به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
logo
کد خبر: ۲۶۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷
اخبار 24 ساعت گذشته:

تولیدات رژیم صهیونیستی در بازار ایران!
خریداران محصولات آرایشی و بهداشتی به تازگی با تولید جدید یکی از برندهای معروف فرانسوی که با عنوان ساخت رژیم صهیونیستی (اسرائیل) به آنها فروخته می‌شود، مواجه شده‌اند که سبب نگرانی آنها شده است. یکی از محصولات این برند که تولید کشور فرانسه بود، در گذشته با عنوان «سرم مو» در بازار ایران به فروش می‌رسید که هم‌اکنون با تولید رژیم صهیونیستی در بازار کشور ارائه می‌شود. جای تعجب است که محصولات تولید شده این برند که هیچ ارتباط تجاری با ایران ندارد، در بازار بزرگ تهران به آسانی در دسترس است. گفتنی است، این محصول به صورت قاچاق از کردستان عراق یا ترکیه به ایران وارد شده است.

توافق روحانی و لاریجانی برای تغییرات ساختاری!
عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نشست سران قوای سه‌گانه در قوه قضائیه، گفت: در این جلسه علی لاریجانی و حسن روحانی درباره ایجاد تغییرات در ساختار دولت با یکدیگر بحث و گفت‌وگو کردند و به توافقات ضمنی در این‌باره رسیدند. وی افزود: براساس این توافق، وزارت راه و شهرسازی به دو وزارتخانه مسکن و شهرسازی و امور راهداری تقسیم می‌شود و سازمان شهرداری‌ها از وزارت کشور به وزارت مسکن منتقل خواهد شد. رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: براساس این توافق، بنا شد تا امور مربوط به برق از وزارت نیرو جدا و به وزارت نفت ملحق شود و نام وزارت نفت به وزارت انرژی تغییر کند. عزیزی خاطرنشان کرد: همچنین توافق شد وزارتخانه‌ای ایجاد شود که تنها به امورات مربوط به روستاهای کشور رسیدگی کند. وی افزود: افزون بر این، برای سازمان محیط‌زیست و همچنین منابع طبیعی و بخش آب‌ و فاضلاب شهری و روستایی و آب‌ منطقه‌ای وزارتخانه دیگری را تشکیل دهند. عزیزی در ادامه گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت هم براساس این توافق، قرار شد به دو وزارتخانه توسعه صادرات و بازرگانی تقسیم شود، حوزه جوانان نیز از وزارت ورزش منفک شده و در قالب سازمان ملی جوانان به کار خود ادامه دهد.
تبلیغات عجیب برای طلاق توسط برخی از وکلا
!
آرش دولتشاهی، وکیل پایه یک دادگستری: نه فقط برای حذف نام همسر سابق از شناسنامه که بسیاری موسسات، طلاق توافقی24 ساعته را تبلیغ می‌کنند،‌ برای طلاق‌های سریع و تضمینی آگهی می‌دهند، مشتری‌های مستاصل را به دام می‌اندازند و به بهانه‌های مختلف کاری انجام نمی‌دهند و بخشی از پیش پرداخت افراد را به عنوان دستمزد، نزد خود نگه‌می‌دارند. کلاهبردارانی که از بازار طلاق، از این نمد برای خود کلاهی می‌دوزند کار را به‌جایی رسانده‌اند که ادعاهای خنده‌داری می‌کنند. یکی از آنها مدعی است که زنان مطلقه با نشان دادن خواستگار خود به سردفتر ازدواج می‌توانند از او نامه‌ای بگیرند و با رساندن آن نامه به ثبت احوال، مراحل حذف نام همسر سابق از شناسنامه را طی کنند. اما یکی از سردفتران ازدواج زهرخندی می‌زند و می‌گوید این ادعا کذب است و دور از عقل.

درخواست‌ عجیب اروپایی‌ها از وزیر جهاد کشاورزی
فیل هوگان، کمیسیونر اتحادیه اروپا و هیئت همراه در دیدار خود با وزیر جهاد کشاورزی و معاون آن درخواست‌های عجیبی از حجتی داشت که می‌توان به صادرات گوشت گاو بدون محدودیت سنی، لبنیات، شیرخشک و میوه تازه، از جمله کیوی اشاره کرد. در این دیدار کمیسیونر اتحادیه اروپا خطاب به وزیر جهاد کشاورزی و هیئت همراه از برنامه ایران برای پیوستن مجدد به شورای جهانی زیتون پرسید و اظهار داشت: می‌خواهم بدانم که آیا بار دیگر به شورای جهانی زیتون می‌پیوندید یا خیر؟ همچنین برای صادرات روغن زیتون به ایران با مشکل مواجه شده‌ایم که باید در نشستی آن را بررسی و حل کنیم. وی درخواست کرد، صادرات گوشت گاو از اتحادیه اروپا بدون محدودیت سنی از سوی ایران تسهیل شود. در نهایت وی از وزیر خواست مشکلات سر راه صادرات میوه تازه به ایران حل شود.
فتاح شایعه فعالیتش برای سال 1400 را تکذیب نکرد
!
فتاح در واکنش به شایعه فعال شدنش برای انتخابات ۱۴۰۰ گفت: آقای روحانی تازه انتخاب شده و اخیرا دو وزیرش از مجلس رای اعتماد گرفته‌‌اند، الان صلاح نیست که کسی به این مباحث دامن بزند و همه باید کمک کنیم که دولت در وظایفش موفق شود و اقتصاد و اشتغال رونق گیرد و مردم و نیازمندان به رفاه برسد و بهترین هدف این است./

روحانی از بدنه جریان اصلاحات فاصله گرفته است
علی صوفی، دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات درباره صحبت‌های برخی از اصلاح‌طلبان مبنی بر فاصله‌ گرفتن دولت از جریان حامیان خود، گفت: این مسئله صحت دارد و حتی آنهایی که از حامیان سرسخت دولت بودند، اکنون در مواجهه با مسائل به وجود آمده اظهار نگرانی می‌کنند. وی افزود: بسیاری از حامیان رئیس‌جمهور که در دوران انتخابات حتی وجود کاندیدای سایه را نیز در کنار کاندیدای اصلی جریان اصلاحات ضروری نمی‌دانستند، اکنون اذعان دارند که روحانی از بدنه جریان اصلاحات فاصله گرفته و کابینه‌ای تشکیل داده است که با عقبه رأی وی فاصله بسیاری دارد. صوفی تصریح کرد: اکنون نیز مباحثی مبنی بر انتخابات 1400 و پیمان روحانی‌ـ لاریجانی به میان آمده است که حتی برخی اصلاح‌طلبان نیز این پیمان را پذیرفته و بر آن صحه گذاشته‌اند.

به آتش کشیدن عکس‌های محمدبن‌سلمان در لبنان!
تصاویر و ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که نشان می‌دهد شماری از افراد در الشمال و طرابلس لبنان تصاویر «محمدبن‌سلمان» ولی‌عهد سعودی را به آتش می‌کشند. رسانه‌های لبنانی گزارش دادند، در پی به آتش‌ کشیده‌ شدن تصاویر بن‌سلمان، «نهاد المنشوق» وزیر کشور لبنان با «رمزی نهرا» استاندار الشمال تماس گرفت و خواستار جمع‌آوری همه تصاویر در مناطق مذکور شد. المنشوق با محکوم کردن این اقدام، آن را در چنین برهه حساس، مشکوک خواند که از سوی گروه‌های خاص با هدف بحرانی کردن و کشاندن کشور به سمت بحران بیشتر صورت گرفته است.
پخش سریال میزرا کوچک خان از تلویزیون ونزوئلا

شبکه تلویزیونی ویوه (ViveTV) ونزوئلا در حال پخش سریال «کوچک جنگلی» است. دوبله اسپانیایی این سریال طی همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران در کاراکاس و شبکه تلویزیونی ایرانی هیسپان تی ویHISPANTV برای پخش در اختیار شبکه تلویزیونی ویوه ونزوئلا قرار گرفته و شامگاه شنبه و یکشنبه هر هفته ساعت ساعت ۲۱ به وقت محلی، به مدت تقریبی شش هفته به نمایش گذاشته می‌شود.
اجرای «۲۰۳۰» به طور کامل متوقف نشده است
دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور می‌گوید براساس گزارش‌های غیـررسمی در برخی از بخش‌ها سند آموزش ۲۰۳۰ هنوز به طور کامل متوقف نشده است. منصور کبگانیان در گفت‌وگو با تسنیم درباره اظهاراتی مبنی بر اجرای نامحسوس 16 بند از سند 2030 در برخی از بخش‌ها اظهار داشت: از مجاری رسمی چنین گزارشی دریافت نکردیم اما براساس گزارش‌های غیررسمی در برخی از بخش‌ها سند آموزش 2030 هنوز به طور کامل متوقف نشده است. وی افزود: ما در ستاد نقشه جامع علمی کشور به یکی از معاونت‌ها ماموریت دادیم که صحت این گزارش‌ها را بررسی کنند. دبیر ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور تصریح کرد: در ابتدا درباره صحت این موضوع بررسی‌هایی خواهیم داشت، اگر این موضوع صحت داشته باشد مطمئنیم با تذکراتی که داده می‌شود طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی و دستور رهبری درباره توقف این سند عمل خواهد شد. سند 2030 یونسکو که اجرای آن در کشور آغاز شده بود طبق نظر صاحب‌نظران و کارشناسان دارای اهدافی مغایر با برخی اسناد بالادستی کشور بود. پس از انتقادهای فراوان به این سند، شورایعالی انقلاب فرهنگی خواستار توقف اجرای آن شد
چرا با آنها که از حصر می نویسند مانند کیهان برخورد نمی شود؟

روزنامه سیاست روز نوشت: برخورد با روزنامه کیهان براساس قانون هر حکمی که صادر شده باشد، لازم‌الاجراست، اما آیا با دیگر موارد نیز چنین برخوردی شده است؟ آیا با آنهایی که حضور ایران را در بحران غرب آسیا، به خطر انداختن امنیت ملی دانستند، برخورد شد؟ آیا آنهایی که در روزنامه خود، خبر شهادت سردار همدانی از فرماندهان دوران دفاع‌مقدس در سوریه را اینگونه تیتر زدند؛ «سرتیپ حسین همدانی در سوریه کشته شد» برخورد جدی صورت گرفت؟! آیا آنهایی که مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور را درباره حکم حصر سران فتنه نمی‌پذیرند و مدام این موضوع را در رسانه‌‌های خود و سخنانشان مطرح می‌کنند، نادیده گرفتن و تضعیف امنیت ملی تلقی نمی‌شود؟!
پای رضا ضراب به پرونده «مایکل فلین» باز شد

رسانه‌های امریکایی روز جمعه از بررسی پرونده مایکل فلین، مشاور سابق امنیت ملی دونالد ترامپ رئیس جمهوری امریکا و احتمال دست داشتن وی در طرحی برای بازگرداندن یکی از مخالفان دولت ترکیه از امریکا در ازای دریافت ده‌ها میلیون دلار خبر دادند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، رابرت مولر بازرس ویژه تحقیق پرونده دخالت روسیه در انتخابات امریکا در حال بررسی نشست فلین با مقامات ارشد ترکیه درست چند هفته پس از روی کار آمدن ترامپ است. در این نشست مقرر شد در صورتی که فلین بتواند تا زمانی که بر سر کار است شرایط استرداد فتح‌الله گولن، رقیب سیاسی رجب طیب اردوغان و از مخالفان سرسخت دولت وی را به ترکیه تسهیل و همچنین به آزادی رضا ضراب، تاجر ایرانی – ترکیه‌ای مرتبط با اردوغان کمک کند تا 15 میلیون دلار دریافت خواهد کرد. به نوشته ان.بی.سی، مقامات ترکیه‌ای خواستار همکاری فلین برای آزادی ضراب شدند که در مارس 2016 در میامی و به اتهام کمک به دور زدن تحریم‌های امریکا علیه ایران دستگیر شد.
تلاش انگلیس برای بهبود روابط با ایران
روزنامه گاردین در گزارشی نوشت: وزارت امور خارجه انگلیس در آستانه سفر بوریس جانسون به تهران در تلاش است راه‌هایی برای بهبود روابط با ایران بیابد. به گزارش ایسنا، در بخشی از این گزارش آمده است: در حالی که قرار است بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگیس بزودی به تهران سفر کند، وزارت خارجه این کشور در حال بررسی یک سری اقدامات برای بهبود روابط با ایران است. این سفر می‌تواند فرصتی برای جانسون باشد تا بتواند آزادی نازنین زاغری شهروند دوتابعیتی بازداشت شده در ایران را به دست آورد.

پاسخ صریح به استعلام نهادی که سابقه فیش های نجومی دارد

در حالی که بر اساس ماده 74 قانون مدیریت خدمات کشوری، مقرر شده است به منظور هماهنگی در تعیین حقوق و مزایای کارمندان دستگاه های اجرایی، "شورای حقوق و دستمزد" تشکیل شود و کلیه دستگاه های اجرایی مکلف اند قبل از گرفتن تصمیم برای حقوق و مزایای کارمندان خود، موافقت شورای مذکور را کسب کنند، یک نهاد مسئول در پاسخ جدید خود به استعلام مدیر یکی از نهادهایی که قبلا فیش حقوقی نجومی در آن کشف شده بود، مبنی بر شمول یا مستثنی شدن آن نهاد از الزامات قانون مذکور، تاکید کرده که دریافت موافقت شورای حقوق و دستمزد در پرداختی های این مجموعه، لازم و ضروری است.
ادعایی درباره نامه محرمانه بارزانی به سردار سلیمانی

یک منبع نزدیک به سفارت آمریکا در بغداد به الاخبار گفته که مسعود بارزانی نامه ای محرمانه به ژنرال قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران نوشته است، این منبع که از محتوای این نامه اطلاعاتی جزئیاتی ارائه نداده فقط به ذکر این نکته بسنده کرده که ممکن است ایران طی آینده نزدیک «عذرخواهی» بارزانی را بپذیرد و در مرحله آتی شاهد همکاری تهران با بارزانی باشیم.کامل الزیدی» یکی از رهبران ائتلاف دولت قانون ضمن تأیید این خبر گفته که بارزانی تلاش می کند برای خود ریسمان نجاتی دست و پا کند و در همین راستا به دنبال ترتیب دادن دیداری با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه نیز می باشد.

هشدار به مدیران درباره سقف قرارداد با شرکت های دانش بنیان

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک نهاد نظارتی به تعدادی از سازمان ها و ادارات دولتی، با یادآوری مصوبه تیر امسال هیئت دولت در خصوص فعالیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان در زمینه تخصصی تایید شده برای آن ها، تاکید شده، با عنایت به مصوبات ابلاغی، سقف مبلغ قراردادهای پژوهشی سالیانه این شرکت ها، حداکثر تا دو برابر درآمد مندرج در اظهارنامه مالیاتی آن ها بوده است و مدیران مربوط، باید از انعقاد هرگونه قرارداد پژوهشی مازاد بر سقف مقرر خودداری کنند.

باشگاه‌های ورزشی بازرسی می شوند
ناصر سراج رییس سازمان بازرسی کل کشورگفت: سازمان بازرسی تمام باشگاه‌های دولتی را بر اساس برنامه سالانه خود مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر تخلف یا جرمی واقع شود، در گزارش خود لحاظ می‌کند. درباره ماجرای قرارداد مهدی طارمی هم سازمان بازرسی به‌صورت کلی ورود می‌کند و روی افراد متمرکز نیست.

اخبار روزانه:
* محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بالا بودن هزینه‌های جاری کشور، تصریح کرد: در شش ماه نخست امسال دولت 111 هزار و 500 میلیارد تومان درآمد از محل فروش نفت، مالیات و فروش اوراق کسب کرده، در حالی که 111 هزار و 900 میلیارد تومان هزینه جاری داشته است. با این وضعیت، دولت در این مدت 400 میلیارد تومان از خزانه قرض کرده است تا بتواند حقوق، مزایا و هزینه داخلی ادارات دولتی را تأمین کرد.
* به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کارشناسان چینی معتقدند پکن هم‌اکنون آماده است تا به پشتوانه طلا پروژه وارد کردن یوآن به قراردادهای نفتی خود را کلید بزند و خطر آن را پذیرفته است. کارل وینبرگ، کارشناس ارشد اقتصادی مؤسسه‌های فرکوینسی اکونومیکس پیش‌بینی کرد تغییر معیار قیمت‌گذاری نفت از دلار به یوآن 600 تا 800 میلیارد مبادلات نفتی سالیانه را از سلطه دلار خارج خواهد کرد.
* هفته‌نامه «سازندگی» ارگان رسمی «حزب کارگزاران» با انتشار خبری، مدعی شد به زودی مجید تخت‌روانچی به‌ جای حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور خواهد شد. تخت‌روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه، از اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان است که در سال‌های 80 تا 84 سفیر ایران در سوئیس بوده و به زبان‌های انگلیسی، فرانسه و آلمانی آشنایی دارد.
* حبیب طاهرخانی، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هفته گذشته با چینی‌ها برای شهرک‌سازی در شهرهای جدید ایران وارد مذاکره شدیم، گفت:‌ به زودی دو شهر سیراف و تیس با هدف افزایش جمعیت در سواحل جنوبی ایجاد می‌شوند. جمعیت سیراف 150 هزار نفر و جمعیت شهر تیس 175 هزار نفر پیش‌بینی شده است.
* مدیر کل دفتر توسعه صادرات وزارت جهاد کشاورزی گفت: اتخاذ سیاست بازار در ازای بازار، افزون بر رشد ۱۰ درصدی صادرات سیب تازه در سال ۹۵، موجب کاهش ۹ درصدی واردات موز و صرفه‌جویی ارزی ۴۶ میلیون دلاری در این سال شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: