به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۲۵۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۲
مدیر مستعفی تیم ملی ژیمناستیک در گفتگو با شما:
تصمیمات از سوی فردی که مسئولیتی در فدراسیون را بر عهده دارد اتخاذ میشود.
«محمد آذرپی» با سابقه بیش از دو دهه سرمربیگری تیم ملی و یکی از بهترینهای تاریخ ژیمناستیک، برادر دو شهید والا مقام دفاع مقدس که از قضا آنان نیز در همین رشته ژیمناستیک فعالیت میکردند. آذرپی نیز از جمله گروه 17 نفرهای بود که توسط رئیس تازه وارد ژیمناستیک برکنار شد! با حکم مدیریت تیم ملی ژیمناستیک مشغول کار شد اما گویا این حکم و مسئولیت تنها بر روی کاغذ ارزش داشت و از ضمانت اجرایی بیبهره بود، در همین راستا و به واسطه استعفای محمد آذرپی از مسئولیت یاد شده مصاحبهای با وی انجام دادیم که در پی میآید:

دلیل برکناری شما و دیگر اعضای کادر فنی تیم ملی ژیمناستیک چه بوده است؟

هیچ دلیل منطقی و محکمه پسندی نمیتواند این اقدام را توجیه کند. همانطور که برکنار کردن 16 نفر از کارمندان با سابقه توجیهی نداشت،کجای دنیا کادر فنی موفق تیم ملی را برکنار میکنند؟ حاصل تلاش بنده و همکارانم کسب سه مدال پیاپی آسیایی است که در تاریخ ژیمناستیک بیسابقه بود.

اما مسئول فدراسیون دلایل برکناریها را سبکسازی و صرفهجویی در هزینههای عنوان کرده است.

سبکسازی فدراسیون به مفهوم کنار گذاشتن کادرفنی نیست. ضمن اینکه کادر اداری هم از جمله چهرههای توانمند و کاربلد بودند که صرفاً در راستای اهداف خاصی کنار گذاشته شدند. شما ببینید الان بخشهای مختلف فدراسیون از جمله روابط عمومی، دبیرخانه، امور استانها تقریباً تعطیل است.

موضوع درخواست حقوق و مزایای شما برای مسئولیت مدیریت تیمها چه بود؟

بحث حقوق و مزایا نیست، بلکه موضوع اختیارات در میان است. بنده به این شرط مدیریت تیمها را پذیرفتم که اختیاراتی در حدود وظایف خود داشته باشم. اگر قرار باشد تنها اسم مدیر تیمها را یدک بکشم و اختیاری در کار نباشد، عملاً مسئولیت تشریفاتی خواهد شد. در واقع میخواستند با این حکم بدون محتوا، بنده در خط ایشان باشم که نپذیرفتم و استعفا دادم.

گفته میشود پشت پرده فرد دیگری برای فدراسیون تصمیم میگیرد. نظر شما چیست؟

همینطور است در واقع تصمیمات از سوی فردی که مسئولیتی در فدراسیون را بر عهده دارد اتخاذ میشود.

اخیراً صحبت از کسب مدال جهانی ژیمناستیک شده و پایگاه خبری وزارت ورزش نیز این خبر را اعلام کرده؟

ادعای مذکور پایه و اساس درستی ندارد، بلکه واقعیت این است که پس از رقابتهای جهانی 2017 کانادا که متأسفانه تیم ملی ژیمناستیک اعزام نشد، یک تورنمنت درجه چندم در کشور اسلوانی برگزار شد و ژیمناستهای ما در آنجا مدال گرفتند. البته قهرمانان ما استحقاق بهترینها را دارند و آن رادر آسیایی دو سال اخیر نشان دادهاند.

گویا برادران شهیدتان نیز ژیمناست بودند؟

همینطور است مجید و حمید هم با من می آمدند تمرین در همین سالن خانه ژیمناستیک ورزشگاه شهید شیرودی که الان به نام آنها نامگذاری شده، خوب هم ورزش میکردند، یادشان گرامی باد.

اکنون که مسئولیتی ندارید همچنان مربیگری میکنید؟

بله، من زندگیام را وقف ژیمناستیک کردهام و سالهای مدیدی است که مربیگری میکنم.

کاری دیگری جز تمرین دادن ژیمناستیک نداشته و ندارم.

آینده ژیمناستیک را چگونه میبینید؟

ژیمناستیک و قهرمانان این ورزش راه رسیدن به مدال و افتخار را پیدا کردهاند، چنانچه شرایط و فضای لازم در اختیار آنان قرار داده شود میتوان به روند رشد آینده امیدوار بود به شرطی در جمع خانواده ژیمناستیک فضای آرامش، اتحاد و همدلی فراهم شود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: