به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۱۲۳
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۹
شهرآورد تهران یکی از همان فرصت‌هایی است که نصیب هر کشوری نمی‌شود. باید قدر آن را دانست که می‌تواند اثرگذاری شگرفی بر نونهالان و نوجوانان کشور می‌گذارد. نباید با تصمیمات نادرست آن را به تهدید تبدیل کرد و باید از آن بهره لازم را برد تا بتوانیم خودمان را بهتر به دنیا بشناسیم.
شاهین تهرانی- دربی هشتاد و پنجم شاید شبیهترین شهرآورد سال های اخیر به یک مسابقه حساس تمام حرفهای بود. در دربیهای گذشته همیشه یک جای کار میلنگید و یکی از ارکان مسابقه ایرادی جدی داشت. اما در این بازی تمام عوامل در حد توان و قدرت خودشان وظایفی که بر عهده داشتند را به انجام رساندند و این بسیار مهم و ستودنی است.

داوران ایرانی این دیدار بدون در نظر گرفتن انواع و اقسام بایدها و نبایدها و ملاحظات ویژه، سعی در اجرای قانون داشتند و در نهایت شاهد دیداری بودیم که هم گل داشت و هم پنالتی و اخطار فراوان و درگیری های فوتبالی و در نهایت هم برندهای که به برگزاری داربی رنگ و بویی زد که آن را کاملتر از همتایان خود کرده است. رفتار هواداران دو تیم قبل، حین و بعد از این دیدار فوقالعاده خاص با گذشتهها تفاوت معناداری داشت که نمیتوان از کنار آن گذشت.

همکاری مثال زدنی متروی تهران و سازمانهای خدماتی برای برگزاری این بازی حساس در نمونههای قبلی به این میزان چشمگیر و گفتنی نبود و این را باید به حساب بلوغ اجتماعی مردم و مسئولین گذاشت که بی شک در رشد و نمو آن نقش رسانههای اجتماعی مجازی به هیچ وجه کمرنگ نیست. این خاصیت دربی است. شور، هیجان، احساس، همکاری و اصلاح اشکالات رفتاری و اجتماعی.

اما مهمترین تفاوت این دربی با نمونههای قبلی خودش، فروخته شدن بلیتهای آنها توسط باشگاه میزبان بود که هر چند با کم و کاستیهای فراوانی انجام شد و البته در ادوار بعدی باید اصلاح شده و ارتقا پیدا کند، به هر حال گامی رو به جلو محسوب شده و بسیار مبارک است!

دربی تهران تنها دیدار باشگاهی ماست که برد جهانی داشته و علاوه بر این در آسیا و اروپا و آمریکا هم تماشاگر دارد. خیلیها برای این دیدار به تهران میآیند و برخی رسانههای جهان نمایندهشان را به ورزشگاه آزادی اعزام میکنند. قدر این بازی را باید دانست و برای آن برنامهریزی دقیق و بهتری داشت. دربی تهران آنقدر جذاب و دیدنی هست که از تمام دنیا مشتری داشته باشد و نقش ویترین فوتبال ما را بازی کند. این ویترین را باید همیشه تمیز و دیدنی و جذاب حفظ کنیم چون قضاوتی که جهانیان از فوتبال باشگاهی ما دارند در این ویترین خلاصه میشود!

شهرآورد تهران یکی از همان فرصتهایی است که نصیب هر کشوری نمیشود. باید قدر آن را دانست که میتواند اثرگذاری شگرفی بر نونهالان و نوجوانان کشور میگذارد. نباید با تصمیمات نادرست آن را به تهدید تبدیل کرد و باید از آن بهره لازم را برد تا بتوانیم خودمان را بهتر به دنیا بشناسیم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: