به‌روز شده در: ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۱۹۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
گزارشی از سریال جدید شبکه نسیم
این روزها شهاب عباسی و گروهش بعد از ضبط بخش‌هایی از سریال در پرندک، در شهرک سینمایی غزالی مشغول تصویربرداری هستند. مجموعه‌ای که بخش‌هایی از آن در فضای تاریخی و با گریم‌ها و پوشش‌های متفاوتی از آنچه در اغلب سریال‌ها وجود دارد، در حال ضبط است.
سیدحسین قائمی- در خبرها آمده بود که شبکه نسیم سریالی جدید با عنوان «افسانه هزارپایان»به کارگردانی و تهیهکنندگی شهاب عباسی در حال ساخت است. این مجموعه جزء کارهای پر بازیگر است و قرار است در 52 قسمت روی آنتن شبکه نسیم برود.

این روزها شهاب عباسی و گروهش بعد از ضبط بخشهایی از سریال در پرندک، در شهرک سینمایی غزالی مشغول تصویربرداری هستند. مجموعهای که بخشهایی از آن در فضای تاریخی و با گریمها و پوششهای متفاوتی از آنچه در اغلب سریالها وجود دارد، در حال ضبط است.

لوکیشن این سریال همچنان شهرک غزالی است، بعد از ورود به شهرک در ضلع غربی آن خانهای قدیمی قرار دارد که با ورود به آن حس میکنید در دل تاریخ پا گذاشتهاید، اعضای گروه با لباسها و گریمهای خود در حیاط خانه مستقر شده بودند.برخیها در یکی از سالنهای خانه مشغول آماده کردن چیدمان برای شروع ضبط سکانسی بودند که در فضایی با عنوان حکیمخانه اتفاق می افتد.

سختترین کار

کارگردان این کار درباره تفاوت این مجموعه با سریالهای قبلی خود مثل شکرآبادگفته است: در افسانه هزارپایان ساختاری که وجود دارد، کاملاً سریالی است و شخصیتهای زیادی در آن هستند که تلاشمان بر این بود تا به سمت تیپسازی نرویم، در واقع داخل متن کمدی موقعیتی وجود دارد که دیگر لازم نیست بازیگر تلاش کند تا فضا طنزآمیز شود.همچنین درباره این مجموعه باید بگویم که افسانه هزارپایان جزء کارهای سختی بود که سختی آن از انتخاب بازیگران گرفته تا فضا و ساختاری که دارد، وجود داشت.

عباسی درباره فضایی که کار دارد و نزدیکی آن به سریال روزی روزگاری عنوان کرد: محدوده کار در فضای تاریخی شکل گرفته است و تنها 2نفر از شخصیتهای آن به یاد سریال روزی روزگاری شبیه به این اثرند و تداعی کننده آن هستند، وگرنه مابقی کار منحصر به همین مجموعه است.او درباره لهجهای که در این مجموعه وجود دارد نیز گفت: بخشی از کار که در زمان خاصی میگذرد ادبیات کهن دارد و در بقیه موارد هم با توجه به داستانهایی که برای لهجه در هر کاری است، ترجیح دادیم سراغ آن نرویم.

ریسک بالا

ناصر نصیر درباره نقش و فضایی که این سریال داشته معتقد است: فیلمنامهای که من خواندم از قابلیتهای خوبی برخوردار بود که درآن علاوهبر فضای تاریخی خاص، با برخی از کارهای معروف شوخیهایی شده بود که آن را جذاب میکند. جنس کمدی که در مجموعه است، با تمهیدات فنی قرار است ترکیب شود و فضای جدیدی را که کمتر در ایران بوده است، به وجود بیاورد؛ این اتفاق ریسکی بود که جا داشت تا آن را امتحان کنیم.او ادامه داد: در این قصه 2 شهر مختلف داریم که من در بخش کهن شهر در نقش حکیمآن کار حضور دارم و در کل حس میکنم که مجموعه پتانسیل مورد توجه قرار گرفتن و جذب مخاطب را دارد، حال باید در عمل دید که کار چه طور از آب درمی آید.

به زبان طنز

قصه این سریال درباره زندگی مهرداد مستنسخی و خانوادهاش است که شامل خواهر، عمو و عمهاش میشود. آنها تصمیم میگیرند برای تهیه جهیزیه خواهرشان به شهر دیگری سفر کنند اما در همین حین اتفاقاتی برایشان میافتد که درگیر راهزنها میشوند و بعد تصمیم میگیرند به شهر دیگری بروند که در ادامه داستان اتفاق جالب و هیجانانگیزی برایشان میافتد.در این سریال با افراد معروف جهان و فیلمهای شناخته شده و... شوخی شده؛ «افسانه هزار داستان» یک سریال تماماً ایرانی است که قطعاً خانوادهها دوستش خواهند داشت. در این مجموعه همچنین به معضلات اجتماعی با نگاهی طنز پرداخته شده است.

انواع کمدی در یک سریال

در این سریال به جهت زمان خاصی که وجود دارد، در هر قسمت بخشی از تاریخ اجتماعی روایت میشود. در این کار انواع کمدیها از کاراکتر گرفته تا موقعیت وجود دارند، کمدیهایی که برخی از آنها در ایران شناخته شده نیستند و در این سریال به نمایش درآمدهاند. اوسیوند یکی دیگر از بازیگران این کار در مورد این اثر گفته است: من هم در این مجموعه کاملاً با جسارت کار کردم و خواستم تا تجربهای باعباسی داشته باشم، تجربهای که درآن از فضا گرفته تا بیانی که کلاسیک است شکل جالبی دارد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: