کد خبر: ۲۶۲۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

اعتراف روزنامه اصلاح‌طلب به سیاسی‌کاری اصلاح‌طلبان!
«
شرق» در یادداشتی با عنوان «نپاشیدن نمک بر زخم زلزله‌زدگان» نوشت: «در چنین لحظات تلخ و دردناکی، بهره‌برداری از احساسات مردم، در حکم نمک بر زخم آنان پاشیدن است. مشکل مردم در چنین شرایط دردناکی مسکن مهر نیست و اشاره به آن در چنین شرایطی اگر خوش‌بین باشیم، عین بی‌تدبیری است... در شرایطی که ابعاد ویرانی بسیار وسیع و تعداد خانه‌های ویران‌شده و آوارشده و سقف‌های فروریخته بر سر مردم، خارج از شمارش است، انگشت‌نهادن بر ویرانی واحدهای مسکن مهر که در میان ویرانی‌های زلزله گم است، چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ آیا بهتر نیست پای سیاست را از این‌گونه فجایع ملی بیرون بکشیم و امکانات کشور را در کاهش آلام مردم و حل مشکلات ساختاری عدیده مدیریتی بسیج کنیم؟» گفتنی است، روزنامه‌های اصلاح‌طلب در اولین روز پس از زلزله به طور گسترده به موضوع مسکن مهر پرداخته بودند.

تجارت دیپلمات‌های اروپایی در افغانستان!
در حالی که مشروبات الکلی در افغانستان ممنوع است و تنها دیپلمات‌ها و سازمان‌های بین‌المللی در افغانستان مجاز به وارد کردن آن برای خود هستند، «گاردین» فاش کرد، مأموران اتحادیه اروپا و دیپلمات‌های اروپایی در افغانستان به کسب درآمد از فروش مشروبات الکلی مشغول هستند و دست‌کم 500 هزار دلار از این راه در ماه‌های اخیر به دست آورده‌اند.

مردم منتظر عذرخواهی جهانگیری هستند
روزنامه «صبح‌نو» در مطلبی نوشت: در اولین روزهای حادثه تلخ زلزله کرمانشاه بی‌تدبیری و ناخویشتن‌داری معاون اول رئیس‌جمهور در معرفی کردن مسکن مهر به عنوان عامل اصلی تخریب‌ها و تلفات زلزله، آن هم بدون هیچ سند و مدرکی، موجبات نگرانی شدید مردم به ویژه حدود 12 میلیون ساکن مسکن مهر را در سراسر کشور فراهم کرد. این در حالی است که متأسفانه دولت‌های یازدهم و دوازدهم، با وجود ادعاهای بسیار، هیچ توفیقی در امر مسکن اجتماعی و انبوه نداشته و صرفاً با یک رفتار سیاسی درصدد تخریب اقدامات مثبت گذشته برآمده‌اند. با وجود اینکه گزارش‌های بعدی بی‌اساس بودن ادعای معاون اول رئیس‌جمهور را به اثبات رساند، اما جهانگیری تاکنون هیچ اقدامی برای اصلاح گفتار اشتباه خود و عذرخواهی از افکار عمومی به عمل نیاورده است!

از بیانیه اتحادیه عرب شگفت‌زده شدیم!
جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با صدور بیانیه‌ای در واکنش به بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب که علیه ایران و حزب‌الله صادر شده است، موضع گرفت. این جنبش در بیانیه خود با ردّ تروریست بودن حزب‌الله و جنبش‌های مقاومت اعلام کرد: آنچه باید محکوم شود، دشمنی صهیونیستی و اقداماتش علیه ملت فلسطین است. حماس در ادامه این بیانیه تأکید کرد: ما از اینکه در بیانیه وزرای خارجه عرب اشاره‌ای به تروریسم صهیونیستی که روزانه ملت فلسطین را هدف قرار می‌دهد، نشد، شگفت‌زده شدیم. حماس در پایان بیانیه خود نیز با دعوت از کشورهای عربی برای حمایت از مبارزات مردم فلسطین، خواستار اتحاد دولت‌های اسلامی در مقابل رژیم صهیونیستی شد.

اظهارات تعجب‌انگیز سفیر سعودی در پاکستان!
«
نواف‌بن‌سعید» سفیر عربستان در پاکستان در اظهاراتی تعجب‌برانگیز ابراز امیدواری کرد که ایران هم به کشورهای عضو ائتلاف سعودی پیوسته و تحت رهبری رژیم آل‌سعود با آنان که رژیم سعودی تروریست می‌خواند، مبارزه کند! این عضو خاندان سلطنتی سعودی همچنین با طرح این ادعا که پشتیبانی ایران از شورشیان یمنی سبب شده است جنگ یمن پیچیده و طولانی شود، گفت: ما اجازه نخواهیم داد به تمامیت ارضی عربستان آسیبی برسد. وی در بخش دیگری از اظهارات عجیبش تأکید کرد: فشاری که آمریکا بر پاکستان وارد می‌کند، کاملاً درست است و امیدواریم روابط آمریکا و پاکستان به زودی بهتر شود!

حضور رهبر معظم انقلاب قوت قلبی برای زلزله‌زدگان بود
هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه درباره بازدید رهبر معظم انقلاب از مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: بنده صمیمانه از رهبر معظم انقلاب اسلامی برای بازدیدشان از کرمانشاه و مناطق زلزله‌زده تشکر می‌کنم؛ چراکه حضور ایشان برای ما و مردم زلزله‌زده قوت قلب و دلگرمی بود. وی افزود: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند مسکن روستاییان و مناطق شهری زلزله‌زده باید بسیار زود ساخته شود، به همین منظور مسئولان پس از بازدید ایشان جلسه‌ای با حضور فرمانده سپاه، فرمانده کل ارتش و آقای حقانیان برگزار کرده و راهکارهای اجرایی اسکان موقت زلزله‌زدگان را بررسی کردند.

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
وزارت خزانه‌داری آمریکا در ادامه مسیر تحریم ایرانیان و شرکت‌های خارجی همکار با اتباع و نهادهای کشورمان، «محمود سیف» و «رضا حیدری» را به دلیل داشتن ارتباط با سپاه، مشمول تحریم‌های ثانویه خود کرده است. آمریکا همچنین شرکت‌های ایرانی «تجارت الماس مبین» و «پردازش تصویر رایان» را در کنار شرکت‌های آلمانی «فورنت تکنیک» و «پرینتینگ ترید سنتر» با اتهامی مشابه به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد. این افراد و شرکت‌ها متهم هستند که با دور زدن رژیم کنترل صادرات اروپا، قطعات حساسی را برای کمک به اقدامات منطقه‌ای نیروی قدس سپاه وارد ایران کرده‌اند.روزنامه دولت: مشکلات حقوق بشری اروپا با ایران را حل کنیم!

روزنامه ایران که در واقع ارگان رسانه ای دولت محسوب می‌شود، در مطلبی با اشاره به همکاری های دو جانبه ایران و اروپا آورده است: «تمرکز بر حل اختلافات تاریخی همچون مسائل حقوق بشر به ضرورتی ناگزیر در مسیر رو به پیشرفت همکاری‌های دوجانبه ایران و اروپا تبدیل شده است. فارغ از حضور و مشارکت جدی هیئت‌های اقتصادی اروپا در تهران و امضای توافقنامه‌های رنگارنگ سیاسی در دوره پسا برجام، باقی ماندن برخی اختلاف نظرها میان دو طرف بر سر موضوعات یاد شده همچنان می‌تواند پل ارتباط دوسویه سیاسی طرفین را معلق نگاه دارد».این روزنامه در ادامه آورده است که:«دولتمردان ایرانی بر آن هستند تا سمت و سوی دیپلماسی مقتصدانه خود را درباره غرب بر مدار حوزه‌ای متمرکز کنند که در گذشته به‌شدت آسیب دیده است. در چنین فضایی است که موضوع راه‌اندازی دفتر اتحادیه اروپا در تهران اهمیتی فراتر از ایجاد یک کانال رسمی دیپلماتیک یافته...»گفتنی است در پیش‌نویس قطعنامه «راهبرد اتحادیه اروپا درباره ایران» از هیئت‌های پارلمانی اروپا خواسته شده در سفر به ایران با منتقدان حکومت، فعالان جامعه مدنی و زندانیان سیاسی ایران ملاقات داشته باشند. علاوه بر این در متن پیش نویس قطعنامه آمده که «میراث انقلابی ایران و قانون اساسی آن به عنوان یک دولت اسلامی نباید به عنوان مانعی بر سر راه یافتن زمینه‌های مشترک درخصوص دموکراسی و حقوق بشر قلمداد شود». این عبارت یعنی که قانون اساسی ایران مانع رسیدن به راه حل مشترک در مورد حقوق بشر است. از سویی در سند مذکور از اعمال مجازات اعدام در کشورمان ابراز نگرانی شده است. مشکلات ایران با اروپا فقط حقوق بشری نیست و به تازگی اروپایی ها در مورد فعالیت موشکی ایران هم ابراز نگرانی کرده اند! در چنین وضعیتی تا کجا می شود با اروپایی ها پیش رفت؟


دولت به شعارهای انتخاباتی‌اش نگاه کند

روزنامه اصلاح‌طلب «آرمان امروز» با انتقاد از عملکرد دولت دوازدهم نوشت: «آقای روحانی در دور دوم با توجه به ‌اینکه دولت توفیقی در حوزه اقتصادی پیدا نکرده بود، طبیعتاً احساس می‌کرد باید به بخشی از مطالبات اجتماعی و سیاسی مردم پاسخ بدهد... بهتر است آقای روحانی و دولت ایشان هر چند وقت یک‌بار نطق‌های زمان انتخابات را گوش کنند و ببینند که چقدر در حوزه عمل با آنها همراهی دارند... امروزه مردم از دولت کارآمدی می‌خواهند و این دولت را هم جدا از اینکه آقای روحانی چه باورهایی دارد، برآمده از جریان اصلاحات می‌دانند

تداوم فشار آمریکا به مشتریان نفت ایران!
فشارهای آمریکا به مشتریان نفت ایران ادامه دارد؛ به گونه‌ای که این کشور حاضر است به مشتریان ایران نفت ارزان‌تر بفروشد. در این میان کره جنوبی خرید نفت از ایران را کاهش داد؛ اما لهستان هنوز مقاومت می‌کند. برخی از مراکز مطالعاتی انرژی می‌گویند عمده‌ترین علت کاهش 5/9 درصدی خرید نفت کره جنوبی از ایران فشارهای آمریکا به این کشور است و حتی سفر رئیس‌جمهور آمریکا به این کشور بی‌تأثیر نبوده است. گویا آمریکا متعهد شده است نیاز هیدروکربوری کره جنوبی را در صورت خرید نکردن نفت از ایران تأمین کند.

به همکاری با ایران افتخار می‌کنیم
قائم‌مقام نماینده سوریه در سازمان ملل در پاسخ به اتهام نماینده سعودی درباره دخالت ایران در امور اعراب در حالی که اظهارات خود را با نیشخندی به نماینده سعودی آغاز کرد، گفت: نماینده عربستان به کشورم و حضور نیروهای ایرانی در آن اشاره کرد؛ باید بگویم این یک دفاع مشترک بین ما و ایران است، همکاری ایران، روسیه و سوریه در مقابله با تروریسم و داعش است و روابط ما و ایران قوی، برادرانه و صمیمی است و به این همکاری افتخار می‌کنیم. نماینده سوریه در ادامه افزود: من باید نکته کوچکی را به سفیر سعودی بگویم شاید متوجه شود در گذشته چه اتفاقی افتاده است؟ در جنگ خندق که قبایل عرب در محضر رسول خدا(ص) در مدینه جمع شده بودند، سلمان فارسی پیشنهاد داد اطراف مدینه را خندق حفر کنند. این پیشنهاد قریش را از دست کفار نجات داد، حال باید از سعودی‌ها پرسید در آنجا هم ایران در امور اعراب دخالت کرد؟ آیا در زمان رسول خدا، فرمانده سپاه ایرانی نبود؟

ارتش و سپاه یک لشکر الهی هستند
امیر سرتیپ کیومرث حیدری گفت: ارتش و سپاه یک لشکر الهی هستند و این ریشه در شعور و اتحاد ما نظامی‌ها دارد. من و سردار پاکپور یک روح در دو جسم هستیم و این نشان‌‌دهنده اتحاد و همدلی ارتش و سپاه است. فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: اقدامات نیروی زمینی سپاه پاسداران در کمک به زلزله‌زد‌گان در منطقه غرب کشور بی‌نظیر است؛ چرا که نیروی زمینی سپاه توانسته است در 1900 نقطه با قدرت و سرعت امداد‌رسانی را انجام دهد. وی همچنین با اشاره به رهنمودها و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی به نیروهای مسلح برای کمک به زلزله‌زد‌گان در غرب کشور، گفت: خدا را شکر می‌کنیم که در نیروی مسلحی خدمت می‌کنیم که رهبری مدیر، مدبر و دانشمند در رأس کار قرار دارد و با تدبیر ایشان ما به سرعت خود را برای کمک به زلزله‌زدگان به منطقه رساندیم.

باید علیه ایران متحد شویم!
به گزارش روزنامه صهیونیستی «اورشلیم‌پست»، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم غاصب صهیونیستی از کشورهای عربی درخواست کرده است با تل‌آویو برای مقابله بهتر با جمهوری اسلامی ایران وارد صلح و همکاری شوند. این مقام رژیم اشغالگر قدس در ادامه اظهارات خود علیه کشورمان گفت: از کشورهای عربی می‌خواهم تا مانند انور سادات، رهبر پیشین مصر که با سفر به تل‌آویو اولین کشور عربی بود که به دنبال عادی‌سازی روابط با ما بود، با ما علیه ایران متحد شوند. لیبرمن همچنین افزود: اکنون چیزی که خاورمیانه بیشتر از همه به آن نیاز دارد، اتحاد قوی علیه ایران است. گفتنی است، در ماه‌های اخیر ریاض روابط خود با تل‌آویو را در راستای آنچه کارشناسان همکاری برای تقابل با ایران می‌دانند، افزایش داده است.

ایران تا پایان 2018 صادرکننده «ال‌ان‌جی» خواهد شد
مؤسسه بی‌ام‌ای ریسرچ اعلام کرد: ایران احتمالاً اولین محموله ال‌ان‌جی خود را در پایان سال 2018 صادر خواهد کرد. بر اساس گزارش این مؤسسه، شرکت ملی نفت ایران قراردادی در این زمینه به امضا رسانده که طبق آن، یک کشتی با ظرفیت 500 هزار تن محصول ال‌ان‌جی ایران را حمل خواهد کرد. این طرح 600 میلیون دلار ارزش خواهد داشت. به این ترتیب، با توجه به محدودیت انتقال گاز از طریق خط لوله، بخشی از صادرات گاز ایران به مناطق دوردست، مانند اروپا باید به صورت ال‌ان‌جی و از مسیر دریا انجام شود. ال‌ان‌جی به گاز طبیعی اطلاق می‌شود که برای ذخیره‌سازی یا حمل‌ونقل در حجم زیاد به حالت مایع تبدیل شده است.

ایران پنج برابردانشگاه دارد!

در ایران دو‌ هزار و ۶۴۰ دانشگاه وجود دارد، در حالی که چین تنها دو ‌هزار و ۴۸۱ و هند هزار و ۶۲۰ دانشگاه دایر کرده است. بنابر گزارش مؤسسه اسپانیایی CISC تعداد دانشگاه‌ها در بیشتر کشورهای پیشرفته جهان زیر ۵۰۰ دانشگاه است، به‌ طوری که آلمان ۴۱۲، انگلیس ۲۹۱، کانادا ۳۲۹، ایتالیا ۲۳۶ و هلند ۴۲۳ دانشگاه دارند. این تعداد دانشگاه در ایران، حدود پنج‌ هزار‌ میلیارد تومان از بودجه کل کشور را می‌بلعد و نزدیک به ۵۰‌ درصد از جمعیت بیکار کشور را تولید می‌کند. جالب اینجاست که ۸۰ درصد وزیران کابینه انگلیس، مدرک لیسانس دارند.
نفوذ در NSA

گفته می‌شود به تازگی یک تیم اطلاعاتی نفوذی از کشورمان به بخش ایران سازمان امنیت ملی آمریکا NSA نفوذ کرده است. بر اساس اطلاعات به دست آمده تلفن تمام اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و اعضای خانواده آنها هک شده و صحبت‌های خانواده آنها هم شنود شده است.

بشقاب لک‌لک!

کارشناسان معتقدند طرحی با عنوان «بشقاب لک‌لک» آخرین راهبرد آمریکا در حوزه اقتصادی در برابر ایران است. طراحان این سناریو ایران را به لک‌لکی تشبیه کرده که به ضیافت اقتصاد جهانی دعوت شده؛ اما آمریکا به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌کند که کشورمان نتواند با استفاده از منقارش از این ضیافت بهره ببرد؛ با وجود این آنها به‌گونه‌ای عمل می‌کنند تا آنقدر منقار ایران را کوتاه کنند که به اهداف خود برسند. برای نمونه یکی از راه‌های کوتاه کردن این منقار بحث موشکی ایران است و بعد به سراغ مسائل دیگر می‌روند.

خروج سرمایه‌ها از عربستان

پایگاه خبری آمریکایی «بلومبرگ» نوشت: «ثروتمندان عربستان از بیم بلوکه شدن سرمایه‌های خود در حال گفت‌وگو با بانک‌ها به منظور خروج پول‌های خود از این کشور هستند

گفتنی است، تاکنون بیش از 1700 حساب بانکی مربوط به بیش از 500 نفر از شاهزادگان شناخته‌شده و وزیران کنونی و سابق که در بازداشت به سر می‌برند، توقیف و مصادره شده است.

نابودی داعش در سوریه قول سردار سلیمانی بود

کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی در جمع خبرنگاران گفت: پاکسازی بوکمال سوریه به منزله آخرین قرارگاه داعش در آن کشور بود که پاکسازی شد. این به معنی پیروزی بزرگی است که سردار سلیمانی قول داده بود و بموقع داستان به پایان رسید. البته این به معنای تمام شدن شدن داعش نیست.

راه حل لاریجانی برای حذف کنکور: انحلال سازمان سنجش

علی لاریجانی در بخشی از سخنانش در مراسم تکریم و معارفه رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد گفت: گسترش دانشگاه‌ها زیاد است و به نظر بنده برخی روی حساب و کتاب هم گسترش پیدا نکرده‌اند، ضمن اینکه روش کنکور هم معضل جدیدی را در کشور ایجاد کرده است لذا باید اختیاراتی به دانشگاه‌ها داده شود تا بتوانند افراد فاضل را انتخاب کنند بخصوص در مقاطع تحصیلات فوق لیسانس و دکترا که آسیبی که در سایر مقاطع ایجاد شده تا قسمت‌های بالاتر نیاید. زمانی تصویب کردیم کنکور برداشته شود اما سازوکار آن در وزارتخانه‌ها سامان نیافت. رئیس قوه مقننه کشورمان خطاب به نهاوندیان (به صورت مزاح) گفت: شاید اگر آقای نهاوندیان بانی شوند و بروند مرکز سنجش را منحل کنند این مساله حل شود، تا آنها هستند نمی‌توانند بگذارند این مشکل حل شود. لاریجانی گفت: به نظر بنده دانشگاه‌ها می‌توانند افراد را از نظر علمی انتخاب کنند و این حرف سنجیده‌ای است و سپس تمرکز بیشتری بر کیفیت کار علمی داشته باشند. فکر می‌کنم با مرکز سنجش و وزارت علوم هم اگر کار شود می‌توان به فرمول عاقلانه‌ای که بر اساس شرایطی افراد را انتخاب کند، دست یافت

گلایه درخشان از رفتار علی دایی در سازمان لیگ

روز گذشته و در سازمان لیگ علی دایی سرمربی سایپا و حمید درخشان سرمربی نفت با یکدیگر رودررو شدند که دایی در برخوردی قابل پیش بینی حتی حاضر به دست دادن با درخشان نشد و تنها با پاسخ دادن به سلام او از کنارش رد شد. این موضوع باعث دلخوری شدید درخشان شد به طوری که در جمعی خصوصی با برخی از دوستان خبرنگارش به شدت از این برخورد دایی گله کرد. درخشان معتقد بود او در اقدامی فوتبالی جانشین دایی شده و دایی نباید از او کینه به دل داشته باشد. سرمربی نفت همچنین می گفت که با اینکه از دایی بزرگتر بوده اما او به سرمربی سایپا سلام کرده که البته فکر نمی کرد با چنین واکنشی روبه رو شود. دلخوری دایی بابت اتفاقات شهریور ۹۳ است که درخشان حاضر شد بعد از کودتای حمیدرضا سیاسی رئیس هیأت مدیره وقت پرسپولیس و برکناری اش از سرمربیگری این تیم جانشین وی شود.

ابلاغ حمایت ویژه دولت از نخبگان مولف و محقق
در حالی که بر اساس ابلاغیه مرداد رئیس جمهور، تسهیلاتی برای حضور گسترده تر زنان و جوانان در پست های مدیریتی کشور ابلاغ شده بود، طبق بخشنامه روزهای اخیر یک مقام مسئول در دولت به همه اعضای کابینه، تاکید شده است با توجه به تاکیدات دولت برای حمایت از نخبگان جوان، اقداماتی چون تالیف یا ترجمه کتاب تخصصی، انتشار مقالات علمی – پژوهشی یا انجام طرح های ارزنده علمی، با امتیاز ویژه برای استخدام این اقشار همراه خواهد بود.
مجوز کابینه برای 15 برابر شدن یک جریمه
در حالی که بر اساس مصوبه سال 1382 دولت وقت، بریدن و ریشه‌ کن کردن بوته‌ ها و خارهای مناطق بیابانی و کویری‌، 40 هزار تومان تعیین شده بود، طبق بخشنامه روزهای اخیر دولت به سازمان حفاظت محیط زیست، اعلام شده است حسب اختیارات ناشی از قانون مجازات اسلامی مصوب 1392، این جریمه به 600 هزار تومان افزایش یافته و مصوبه 14 سال پیش کابینه هفتم نیز لغو شده است.

اخبار روزانه:
* کانال بهائیان با انتشار تصویری اعلام کرد: فائزه هاشمی با فریبا کمال‌آبادی، یکی از مدیران جامعه بهائی دیدار کرده است. گفتنی است، در پی انتشار خبر دیدار فائزه هاشمی برای اولین بار با چند نفر از نیروهای فرقه ضاله بهائیت، روزنامه جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با مرحوم هاشمی‌رفسنجانی نظر وی را در این زمینه پرسید که مرحوم هاشمی‌رفسنجانی گفته بود: «فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند.» با وجود این، برای بار سوم است که خبر دیدار دختر کوچک مرحوم هاشمی با اعضای فرقه بهائیت رسانه‌ای می‌شود.
* محمد موسی، نماینده کشور مصر در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، با پیشنهاد رژیم آل‌سعود برای سوریه مخالفت کرده و اعلام کرد: ماهیت این طرح کاملاً سیاسی و غیر حقوقی است و در آن توازن حداقلی رعایت نشده است. گفتنی است، رژیم سعودی در این طرح خواستار محاکمه آنان که جنایتکاران جنگی خوانده، در دادگاه بین‌المللی لاهه شده است. طرحی که روزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آحارونوت»، آن را گام جدید ائتلاف صهیونیستی‌ها و سعودی‌ها علیه سوریه خواند.
* مدیرعامل اتحادیه زنبورداران درباره واردات غیر قانونی ملکه‌های زنبور عسل گفت: این‌گونه واردات ذخایر ژنتیکی زنبور عسل را تهدید می‌کند و سبب بروز و گسترش بیماری‌های مختلفی که در کشورمان وجود ندارد، می‌شود. متأسفانه، این ملکه‌ها با راه‌های متفاوت و چمدانی از کشورهای نزدیک به ایران ترانزیت شده‌اند، بدون رعایت موازین قانونی قرنطینه شده‌ و شناسنامه‌ای که اصالت آنها را تأیید کند، ندارند.
* عباس امیری‌فر، مسئول شورای فرهنگی نهاد ریاست ‌جمهوری در دولت دهم گفت: بسیار ناشایست است که وقتی مردم کشورمان داغدار زلزله هستند، افرادی با راه‌اندازی یک بازی بچه‌گانه در حرم حضرت عبدالعظیم کاری می‌کنند که هیچ‌گاه سابقه نداشته و ما حتی از سوی ضد انقلاب هم مشابه آن را سراغ نداریم.
* سیدحسین مرعشى در کانال تلگرامی خود نوشت: ما هیچ‌گاه ادعا نکرده‌ایم روحانى اصلاح‌طلب است؛ بلکه روحانى میانه‌رو‌یی است که سیاست‌هاى امروزش سیاست‌هاى اصلاح‌طلبانه‌ای است. وی در ادامه نوشت: خطاهاى تاکتیکى دارد که نباید پاسخ این خطاهاى تاکتیکى را با اشتباهات راهبردى داد.
* «محمد بن‌عبدالرحمن آل‌ثانی» وزیر خارجه قطر در گفتوگو با شبکه خبری «MSNBC» آمریکا با انتقاد از سیاست‌های امارات و عربستان در منطقه، گفت: روابط قطر با ایران منحصربه‌فرد و بی‌نظیر است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: