس‌جمهور ارائه كرديم و هيچ‌گاه هم منتشر نشد و قرار هم نيست نمره وزرا را منتشر كنيم.» به نظر مي‌رسد اينجا دانستن حق مردم نبوده است.او مي‌گويد كه در بررسي وزراي پيشنهادي دولت دوازدهم با يك وزير مخالف بوده و قرار شده فراكسيوني به او رأي ندهند، اما در نهايت او رأي مي‌آورد و وزير مي‌شود: «سه وزير را دو فراكسيون ديگر نمي‌خواستند رأي بياورند كه ما تلاش كرديم و رأي آوردند و يك وزير را هم ما نمي‌خواستيم رأي بياورد كه دو فراكسيون ديگر تلاش كردند و او هم رأي آورد.» و به قول خبرنگاري كه با عارف مصاحبه مي‌كرده «چه معادله چند مجهولي‌اي شد

او البته باز هم از عدم همكاري دولت گله مي‌كند: «انتظار همراهي و همفكري بيشتري داشتيم؛ حداقل انتظارمان اين بود كه به توصيه‌هايي كه مطرح شد، بيشتر توجه كنند

فرش قرمز ریاض برای فعالان اقتصادی عراق
نزدیک به 100 شخصیت عراقی شامل بازرگانان و فعالان در امور مالی، تجاری، اقتصادی و بانکی برای سفر به ریاض دعوت شده‌اند که رئیس بانک مرکزی و رئیس هیئت نظارت مالی، از جمله آنها هستند. عربستان و عراق در طول چند ماه گذشته در چارچوب از سرگیری روابط، مجموعه اقداماتی انجام دادند که مهم‌ترین آن گشایش گذرگاه مرزی «عرعر» پس از 27 سال و آغاز پرواز هواپیماهای سعودی به فرودگاه‌های عراق پس از 25 سال توقف است.

پرونده ایران دوباره به جریان افتاد!
شعبه دوم دادگاه منطقه‌ای تجدید نظر در نیویورک اعلام کرده است: رأی دو سال پیش دادگاه در ردّ شکایت علیه بانک مرکزی ایران، به دلیل همکاری بانک‌های «یو.بی‌.اِی.ای» ایتالیا و «کلیراستریم» لوکزامبورگ که به گشایش حساب برای بانک مرکزی انجامیده، اشتباه بوده است. بر اساس مصوبه نمایندگان در آوریل سال 2016، بانک مرکزی ایران باید حدود دو میلیارد دلار را که در آمریکا بلوکه شده است، به «قربانیان تروریسم» پرداخت کند.

مخالفت عراق با طرح اتهام علیه ایران و حزب‌الله
هیئت عراقی، شرکت‌کننده در نشست ویژه وزیران خارجه اتحادیه عرب با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با دو بند از بیانیه پایانی این نشست اعلام کرد. در بیانیه وزارت خارجه عراق آمده است: بندهای ۸ و ۹ بیانیه پایانی نشست کشورهای اتحادیه عرب، جمهوری اسلامی ایران و حزب‌الله لبنان را به حمایت از تروریسم متهم می‌کند و این با موضع آشکار عراق که برگرفته از تعریف واقعی و دقیق تروریسم است، همخوانی ندارد و ما معتقدیم میان موضع سیاسی برخی علیه دیگران و وارد کردن اتهام آشکار تروریستی بدون شواهد ملموس تفاوت وجود دارد؛ زیرا این سبب می‌شود منطقه و جهان این فرصت را از دست بدهند که حامیان تروریسم را مشخص کند و این به تروریست‌های واقعی برای توجیه اقدامات خود فرصت می‌دهد. بر اساس این، هیئت عراقی در اتحادیه عرب با بندهای مربوط به ایران و حزب‌الله مخالف است.

راه‌حل ثابت اصلاح‌طلبان در شرایط مختلف!
روزنامه «همدلی» در گزارشی با عنوان «آیا زمان برجام منطقه‌ای فرا نرسیده است؟» نوشت: «آخرین پایگاه داعش در سوریه هم برچیده شد. سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، شخصاً فرماندهی این عملیات را برعهده داشت. پیشترها نیز با مشارکت ایران، ارتش و نیروهای مردمی عراق موفق شده بودند داعش را در عراق شکست دهند... حال با نظرداشت تفوق ایران در منطقه به مدد نیروی نظامی، آیا زمان آن نرسیده است که این داشته‌ها در عرصه نظامی، به مدد دیپلمات‌های وزارت امور خارجه و با پیروی از مدل مذاکرات برجام، به امنیت پایدار و روابط دوستانه ایران با همه همسایگانش منجر شود؟» گفتنی است، روزنامه‌های اصلاح‌طلب در شرایط مختلف که گاهی این شرایط 180 درجه نیز با یکدیگر متفاوتند، یک راه‌حل و پیشنهاد ثابت دارند و آن، پیروی از مدل برجام است!

توصيه ساده لوحانه براي آغاز برجام منطقه‌اي

در جشن پيروزي بر داعش و پايان دولت كذايي تكفيري‌ها برخي داخلي‌ها از موقعيت سوءاستفاده كرده كه بهتر است سراغ برجام منطقه‌اي برويم. روزنامه همدلي در اين مورد نوشته است: «آخرين پايگاه داعش در سوريه هم برچيده شد. يك‌شنبه گذشته الميادين گزارش كرد كه ارتش سوريه به همراه هم‌پيمانانش توانستند بيش از ۸۰ درصد از شهر البوكمال سوريه را از دست داعش آزاد كنند. اين رسانه مي‌گويد سردار قاسم سليماني، فرمانده نيروي قدس سپاه پاسداران، شخصاً فرماندهي اين عمليات را برعهده داشت. پيش‌ترها نيز با مشاركت ايران، ارتش و نيروهاي مردمي عراق موفق شده بودند داعش را در عراق شكست دهند... حال با نظرداشت تفوق ايران در منطقه به مدد نيروي نظامي، آيا زمان آن نرسيده است كه اين داشته‌ها در عرصه نظامي، به مدد ديپلمات‌هاي وزارت امور خارجه و با پيروي از مدل مذاكرات برجام، به امنيت پايدار و روابط دوستانه ايران با همه همسايگانش منجر شود؟»روزنامه همدلي حتي صبر نمي‌كند پيكر آخرين شهداي ايران به كشور برسد و بعد پاي مذاكره وسط بيايد. اين گزاره البته شايد كمي احساسي! به نظر برسد، اما از جهت عقلي‌اش هم كسي كه پيروز جنگ است، پيشنهاد مذاكره نمي‌دهد. ما نبايد تن به برجام منطقه‌اي بدهيم، بلكه كشورهاي منطقه كه تروريسم داعش را رهبري مادي و معنوي كردند، حال كه شكست خورده اند، بايد دنبال مذاكره باشند. از طرفي، بسياري در جريان متبوع اين روزنامه از ابتدا هم با حضور ايران در نبرد سوريه مخالف بودند و اينكه مي‌گويند حالا كه داعش تمام شد، برويم سراغ مذاكره، امتداد همان نظري است كه از ابتدا داشتند؛ گويي مشكل از ايران بوده است. برخلاف نظر روزنامه همدلي، اين روزها وقت خوبي براي پيشنهاد برجام منطقه‌اي نيست؛ روزهايي كه برجام هسته‌اي روي مرز شكستن است و از سويي مقاومت مسلحانه مقابل تروريسم تكفيري به پيروزي منجر شده، كمي ساده لوحي مي‌خواهد كه موضوع برجام منطقه‌اي مطرح شود.
حساب توییتر سید احمد خاتمی از دسترس خارج شد

حساب توییتر آیت الله سید احمد خاتمی از دسترس خارج شد.
اتهام سرمربی پارس جنوبی به پورموسوی؛ او با جادوگر ارتباط دارد
!
عبدالله سمامی عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره حضور مهدی تارتار در کمیته اخلاق به دلیل اختلاف با پورموسوی گفت: «آقای تارتار به کمیته اخلاق آمد و مطالبی را در مورد اتفاقات رخ داده عنوان کرد. سرمربی پارس جنوبی گزارش‌هایی را در باب کمک کردن در زمینه برخورد با مضامینی که موضوع روز واقع شده، به ما ارائه داد. این صحبت‌ها به ما کمک می‌کند تا نسبت به برخورد با آنها اقدام کنیم.» عضو کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در واکنش به این مسئله که گفته می‌شود تارتار به پورموسوی اتهام ارتباط داشتن با جادوگران را زده، تصریح کرد: « اظهارات ایشان (مهدی تارتار) بیشتر در همین زمینه بود و ما هم آنها را بررسی خواهیم کرد.» وی در پاسخ به اینکه «آیا قرار نیست به‌خاطر اظهارات تارتار، پورموسوی احضار یا با دستور موقت محروم شود؟»، گفت: « خیر، هیچ اقداماتی در این خصوص انجام نشده است

پیروزی بدون مرز

حکومت داعش تمام شد. ماموریت فرزندان رشید جبهه مقاومت در مقابله و نابودی تروریسم وهابی داعش با موفقیت انجام شد. داعش حالا دیگر هیچ حکومتی در عراق و سوریه ندارد. آخرین شهری که در اختیار داعش قرار داشت، بوکمال در شرق سوریه بود که عملیات آزادسازی آن با فرماندهی سرلشکر قاسم سلیمانی، انجام شد. با آزادسازی بوکمال توسط فرزندان جبهه مقاومت، حالا داعش در هیچ جای این کره خاکی حکومت نمی‌کند. داعش که روزگاری وسعت مناطق تحت تصرفش از وسعت تعداد قابل توجهی از کشورهای دنیا بیشتر بود، داعشی که نیمی از خاک سوریه و نیمی از خاک عراق را از آن خود کرده بود حالا تنها در بیابان‌های مرزی در عراق و سوریه به سر می‌برد؛ بدون هیچ حکومتی و بدون هیچ خلافتی. در حالی که مقامات آمریکایی پیش‌تر اعلام کرده بودند از بین بردن سیطره داعش بر سرزمین‌های عراق و سوریه، 30 سال زمان خواهد برد اما جبهه مقاومت، طی 3 سال تومار تروریست‌های وابسته به عربستان‌سعودی را در هم پیچید. سربازان شجاع جبهه مقاومت در لشکر فاطمیون، یعنی همان دلیرمردان افغانستانی حاضر در جبهه نبرد علیه داعش در سوریه نیز روز گذشته بیانیه‌ای خطاب به حاج قاسم سلیمانی منتشر و در آن اعلام کردند آماده‌اند پس از پایان بخشیدن به تروریسم در سوریه، تحت زعامت رهبر انقلاب و تحت فرماندهی سردار سلیمانی برای یاری رساندن به مظلومان در هر گوشه جهان اقدام کنند.
درخواست جنجالی بیرانوند از مسئولان پرسپولیس

دروازه‌بان پرحاشیه پرسپولیس با توجه به اتفاقات چند روز اخیر از مسئولان این باشگاه درخواست عجیبی داشته است. علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس و تیم ملی که با هواداران تیمش دچار مشکل بزرگی شده، روز گذشته حاشیه عجیبی را رقم زد. او که بابت رفتار هواداران نسبت به صحبت‌های خود به شدت آشفته شده بود با علامت هیس آنها را به سکوت فراخواند که دامنه این انتقادات را افزایش داده است. علیرضا بیرانوند که امروز نیز با هواداران تیمش دچار چالش شد و مجبور شد با قرار دادن دستانش در گوش خود و نشنیدن اعتراض آنها، تمرین را ترک کند، از مسوولان باشگاه خواسته با انتشار متنی در سایت رسمی باشگاه هواداران را به سکوت فرا بخوانند و نسبت به رفتار آنها واکنش نشان دهند. علیرضا بیرانوند به مسئولان باشگاه اعلام کرده در صورتی که این اتفاق رخ ندهد در تمرینات حاضر نخواهد شد. این در حالی است که علیرغم عذرخواهی چندباره برانکو ایوانکوویچ در تمرین امروز، او هنوز حاضر به عذرخواهی از هواداران بابت رفتار خود نشده است.

پیام های یک دیدار4 ساعته

«ولادیمیر پوتین» با «بشار اسد» در شهر بندری سوچی روسیه دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار که حدود 4 ساعت به طول انجامید، مقامات نظامی ارشد روسیه نیز حضور داشتند. به گفته یوری شویتکین" نایب رئیس کمیته امور دفاعی دومای دولتی روسیه ،«ولادیمیر پوتین فرماندهان نیروهای مسلح روسیه را به حضور بشار اسد معرفی کرد و با این اقدام خود خواست این پیام را به اسد و همچنین دیگر کشورها برساند که سوریه از سوی ارتش روسیه مورد حمایت کامل قراردارد». "کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه هم در تفسیر دیدار روز گذشته پوتین و بشار اسد، تاکید کرد که موفقیت در مبارزه با تروریسم در سوریه، باید آمریکا را به سمت همکاری سازنده تری در جهت مبارزه با داعش سوق دهد. «ایهود باراک» وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی نیز در توئیتر خود با مقایسه کردن دیدارهای نتانیاهونخست وزیر رژیم صهیونیستی و اسد با پوتین، نوشت: «سه ماه قبل نتانیاهو با پوتین در کنار دریای سیاه دیدار کرد. دیروز نیز اسد با پوتین در کنار دریای سیاه دیدار کرد،دریا همان دریا و پوتین همان پوتین است. اما این (دیدار اسد با پوتین) نشانه شکست بزرگ سیاست خارجی اسرائیل است».

داعش؛ تغییر سازمان، بقای تفکر

اندیشکده راهبردی تبیین نوشت: با آزادسازی شهر بوکمال در جنوب شرقی سوریه از یک‌سو و آزادسازی شهر راوه به‌عنوان آخرین نقطه جمعیتی قابل توجهِ در تصرف داعش در عراق از سوی دیگر، «سازمان» متعارف داعش، عمیقا دچار خدشه شده است. این، روندی است که از مدت‌ها قبل شروع شده و حالا به اوج رسیده است. «سازمان» متعارف از آن‌جا که مبتنی بر تصرف زمین و اِعمال خلافت بود، دیگر مناسب این گروه تروریستی نیست. لذا «سازمان» کنونی داعش، از میان رفته و احتمالا سازمانی جدید مبتنی بر شرایط جدید، در دستور کار باقی‌مانده‌های کادر رهبری داعش قرار خواهد گرفت تا حیات متفاوتی برای این گروه رقم زده شود.در این تغییر «سازمان»، دو نکته حائز اهمیت است که باید برای هر دوی آن برنامه داشت:1-از میان رفتن «سازمان» داعش، به‌معنای نابودی «تفکر» این گروه نیست. هرقدر از جذابیت‌های این گروه کاسته شده باشد باز هم تفکر داعش در میان برخی از گروه‌های اهل‌سنت جذاب است.2- اقتضاء محتمل «سازمان جدید»، تغییر رویکرد از فاز نظامی به فاز امنیتی است. لذا مشابه حمله انتحاری یک عضو داعش که چندی‌ قبل در دیرالزور رخ داد، احتمالا در عراق و سوریه با دفعات بیشتری تکرار خواهد شد.

بخشنامه دولت برای رعایت ابلاغیه احمدی نژاد

طبق بخشنامه جدید یک مقام مهم دولتی به تعدادی از اعضای کابینه، از آن ها خواسته شده است در تخصیص اعتبار برای ساخت و خرید ساختمان های اداری برای دستگاه های دولتی، استانداردهای مربوط به بهره برداری مطلوب از فضاهای اداری و کاهش هزینه های ناشی از تامین و نگهداری ساختمان های این بخش که در تصویب نامه تیرماه 1390 دولت وقت که توسط رئیس جمهور سابق ابلاغ شده است را مد نظر قرار دهند.
تصمیم مهم درباره حقوق مادام العمر برای برخی مقامات

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به تصویب حقوق نجومی و مادام العمر برای نمایندگان مجلس و مقامات در لایحه بودجه سال 96 گفت: 23 عضو کمیسیون امروز در این باره تصمیم می گیرند که آیا این حقوق باقی بماند یا حذف شود. حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، بورخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح اصلاح بند الف تبصره 12 قانون بودجه سال 96 کل کشور گفت: بر اساس اشتباه عمدی یا سهوی که در فرایند تصویب بند الف تبصره 12 بودجه سال 96 پیش آمده، یک ویرگول بین دو کلمه «حقوق و ثابت» قرار داشته، حذف شده که در این صورت یعنی همه پرداختی ها علاوه بر حقوق ثابت افراد، شامل مزایا و فوق العاده اضافه کار و ... بعنوان حقوق ثابت تلقی می شود.وی افزود: همچنین در قانون بودجه سال جاری تبصره سه ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال 1386 که در سال 90 بدنبال اعتراضات مردمی، مجلس آن را حذف کرده و منسوخ شده، مجددا این تبصره بدون ذکر اصلاحیه آن، بعنوان قانون تصویب و منتشر شد.

روز کوروش» باید مدیریت شود

رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: از سال آینده باید «روز کوروش» را مدیریت کنیم و باید توجه داشت موضوع کوروش بحث ضد اسلامی نیست و علامه طباطبایی نیز معتقد بودند که ذوالقرنین کوروش است؛ البته مشکل ما کوروش نیست بلکه معاندینی است که به دنبال سوء استفاده از این روز بودند
ابلاغیه جدید درباره نحوه واردات نفت خام

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک نهاد مسئول در امر واردات کالا به تعدادی از دستگاه های مربوط، اعلام شده در جهت تکریم ارباب رجوع و با عنایت به این که واردات نفت خام با ردیف تعرفه 2709000 و روغن های حاصله، ارتباطی به موضوعات پسماند نداشته، لذا جزو کالاهای مشمول کنوانسیون بازل محسوب نمی شوند و نیازی به اخذ هرگونه استعلام و مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست برای آن وجود ندارد.
امکان تأسیس گروه تروریستی جدید بعد از داعش

حسن کامران دستجردی با اشاره به پاکسازی کامل سوریه از لوث داعشی ها با آزادسازی البوکمال در مرز این کشور و عراق گفت: استکبار هر بار چیزی برای کشتار منطقه و تغییر نقشه خاورمیانه تولید می کند. نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طالبان اولین تولیدی غرب با همکاری عربسان بود که بعد از آن القاعده روی کارآمد اما آنها نتوانستند به صورت کامل اهداف استکباری را تأمین کنند از این رو داعش را علم کردند و بعد از آن هم غائله اقلیم کردستان را پیش کشیدند اما تا کنون از هیچ کدام از این توطئه ها نتیجه ای نگرفته اند. وی ادامه داد: در حال حاضر به دنبال تقویت بن سلمان هستند که حتما در زمان پادشاهی وی نیز گروه تروریستی دیگری روی کار خواهد آمد اما در نهایت بی فایده خواهد بود چرا که فرماندهان رشیدی در منطقه مثل سردار سلیمانی داریم که باعث شدند بسیج های مردمی در کشورهای اسلامی به صورت خودجوش و اعتقادی تشکیل شود. عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه استکبار فقط بمباران و کشتار را می فهمد، خاطرنشان کرد: امکان به وجود آمدن گروه تروریستی دیگر کاملا وجود دارد و به هیچ شکلی نمی توان مانع آن شد اما در نهایت پاسخ موشک را با موشک می دهیم و همچون گذشته هر توطئه ای را در منطقه خنثی می کنیم
جلسه محاکمه رضا ضراب به تعویق افتاد

در حالی که شواهد حاکی از پرداخت ده ها میلیون دلار رشوه توسط رضا ضراب به مقامات و بانکداران ترک برای جلب کمک آنها در فعالیت های پولشویی و دور زدن تحریم ها وجود دارد، روند محاکمه رضا ضراب به دقت دنبال می شود. دادستان های آمریکایی، اسنادی را به دادگاه ارائه کرده اند که نشان دهنده وجود شواهدی دال بر رابطه ضراب با رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه است و نشان می دهد این دو با یکدیگر صحبت کرده اند. پیش از اعلام به تعویق افتادن جلسه محاکمه، وکلای مهمت آتیلا دیگر متهم این پرونه روز دوشنبه به مدت 2 ساعت با قاضی و دادستان های پرونده دیدار کرده اند. در جریان این جلسه درهای دادگاه بسته بوده و مشروح مذاکرات نیز ضبط نشده است.

اخبار روزانه:
* یعقوبی، مدیر کل بخش بین‌الملل بانک مرکزی درباره سرنوشت رابطه شبکه بانکی ایران با هالک بانک ترکیه گفت: هالک بانک برای دو بانک ایرانی سخت‌گیری‌های اعمال کرده بود که مذاکرات متعددی برای حل آن داشتیم و این مشکل تقریباً حل شده است. وی با اشاره به ارائه درخواست برقراری روابط کارگزاری پنج بانک ایرانی با این بانک ترکیه‌ای، تصریح کرد: با برقراری روابط کارگزاری، هزینه‌های نقل و انتقال به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.
* سخنگوی شرکت روستک روسیه اعلام کرد: ریاض و مسکو در حال مذاکره برای صادرات هواپیماهای مسافربری سوپر جت سوخو 100 و ام‌سی21 به عربستان هستند. کلادوف گفت: عربستان قصد دارد فناوری ساخت آنها را نیز وارد کند. فناوری هواپیماهای ام‌سی21، صد درصد روسی است. پیش از این نیز مدیرعامل شرکت روستک گفته بود، روسیه و امارات متحده عربی قصد دارند به صورت مشترک هواپیمای ام‌سی21 را تولید کنند.
* یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: امسال 1400 مرکز خرید، هشت میلیون و ۸۷۴ هزار تن گندم به ارزش ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان را از کشاورزان خریداری کرده‌اند. وی درباره نگهداری و ذخیره‌سازی گندم هم تأکید کرد: 13 میلیون تن ظرفیت استاندارد سیلوهای کشور است که با احتساب انبارهای روباز و مکانیزه ظرفیت به 18 میلیون و 11 هزار تن هم می‌رسد.
* شبکه تلویزیونی «الجزیره» وابسته به قطر برای اولین بار سخنان ضد صهیونیستی و ضد سعودی سیدحسن نصرالله را به طور مستقیم پخش کرد. اتفاقی که کارشناسان مسائل سیاسی آن را نشانه جدیت قطر در همراهی با محور مقاومت در معادلات منطقه می‌دانند.
* کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در جمع خبرنگاران گفت: پاکسازی بوکمال سوریه به منزله آخرین قرارگاه داعش در آن کشور پیروزی بزرگی است که سردار سلیمانی قول داده بود و طبق همان قول داستان داعش به پایان رسید.
* ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: «هیلاری کلینتون متقلب، بدترین و بزرگ‌ترین بازنده تاریخ است.» ترامپ همچنین از رقیب دموکرات خود خواسته است در سال ۲۰۲۰ دوباره در انتخابات حاضر شود!
* کاخ سفید از دادگاه عالی آمریکا خواست با لغو احکام دادگاه‌های بدوی، اجازه دهد فرمان مهاجرتی جدید ترامپ علیه اتباع شش کشور مسلمان و همچنین ونزوئلا و کره شمالی به طور کامل اجرا شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: