به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۹
حمیدرضا ترقی:
عضو شورای مركزی حزب موتلفه اسلامی گفت: در واقع تحریم کاتسا ویروسی است که تمام اقتصاد کشور را فرا می گیرد و این مساله تنها مرتبط به یک بخش از کشور نخواهد شد.
حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با نما درباره اجرایی شدن طرح کاتسا گفت: در واقع تحریم کاتسا ویروسی است که تمام اقتصاد کشور را فرا می گیرد و این مساله تنها مرتبط به یک بخش از کشور نخواهد شد.

وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه این تحریم در هدف گذاری خود تحریم سپاه و اقتصاد ایران را نشانه رفته است، در هر صورت نقض برجام تلقی خواهد شد و این موضوع در هیئت نظارت بر اجرای برجام نیز بررسی شد و یکی از عوامل نقض برجام، تحریم کاتسا عنوان شده است.

وی با تاکید بر اینکه این تحریم بر کل اقتصاد ایران تاثیر می گذارد، اذعان داشت: تمام معادلات مالی و اقتصادی ایران تحت تاثیر این موضوع قرار خواهد گرفت ؛بنابراین نمی توان گفت صرفا هدف گذاری برای تحریم سپاه پاسداران صورت گرفته است بلکه هدف کلی تری در نظر گرفته اند.

وی افزود: در واقع کاتسا مستقیما با بحث های مبادلات پولی و ارزی در ارتباط است و تاثیر مستقیم بر این موارد دارد و به جهت اینکه این مورد برای تحریم کاتسا پیش بینی شده است به همه ی مبادلات اقتصادی سرایت خواهد کرد و می تواند خطر بزرگی برای کشورمان باشد.

ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار مقامات روسی مبنی بر حذف دلار از معاملات مالی ، بیان داشت : در واقع این موضوع اولین گامی است که دولت باید در تمام مبادلات تجاری خود بردارد و در جهت حذف دلار از مبادلات تجاری اقدام کند تا بتواند این تحریم را خنثی کند.

وی متذکر شد: مسلما پاسخ جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان کشور به چنین اقدامی باید به تناسب اهمیت تاثیر تحریم به صورت متقابل شدید تر از گذشته باشد چرا که اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار خواهد داد و هرگونه ضربه به اقتصاد ممکن است اتفاقات جبران ناپذیری را پدید بیاورد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: