کد خبر: ۲۶۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

افشای یک سند محرمانه و مرموز سعودی!

روزنامه «الاخبار» به سند محرمانه‌ای دست ‌یافته است که در آن وزیر خارجه عربستان نامه‌ای شامل پیشنهادها و مسائل مربوط به طرح آغاز روابط با رژیم صهیونیستی را برای محمدبن‌سلمان فرستاده است. براساس این سند، همه اخبار اخیر از زمان سفر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به عربستان درباره تلاش واشنگتن برای امضای معاهده صلح میان عربستان و رژیم صهیونیستی و همچنین اطلاعات اخیر درباره سفرهای مقامات عربستانی به تل‌آویو و مقامات صهیونیستی به ریاض تأیید می‌شود. به گزارش الاخبار، عادل الجبیر در این نامه تأکید کرده است: «نزدیکی عربستان با اسرائیل در برابر مردم کشورهای اسلامی مخاطره‌آمیز است؛ چرا که مسئله فلسطین جایگاه معنوی و میراث تاریخی و دینی نزد آنهاست و عربستان تنها زمانی این ریسک را باید بپذیرد که مطمئن شود آمریکا اقدامات خود علیه ایران و نفوذ منطقه این کشور را تشدید خواهد کرد

عراق از ولی‌عهد سعودی استقبال نمی‌کند
«
جاسم جعفر» نماینده پارلمان عراق گفته است: رخدادهای اخیر در عربستان و منطقه و استعفای سعد حریری سبب پیچیده شدن مسائل شده است؛ به گونه‌ای که برای عراق استقبال از کسی که به دلیل مشکل بین عربستان و ایران چه بسا در آینده عاملی برای زیان دیدن آن باشد، دشوار است. عراق نمی‌تواند از کسی که به دنبال شدت مواضع با ایران، حزب‌الله و حتی برخی طرف‌ها در عراق است، استقبال کند.

هیچ ارتباطی میان اصلاح‌طلبان و روحانی وجود ندارد!
«
مرتضی مبلغ»، معاون سیاسی وزیر کشور دولت اصلاحات در مصاحبه با روزنامه «اعتماد»، منکر هرگونه ارتباط میان اصلاح‌طلبان و رئیس‌جمهور روحانی شده و گفته است: «از همان ابتدا هم هیچ رابطه سازمانی یا منسجم تشکیلاتی بین اصلاح‌طلبان و آقای روحانی وجود نداشت. اصلاح‌طلبان بر اساس کسب سهم از دولت از آقای روحانی حمایت نکرده بودند؛ بلکه متناسب با شرایطی که در سال ٩٢ حاکم بود و بحران‌های حاصل از سیاست‌های نادرست در دولت پیشین، اصلاح‌طلبان در بین نامزدها و راه‌های موجود تحلیل و بررسی انجام دادند. آنها مناسب‌ترین نامزد را آقای روحانی تشخیص دادند و برای برون‌رفت از چالش‌ها و بحران‌ها از او تمام‌قد حمایت و پشتیبانی کردند

حضور ایران و روسیه در سوریه قانونی است
خبرگزاری «اسپوتنیک» نوشت: «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: کشورش هرگز متعهد نشده است که نیروهای مورد حمایت ایران از سوریه خارج شوند. لاوروف تأکید کرد: توافق‌های اخیر مسکو و واشنگتن مسئله خروج نیروهای مورد حمایت ایران از سوریه را شامل نمی‌شود. وی افزود: با آمریکایی‌ها سازوکار اجرای توافق ایجاد منطقه کاهش تنش با همکاری اردن در جنوب غرب سوریه را بررسی کردیم. وزیر خارجه روسیه گفت: ایران و روسیه به طور قانونی در سوریه حضور دارند؛ اما حضور ائتلاف آمریکایی ضد داعش در سوریه غیر قانونی است؛ زیرا بدون موافقت دولت سوریه در این کشور حضور دارد.

آمریکا کنار تروریست‌ها ایستاده است
به نوشته وبگاه روزنامه «ینی شفق»، «بینالی ایلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه از آمریکا به دلیل قرارداد مخفیانه با داعش برای خروج صدها تروریست از شهر «رقه» در زمان محاصره به دست نیروهای کُرد، به شدت انتقاد کرد. وی در این باره تأکید کرد: ایستادن آمریکا در کنار یک گروه تروریستی کاری نیست که یک دولت انجام دهد. ایلدیریم با بیان اینکه اکنون تروریست‌های دیگری به نام یگان‌های مدافع خلق (ی.پ.گ) و پ.ک.ک جای داعش در رقه را گرفته‌اند، گفت: «ما می‌خواهیم منطقه را از تروریسم خلاص کنیم؛ مردم منطقه از عواقب چنین اقداماتی رنج کشیده‌اند؛ (اما) شما به تروریست‌ها اجازه می‌دهید بروند

گشایش‌های بانکی پسابرجامی
بهمن عشقی، دبیر کل اتاق بازرگانی تهران در نشست مشترک تجاری ایران و جمهوری اسلواکی گفت: در ماه گذشته نخستین قرارداد تأمین اعتبار بانکی پسابرجام به ارزش یک میلیارد یورو بین 14 بانک ایرانی و «اوبر بانک اتریش» به امضا رسید. همچنین افزون بر امضای یادداشت همکاری مشترک بین بانک‌های ایرانی و بانک‌های «AKF» و «اگزیم بانک» دانمارک، 10 بانک ایرانی قرارداد 500 میلیون یورویی را با «دانسکه بانک» دانمارک به امضا رساندند. به علاوه، تأمین خط اعتباری 100 میلیون دلاری از سوی بانک صادرات جمهوری چک، از جمله دیگر گشایش‌های حاصل شده در مراودات بانکی ایران با کشورهای عضو اتحادیه اروپاست.


شوراي شهري‌هاي‌ ‌ دنبال ديده شدن
!

روزنامه آرمان معترض است كه چرا برخي اعضاي شوراي شهر تهران در مسائل اساسي موضع‌گيري‌اي ندارند و از طرفي موقع دعوت به جلسات مردمي دنبال ديده شدن هستند. اين روزنامه در مطلبي با عنوان «صدمات ساكتين حزبي شوراي شهر» مي‌نويسد: «اكنون كه بيش از ۲۰ جلسه از جلسات شوراي شهر مي‌گذرد برخي اعضا كه اتفاقا از دو حزب تأثيرگذار(كارگزاران و اتحاد ملت) بودند از اظهارنظر در مورد موضوعات مختلف خودداري مي‌كنند و تا اين لحظه موضعي از سوي آنان در مسائل شهري و حتي غيرشهري مشاهده نشده است. جالب آنجاست كه‌ اين نمايندگان غيرموثر در شوراي شهر شماره تلفن همراه خود را به دفتر انتقال داده‌اند و پاسخگوي رسانه‌ها يا همان نمايندگان افكار عمومي نيستند كه با رأي خود سبب حضور آنها در شوراي شهر شدند. قابل تأمل آنجاست كه دعوت از اعضاي شوراي شهر براي حضور در مناسبت‌ها يا نهادهاي مردم‌نهاد امري رايج است، اما برخي از اين نمايندگان پيش از پاسخ به‌ اين دعوت‌ها از تعداد حاضران و دامنه انتشار خبر حضورشان سوال مي‌كنند تا با اطمينان از ديده شدن به ‌اين دعوت‌ها پاسخ مثبت دهند».

اعضاي شوراي شهر تهران همگي اصلاح طلب هستند و براي اينكه حتي يك اصولگرا وارد شوراي شهر نشود، حاضر نشدند محسن هاشمي از شورا به شهرداري برود. با اين همه ليستي كه اصلاح طلبان بسته بودند و عارف و خاتمي هر دو گفتند از آن بي اطلاع بودند، از افراد خام و بي تجربه و بي تخصص بسته شد و امروز بخشي از مديريت شهري پايتخت در اختيار اينان است. وقتي عارف از سوي برخي اصلاح‌طلبان به دليل اين ليست انتخاباتي مورد اعتراض قرار گرفت، گفت كه تنها ۲۴ ساعت قبل از ديگران، از اين فهرست مطلع شده است! افشاگري‌هايي هم از سوي فاطمه دانشور، عضو سابق شوراي شهر كه در اين ليست قرار نگرفته بود، انجام شد كه چون 2 ميليارد توماني را كه مي‌خواستند، نداده، نامش در ليست قرار نگرفته است.

نقدينگي قرار بود پايين بياید، بالا رفت!

روحاني آمد رئيس‌جمهور شود تا يكي از اقداماتش كاهش نقدينگي باشد، اما عملاً عكس اين قضيه اتفاق افتاده است و اين آماري نيست كه منتقدان دولت روحاني منتشر كنند، بلكه در روزنامه اصلاح طلب اعتماد به مديرمسئولي الياس حضرتي و به نقل از گزارش بانك مركزي آمده است: «براساس گزارش منتشرشده از سوي بانك مركزي، ميزان نقدينگي تا پايان شهريورماه سال جاري ١٣٨٩ هزار ميليارد تومان اعلام شده است. اين رقم نسبت به اسفندماه سال گذشته 10/9 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23/8 درصد افزايش داشته است. به طور كلي نقدينگي كشور نسبت به خرداد ٩٢ به صورت چشمگيري رو به افزايش بوده و نسبت به رقم ٤٧٢ هزار ميليارد توماني آن سال سه برابر افزايش را تجربه كرده است».

اين روزنامه اصلاح طلب در ادامه مي‌نويسد: «مجموع بدهي بخش دولتي به بانك‌ها با افزايش 16/3 درصدي نسبت به سال گذشته به ٢٣٧ هزار ميليارد تومان افزايش يافت».
پیشنهاد به ترامپ برای کمک به زلزله زده‌های ایرانی

درحالیکه مردم کشورمان این روزها، غمگین و ناراحت هستند امریکایی ها به فکر سوء استفاده از عواطف مردمی برای بزک کردن چهره خود هستند. آنها که فکر می کنند ملت ایران جنایت های امریکایی ها را فراموش می کنند میخواهند دست چدنی خود را در قاب دستکش مخملی نشان دهند. برنی سندرز سناتور مستقل ایالت ورمونت آمریکا و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اخیر این کشور، در توییتی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواست تا خصومت با ایران را کنار گذاشته و به زلزله زدگان ایرانی کمک کند. به گزارش وب سایت نیوزویک، سندرز در توییتی نوشت: ویرانی ناشی از زلزله شب گذشته در ایران وحشتناک است. دل من همراه قربانیان این حادثه است... من امیدوارم ایالات متحده آمریکا به فاجعه دیدگان در ایران کمک کند. در زمان تشدید تنش بین دو کشور این اقدام مهمی برای ابراز دوستی خواهد بود.

مدیر توتال: تحریم‌ها برگردد در توافق با ایران تجدیدنظر می‌کنیم
مدیر شرکت توتال برای چندمین بار تصریح کرد در صورت اعمال تحریم‌های جدید، به همکاری با ایران پایان می‌دهد.
به گزارش سی‌ان‌ان، پاتریک پویانه گفته است: «در صورتی که چارچوب قانونی داشته باشیم، می‌توانیم توافقمان را با ایران به طور قانونی ادامه دهیم. اما در صورتی که نتوانیم به دلایل قانونی و تغییراتی که در ساختار تحریم‌ها اتفاق می‌افتد به این توافق ادامه دهیم، باید در توافقمان تجدیدنظر کنیمسی‌ان‌ان» نوشت: «ترامپ در ماه گذشته سیاست‌های جدید و سخت‌گیرانه‌ای علیه ایران اعمال کرده است. او ایران را به نقض توافق هسته‌ای متهم کرده و پایبندی ایران به تعهداتش را تأیید نکرده استپویانه» به سی‌ان‌ان گفت: «اگر ساختار تحریم‌ها علیه ایران وجود داشته باشد، ما باید با دقت به آن توجه کنیم ما با آمریکا کار می‌کنیم و دارایی‌هایی در آمریکا داریم و به دنبال دستیابی به دارایی‌های بیشتر در این کشور هستیمپویانه» همچنین گفته: ما روی این پروژه کار می‌کنیم. مناقصه‌هایی را برگزار کردیم و باید تا ماه ژانویه قراردادهایی را امضا کنیم. امیدوارم تا آن زمان کنگره پاسخ رئیس جمهور را داده باشد و رئیس جمهور هم باید در تأیید پایبندی ایران به برجام تجدید نظر کند.این اتفاق در حالی است که قبلاً برخی مقامات مانند وزیر نفت می‌گفتند امکان بدعهدی مدیر توتال وجود ندارد ضمن اینکه امکان ندارد تحریم‌ها برگردد!
ایرانی‌ها 6برابر آمار جهانی نان می‌خورند

سرانه مصرف نان هر ایرانی در سال در حالی 160کیلوگرم است که این آمار در جهان تنها 25کیلوگرم است. سرانه مصرف برنج در کشور ما 40کیلوگرم اعلام شده و این درحالی است که در سه دهه گذشته، این میزان 15 تا 20 کیلوگرم بوده است. لازم به ذكر است این مقدار نسبت به میانگین جهانی 25کیلوگرم هم پایین‌تر است. سازمان جهانی خوار‌وبار و کشاورزی (فائو) در دسامبر 2012 سرانه مصرف گوشت قرمز و سفید در جهان را 41کیلوگرم اعلام کرد. این در حالی است که ایرانی‌ها سالانه حدود 36کیلوگرم گوشت مصرف می‌کنند. این میزان از آمار جهانی کمتر و از میانگین آسیا بالاتر است. همچنین ایران از لحاظ مصرف گوشت بین 196کشور جهان در رتبه 98 قرار دارد. سرانه مصرف شکر ایرانی‌ها بین 21 تا 24کیلوگرم است، درحالی که میانگین جهانی آن فقط پنج کیلوگرم است؛ یعنی ایرانی‌ها پنج برابر مردم جهان از شکر استفاده می‌کنند. سرانه مصرف روغن در کشور 21 کیلوگرم است و سالانه سه کیلوگرم روغن به سرانه مصرف ایرانی‌ها اضافه می‌شود. سرانه مصرف تخم‌مرغ در ایران 190 عدد است. این درحالی است که میانگین جهانی، 250 عدد تخم‌مرغ است و ایرانی‌ها سالانه 60 تخم‌مرغ کمتر از میانگین جهانی می‌خورند.
آدمی را در سفر باید شناخت اصلاح‌طلبان را در مواقع بحرانی
!
اصلاح طلبان به خوبی نشان داده‌اند که حاضرند منافع ملی را به پای اغراض سیاسی ذبح کنند! فرقی هم نمی‌کند زلزله کرمانشاه باشد یا ساختمان پلاسکو ...سایت جهان‌نیوز در نقد رویکرد بیمار مدعیان اصلاح‌طلبی به زلزله کرمانشاه نوشت: از همان ساعات اولیه خبر وقوع زلزله در استانهای غربی کشور اکثر سایت‌ها و کانالهای این جریان سیاسی بسیج شده‌اند تا بگویند مقصر تخریب واحدهای مسکن مهر در چندین شهر زلزله‌زده، دولت احمدی‌نژاد است! یکی تصویری از کج شدن یک برج در کشور مصر را بازنشر کرده و به عنوان تخریب مسکن مهر به خورد مخاطب می‌دهد و دیگری عکسی از زلزله ایتالیا را جای کرمانشاه جا زده تا بهانه‌ای باشد برای حمله به مسئولین دولت قبلی!معاون اول رئیس‌جمهور جناب جهانگیری نیز که گویا هنوز در حال و هوای انتخابات است و تمام نارسایی‌های دولتشان را متوجه احمدی‌نژاد می‌داند به وزیر راه و شهرسازی دستور داده تا به دقت به این موضوع رسیدگی کند که چرا خانه‌های مسکن مهر تا این حد آسیب‌پذیر بوده‌اند؟ این در حالیست که مشارالیه گویا حافظه‌اش را از دست داده و نمی‌داند که ۵۳۷۱ واحد مسکن مهر در بهمن ۹۴ توسط دولت جناب روحانی تکمیل و افتتاح شده است و اگر ایمنی آنها ایرادی داشته همین دولت باید پاسخگوی مردم باشد!بگذریم! بنا نداریم که از مصیبت‌بارترین وقایع کشور برای مقاصد بی‌ارزش سیاسی بهره‌برداری کنیم لکن اصلاح‌طلبان به خوبی نشان داده‌اند که حاضرند ذبح کنند منافع ملی را به پای اغراض سیاسی! فرقی هم نمی‌کند زلزله کرمانشاه باشد یا ساختمان پلاسکو ...
پاس و آبشار دولت و نشریات زنجیره‌ای روی ویرانه زلزله

هم‌پوشانی برخی دولتمردان با رسانه‌های زنجیره‌ای (مطبوعاتی و مجازی) در حاشیه‌سازی برای زلزله کرمانشاه و کوبیدن مسکن مهر سؤال‌برانگیز شده است.رئیس‌جمهور دیروز در جلسه ستاد مدیریت بحران کرمانشاه در اظهارنظری متناقض گفت: «نباید در موقع حادثه مچ همدیگر را بگیریم اما در همین سرپل‌ذهاب مسکن‌های مهر را دیدیم که چطور شده‌اند و کنار آن خانه خود مردم است که حتی شیشه آنها نشکسته است». این رویکرد به موازات خط‌دهی مدیران ارشد دولت درحالی است که ابهامات و سؤالات مختلفی در ذهن مردم وجود دارد؛ ازجمله اینکه اگر نباید مچ‌گیری کرد، پس دولتمردان آن هم با ادعایی از اساس دروغ، مشغول چه کاری هستند؟
رصد افزایش مشکوک واردات کاغذ به کشور

با توجه به گزارش یک مقام مسئول به تعدادی از دستگاه های مربوط در امر واردات، مشخص شده در سال 1395 در مجموع 143 هزار تن کاغذ وارد کشور شده که 143 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. آمار پنج ماهه سال 1396 نیز نشان می دهد جمعا 92 هزار تن کاغذ وارد شده که 70 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بوده و با توجه به این که این مقدار کاغذ اساسا در کشور مصرف نمی شود، میزان رشد واردات آن غیرمتعارف است.

ذره بین دولت روی واقعیت برچسب های مصرف سوخت
طبق ابلاغیه یک مسئول ارشد اجرایی به پنج عضو کابینه، مقرر شده با توجه به ضرورت پیش بینی تمهیدات مورد نیاز برای اجرای استانداردها و معیارهای برچسب مصرف انرژی تجهیزات و وسایل انرژی ‌بر برقی، دستگاه های مربوط همچون وزارتخانه های نیرو و نفت و نیز سازمان استاندارد، موظف باشند به طور مستمر برای راستی آزمایی برچسب مصرف انرژی تجهیزات مصرف کننده سوخت و انرژی الکتریکی اقدام و نتیجه را به کارگروه منتخب دولت ارائه کنند.
خوشحالی داعشی ها از زلزله کرمانشاه

تروریست های تکفیری که پس از شکست های پی در پی از محور مقاومت در عراق و سوریه نتوانسته اند توفیقی در این جبهه به دست بیاورند از کشته و مجروح شدن مردم ایران و عراق ابراز خوشحالی می‌کنند. این تروریست ها نوشتند: شب تاریک مشرکین در عراق و ایران با خوف و ترس سپری می شود، خدا را شکر 2000 نفر از ایرانیان بر اثر زلزله کشته و زخمی شده اند.
تصویب قطعنامه‌ حقوق بشری علیه ایران در سازمان ملل

کمیته سوم سازمان ملل متحد قطعنامه‌ ای را بدون اجماع آراء علیه اوضاع حقوق بشر در ایران به تصویب رساند.این در حالیست که ٩٨ کشور با قطعنامه حقوق بشری ضدایرانی همراهی نکرده و تنها ٨٣ کشور به آن رأی مثبت دادند.آمار منتشره نشان می دهد که ۳۰ کشور به این قطعنامه ضد ایرانی رأی منفی و ۶۸ کشور نیز رأی ممتنع داده اند.لازم به ذکر است، جمهوری اسلامی ایران همواره ادعاهای حقوق بشری کشورهای محور غربی- عبری- عربی علیه تهران را بی اساس و فاقد وجاهت قانونی اعلام کرده است
دفن بدون مجوز 100 تن در زلزله کرمانشاه

روابط عمومی پزشکی قانونی کرمانشاه ازدفن بی مجوز دست‌کم 100 جانباخته زلزله خبرداد که باتوجه به صدور 430 گواهی فوت،آمار کشته‌ها حداقل 530 نفراست.
راز کثیف رقه

شبه نظامیان مورد حمایت آمریکا در زمان تصرف رقه، به حدود ۲۵۰ عضو داعش اجازه خروج امن از شهر را داده‌اند.شبکه بی بی سی،در گزارشی با عنوان "راز کثیف رقه" نوشت: "داعشی ها، بر مبنای توافقی با شبه نظامیان کرد اجازه یافته اند که بدون در اختیار داشتن سلاح های خود، به همراه بیش از چهارهزار نفر از ساکنان غیرنظامی شهر باحدود صد اتوبوس از رقه خارج شوند. همچنین مشخص شده است که در آستانه بازپس‌گیری شهر، از جمله ده ها نفر از اعضای خارجی داعش نیز توانسته اند به همراه 10 کامیون اسلحه و مواد منفجره از رقه خارج شوند".این در حالی است که ائتلاف به رهبری ایالات متحده در آستانه تصرف رقه، اعلام کرده بود که به هیچ یک از اعضای خارجی داعش اجازه خروج از شهر را نمی دهد و آن ها یا باید خود را تسلیم کنند یا بمیرند.با وجود این، شواهدی در دست است که برخی از فرماندهان کُرد متحد آمریکا، در معامله‌ای با داعش اجازه خروج ده‌ها نفر از آن ها از شهر را داده اند.داعشی ها بلافاصله پس از خروج از رقه در سراسر سوریه پراکنده و حتی برخی از آن ها موفق به عبور از مرز ترکیه شده اند. گزارش های میدانی حاکی است پس از پاک سازی رقه ،آمریکا در حال انتقال تروریست‌ها از این شهر به سوی جنوب دیرالزور است .به نظر می رسد که انتقال داعش از رقه به دیرالزور، با هدف حفظ بقایای ساختار نظامی و ذخیره‌سازی ته‌مانده توان داعش برای مقابله با دولت سوریه و محور مقاومت انجام می شود
سرقت ۲۰۰۰ چادر و پتو

شب گذشته راهزنان در گردنه پاتاق در مسیر کرمانشاه به سرپل ذهاب با بستن راه محموله‌های امدادی حدود ۲۰۰۰ چادر و پتو را به سرقت برده‌اند. پس از این راهزنی، یگان ویژه در این مسیر مستقر شده است.
دردسرهای یک اعتراف ناخواسته

خبر سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران در حالی تأیید شد که او این روزها دردسرهای زیادی را از سر می‌گذراند، اعتراف ناخواسته او یعنی آموزش خبرنگاران ایرانی توسط «نازنین زاغری رادکلیف» گافی بود که دولت انگلستان نمی‌توانست سرپوشی برای آن پیدا کند و کار تا درخواست استعفای جانسون و حتی اخراج او هم پیش رفت. همین باعث شد تا بوریس جانسون برخلاف اظهارنظر پیشین خود که گفته بود زاغری در ایران در حال آموزش به خبرنگاران بوده است؛ عذرخواهی کند و گفت شکی ندارد که او برای تعطیلات و برای بازدید از اقوام خود در ایران بوده است.
واکنش مهناز افشار به ادعای تخلفات همسرش
مهناز افشار در واکنش به ادعای واردات شیرخشک فاسد توسط همسرش گفت: من هیچ فراری از موضوعی كه درباره همسرم مطرح می‌شود نكرده‌ام، چون این كه مطرح می‌كنند شیرخشك فاسد وارد كرده و باعث كشته شدن بچه‌ها شده، جنایتی نیست كه بتوان از كنار آن گذشت. همسر من هفت ماه بابت پرونده‌ای كه برایش تشكیل شده به زندان رفته و پرونده او هنوز باز است و با این فضاهایی که علیه او درست شده بعید نیست محکوم هم بشود ولی اجازه بدهید محکوم بشود بعد ببینید به چه چيزی محکوم شده. افشار تأكید كرد: من یك مادرم، یك انسانم، و این موضوع كه درباره پرونده همسرم مطرح شده برای من قطعا مهم است چون حتما به این فكر می‌كنم كه فرزندم را با چه پولی بزرگ می‌كنم. فرض بگیریم كه من استقلال مالی داشته باشم و از درآمد همسرم ارتزاق نكنم، اما به هر حال باید بدانم همسرم چه انسانی است. مطمئن باشید من هم به اندازه شما پیگیر این موضوع هستم چون وقتی در حال انجام یك فعالیت اجتماعی هستم، پیگیری این موضوع هم جزو فعالیت‌های من محسوب می‌شود. مطمئن باشید من در كنار شما و حتی جلوتر از شما نگران و دغدغه‌مند این موضوع خواهم بود.
پیشنهاد حضور یک جن برای نتیجه گیری در لیگ فوتبال ایران

ماجرای مربوط به جادوگری در فوتبال ایران هر لحظه ابعاد تازه‌ای به خود می‌گیرد و مدیرعامل لیگ یکی در خصوص یکی از پیشنهاداتی که به او شده به گفتگو نشست. علی دهشمند در گفت‌وگو با ایلنا، درباره شرایط باشگاه آلومینیوم اراک و رقابت‌های لیگ دسته اول گفت: مسائل مالی روی نتایج ما اثر گذاشته و ان شاء الله با تغییرات اوضاع مالی در نیم فصل چند بازیکن جذب می‌کنیم تا به نتایج بهتری برسیم. ما اسپانسری نداریم و زیر نظر کارخانه هستیم. به هر حال شرایط اقتصادی فعلا مطلوب نیست ولی در آینده نزدیک بهبود پیدا خواهد کرد. کارخانه در حال حاضر 800 میلیون تومان هزینه کرده و متأسفانه هنوز مشکلات مالیاتی ما برطرف نشده است. معاونین استاندار آقایان حسن بیگی، افشون و فیلی در اول فصل با ما جلسه‌ای برگزار کردند و مجمع باشگاه به شرطی اجازه همکاری داده بود که مشکلات ما برطرف شود. اگر آنها سر قول و قرارشان نیستند زودتر به ما اعلام کنند تا تکلیفمان را بدانیم. ما بالاخره انتظار داریم و اگر مشکلات باشگاه حل شود مسیری خواهد بود تا برخی مسائل استان در امر ورزش برطرف شود. دهشمند افزود: کاری به اتفاقات امسال ندارم ولی کلا افرادی وجود دارند که از جهالت برخی استفاده می‌کنند و دکان باز کرده اند. این آقا که گفتم پیشنهاد همکاری داده بود با اینکه همه جا نامش منتشر شده بود دستگیر نشد. در این فصل شخصی به ما پیشنهاد نداده؛ به ما پیشنهاد داده بودند که یک جن را در زمین برای شما در زمین می‌گذاریم تا نتیجه بگیرید! در آن زمان سرپرست آلومینیوم بودم و مخالفت ما با این موضوع باعث شد تا او بگوید آلومینیوم به دسته پایین تر سقوط می‌کند. به هر حال حرف او نهایی نشد ولی به سختی در لیگ یک باقی ماندیم.

اخبار روزانه:
* ناصر قوامی، نماینده مجلس ششم با انتقاد از عملکرد فراکسیون امید گفت: «به نظر من بهترین راه این است که آقای عارف فراکسیون امید را منحل کرده و یک فراکسیون اصلاح‌طلبان تشکیل دهند. در این صورت مشخص خواهد شد که چه کسانی به اصلاح‌طلبان وفادار هستند.» قوامی با تأکید بر اینکه فراکسیون امید در این مدت بسیار ناتوان بوده، گفت: «مشکل این فراکسیون آن است که از ابتدا راه را اشتباه رفتند
* یکی از محورهای اصلی مذاکرات حجتی، وزیر جهاد کشاورزی در سفر به کشور غنا کشت فرا سرزمینی است. با توجه به کمبود منابع آبی در کشور و وجود منابع مناسب در کشور غنا، قرار است در این طرح برخی محصولات کشاورزی مورد نیاز ایران در کشور غنا کشت شود. همچنین در این سفر چند طرح عمرانی که با صادرات خدمات فنی مهندسی ایران در غنا به بهره‌برداری رسیده، افتتاح خواهد شد.
* نگرانی بین سیاستمداران و بانکداران لبنانی از اتخاذ سیاست‌های مشابه قطر نسبت به لبنان از سوی عربستان رو به افزایش است. برخلاف قطر، اقتصاد لبنان به شدت به اقتصاد کشورهای حوزه خلیج‌فارس وابسته است. اگر چه هنوز عربستان صحبتی از تحریم احتمالی لبنان به میان نیاورده است، ‌اما نخست‌وزیر مستعفی این کشور هشدار داده است تحریم‌های کشورهای عربی علیه لبنان می‌تواند در هر زمانی کلید بخورد.
* در حالی که تاکنون چند زن آمریکایی «جرج بوش پدر» را به آزار جنسی متهم کرده‌اند، یک زن اهل تگزاس هم اعلام کرده مورد آزار جنسی رئیس‌جمهور اسبق آمریکا قرار گرفته است. طبق گفته «روسیلین کاریگان»، در سال 2003 و وقتی که او 16 سال داشت بوش پدر در جریان گرفتن عکس یادگاری، او را آزار جنسی داده است.
* مجتبی نیک‌کردار، معاون عمرانی استاندار‌ کرمانشاه گفت: برآورد اولیه ‌‌خسارات زلزله ۱۸۰۰ میلیارد تومان است. وی همچنین افزود: ‌حدود 11 هزار واحد مسکونی و روستایی در مناطق زلزله‌زده‌ صددرصد تخریب شده است.
* محمد پرورش، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به اجرای ۶۵۲۷ کیلومتر از ۹۰۰۰ کیلومتر کل شبکه فاضلاب شهر تهران، تأکید کرد: تاکنون ۷۳ درصد شبکه فاضلاب تهران اجرایی شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: