به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۲۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
حجت‌الاسلام علی‌پناه:
یکی از وظایف ما در قبال نعمت ولایت، بحث امام شناسی است. قهری‌ترین اثر عدم امام شناسی همین حال انفعالی است که امروز در جامعه در قبال مساله ظهور مشاهده می‌کنید. چرا امروز ما جای خالی امام زمان(عج) را در زندگی خود احساس نمی‌کنیم؟ چرا دلتنگ ایشان نمی‌شویم؟ این حالت انفعال ناشی از بی‌ارادتی مردم به امام(عج) نیست بلکه برآمده از عدم شناخت نسبت به جامعه مهدوی است.
به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، مراسم روضه دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی طبق سنوات گذشته، امسال نیز در موسسه شهدای موتلفه اسلامی و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌شود. در سه شب برگزاری این مراسم، ضمن بزرگداشت یاد و خاطره شهدای موتلفه اسلامی و بزرگان این حزب از جمله حاج حبیب‌الله عسگراولادی، حاج سعید امانی و آیت الله انواری ، حجت‌الاسلام میثم علی پناه با موضوع «سلوک حسینیون» به سخنرانی پرداخت.

حجت‌الاسلام علی‌پناه با بیان اینکه یکی از مهمترین نعمت‌های الهی که به واسطه آن، بر انسان منت نهاده شده نعمت ولایت امام علی(ع) است، گفت: ما در قبال نعمت ولایت وظایف مهمی داریم و اگر از انجام هرکدام از آنها کوتاهی کنیم، قطعا در قیامت عقب خواهیم ماند.

جامعه ما نسبت به مساله مهدویت منفعل شده است

وی افزود: یکی از وظایف ما در قبال نعمت ولایت، بحث امام شناسی است. قهری‌ترین اثر عدم امام شناسی همین حال انفعالی است که امروز در جامعه در قبال مساله ظهور مشاهده می‌کنید. چرا امروز ما جای خالی امام زمان(عج) را در زندگی خود احساس نمی‌کنیم؟ چرا دلتنگ ایشان نمی‌شویم؟ این حالت انفعال ناشی از بی‌ارادتی مردم به امام(عج) نیست بلکه برآمده از عدم شناخت نسبت به جامعه مهدوی است.

این کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به وظایف دستگاه آموزش و پرورش در حوزه امام شناسی، گفت: طلایی دوران سنی فرزندان ما در اختیار آموزش و پرورش است اما آیا این دستگاه یک برنامه مدون و مطالعه شده برای تعمیق باورهای مهدوی دانش‌آموزان دارد؟

حجت‌الاسلام علی‌پناه تاکید کرد: عملکرد تمام دستگاه‌های فرهنگی ما در حوزه مهدویت نشان دهنده این است که ظاهرا ما می‌خواهیم امام زمان(عج) همچنان در غربت بمانند.

وی افزود: امروز 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و همه نهادهای فرهنگی و اجرایی هم در اختیارمان بوده، اما آیا یک فیلم فاخر در حوزه مهدویت ساخته‌ایم؟ اولین وظیفه ما این است که حضرت ولی‌عصر(عج) را از غربت دربیاوریم.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: