به‌روز شده در: ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۸
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
فتاح:
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مرحوم عسگراولادی با یتیم نوازی و اخلاق حسنه در تاریخ انقلاب ماندگار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در چهارمین سالگرد مرحوم عسگراولادی که در مجتمع فرهنگی رفاه برگزار شد، اظهار داشت: آنطور که در تاریخ آمده است، هرکسی پیش پیامبر ما رفت مسلمان بازگشت درحالی که ایشان فلسفه نمیگفتند بلکه اخلاق و ملاحت ایشان باعث شد افراد مسلمان بازگردند لذا هرکس به پیامبر اقتدا میکند باید حسن خلق و ملاحت داشته باشد.

فتاح با بیان اینکه حبیب انقلاب ما مرحوم عسگراولادی اینگونه بود و هرکس به رفتار ایشان نگاه میکرد انقلابیتر میشد، افزود: رفتار آن مرحوم طوری بود که هرکس با ایشان نشست و برخاست کرد، به انقلاب اسلامی ایمان آورد. رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: سیاست ما عین دیانت ماست، مرحوم عسگراولادی نیز تلفیق سیاست و دیانت است اما برخی دم از دیانت میزنند اما سیاست و انقلاب را کنار میگذارند یا بالعکس، در حالی که این دو جدا از هم نیستند. وی تاکید کرد: گرچه خلق حسن و انقلابیگری انسان را بالا میبرد اما آنچه انسان را عرشی میکند،
امدادی گری است، همانطور که همه امیرالمؤمنین را به یاری فقرا می شناسد.

فتاح با بیان اینکه مرحوم عسگراولادی این رمز را به خوبی میدانست و به همین دلیل به سراغ امدادگری و یتیم نوازی آمد و با آنها همنشین شد، گفت: ایشان مومن و انقلابی بود و با این کار در تاریخ ماندگار و مومن تر و
انقلابی تر شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: من میخواهم در این محفل یک شهادتی بدهم، ما در کمیته امداد جز خیر، نیکی و خلق حسن از ایشان ندیدیم، ذکر خیر آن مرحوم همه جا هست و جای پای ایشان در سراسر کشور دیده میشود.

وی خاطرنشان کرد: مرحوم والی وقتی وضعیت بشاگرد را به مرحوم عسگراولادی که آن زمان وزیر دولت بود، گفت و ایشان شخصا به آنجا رفت و تا پایان عمرشان اخبار مربوط به سازندگی آن منطقه را دنبال میکرد.

فتاح تصریح کرد: آنچه مسئولان ما به آن نیاز دارند، اخلاص و سادگی است چیزی که مرحوم عسگراولادی این ویژگیها را در اوج داشت و بسیار مردمی و خاکی بود و نهایت افتادگی را داشت.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به فعالیتها و یاری امام توسط مرحوم عسگراولادی از آغاز نهضت انقلاب اسلامی در سال 42 اظهار داشت: ایشان یکپارچه انقلابی گری بود و قطعا شان حبیب انقلاب و شهدای ما در آن دنیا محفوظ است.

برچسب ها: عسگراولادی ، فتاح
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: