به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۷
محمود خسروی وفا در جمع کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی:
فدراسیون ما جوان است اما مربیان و کادرهای فنی از تجربه کافی برخوردارند. به اندازه کافی هم مسابقه برگزار میکنیم و در میادین حضور داریم دلیلی ندارد نتایج بهتری نگیریم.
اگر بخواهیم معروفترین مسئول اخلاقی و ارزشی در ورزش را معرفی کنیم، بدون شک تنها یک نام مطرح میشود: «حاج محمود خسروی وفا» رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین و رئیس کمیته پارالمپیک کشورمان است. مردی با چهرهای گشاده و مواضعی صریح و روشن. وقتی در سالن شادروان استاد حبیب الله عسگراولادی جمع کارگروه ورزش حزب حاضر میشود، تنها یک دقیقه تأخیر داشت که به همین خاطر عذرخواهی کرد. زمانی روی صندلی مستقر شد و برخی از حاضرین به ذکر خاطرات با او پرداختند، برخلاف اکثر مسئولین صمیمانه تأکید کرد، انتظار تعریف و تمجید ندارد، آمده تا به قول خودش روی صندلی داغ کارگروه ورزش حزب موتلفه بنشیند و به پرسشها و انتقادات پاسخ دهد!

چشمش که به تصاویر شهدای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی میافتد، روی صندلیاش جابجا میشود و به دقت تصاویر شهدای، بهشتی، مطهری، رجایی، باهنر،لاجوردی، عراقی، ناطق نوری، اسلامی، کچویی و... نگاه میکند و از آشنایی و خاطرات خود و حضور موثرشان در روزهای آغازین انقلاب اسلامی میگوید. با اصرار ما از نخستین دیدارش با مقام معظم رهبری میگوید. وقتی نخست آقا اسمش را میپرسد، پاسخ داد: محمود و آقا فرمودند: محمودآقا!

در این گفتگوی 2 ساعته حرف های زیادی به میان آمد که بیشتر آن به رسم امانت نزد ما محفوظ میماند. حال آن چه پیش روی شما عزیزان قرار میگیرد، ماحصل بخشی از این نشست بسیار دوستانه‌‌ای است که از نظر میگذرانید.

ورزش جانبازان و معلولین مسیرخود را پیدا کرد

رئیس فدراسیون ورزشهای جانبازان و معلولین میگوید: اقدامات پایدار و زیربنایی خوبی در تهران و شهرستانها صورت گرفته، منابع بودجه متعددی داریم که برخی از آنها تبدیل به قانون شده و لازمالاجراست. بهترین امکانات ورزش کشور متعلق به جانبازان و معلولین است. به همین دلیل با اطمینان میگویم، چه باشم یا نباشم ورزش جانبازان و معلولین بدون هر گونه دغدغهای راه خود را ادامه خواهد داد. نه مشکل بودجه و امکانات داریم و نه به جهت ساختاری و سازماندهی با دشواری روبرو هستیم.

بخشهای دیگر همپای ما حرکت نکردهاند!

خسروی وفا با اطمینان میگوید علیرغم اینکه ورزش جانبازان و معلولین در بهترین شرایط قرار دارد اما دیگر ارگانها برای حضور مؤثر جانبازان و معلولین اقدام مؤثری انجام ندادهاند. این وضعیت از خیابانهای تهران گرفته تا اماکن مختلف جریان دارد. به عبارت دیگر امکانات رفاهی این گروه از جامعه غیر از ورزش در بخشهای دیگر بطور کامل فراهم نیست!

بیشتر از هر کشوری برای ورزش هزینه میکنیم

گفتهام در المپیک آسیایی 2018 رسیدن به جایگاه سوم جدول ردهبندی دور از دسترس ما نخواهد بود. بعضیها ایراد گرفتند که این ادعا محقق نمیشود. اما شخصاً اعتقاد راسخ دارم نه تنها در بازیهای آسیایی، بلکه در المپیک 2020 ژاپن هم میتوانیم موقعیت خود را ارتقاء دهیم. خوشبختانه در کشور ما تمام امکانات لازم فراهم است. هیچ کشوری به اندازه ما پول خرج نمیکند. افتخار میکنم که بگویم معلولین و جانبازان را با هواپیمای اختصاصی به مسابقات اعزام میکنیم. وقتی تمام امکانات فراهم است، ظرفیت لازم را هم داریم چرا نباید ارتقاء داشته باشیم؟ بدنه فدراسیون ما جوان است اما مربیان و کادرهای فنی از تجربه کافی برخوردارند. به اندازه کافی هم مسابقه برگزار میکنیم و در میادین حضور داریم دلیلی ندارد نتایج بهتری نگیریم.

به ریاست کمیته ملی المپیک
فکر نمی
کنم

رئیس کمیته پارالمپیک در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: روحیهام جوری نیست که بخواهیم بر کمیته ملی المپیک ریاست کنم. کمیته المپیک باید در بالاترین سطح ممکن باشد. من اگر بتوانم همین مسئولیتی را که دارم به خوبی به انجام برسانم، باید خوشحال باشم،خدمت به جانبازان و معلولین افتخار ابدی است. افراد زیادی هستند که میتوانند در کمیته المپیک خدمت کنند، اما بنده به چنین موقعیت و جایگاهی نمیاندیشم.

ما مسئولین باید روی صندلی داغ بنشینیم

ما مسئولین باید پاسخگوی مردم خوب ایران باشیم. هر کسی در هر کجا که هست وظیفه دارد در قبال مردم پاسخگو باشد. دوست ندارم از من تعریف کنند، مسئولان بدون استثناء باید پاسخگوی مردم و رسانهها باشند. ما را باید روی صندلی داغ بنشانند و به پرسش بگیرند. خودم اعتقاد دارم هنوز نواقص زیادی در کارم هست. اگر قرار باشد به خودم و مجموعه فدراسیون نمره بدهم به همکاران زحمتکشام نمره 17 و به خودم 12 میدهم. این همه امکانات و فضا در اختیارما قرار داده شده، باید قدردان مسئولین باشیم. هر وقت هم خواستند وظیفه داریم پاسخگو باشیم.

علیرغم موفقیتهای بی شمار ورزش جانبازان و معلولین هنوز در برخی مقاطع نیاز به تلاش بیشتر داریم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: