به‌روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۱۹۶
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
حاشیه‌های فراوان در آستانه مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان:
متأسفانه وزنه‌برداری در حالی وارد حاشیه خود ساخته شده که بهترین شرایط برای قهرمانی ایران مهیاست. غیبت بزرگان وزنه‌برداری و محرومیت 9 کشور از این مسابقه که پنج کشور جزو بهترین‌های وزنه‌برداری هستند و همه دست به دست هم داده که ما قهرمان دنیا شویم اما... امیدواریم این رشته مدال‌آور با تدبیر و درایت مدیران به آرامش برسد.
مهدی خرمی- رقابتهای وزنهبرداری قهرمانی جهان در سال 2017 از روز 7 آذر ماه سال جاری و به مدت یک هفته در شهر آناهیم آمریکا برگزار میشود. بر همین اساس ترکیب تیم ملی وزنهبرداری ایران پس از رکوردگیری پایانی در اردو مشخص شد. آمادگی سهراب مرادی در دسته 94 کیلوگرم و بالا بردن وزنه 190 کیلوگرم در یک ضرب و 235 کیلوگرم در دو ضرب همه را به مدال طلای جهان امیدوار کرد.

همچنین رقابت مهیج «بهداد سلیمی» و «سعید علی حسینی» در دسته فوق سنگین همه را شگفتزده کرد. «سلیمی» 208 کیلوگرم در یک ضرب و 253 کیلوگرم در دو ضرب بالای سر برد تا مجموع 261 کیلوگرم را به ثبت برساند.

«سعید علی حسنی» هم پس از پشت سرگذاشتن محرومیت چند ساله 210 کیلو یک ضرب و 253 کیلو دو ضرب زد تا به رکورد 263 کیلوگرم برسد. همه این رکوردها نشان از آمادگی تیم ایران برای حضور پرقدرت و حتی رسیدن به عنوان قهرمانی جهان در آمریکا بود. اما این همه ماجرا نبود!

«محمد رضا براری» وزنهبردار دسته 105 کیلوگرم که عنوان قهرمانی آسیا را یدک میکشد پس از اوت کردن وزنههایش از سوی شورای فنی از ترکیب تیم اعزامی به مسابقات جهانی آمریکا خط خورد. «براری» که از آمادگی مطلوب به دور بود وزنههای 180، 182و 183 کیلویی را انداخت و در دو ضرب هم دو مرتبه برابر وزنههای 225 کیلوگرم ناکام ماند. در ادامه او تقصیرات را گردن «محسن بیرانوند» سرمربی تیم و شورای فنی تیم ملی انداخت. «براری» انتخاب وزنههای اشتباه از سوی «بیرانوند به همراه بیماری و نقاهت را عامل این نتیجه خواند که خیلیها نپذیرفتند. حتی کسی قبول نکرد «علیرضا سلیمانی» رقیب او به خاطر اینکه شاگرد مربی تیم ملی بوده انتخاب شده است،اما یک اعتراض «براری» وارد است.

آنجایی که «کیانوش رستمی» به هر دلیلی در رکوردگیری شرکت نکرد و خط هم نخورد! قهرمان دسته 85 کیلوگرم المپیک 2016 ریو که مدتهاست خرج خود را از ملیپوشان جدا کرده و زیر نظر برادرش تمرین میکند اصلاً در این رکوردگیری نبود و کسی هم از وضعیتاش خبر نداشت!

همچنین اخباری حاشیهای مبنی بر احتمال پناهندگی «کیانوش رستمی» در آمریکا و عدم صدور روادید برای او و برادرش شنیده شد که در فاصله کمتر از یک ماه مانده به مسابقات جهانی وزنهبرداری چندان خوشایند نیست.

متأسفانه وزنهبرداری در حالی وارد حاشیه خود ساخته شده که بهترین شرایط برای قهرمانی ایران مهیاست. غیبت بزرگان وزنهبرداری و محرومیت 9 کشور از این مسابقه که پنج کشور جزو بهترینهای وزنهبرداری هستند و همه دست به دست هم داده که ما قهرمان دنیا شویم اما... امیدواریم این رشته مدالآور با تدبیر و درایت مدیران به آرامش برسد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: