به‌روز شده در: ۰۵ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۲۱۹
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۴
اخبار 24 ساعت گذشته:

زمستان ائتلاف اصلاح‌طلبان با روحانی!
اصلاح‌طلبان هر روز صحبت‌های جدیدی را درباره «ائتلاف با روحانی» بر زبان می‌آورند؛ یک روز انکار و یک روز تأیید. جدی‌تر شدن ماجرای عبور از روحانی از آنجا آغاز شد که «بهزاد نبوی» گفت، اصلاح‌طلبان هیچ ائتلافی با رئیس‌جمهور روحانی ندارند! صحبت‌های نبوی از سوی برخی اصلاح‌طلبانِ شاید نه چندان آشنا با راهبرد تازه جریان خاص! مورد خدشه واقع شد و حمیدرضا جلایی‌پور گفت، ما با روحانی ائتلاف داشته‌ایم؛ اما نانوشته بوده و سعید شریعتی دیگر فعال چپ هم به این مفهوم اشاره کرد که همبستگی اصلاح‌طلبان با روحانی یک «فرا ائتلاف» بوده است؛ اما به تازگی اپیزود جدیدی به این کلاف در هم پیچیده اضافه شده است و آن صحبت‌های «ناصر قوامی»، از نمایندگان مستعفی مجلس ششم و از رؤسای استانی ستاد انتخاباتی روحانی است. قوامی به تازگی گفته است: «از این ائتلاف چیزی عاید اصلاح‌طلبان نشد و حداقل چیزی که می‌خواستیم تحت عنوان فراکسیون اصلاح‌طلبان نیز محقق نشد. عدم ائتلاف با سایر جریان‌ها به یقین به ‌نفع اصلاح‌طلبان است؛ ائتلاف با گروه‌هایی که امروز در مجلس عملکرد دیگری داشته و حتی حاضر نیستند به یک وزیر اصلاح‌طلب واقعی، مانند آقای بی‌طرف رأی بدهند، ثمری برای اصلاح‌طلبان ندارد.» اظهارات قوامی به وضوح نشان می‌دهد، چپ‌ها خودشان بهتر از هرکسی می‌دانند که با رئیس‌جمهور روحانی ائتلاف داشته‌اند و حالا هم باید پای این ائتلاف بایستند و درباره کارنامه بد یا خوب دولت به مردم پاسخگو باشند.

عرض ‌اندام صهیونیست‌ها علیه لبنان و حزب‌الله!
«
یوسی میلمان» کارشناس امنیتی و نظامی روزنامه «معاریو» رژیم صهیونیستی با اشاره به تحولات اخیر منطقه و لبنان، گفت: «حزب‌الله می‌داند که ارتش اسرائیل در جنگ آینده دستکش‌ها را کنار خواهد گذاشت و با قدرت کامل نه‌ فقط علیه آن، بلکه علیه ارتش و دولت لبنان اقدام خواهد کرد.» وی که روابط قوی با نهاد امنیتی اسرائیل دارد، یادآور شد: «برای اولین بار در طول 40 سال اخیر، اسرائیل طرفی است که بیشترین بهره را از رخدادهای لبنان می‌برد بدون اینکه در آن دست داشته باشد و حتی در تلاش برای تأثیرگذاری بر آن باشد. اکنون نیز فقط با استفاده از تمام ابزارهای موجود علنی و محرمانه بحران سیاسی در لبنان را از نزدیک زیر نظر گرفته است، نه بیشتر از آن.» به گفته او، بحران سیاسی لبنان بر سراسر منطقه خاورمیانه تأثیر دارد و حاصل رویارویی سنی‌ـ شیعی یا رویارویی سعودی‌ـ ایرانی است، اما بر خلاف سال 1982 که اسرائیل تلاش داشت بشیرالجمیل از رهبران مسیحی لبنان را به ریاست‌جمهوری این کشور برساند، اکنون در سرویس امنیتی اسرائیل کسی به ‌دنبال تغییر نظام حاکم بر لبنان نیست.

هیچ دلیلی وجود ندارد که حریری برخلاف میلش بازداشت شده باشد
«
رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا گفته است بازداشت‌های بی‌سابقه در عربستان سعودی «برخی نگرانی‌ها» را ایجاد می‌کند. وی در عین حال تصریح کرد: «با عادل الجبیر، وزیر خارجه سعودی برای دریافت برخی توضیحات تلفنی گفت‌وگو کردم. با استناد به این رایزنی‌ها، معتقدم نیات خوبی (در ورای این بازداشت‌ها) است.» تیلرسون درباره سرنوشت «سعد حریری» نخست‌وزیر مستعفی لبنان نیز گفت: هیچ دلیلی ندارد که ثابت کند حریری برخلاف میلش در عربستان بازداشت شده است. وی افزود: ایالات متحده از او می‌خواهد به لبنان بازگردد و استعفای خود را به طور رسمی اعلام کند. این در حالی است که «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنرانی‌ای تأکید کرد، عربستان سعودی حریری را بازداشت کرده است و سعودی‌ها او را تحت فشار گذاشته‌اند تا استعفای خود را از ریاض اعلام کند و سپس مانع بازگشت او به لبنان شده‌اند.

استعفای حریری نقشه از پیش ‌طراحی‌ شده عربستان بود
بنابر اعلام منابع امنیتی رژیم صهیونیستی، موضوع استعفای سعد حریری و اعلام آن از عربستان نقشه از پیش طراحی ‌شده سعودی بود. روزنامه «رأی‌الیوم» نوشت: منابع امنیتی بلندپایه اسرائیل می‌گویند موضوع استعفای سعد حریری از نخست‌وزیر لبنان و اعلام آن از عربستان، اقدامی ناگهانی نبود؛ بلکه در چارچوب نقشه ازپیش طراحی ‌شده سعودی انجام گرفت. منابع امنیتی بلندپایه رژیم صهیونیستی با تبرئه خود در این موضوع مدعی شدند، از نظر محافل سیاسی و نظامی اسرائیل، بحران کنونی لبنان موضوع داخلی است و اسرائیل هیچ نقشی برای دخالت و تأثیرگذاری بر آن ندارد. این منابع در عین حال یادآور شدند، بنابر ارزیابی‌های سرویس اطلاعات اسرائیل، حزب‌الله و ایران به مشی آرام خود ادامه خواهند داد که مبتنی بر خودداری از تشدید اوضاع در لبنان و در مقابل اسرائیل است.

تجمعات مردمی مقابل مجلس امنیتی نیست
استاندار تهران با اشاره به لزوم بررسی طرح ارتقای سطح امنیتی مجلس در شهرداری تهران و ارائه گزارش نهایی به وزارت کشور و استانداری تهران برای تصمیم‌گیری نهایی، بر لزوم تخصیص محوطه‌ای برای برگزاری تجمعات مردمی مقابل مجلس تأکید کرد و گفت: هیچ برخوردی با تجمعات انتخاباتی، سیاسی و اعتراضی در چهار سال اخیر صورت نگرفت. مقیمی یادآور شد: تجمعات مردمی مقابل مجلس ابعاد امنیتی ندارد و مردم هر بار که مشکلی دارند، به‌ راحتی مقابل مجلس جمع می‌شوند، حرف‌شان را به گوش نمایندگان می‌رسانند و محل را ترک می‌کنند. ما هیچ‌ گاه از ناحیه این نوع تجمعات مردمی با مشکلات و چالش امنیتی روبه‌رو نبودیم.


از «قاتل ستایش» دفاع کردم تا حقوقش مثل «خفاش شب» پایمال نشود

مجتبی فرح‌بخش، وکیل امیرحسین که سال گذشته، «ستایش» را پس از تجاوز به طرز فجیعی به قتل رساند در گفت‌وگویی از چرایی قبول این پرونده چنین گفت: یادم هست در زمان دانشجویی‌ام پرونده‌ای بود به نام «خفاش شب»، که اقدامات مجرمانه‌اش به شدت افکار عمومی را مشوش کرده بود. در مقام دفاع از او که شخصیت متعارفی نداشت، گفته شد این حیوان باید اعدام شود، چنینن اظهارنظری همان زمان برای من جای تعجب بود که وکیل مدافع، که رسالتش دفاع از حقوق متهم است، چطور می‌تواند در مقام دفاع چنین چیزی بگوید؟ در پرونده امیرحسین، که افکار عمومی دو جامعه ایران و افغانستان به شدت به غلیان و تشویش درآمد، مورد خفاش شب در ذهنم تداعی شد مخصوصا آن که از طریق یکی از دانشجویانم مطلع شدم که اراده جدی در دفاع از او از سوی وکیل وجود ندارد. مواردی مثل پرونده امیرحسین که پرونده سخت محسوب می‌شوند به نوعی آزمون عقلانیت و پرهیز از هیجان‌زدگی افکار عمومی یک جامعه هستند و همچنین آزمون میزان پایبندی دستگاه عدالت به دادرسی عادلانه و جدیت نهاد وکالت در دفاع از حقوق دفاعی متهم. نباید به این پرونده‌ها نگاهی ساده‌انگار داشت و باید بگویم در این پرونده حقایق جامعه‌شناسانه و روانشناسانه زیادی برای من مشخص شد.
روایت پسر شجونی از پدرش

شنیده شد که پسر جعفر شجونی به تسنیم گفت: ایشان در فتنه ۸۸ بسیار تکاپو داشتند تا جایی که هر شب برای سلامتی‌شان صدقه می‌دادیم. برخی روزها برای سخنرانی به سه تا چهار شهر می‌رفت. یادم هست می‌گفت انقلاب ما مثل نوزادی می‌ماند تا بزرگ شود، انواع بیماری‌ها را می‌گیرد و باید مراقبش باشیم تا بزرگ شود. یک‌بار بالای منبر گفت: قبل منبر به من گفتند که سیاسی صحبت نکن اما من به ایشان گفتم که مگر من را نمی‌شناسید که دعوت کرده‌اید. من آخوند هستم و حرف سیاسی می‌زنم، هرکجا بلندگو گیر بیاورم، از انقلاب و شهدا صحبت خواهم کرد. می‌گفت، نسبت شجونی به عقایدش هدفی‌ است نه علفی که با بادها بلرزد. عاشق خانواده شهدا بود و اعتقاد داشت اگر مسئولان نظام اسلامی هر کاری بکنند، باز هم نمی‌توانند مجاهدت شهدا را جبران کنند.
تماشای کارتون تام و جری در کره‌ شمالی آزاد شد

کیم جوان سعی کرده با باز کردن آرشیو فیلم های خارجی پدرش، که اکثر آن ها در کشورهای عضو اتحاد جماهیر شوروی سابق یا دیگر کشورهای سوسیالیستی ساخته شده اند، شهروندان این کشور را از روی آوردن به فیلم های ساخت کره جنوبی باز دارد. اما کره شمالی، علاوه بر این فیلم ها، تماشای فیلم های دیگری مانند کارتون «شیر شاه»، «دیو و دلبر» و همچنین «تام و جری» را آزاد کرده اند. این موضوع نشان می دهد که جریان بدون مانع اطلاعات به درون این کشور منزوی و بسته به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است.
توصیه مهم وزیر علوم: با دقت عاشق شوید نه الکی!

دکتر منصور غلامی وزیر علوم در برنامه شبکه خبر درباره دوران دانشجویی خود گفت: دوره کارشناسی را در دانشگاه بوعلی سینا همدان، دوره کارشناسی ارشد را در دانشگاه تربیت مدرس و دوره دکترا را در خارج از کشور طی کردم. غلامی در پاسخ به اینکه دوران دانشجویی عاشق شدید گفت: معمولا دانشجویان در این دوران چند باری عاشق می شوند، من یک بار عاشق شدم که منجر به ازدواج شد. البته همکلاس نبودیم ولی در دوره دانشجویی ازدواج کردیم.

وی درباره عاشق شدن در دوران دانشجویی ادامه داد: دوره خوبی است دانشجویان با دقت عاشق شوند، خیلی الکی عاشق نشنوند. غلامی بزرگترین چالش وزارت علوم را بحث های مدیریتی عنوان کرد و افزود: چالش وزارت علوم بحث های مدیریتی با نگاه شناخت از مجموعه فعالیت ها و وظایف وزارت علوم است، یکی از بحث های اصلی ما افزایش ارتباط دانشجویان با صنعت است
تجمعات مردمی مقابل مجلس امنیتی نیست

استاندار تهران با اشاره به لزوم بررسی طرح ارتقای سطح امنیتی مجلس در شهرداری تهران و ارائه گزارش نهایی به وزارت کشور و استانداری تهران برای تصمیم‌گیری نهایی، بر لزوم تخصیص محوطه‌ای برای برگزاری تجمعات مردمی مقابل پارلمان تأکید کرد و گفت: هیچ برخوردی با تجمعات انتخاباتی، سیاسی و اعتراضی در چهار سال اخیر صورت نگرفت. مقیمی یادآور شد: تجمعات مردمی مقابل مجلس ابعاد امنیتی ندارد و مردم هر بار که مشکلی دارند، به‌راحتی مقابل مجلس جمع می‌شوند، حرف‌شان را به گوش نمایندگان می‌رسانند و محل را ترک می‌کنند. ما هیچ‌ گاه از ناحیه این نوع تجمعات مردمی با مشکلات و چالش امنیتی روبه رو نبودیم.
ضرغامی توقیف کیهان را «تخم دو زرده امنیت ملی‌ها» خواند

عزت‌الله ضرغامی در توییترش نوشت: تخم دو زرده امنیت ملی‌ها در توقیف دو روزه کیهان مبارک! ولی فتنه سعودی نیاز به تیتر کیهان ندارد. با خوانش‌های فرا متنی به آنان "گرا" ندهیم.
حمله شدید علی کریمی به تاج، کفاشیان و ساکت

کاپیتان پیشین تیم ملی با بیان اینکه رئیس فدراسیون فوتبال با «دایره مشاورانش» به هیچ‌جا نرسیده است، از مهدی تاج، علی کفاشیان و محمدرضا ساکت خواست فیش حقوقی خود را منتشر کنند. الان آقای تاج، ساکت و کفاشیان، هر کسی این مصاحبه را می‌بیند و می‌شنود، فکر نکند من رفته‌ام یک جای خلوت و دارم تنهایی صحبت می‌کنم. هر جایی که این آقایان بخواهند، در یک برنامه تلویزیونی با آنها مناظره می‌کنم، اصلاً سه نفرتان با هم بیایید! کریمی در پایان گفت: سه نفر شما به فوتبال چسبیده‌اید و ول‌کُن نیستید. می‌آیم مقابل شما سه نفر می‌نشینم، با هم بحث می‌کنیم تا ببینیم چه کسی غصه فوتبال را می‌خورد. قضاوت هم در نهایت بماند برای مردم.
پاسخ عجیب خدادادعزیزی به سؤالی در مورد جادوگری

خداد عزیزی در پاسخ به سؤال اعتماد که آيا در طول دوره مربي‌گري‌تان اتفاق افتاده كه كسي از طريق واسطه يا مستقيم به شما پيشنهادي براي جادوگري و موفقيت تيم‌تان از اين راه بدهد، پاسخ داده است: من يك تفنگ دولول دارم كه اگر كسي از اينگونه حرف‌ها به من بزند و چنين پيشنهادي به من بدهد، با اين تفنگ به مغزش شليك مي‌كنم! (با ‌خنده) چون من را مي‌شناسند و از اعتقادات من خبر دارند، نزديك من نمي‌شوند. من در فوتبال كار مي‌كنم و به مسائل فني اعتقاد دارم. من اعتقاد دارم بازيكني كه شايسته است و زحمت مي‌كشد بايد درون زمين قرار بگيرد. آدم‌هايي كه نيروهاي خاص دارند و از نظر من جادوگرند نبايد باعث شوند فوتباليستي كه بااستعداد است از زمين دور باشد. اگر قرار باشد يك نفر از بيرون به من بگويد چه بازيكني بازي كند و چه بازيكني بازي نكند من مربي نيستم. بايد كنار بنشينم تا او خودش كار كند.
اماراتی‌ها هم خواستار بازی با ایرانی‌ها در کشور سوم شدند

عربستان و امارات خواستار دیدار تیم هایشان با نمایندگان ایران و قطر در زمین های بی طرف هستند. سایت آرم نیوز امارات در گزارشی مدعی شد که دو کشور عربستان سعودی و امارات متحده عربی از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواسته اند که دیدار های نماینده های این دو کشور با تیم های ایرانی و قطری در زمین بی طرف مثل عمان و اردن برگزار شود. این در حالی است که به خاطر مسائل دیپلماتیک، دو کشور ایران و عربستان بازی های خود را در کشور بی طرف برگزار می کنند و حالا امارات نیز همچون عربستان درخواست دارد تا تیم هایش با تیم های ایرانی در کشور سوم بازی کنند.
دستور ویژه درباره ممنوع الخروجی برخی مدیران

بر اساس ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به تعدادی از اعضای کابینه، تاکید شده با توجه به طلب برخی زیرمجموعه های یک هولدینگ صنعتی بزرگ و مشهور متعلق به دولت از دستگاههای اجرایی، معادل بدهی های این مجموعه همچون بدهی مالیاتی آن، باید سریع با طلب های آن ها تهاتر شود و اقداماتی چون توقف عملیات اجرایی وصول بدهی، آزادسازی وثایق و رفع ممنوع الخروجی اشخاص دخیل در این پرونده، ظرف فقط یک روز کاری پس از این ابلاغیه، اجرایی شود.

هشدار به دستگاه ها درباره مازاد دانستن ایثارگران

طبق بخشنامه جدید یک نهاد مسئول به تعدادی از سازمان ها و ادارات دولتی، با تشریح مقرراتی که در قانون برنامه ششم توسعه با هدف حمایت از ایثارگران تدوین و از اردیبهشت امسال اجرایی شده، در پاسخ به ابهامات برخی مدیران تاکید شده است که هیچ کدام از واحدهای سازمانی، مجاز نیستند ایثارگران شاغل را به عنوان نیروی مازاد یا نبود نیاز، معرفی کنند. در این ابلاغیه، تنها استثنای این دستور، "محکومیت ایثارگران در هیئت تخلفات اداری" بیان شده است.

آژانس
۲ هزار نقطه در تأسیسات هسته‌ای ایران را مهر و موم کرد

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس 2 هزار نقطه را در تاسیسات هسته‌ای ایران مهر و موم کرده است. به گزارش تسنیم، یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه با شبکه خبری سی‌بی‌اس بر دقیق بودن نظام راستی‌آزمایی آژانس درباره پایبندی ایران به توافق هسته‌ای تاکید کرد. آمانو به سی‌بی‌اس گفت: «پس از برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) فعالیت‌های هسته‌ای ایران بسیار کاهش یافته است، به همین علت نظام راستی‌آزمایی قدرتمندتری برای نظارت و راستی‌آزمایی فعالیت‌های کاهش یافته هسته‌ای در اختیار داریم. به همین علت است که می‌گوییم نظام راستی‌آزمایی دستاورد قابل توجهی داشته است». وی گفت: «در ایران، آژانس هر ماه انبوهی از اطلاعات را جمع‌آوری می‌کند. دوربین‌های نصب شده در تاسیسات هسته‌ای ایران صدها هزار عکس می‌گیرند و آژانس 2 هزار نقطه را در تاسیسات هسته‌ای ایران مهر و موم کرده است؛ این بالاترین میزان راستی‌آزمایی بر اساس همه استانداردهاست». آمانو با رد انتقادهای اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا و اعضای کنگره ایالات متحده گفت: «ایران اکنون تحت قدرتمندترین رژیم راستی‌آزمایی دنیا قرار دارد و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون به همه مکان‌هایی که نیاز داشته است در ایران بازدید کند، دسترسی داشته است».
خروج متهم
۵۰۰ میلیاردی با وساطت یک دستگاه حکومتی!

محمدعلی پورمختار درباره خروج یکی از متهمان پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان با ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی از کشور با وجود حکم ممنوع الخروجی وی، به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج گفت: حسب خبری که معاون اول قوه قضائیه داد این فرد به حکم قاضی پرونده ممنوع الخروج بوده است اما دستگاهی که به عنوان ضابط در این ماجرا نقش داشته از طریق نامه‌ای به اداره گذرنامه، امکان خروج متهم را از کشور فراهم کرده است. وی ادامه داد: با توجه به اینکه تنها قاضی پرونده که حکم ممنوع الخروجی را صادر کرده است امکان برداشته این ممنوعیت را دارد، مشخص است که روند مذکور غیرقانونی انجام شده است. لذا دستگاه مربوطه باید پاسخگو باشد و در عین حال اقدام جدی برای استرداد متهم صورت گیرد.
خزانه را خالی اعلام کردن مغایر امنیت ملی نبود؟

علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی درباره اقدام دولت روحانی در توقیف روزنامه کیهان گفت: به نظر می‌رسد در صدور حکم توقیف دقت لازم صورت نگرفته است، چرا که خبر از سوی منبع دیگری اعلام شده است و کیهان صرفاً‌ نقل قول کرده است. وی با اشاره به اینکه حساسیت روی مقوله امنیت ملی مورد تأکید نمایندگان مجلس هم هست، به فارس گفت: البته خوب است که در سایر موارد هم چنین حساسیتی وجود داشته باشد؛ از جمله درباره کسانی که در انتخابات، سخنان و مواضع خلاف امنیت ملی درباره صنایع موشکی مطرح کردند. وی ادامه داد: از دیگر موارد مغایر با امنیت ملی که مورد رسیدگی قضایی قرار نگرفته است تضمین برشمردن امضای جان ‌کری، وزیر سابق خارجه آمریکا پای برجام است و امروز نتیجه این اعتماد را در نقض عهدهای آمریکا مشاهده می‌کنید؛ آیا این مخالف امنیت ملی نبود؟ وی اظهار داشت: آیا مقامی که در تریبون اصلی اعلام کرد آمریکا با یک موشک می‌تواند ما را نابود کند، سخنش خلاف امنیت ملی نبود؟ سلیمی خاطرنشان کرد: آیا سخن آنها که هنگام مذاکرات برجام اظهار می‌داشتند خزانه کشور خالی است، مطابق امنیت ملی بود؟

چرا ترامپ، فرانسه را میانجی گفت‌وگو با روحانی کرد؟

حسین موسویان در خصوص پیشنهاد گفت‌وگوی ترامپ با روحانی در حاشیه اجلاس عمومی سازمان ملل گفت: از جمله سناریوهای پیچیده و از پیش طراحی شده، برخی رفتارها و مواضع دونالد ترامپ در ماه‌های اخیر است. برای نمونه پیشنهاد دیدار با مقام‌های ایران از سوی ترامپ حرکت حساب‌شده‌ای بود. ترامپ با این فرض، پیشنهاد دیدار با دکتر روحانی را مطرح کرد که مطمئن بود ایران این پیشنهاد را نخواهد پذیرفت. ترامپ پای رئیس‌جمهوری فرانسه را به این دلیل برای وساطت به میان کشید که به اروپایی‌ها بگوید من برای گفت‌وگو با ایران آماده بودم و این ایرانی‌ها بودند که رد کردند و بنابراین ایران اهل گفت‌وگو نیست؛ بنابراین، حرکت کاخ سفید عمدتا برای خلع سلاح اروپایی‌ها درمورد ایران و بخشی از اقدامات زمینه‌ساز برای تقابل با ایران بود


اخبار روزانه:
*
ایهود باراک، نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی اعلام کرد که وی با معرفی یک شرکت امنیتی - اطلاعاتی ویژه با حضور جاسوس‌های سابق موساد که مقر آن در تل‌آویو بوده به هاروی واینستاین تهیه کننده هالیوودی کمک کرده تا ادعاهای مطرح شده علیه خود در خصوص آزار و اذیت‌های جنسی را مرتفع سازد.
*
«هری‌جی کازیانیس» مدیر مطالعات دفاعی آمریکا در مرکز منافع ملی با انتشار یادداشتی اختصاصی در پایگاه «امریکن کانسروتیو» به مقامات دولت آمریکا هشدار داده است، فکر جنگ با ایران را از سرشان بیرون کنند. او نوشته است: «حرف‌هایی که در حال حاضر میان گویندگان، کارشناسان سیاست خارجی و اعضای رسانه‌های مختلف ردّ و بدل می‌شود، مانند همان فضایی است که در سال 2002 و پیش از جنگ با عراق وجود داشت و در نهایت به جنگ انجامید؛ به همین علت است که من در حد مرگ می‌ترسم
* منابع سوری از آزادسازی روستای «الرشدیه» در حومه حلب و تنگ‌تر شدن حلقه محاصره تروریست‌های داعشی در منطقه حویجه‌قاطع در دیرالزور خبر دادند. گفتنی است، ارتش و نیروهای مقاومت حلقه محاصره تروریست‌های داعشی را تنگ‌تر کردند و به آنها مهلت دادند تا خود را تسلیم کنند،‌ زیرا هیچ راهی برای عقب‌نشینی یا فرار آنها از این منطقه وجود ندارد،‌ منطقه‌ای که شاهراه اصلی به ‌سمت حومه شمالی و شرقی دیرالزور از طریق رودخانه فرات به‌ شمار می‌رود.
* محمود بهمنی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر امن کردن اقتصاد کشور و کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی، گفت: امن کردن اقتصاد کشور در واقع همان تحقق و اجرای اقتصاد مقاومتی است. وی با اشاره به اینکه ایران باید حساب ارزی خود را قوی نگه دارد تا در برابر تحریم‌ها مقاومت بیشتری پیدا کند، گفت: ذخایر ارزی نباید در بخش‌های ریالی هزینه شود.
* به گفته کارشناسان، هر چند سرمایه‌گذاران بازار نفت تحولات خاورمیانه، به ویژه تنش‌های موجود پس از استعفای سعد حریری، نخست‌وزیر مستعفی لبنان را در عربستان سعودی دنبال می‌کنند؛ اما افزایش شمار چاه‌های فعال در آمریکا سبب شد تا بهای طلای سیاه در بازار نیویورک با افت نسبی روبه‌رو شود.
* محمود صادقی، نماینده عضو فراکسیون امید مجلس در نشست «اقلیت‌ها در اندیشه امام حسین(ع)» از تجدید نظر احتمالی درباره موضوع سپنتا نیکنام خبر داد و گفت: «بعد از نقل‌هایی که صورت گرفته، گویا قرار است از طریق قوه قضائیه اجرای این رأی به تعویق بیفتد تا راه حلی برای این مسئله پیدا شود
* امیر سرلشکر موسوی، فرمانده کل ارتش گفت: دشمنان ما در دوران دفاع مقدس از اتحاد ارتش و سپاه ضربه‌های زیادی خوردند. امروز هم هرکس هر چیزی از قول ارتش و ارتشی بنویسد که باعث اختلاف بشود، چه آن نویسنده بداند یا نداند، این سخن دشمن است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: