به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۶
logo
کد خبر: ۲۶۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۹
اخبار 24 ساعت گذشته:

بحران هویت در اردوگاه اصلاح طلبان
احمد شيرزاد، فعال اصلاح طلب مي‌گويد كه «فكر نمي‌كنم ناطق نوري تمايل داشته باشد كه از نظر تشكيلاتي به اصلاح‌طلبان نزديك شود. همان طور كه اصلاح طلبان چنين تمايلي ندارند.» شيرزاد البته قرينه‌اي بر اين فكرش ندارد و آنچه هم كه پس از اين جملات مي‌گويد، نشان مي‌دهد كه اين گزاره‌اي در فكر او بوده كه تمايل دارد عملاً اتفاق بيفتد. اما چون قدرت تصميم گيري، نه براي ناطق و نه جريان اصلاحات را ندارد، فكرهايش را بلند بلند بيان مي‌كند كه شايد عملي شود! وگرنه او هم تلاش‌هاي ليدرهاي اصلاحات، آناني را كه تصميم‌گير هستند و اختيار دارند، براي نزديكي به ناطق نوري ديده است. شيرزاد به عنوان يك اصلاح‌طلب نگران بحران هويت اصلاح‌طلبي است. اصلاحاتي كه رئيس‌جمهورش حسن روحاني باشد كه شيرزاد در موردش مي‌گويد «آقاي روحاني اصولگرايي است كه با اصلاح‌طلبان همكاري مي‌كند. » و كانديداي مجلسش جلالي و نعمتي و در انتخابات خبرگان از ليستي كه ري‌شهري و دري نجف‌آبادي در آن هستند، حمايت كند، چطور مي‌تواند همان هويت اصلاح‌طلبي باشد كه دوم خرداد 76 با كلي شعارهاي آرماني بر سر كار آمد؟! چه رسد كه ناطق نوري، رقيب معروف همان انتخابات 2 خرداد را هم در جمع خود بپذيرند! ديگر چيزي هم از اصلاحات باقي مي‌ماند؟در نهايت هم شيرزاد تلويحاً به ناطق مي‌گويد تو ياران زيادي داري و از ما بگذر و بگذار كار خودمان را بكنيم: «ناطق نوري از نظر شخصيتي خيلي گرم و صميمي است بنابراين دوستان زيادي دارد و اگر بخواهد كه وارد شود حتماً طيف هواداران گسترده‌اي خواهد داشت

روحاني و حصر و وعده‌هاي بي اختيار

محمدعلي ابطحي در مورد ارزيابي عملكرد روحاني درباره رفع حصر گفته كه «من نشنيدم كه آقاي روحاني اقدام مشخصي در اين حوزه كرده باشد و من تمايل ايشان به رفع حصر را نميدانم، اما خيلي دست ايشان نيست. » در واقع ابطحي از سويي مي‌گويد او كاري نكرده و از سويي هم سريع او را تبرئه مي‌كند كه دست ايشان نيست! اما بايد پرسيد امثال ابطحي دقيقاً چه زماني متوجه شدند كه رفع حصر دست روحاني نيست؛ زماني كه حاميان موسوي را با همين وعده تشويق به رأي دادن به روحاني مي‌كردند، آيا نمي‌دانستند كه حدود اختيارات رئيس‌جمهور چقدر است و چقدر دست ايشان است؟شايد جواب را خود ابطحي در همين سخنانش داده باشد وقتي درباره‌ چرخش روحاني و آنچه دنبال نكردن اهداف اصلاح‌طلبانه گفته شده، مي‌گويد: «آقاي روحاني از اول هم يك چهره‌اصلاح‌طلب نبود و خودشان هم چنين ادعايي نداشتند، اما به پشتوانه‌ اصلاح‌طلبي آمدند. » او در پاسخ به اين پرسش كه «آيا خود اصلاح‌طلبان هم مي‌دانستند كه عملكرد آقاي روحاني اين‌گونه مي‌شود؟»، پاسخ مي‌دهد: «در حقيقت انتخاب ديگري هم نداشتند. » جواب معلوم است، آنها مي‌دانستند وعده‌هاي روحاني عملي نمي‌شود، اما خودشان هم كانديداي رأي آور نداشتند.

سران فتنه کاری نکردند!
فائزه هاشمی در اظهار نظری تأمل‌برانگیز گفته است: «مردم بعد از انتخابات معترض شده و به خیابان‌ها آمدند و محصوران دنباله‌رو آنها بودند نه هدایتگر. چقدر کینه و انتقام؟ اگر کینه شتری هم بود، باید تاکنون تمام می‌شد.» وی افزوده است: «می‌شنویم که ادعا می‌کنند که محصوران باید عذرخواهی کنند، مگر چه خطایی کردند که عذرخواهی کنند؟ انتخاباتی برگزار شد که به نظر می‌آمد ابهاماتی دارد و مردم به خیابان‌ها آمدند؛ چون از رسیدگی به اعتراض‌ها ناامید شدند. آقای موسوی، کروبی و خانم رهنورد که مردم را هدایت نکردند، بلکه آنان هم دنباله‌روی مردم بودند. اعتراض‌های سال ۸۸ یک اتفاق خودجوش و مردمی بود و نه یک کار برنامه‌ریزی شده توسط آنها.» فائزه هاشمی در ادامه گفته است: «یکی از مطالبات عمومی که در جامعه از سوی طیف‌های مختلف شاهد هستیم، رفع حصر است.» ناگفته نماند که افکار عمومی و مردم بزرگ ایران فراموش نکرده‌اند که در ماجرای خیانت نابخشودنی فتنه 88، یکی از نامزدهای شکست‌خورده پیش از پایان رأی‌گیری اعلام پیروزی کرد و جرقه فتنه آن سال را روشن کرد و در ادامه وی و دیگر سران فتنه با دامن زدن به دروغ تقلب در انتخابات، تحریک به آشوبی کردند که سرویس‌های جاسوسی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس سال‌ها برای آن تدارک دیده بودند و انتظارش را می‌کشیدند. نکته دیگر اینکه مطالبات عمومی امروز مردم حل مشکلات اقتصادی است و چنین موضوعاتی دغدغه مردم نیست.

جمنا اجماع نبود، جمع ۷۰ درصدی بود
حمیدرضا حاجی‌بابایی، عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه در جریان اصولگرایی باید به وحدت بیش از آنچه در جمنا در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم در ابتدای سال جاری اتفاق افتاد برسیم، اظهار داشت: جمنا جمع ۷۰ درصدی بود؛ اما اجماع نبود که البته باید این میزان افزایش پیدا کند. عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب گفت: بسیاری از افراد در این جبهه حضور دارند که بحث و گفت‌وگو می‌کنند و با توجه به اینکه به سمت اجماع حداکثری بیشتر حرکت می‌کنیم، باید بسیاری از بحث‌ها مطرح و درباره آن تصمیم‌گیری شود. نماینده مردم همدان در مجلس درباره اینکه برخی‌ها معتقدند در جریان اصولگرایی باید پیرمردها کنار رفته و جوانان جایگزین شوند، گفت: جریان اصولگرایی یا هر جبهه دیگری نیاز به این دارد که از همه اقشار جامعه، صنوف و مقاطع مختلف سنی در آن فعالیت کنند. بنابراین، اصولگرایان همه باید ورود کنند و کسی در این زمینه شک ندارد.

قدردانی سردار سلیمانی از ابراز همدردی رهبر معظم انقلاب
در پی صدور پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا به مناسبت درگذشت پدر سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه در پیامی از الطاف و محبت معظم‌‌له قدردانی کرد. در این پیام آمده است: «دیدن سرباز کوچک‌تان در این‌گونه حوادث طبیعی، در کنار مسئولیت‌های بسیار سنگین و ارزشمندتان موجب می‌شود شرمندگی محبّت حضرت‌عالی برای حقیر و خانواده‌ام بزرگ‌تر از مصیبتی باشد که در اثر مشیّت باری تعالی بر ما حادث شد و خود را از شکر این نعمت الهی که ما را از محبّت بزرگوارانه ولی‌امرمان بهره‌مند فرمود، عاجز می‌دانیم.» سردار سلیمانی افزوده است: «از خداوند متعال عاجزانه خواهانیم عمر ناقابل ما را فدای وجود با برکت و ارزشمند حضرت‌ عالی که امروز جهان اسلام، جمهوری اسلامی و ملت بزرگوار ایران بیش از هر زمانی به آن نیازمند است، بنماید

پیشنهاد استفاده از سیاست چماق و هویج در مواجهه با ایران!
«
ریچارد نفیو»، مقام سابق وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در یادداشتی راهکارهایی را برای مقابله واشنگتن با برنامه موشکی ایران ارائه داده است. وی در بخشی از این مقاله که در مجله «فارن‌افرز» منتشر شده، برنامه موشکی ایران را «تهدیدی علیه آمریکا و متحدانش» خوانده، اما نوشته است که ادامه این برنامه از سوی ایران به معنای شکست توافق هسته‌ای برجام نیست. «ریچارد نفیو» که از او به یکی از معماران تحریم‌ها علیه ایران یاد می‌شود، در ادامه پیشنهاد کرده است که آمریکا از راهبردی دووجهی، متشکل از امتیازها و تنبیه‌ها (معروف به راهبرد چماق و هویج) برای مذاکره بر سر برنامه موشکی ایران استفاده کند.

نذری که پدر شهید حججی برای پسرش کرد

پدر شهید محسن حججی حکایت جالبی از نذر برای پسرش در دوران اسارت گفت. پدر شهید حججی درباره جزئیات اسارت پسرش توسط داعش گفت: ما خبر اسارت را نشنیدیم. ما تصویری را که داعش در شبکه های اجتماعی پخش کرده بود را دیدیم. به پادگان لشکر نجف اشرف رفتیم و پرسیدیم چه اتفاقی افتاده. اول نمی خواستند به ما بگویند و بعد که قانع شدند، ما مطمئن شدیم فرزندانمان در اسارت داعش است. از زمان رسیدن تصویر اسارت تا زمانی که خبر شهادت او را دادند، بدترین لحظات زندگی من بود. نگرانی داشتیم و مضطرب بودیم، وقتی همه می گفتند دعا کنید آزاد شود، ما دعا می کردیم شهید شود. هیچ پدر و مادری راضی به مرگ فرزندشان نیست، ولی ما آن موقع راضی بودیم، به حدی که مادرش گوسفند نذر کرد بچه اش شهید شود. چون می دانستیم فرزندمان دیگر زنده برنمی گردد. می دانستیم دارند او را شکنجه می کنند. تا آن موقعی که ساعت 2 و نیم صبح خبر شهادت آمد ناگهان ناله مادر و خواهرش بالا رفت، آرامش خاصی به من دست داد. دیگر مطمئن شدم محسن رفت، ولی از ته دل خوشحال شدم که آزاد شد، رها شد. بعد از آن که بحث شهادت پیش آمد و عظمتی که خداوند به ایشان داد اصلا غمش را فراموش کردیم. ما او را به حضرت زهرا سپردیم و حتی نگران هم نشدیم.

سه نهاد مسئول در قبال برجام به تعطیلات رفته‌اند؟

سه نهاد مسئول در قبال برجام، با بی‌اعتنایی به نقض این توافق، موجبات تداوم تصویب و اجرای تحریم‌های جدید را فراهم می‌کنند. روزنامه جوان در این زمینه با اشاره به اجرایی شدن قانون تحریمی موسوم به کاتسا (مادر تحریم‌ها) نوشت: در حالی که این قانون حالت اجرایی به خود می‌گیرد، دستگاه دیپلماسی کشور هیچ‌گونه طرح و برنامه تقابلی برای اقدام اخیر آمریکا را در دست اجرا ندارد. آن هم پس از آنکه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده با انتشار توضیحاتی، اعلام می‌کند تا روز اجرای قانون کاتسا موظف است دفاتر، نهادها و افراد وابسته به سپاه را ذیل دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ شناسایی کند. در حالی که مفاد تحریم ۷۲۲‌S یا همان کاتسا از ماه‌ها قبل از سوی مجلس نمایندگان و کنگره آمریکا انتشار رسانه‌ای پیدا کرده بود، در این ایام دولت، هیئت نظارت بر اجرای برجام و مجلس فرصت داشتند تصمیم درستی در این باره اتخاذ کنند. با اجرای رسمی قانون موسوم به مادر تحریم‌ها، باید از سه مرجع دولت، مجلس و هیئت نظارت بر اجرای برجام انتظار داشت که جزئیات «طرح متقابل» خود را برای نقض جدید برجام توسط آمریکا رسانه‌ای و به شرط «اثرگذاری فراگیر» آن را اجرایی کنند؛ کما اینکه مرداد ماه امسال قانونی تحت عنوان «طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه» را به تصویب رساند که فاقد عناصر مهمی مانند جامعیت، اثرگذاری و آینده‌نگری بود و آمریکایی‌ها بدون کمترین توجهی به این قانون همچنان ناقض برجام هستند.

اصغرزاده: روحانی باید به وعده هایش عمل کند

یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ما قبول داریم که شکاف دولت- ملتی وجود دارد و دولت ها مشکلاتی دارند و نباید این مشکلات به پای اصلاحات نوشته شود. ابراهیم اصغرزاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا از عملکرد دولت آقای روحانی راضی هستید؟، گفت: بیشتر از عملکرد اصلاح طلبان ناراضی هستم تا عملکرد دولت آقای روحانی. اگر اصلاح طلبان هویت اصلاح طلبانه خود را زمین بگذارند دیگر اصلاح طلبی باقی نمی ماند که از آقای روحانی حمایت کند. این فعال سیاسی اصلاح طلب تأکید کرد: آقای روحانی از ابتدا گفتند که میانه رو هستند اما باید توجه داشت که نیروهای میانه، پایگاه اجتماعی قوی ای ندارند. وی تصریح کرد: اصلاح طلبان چون بدنه اجتماعی قوی داشتند از آقای روحانی حمایت کردند، ولی این موضوع به مفهوم این است که استحاله نشوند و اصلاح طلب باقی بمانند و باز هم از میانه رو ها حمایت کنند. اگر اصلاح طلبان بخواهند ادای بروکرات‌ها را دربیاورند و میانه رو شوند، مردم تمام اشتباه‌ها، ندانم کاری‌ها و ضعف های دولت را به حساب اصلاح طلبان می گذارند.

زنی که در نمایشگاه مطبوعات همه را فریب داد!

چند روز قبل ویدئویی از حاشیه نمایشگاه مطبوعات تهران در شبکه‌های مجازی منتشر شد که در آن، زنی بچه به بغل در حالی که یک موبایل هوشمند هم به دست دارد از اوضاع بد اقتصادی خود شکایت می‌کند. این زن در صحبت‌های خود اینطور می‌گوید که «من سه ماه است که در چادر زندگی می‌کنم»، «کدام آخوند در ایران هست که خانه نداشته باشد»، «کربلا تو ایران است، بیایید برای گرسنگی بچه‌ها سینه بزنید»، «چرا مرا تهدید کرده‌اند که اگر حرف بزنی تو را می‌کشیم!» و... این ویدئو در شبکه‌های مجازی بازتاب فراوانی داشت و افرادی در رسانه‌های ضدانقلاب و حتی رسانه‌های خودی، آن را سند شیوع فقر و فساد در ایران معرفی کردند! در این میان، «حسن شمشادی» خبرنگار با سابقه صدا و سیما نیز این ویدئو را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد تا به گفته خود بتواند برای این زن از سوی خیّرین کمکی فراهم کند. او اما ۲ روز قبل، ضمن باز نشر همین ویدئو نوشت: این خانم یک کلاهبردار حرفه‌ایست... شمشادی در توضیح خبر خود نیز نوشت: «چند روز پیش این ویدئو رو از اون جهت منتشر کردم تا اطلاعی درباره‌اش کسب کنم و چنانچه واقعا چادرنشین و مشکل‌دار هستن؛ بتونیم پیداشون کنیم و کمکی از روی انسانیت به او و بچه‌هاش داشته باشیم... در این باره دوست ارجمندی؛ ساعتی پیش این پیام رو فرستادند که عینا منتشر می‌کنم...

«سلام، در خصوص اون خانم که پست اظهاراتش در نمایشگاه مطبوعات رو گذاشتید باید خدمتتون عرض کنم ایشون به نام م.ش یه جاعل کلاهبردار هست که از خیریه‌ها و افراد خیّر کلاهبرداری میکنه و قریب به دوماه پیش در خیریه مهر علوی که حقیر عضو هیئت امنای اون هستم با ارایه مدارک نادرست و دروغ قریب به ۳۰ میلیون کمک دریافت کرد. با پیگیری‌های اخیر ما مشخص شد موارد مشابه و متعددی هست که ایشون مردم رو فریب داده. بنده خودم وکیل دادگستری هستم و خیریه ما به زودی علیه ایشون طرح شکایت خواهد کرد.»

دردسرهای بی توجهی به نحوه خرید خودروهای دولتی

در حالی که بر اساس مصوبه شهریورماه سال ۱۳۸۷ دولت وقت، همه دستگاه های اجرایی موظف شده بودند در شهرهایی که زیرساخت های لازم را دارا باشد، فقط خودروهای گازسوز خریداری کنند، گزارش یک مقام مسئول به دولت نشان می دهد برخی از ادارات، بدون توجه به این دستور یا اخذ مجوز خاص از هیئت دولت، نسبت به خرید خودروهای بنزین سوز اقدام کرده اند که اکنون این اقدام بدون مجوز باعث شده تا ده ها خودروی دولتی، مشکل پلاک گذاری داشته باشند.

هشدار به مدیران دولتی درباره خرید خدمات غیرایرانی

بر اساس ابلاغیه جدید یک مقام مسئول به تعدادی از سازمان ها و نهادهای دولتی با اشاره به اعمال ممنوعیت هایی در حوزه خرید، به کارگیری و پشتیبانی تجهیزات و خدمات غیر ایرانی در حوزه فاوا، از آن ها خواسته شده نسبت به رعایت دقیق این موضوع اقدام کنند. در عین حال، طبق بخشنامه مذکور قرار است با تشکیل کارگروهی جهت ارتقای توان داخلی و توسعه به کارگیری محصولات و شرکت های بومی در برنامه های کلان ملی با حضور دستگاه های متخصص، این موضوع مهم بیش از گذشته، مورد توجه قرار گیرد.
عصبانیت کی روش از یک زن که پول تیم ملی را برد
!

کارلوس کی‌روش در ابتدای تمرین روز (پنجشنبه) تیم ملی اظهار کرد: خانمی پولی که متعلق به تیم بود را برای مصارف شخصی اش برداشت ولی فدراسیون از این خانم حمایت کرد تا به تیم لطمه بخورد. الان نیاز به بازی خوب دوستانه مانند بلغارستان، پرتغال و... داریم ولی پولی که نیاز داریم در حساب فیفا نیست. کیروش تصریح کرد: منظورم پولی است که متعلق به بازیکنان تیم ملی برای حضور در جام جهانی قبلی بود. این سرکار خانم جوری رفتار کردند که انگار او این پول را آورده است ولی این پول بازیکنان بود. شما فکر می‌کنید فدراسیون از کدام گروه حمایت می‌کند؟ بارها گفتم که نمی‌خواهم درباره این مسائل صحبت کنم. شما باید بروید و بپرسید این پول کجاست؟ بودجه آماده سازی کجاست؟ از من دیگر نپرسید. بگذارید کارم را ادامه دهم. درباره هوا، چمن، زندگی و... از من بپرسید. من هم اگر بخواهم می‌توانم پروپاگاندای خوبی باشم ولی خسته ام. از دفعه دیگر راجع به هواشناسی از من بپرسید

فروش لوازم هالووین در تهران!

شنیده شد که در چند روز اخیر در بازار انواع وسایل هالووین را در مراکز خرید و فروشگاه‌ها می‌توان مشاهده کرد، که استقبال خوبی نیز از آنها شده است و بسیاری از مردم با خرید این وسایل می‌خواهند به استقبال جشن هالووین غربی‌ها بروند؛ وسایلی که قیمت بسیار زیادی دارند و بیشتر آنها کلاه و ماسک‌های ترسناک هستند که مخصوص این روز است. معمولا شب ۳۱ اکتبر(دهم آبان) در کشورهای اروپایی و آمریکایی مراسمی با آیین‌های خاص به نام هالووین برگزار می‌شود. حالا گویا این جشن که هیچ‌ارتباطی به فرهنگ و باورهای ایرانی و اسلامی ما ندارد، دل از برخی جوانان ربوده و اسباب کاسبی برخی دیگر را هم فراهم آورده است.

کنایه امام جمعه قزوین به رییس‌جمهور
نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: امام راحل فرمودند که هرگز سلاح مبارزه با امریکا را زمین نگذارید، یعنی هر زمانی که ما این سلاح را زمین گذاشتیم دشمن نسبت به ما تعرض خواهد کرد، با این توصیه امام(ره) باید متوجه شویم که چقدر حرف غلطی است که کسی می گوید ما موشک نیاز نداریم.امام جمعه قزوین اذعان کرد: برخی ها اشاره می کنند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است باید از آنها پرسید این دیوانگی از چه زمانی بوده است؟ مردم، علما و بزرگان سیاسی انقلاب از گذشتگان بسیار دور تا به امروز صهیونیست و آمریکا را دشمن می دانستند.وی افزود: ملت ایران سال هاست که با شعار "مرگ بر آمریکا” نشان داده بودند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است؛ اما برخی ها امروز خیلی دیر گفتند که مذاکره با آمریکا دیوانگی است.امام جمعه قزوین اضافه کرد: کار آن کسانی که کلام خدا را نادیده بگیرند و با سلایق شخصی و منافع گروهی خودشان تصمیم می گیرند تا با دشمنان خدا دوستی کنند، دیوانگی است و این را قرآن فرموده و بر آن تأکید کرده است

کنایه سنگین مجری قدیمی به صداوسیما

محمود شهریاری مجری با سابقه تلویزیون که در هفته‌های گذشته به دلیل تراشیدن ریش‌هایش در اعتراض به اختلاس هاحاشیه ساز شده بود، به انتقاد از بازیگرانی می‌پردازد که به حیطه اجرا ورود می‌کند. او معتقد است در اغلب موارد بازیگرانی که به سمت اجرا آمدند جذابیت‌شان را برای کارگردانان از دست دادند و در کار بازیگری‌شان خلل‌هایی وارد می‌شود. او همچنین با انتقاد از مدیران تلویزیون می‌گوید که ناراحت کننده است که صداوسیما با هزاران کارمند از شبکه‌ای که ۲۰ کارمند دارد، کپی برداری می‌کند. این مجری در پایان به مدیران صداوسیما هم طعنه می‌زند و می‌گوید: «معضل دیگری هم که تلویزیون روبرو شده، کپی برداری از روی شبکه های ماهواره ای است. تلویزیون ایران بالغ بر ۶۰ سال قدمت دارد و هزاران کارمند، اما از روی دست تلویزیونی که ۲۰ کارمند دارد، شوی استعدادیابی کپی می کند. من واقعا غصه می خورم، وقتی در برنامه تلویزیون حتی جملاتی را می شنوم که عینا در برنامه های ماهواره ای گفته می شود

اخبار روزانه:
* وزیر خارجه بریتانیا در نظر دارد به زودی به واشنگتن سفر کند تا سناتورهای آمریکایی را متقاعد کند از توافق هسته‌ای ایران حمایت کرده و تحریم‌های جدیدی را علیه تهران اعمال نکنند؛ چرا که اعمال تحریم‌های جدید به توافق هسته‌ای لطمه خواهد زد. بوریس جانسون در این باره اظهار داشت: شاید ممکن باشد تدابیری را برای مهار ایران اتخاذ کنیم(!) ولی ما نمی‌خواهیم این تدابیر بر توافق هسته‌ای تأثیر بگذارد.
* سعید جلیلی، دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی و مسئول مذاکرات هسته‌ای در دولت دهم در صفحه توئیتر خود نوشت: «بتن‌ریزی راکتور اراک و جمع کردن سانتریفیوژها به این همه مذاکره نیاز نداشت، این کار را هر کسی بلد بود انجام دهد و آخر هم تحریم‌ها باقی بماند
* پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: انتقادی که همواره به دولت‌ها وارد است، این است که گویا عزمی برای تهیه و تدوین عملیاتی لوایح بودجه ندارند. درخواست مجلس از دولت این است که لایحه بودجه سال 97 را در شرایطی واقع‌بینانه و عملیاتی تصویب کند.
* بارش باران که از شب گذشته در شهر کربلا آغاز شده، صبح امروز شدت گرفت و موکب‌داران و زائران اربعین حسینی را غافلگیر کرد. براساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی الاربعین، در صورت تداوم و تشدید ریزش‌ها، احتمال آب‌گرفتگی در معابر و خیابان‌ها وجود دارد.
* طرح استیضاح سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلید خورد. محور عمده استیضاح وزیر آموزش و پرورش ابقا یا به‌کارگیری مدیران و نیروهای متهم در جریان سوء‌استفاده‌های صندوق ذخیره فرهنگیان در طول سال‌های گذشته عنوان شده است.
* بخش سوم اسناد ترور جان اف کندی، رئیس‌جمهور اسبق آمریکا منتشر شد. از حدود 676 سند، حدود 553 سند مربوط به فایل‌های محرمانه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است که پیش از این هیچ محقق و پژوهشگری آنها را ندیده بود.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: