به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۲۶۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۵
اداره كشور صرفاً با ابراز تأسف و عاطفه انجام نمى گيرد. اهتمام بر اجراى داهيانه و هوشمندانه و دلسوزانه و بموقع مصوبات و تصميمات ناشى از اسناد بالادستى نظير سياست هاى كلى ،لازم است.
سيدمصطفى ميرسليم- الحمدلله هموطنان متعهد، دولتمردان و نيروهاى مسلح و سازمانهاى امدادى به كمك زلزله زدگان شتافته اند و تاكنون قدمهاى مؤثرى برداشته اند كه اميدوارم به كاهش فورى آلام مصيبت زدگان بينجامد.

من شخصاً خود را موظف مى دانم از هم ميهنان عزيز بويژه زلزله زدگان عذر خواهى كنم: سياستهاى كلى مقابله با سوانح طبيعى بويژه زلزله در ١٣٨٤ تدوين و ابلاغ شده است و اكنون دوازده سال از آن تاريخ مى گذرد و قدم شايسته اى براى عملياتى كردن آن مصوبه انجام نگرفته است. عذر خواهى من به مناسبت عضويتم در كميسيون نظارت مجمع تشخيص مصلحت نظام است كه هشدار لازم را بموقع درباره عدم اهتمام مجريان نسبت به اين موضوع اساسى ، نداده ام و امروز بايد فقط ابراز تأسف و تسليت و شرمندگى كنيم از بلايى كه بر سرمان آمده است.

كشور ما در نوار زلزله خيز قرارگرفته و آنچه در غرب كشور با زلزله اخير رخ داد نه اولين مورد بوده و نه آخرين مورد خواهد بود. البته پيش بينى زلزله هنوز روش قاطع و مطمئنى ندارد اما پهنه بندى كشور از نظر خطر زلزله ميسر است تا بر آن مبنا ، متناسب با حساسيت هر منطقه ، قواعد ساخت و ساز و مقاوم سازى تدوين و از اجراى آن با هميارى مردم حمايت شود. هزينه آن قطعا از خسارتهايى جانى و مالى كه بويژه مردم با هر سانحه متحمل مى شوند كمتر است.

براى فرهنگ سازى و اطلاع رسانى درباره اقداماتى كه بايد قبل از سوانح طبيعى و بعد از وقوع آن انجام گيرد تا خسارات و ضايعات به كمترين مقدار برسد و امدادرسانى و بازسازى به سريعترين و مؤثرترين وجه صورت پذيرد، على رغم تأكيدات مصوبه بر پيشبرد اهداف تعيين شده در مدت ده سال و دستيابى به نتايج مشخص در برنامه پنجم توسعه، اقدام ثمربخشى نشده است.

اداره كشور صرفاً با ابراز تأسف و عاطفه انجام نمى گيرد. اهتمام بر اجراى داهيانه و هوشمندانه و دلسوزانه و بموقع مصوبات و تصميمات ناشى از اسناد بالادستى نظير سياست هاى كلى ،لازم است. براى دولت دوازدهم آرزوى موفقيت مى كنم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: