به‌روز شده در: ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۲۹۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۸
حسن لاسجردی:
شکست داعش تنها شکست یک نیروی نظامی و سرگردان نیست، بلکه شکست آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی و اهداف از پیش تعیین شده آنهاست.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: شکست داعش در بوکمال پیروزی درخشانی برای محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران است.

حسن لاسجردی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آزادسازی شهر "بوکمال" آخرین پایگاه داعش در شرق سوریه، تأکید کرد: به دلیل آنکه شهر بوکمال نقطه تلاقی میان عراق و سوریه است و از طرف دیگر تمرکز نیروهای تکفیری داعش بعد از موصل در این منطقه بوده است، می‌توان گفت که شکست در بوکمال پایان داعش را رقم زده است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اذعان کرد: پیروزی نظامی نیروهای محور مقاومت علیه داعش در شهر بوکمال به این معناست که آنها نتوانسته‌اند علی‌رغم تمامی حمایت‌ها و پشتیبانی‌ها از سوی نظام سلطه تمامیت خود را حفظ کنند.

وی ادامه داد: داعش به وجود آمده بود تا علیه کشورهای مسلمان به فعالیت بپردازد و با نشان دادن شکلی افراطی از اسلام مردم را از دین زده کنند، اما این گروهک در دنبال کردن این هدف شوم خود نیز با شکست روبرو شد.

اظهار کرد: گروهک تروریستی داعش به دست نظام سلطه در راستای برهم زدن ثبات منطقه طراحی شده بود و در بحران‌های مختلفی مانند سوریه و عراق تلاش بر این بود که با محوریت داعش تحولات این کشورها در راستای منافع کشورهایی مانند آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی قرار گیرد.

وی افزود: وقتی قدرت‌های غربی عنصری مانند داعش را طراحی کردند، به دنبال آن بودند که جنگی نیابتی و غیرمستقیم را با کشورهای محور مقاومت مانند ایران، لبنان، عراق و سوریه به راه بیندازند و در حال حاضر که گروهک تروریستی داعش نفس‌های آخر خود را می‌کشد، این مسئله پیروزی درخشانی برای محور مقاومت و جمهوری اسلامی ایران است.

لاسجردی تصریح کرد: قدرت‌های غربی علی‌رغم تمامی تلاش‌های نافرجام خود به دلیل نداشتن درک درست از تحولات منطقه نتوانستند حتی از طریق گروهک‌های تروریستی به اهداف خود برسند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه بیان کرد: نظام سلطه غرب و عربستان سعودی سعی بر آن داشتند تا فرآیندی غیرقانونی را در منطقه از طریق گسیل نیروهای گریز از مرکز علیه حکومت‌های مستقر به راه‌ بیندازند و یک بدعت بین‌المللی ایجاد کنند که این دسیسه آنها نیز شکست خورد.

وی ادامه داد: لذا شکست داعش تنها شکست یک نیروی نظامی و سرگردان نیست، بلکه شکست آمریکا، اسرائیل و عربستان سعودی و اهداف از پیش تعیین شده آنهاست.

برچسب ها: حسن لاسجردی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: