کد خبر: ۲۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۶
اخبار 24 ساعت گذشته:
آخرین خبرها از زلزله غرب کشور

سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری کرمانشاه گفت: با توجه به بارش پیش رو به نایلون برای پوشش چادرها نیاز است.

مدیرکل بهزیستی کرمانشاه نیز گفت: هشت کودک بی سرپرست در مناطق زلزله زده شناسایی شد. همه این کودکان تحویل خانواده و یا اقوامشان شده اند. هیچ کودکی با شرایط واگذاری در مناطق زلزله زده شناسایی نشده است.

وی افزود: در صدد هستیم ظرف دو روز آینده مهدکودک سیار را در مناطق زلزله زده راه اندازی کنیم که در این راستا از کانکس اهدایی کانون مهدهای استان استفاده می‌شود. پنج سالمند نیز در مناطق زلزله زده شناسایی شد. این افراد به خانه سالمندان سپرده شدند.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه شهرستان سرپل ذهاب گفت: کار آوار برداری در تمامی روستاهای زلزله زده شهرستان سرپل ذهاب برای یافتن اجساد و یا مصدومان حادثه زلزله یکشنبه شب پایان یافته و دیگر هیچ جسد و یا مصدومی در آوارهای این مناطق روستایی وجود ندارد.

اطلاعیه شماره سه مدیریت بحران استان کردستان در رابطه با اقلام مورد نیار زلزله زدگان غرب ایران خبر می دهد: نیاز به مواد خوراکی و آشامیدنی در منطقه تا حد بسیار زیادی برطرف شده است.

این اطلاعیه یادآور شده است: آنچه اکنون و به دلیل برودت هوا در مناطق حادثه دیده در اولویت تامین قرار دارد اقلامی چون چادر، نایلون جهت پوشش چادر، پتو، موکت، لباس گرم بخصوص لباس کودک و همچنین وسایل گرمایشی است.

همدردی اردبیل با کرمانشاه

زلزله ای به قدرت ۵.۴ ریشتر، در جمهوری آذربایجان در مرز با اردبیل (اوصلاندوز) را لرزاند که موجب هراس مردم در شهر پارس آباد و ریختن مردم به خیابان ها شد

زلزله همچنین در برخی ساختمان های روستایی در شهر اصلاندوز پارس آباد موجب ترک خوردن جزیی برخی ساختمان ها شده است.

سرپرست اورژانس کشور گفت: در زمین‌لرزه اردبیل در مجموع ۶ نفر مصدوم شدند که پنج نفر درمان و مرخص و تنها یک نفر بستری در بیمارستان امام خمینی (ره) پارس اّباد است که بیمار یک کودک 12 ساله است که دچار ایست قلبی تنفسی است و سابقه تشنج دارد.

مصدومان متعلق به شهرستان اصلاندوز و پارس آباد (اردبیل) هستند.

فرانسه قصد دادن پناهندگی سیاسی به سعد حریری ندارد

امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه گفت قصد او از دعوت سعدحریری و خانواده‌اش برای سفر به پاریس، دادن پناهندگی سیاسی به نخست‌وزیر مستعفی لبنان نیست. وزيرخارجه فرانسه دررياض خبر داد:سعدحريري دعوت فرانسه رابراي سفر او وخانواده اش به اين کشورپذيرفته است.

فریاد اصلاح طلبان تندرو از این همه اعتدال

عبدلله‌رمضان‌زاده سخنگوی دولت اصلاحات خطاب به وزیر مسکن توئیت کرد: جناب آخوندی! فقط مسکن‌مهر نیست. بیمارستان سرپل‌ذهاب هم که کارفرمایش وزارتخانه شماست، کاملا تخریب شده

تغییرات در خبرگزاری فارس

شایع شده است سید نظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس از این خبرگزاری رفته است.

بر اساس شنیده ها "سید حمید طباطبایی" مسئول پشتیانی خبرگزاری فارس به عنوان سر پرست این خبرگزاری منصوب شده است .

ارزیابی ضدانقلاب از توان آشوب سازی احمدی نژاد

در پی بست نشینی یاران احمدی نژاد به جای حضور در دادگاه، تحلیلگر ارشد یک سایت ضدانقلاب نوشت: تحصن جریان احمدی نژاد در حرم عبدالعظیم به طور طبیعی بازتاب رسانه ای خواهد یافت ولی بازتاب اجتماعی نخواهد داشت. پتانسیل اجتماعی احمدی نژاد و یارانش از خانه نشینی او عیان شده؛ محبوبیت اجتماعی او قابل تبدیل به اعتراض اجتماعی نیست.

تحلیلگر بی بی سی نیز معتقد است: حمدی نژاد میداند با احضار و دستگیری مشایی و بقایی، بال راست و چپش قطع خواهدشد. او نوعی همبستگی سیاسی از همراهانش را برای افزایش هزینه های برخورد، به نمایش گذاشته که درمیان دولتمردان سابقه نداشته است. او همچنین نزدیکی روحانی به راست میانه از جمله لاریجانی را میخواهد کور و بی آینده کند.

حمید بقایی از حضور در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات خود سر باز زده و در اعتراض به رفتار دستگاه قضایی در آرامگاه عبدالعظیم در شهر ری در جنوب تهران "بست" نشسته است. علی اکبر جوانفکر، مشاور مطبوعاتی و رسانه‌ای آقای احمدی‌نژاد و حبیب الله جزء خراسانی، ذی‌حساب نهاد ریاست جمهوری دولت او هم همراه آقای بقایی هستند.

آقای بقایی به اتهام تخلف مالی در زمان تصدی مقام دولتی محاکمه می‌شود و پیشتر، دو جلسه از دادگاه برگزار شده است.

خبرسازی خانواده هاشمی

ياسر هاشمي به ایرنا گفته است: متاسفانه ما هنوز وصيتنامه پدر را در اختيار نداريم ... هنوز نتوانسته ايم وصيتنامه اصلي ايشان را كه خبر داريم نوشته و در جايي گذاشته بود را پيدا كنيم.

در واکنش به این مصاحبه وکیل خانواده هاشمی رفسنجانی گفت: محسن از همه چیز اطلاع کامل دارد و آنچه را مصلحت بداند مطرح می‌کند. مطمئن هستم چیزی گم نمی‌شود.

وی در گفتگو با اعتماد افزود:آقای هاشمی خیلی باهوش‌تر از این بود که چیزی را جایی بگذارد که ببرند. وصیت‌نامه ایشان حتما بیش از یک نسخه است.

تداوم سوخت رسانی آمریکا به جنگنده‌هاي متجاوز سعودي

مجلس نمايندگان آمريکا با 366 راي موافق در برابر 30 راي مخالف به قطعنامه 599 مجلس نمايندگان در اين خصوص راي مثبت داد. اين مصوبه مانع از فعاليت هواپيماهاي سوخت رسان آمريکايي در تامين سوخت جنگنده هاي سعودي براي حمله به يمن نمي‌شود و تنها در آن بر لزوم دستيابي به راه حل سياسي براي بحران يمن تاکيد شده است.

برخورد ویژه با سارقان در مناطق زلزله زده

سردار مومنی با اعلام اینکه مبارزه با سرقت اولویت‌ ناجا در مناطق زلزله‌زده است، گفت: به منظور حفظ کرامت مردم، باید جایگاه های مخصوص همچون مدارس و مساجد برای توزیع کمکهای مردمی در نظر گرفته شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: روز گذشته، دو سارق غیربومی که برای سرقت از زلزله زدگان وارد شهر سرپل ذهاب شده بودند، توسط پلیس آگاهی دستگیر شدند. همچنین روز گذشته، فردی که قصد خارج کردن 40 تخته پتو از شهر سرپل ذهاب را داشت، دستگیر شد.

هند هم از تهدید داعش بی نصیب نماند

سازمان تحقیقات ملی هند امروز، پنجشنبه اعلام کرد گروه تروریستی داعش این کشور را به یک حمله تروریستی گسترده در طول مراسم مذهبی هندو ها تهدید کرده است.

تیدا، یک سگ جعلی است

مدیرمرکز نگهداری سگ‌های تجسس هلال احمر گفت: این روزها مشاهده می‌کنیم هرکس سگ در منزل دارد، به اینجا می‌آورد تا کار جست و جو انجام دهد. سگ‌های ما آموزش دیده هستند و تربیت آنها دوسال زمان برده است. متاسفانه افرادی با سگ‌هایشان به اینجا آمده بودند و اظهاراتی در فضای مجازی داشتند مبنی بر آنکه سگ‌هایشان توانسته‌اند افرادی را از زیر آوار پیدا کنند.

وی افزود: تیدا (سگی که گفته شده در مناطق زلزله زده زنده یابی کرده است) یک سگ جعلی است، تمام این اخبار و اظهارات شایعه است و باعث می‌شود ما از کار خود عقب بمانیم. از مردم درخواست می‌کنیم این کار را انجام ندهند. فقط سگ‌های هلال احمر می‌توانند زنده یابی کنند، مناطق زلزله زده جای سلفی با سگ شخصی نیست.

انگليس برای آزادی زاغری دست به جیب شد!

رسانه‌های انگلیسی مدعی شدند: دولت انگلیس برای پرداخت بدهی ۴۵۰ میلیون پوندی خود به ایران در ازای آزادی نازنین زاغری (محکوم امنیتی محبوس در ایران) اعلام آمادگی کرده است.

وزیر خارجه انگلیس دستور داده به دنبال راهی باشند که بتوان با دور زدن تحریم‌هایی که مانع از انتقال پول به ایران می‌شوند، بدهی قدیمی این کشور را به ايران پرداخت کرد.

انجماد بازار ارز در تهران

خبرگزاری‌ها آخر وقت دیروز چهارشنبه ۲۴ آبان از توقف خرید و فروش دلار در بازار تهران خبر دادند.

برپایه این گزارش قیمت دلار در روز گذشته از مرز ۴۱۰۰ تومان نیز عبور کرد تا بالاترین نرخ برابری دلار در برابر ریال به ثبت برسد. روند افزایشی قیمت دلار از روزهای پایانی شهریور، پس از انتشار خبرهای غیررسمی مبنی بر افزایش نرخ رسمی دلار در بودجه سال آینده آغاز شد و ادامه دارد.

اتهام رسمی میشل عون علیه سعودی

میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان برای اولین بار علنا، عربستان سعودی را به بازداشت سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان متهم کرده است

وی گفته است هیچ چیزی غیبت ادامه‌دار آقای حریری را توجیه نمی‌کند و چنین کاری ناقض حقوق آقای حریری است. همچنین وزیر خارجه لبنان در گفت وگو با روزنامه مصری الاهرام گفت: اگر سعد حریری و خانواده اش از عربستان به بیروت بازنگردند، برای گام های بعدی تصمیم گیری می کنیم.

پس از این اظهارات رئیس‌جمهوری لبنان، آقای حریری بار دیگر در توییتر خود گفته است حالش خوب است و به زودی به کشورش بر می‌گردد؛ اما برخی مدعی هستند تابعیت دوگانه او و حضور خانواده اش در عربستان مسبب اصلی این نوع موضع گیری های تحمیلی است.

کودتا در زیمبابوه

با ادامه حضور نفرات و تانک‌های ارتش در مراکز مهم پایتخت زیمبابوه، به نظر می رسد حکومت سی و هفت ساله رابرت موگابه به پایان رسیده است.‌

گزارش‌ها و تصاویر خبری از هراره، پایتخت زیمبابوه، حاکی از آن است که واحدهای ارتش بر اوضاع مسلط شده و رئیس جمهوری و همسرش همچنان در بازداشت خانگی و تحت نظر نظامیان قرار دارند. ‌‌

اوضاع پایتخت و شهرهای مهم زیمبابوه آرام گزارش شده و نشانه‌ای از مخالفت یا مقاومت از جمله از سوی گروه‌های سازمان یافته طرفدار آقای موگابه دیده نشده است.‌ گرچه برخی معتقدند این آرامش قبل از طوفان است.

ارتش درباره جانشین رابرت موگابه، رئیس جمهوری کهنسال زیمبابوه سکوت کرده است. موگابه همچنان در حبس خانگی است. بسیاری بر روی منانگاگوا، معاون رئیس‌جمهوری حساب باز کرده‌اند. سازمان ملل خواهان حل بحران از طریق گفت‌وگو شده و اتحادیه آفریقا نیز از ارتش زیمبابوه خواسته است تا به پادگان‌ها بازگردد.

ایران در سید سه جام جهانی قرار گرفت

با صعود آخرین تیم راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، سیدبندی تیم‌ها مشخص شد.

سید سه شامل تیمهای ایران، دانمارک، ایسلند، کاستاریکا، سوئد، تونس، مصر، سنگال است.

۳۲ تیم حاضر در جام جهانی شنبه ۱۰ آذر با انجام قرعه‌کشی حریفان خود را می‌شناسند. این مراسم در کاخ کرملین برگزار می‌شود و تیم‌ها براساس سیدبندی تقسیم می‌شوند.

دیگر سیدها که از طریق رنکینگ فیفا مشخص شده به‌شرح زیر است:

سید یک
روسیه (میزبان)، آلمان، برزیل، پرتغال، آرژانتین، بلژیک، لهستان و فرانسه

سید دو
اسپانیا، پرو، سوئیس، انگلستان، کلمبیا، مکزیک، اروگوئه و کرواسی

سید چهار
صربستان، نیجریه، استرالیا، ژاپن، مراکش، پاناما، کره جنوبی، عربستان.

مهلت یک هفته ای فیفا به باشگاه ملوان برای کسرشش امتیاز

طبق این نامه که به امضای دبیرکل فدراسیون رسیده، باشگاه ملوان بندرانزلی که اکنون در لیگ دسته اول ایران بازی می کند، تنها تا 30آبان ماه مهلت دارد تا بدهی اش به زوران زلاتکوفسکی را تسویه نماید و در صورتی که این اقدام انجام نشود کسر شش امتیاز از تیم سپیدپوش انزلی قطعی است

پرداخت بخشی از مطالبات معلمان

معاون پشتيباني و مالي آموزش و پرورش از واريز 255 ميليارد تومان از مطالبات معلمان خبر داد.

علي اللهيار گفت: "اين مطالبات شامل حقوق معوق معلمان حق التدريس شاغل است که به حساب آنها واريز شده است." وي از پرداخت سرانه 114 ميليارد توماني مدارس از ابتداي ماه آذر خبر داد.

اللهيار از پرداخت وام هاي 50 ميليون توماني خريد و ساخت مسکن، 20 ميليون توماني خريد کالا و 10 ميليون توماني با بازپرداخت 12 درصد خبر داد.

اولین پارک واقعیت مجازی جهان در چین

چین ساخت اولین پارک واقعیت مجازی جهان را آغاز کرده است. فاز اول این پارک در ماه دسامبر آماده خواهد شد. یکی از ویژگی‌های جالب این پارک ساخت تبدیل شونده یا ترانسفورماتور (برگرفته از فیلم تبدیل شوندگان یا ترانسفورماتور) با ارتفاع ۵۳ متر است که از ۷۵۰ تن فولاد ساخته شده است.

پارک واقعیت مجازی در چین حدود ۱ میلیارد دلار هزینه داشته است که به گردشگران اجازه می دهد بیگانگان (موجودات فضایی) را ببینند، سفینه‌های فضایی را برانند و با اژدها مبارزه کنند. این پارک در استان گویژو چین واقع شده است.

کرسنت آماده بازگشت به ایران

شرکت اماراتی دانا گاز می‌گوید شرکت نفتی وابسته‌اش (کرسنت) آماده واردات گاز از ایران است به شرطی که شرکت ملی نفت ایران نیز اراده‌ای برای صادرات گاز از طریق خط لوله‌های موجود داشته باشد که سالهاست بدون استفاده باقی مانده است.

پاتریک الامن- وارد، رئیس این شرکت در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی نفت ابوظبی در گفت‌وگو با دنشنال اعلام کرد: «تا آنجایی که می‌دانم طرف ایرانی ابراز تمایل کرده که گاز به ما صادر کنند و ما هم آمادگی این کار را داریم.» اما واضح است که ما نیاز داریم که از عرضه گاز، واقعی بودن آن و قطع نشدن آن مطمئن شویم و از آن رضایت داشته باشیم و البته می‌خواهیم درباره شرایط و حجم گازی که صادر می‌شود و نیز دوام و پایداری صادرات اطمینان داشته باشیم.

آمادگی ایران برای عرضه گاز می‌تواند به نوعی مسیری برای پرداخت جریمه‌های دادگاه باشد که در حال حاضر ایران به دلیل تحریم‌ها نمی‌تواند مبادلات دلاری انجام دهد.

برچسب ها: اخبار
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: