به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۶۱۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۲
بهرام افشارزاده در جمع کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی:
افشارزاده یکی از بدترین قوانین جاری ورزش را منع به کارگیری بازنشستگان عنوان کرد و گفت: چنین قانونی یعنی اینکه سالها تجربه در این وادی را به دور اندازیم!
مهمان این هفته کارگروه ورزش حزب، بهرام افشارزاده چهره نامآشنای ورزش کشور بود. مردی که طی چند دهه حضور در این وادی از قهرمانی ژیمناستیک تا دبیر کلی کمیته ملی المپیک ارتقاء پیدا کرد. وی در طول این مسیر طولانی مسئولیت های مهم دیگری چون ریاست فدراسیون، مدیر عاملی باشگاه پرطرفدار استقلال تهران و مشاغل ریز و درشت دیگری را پشت سرگذاشت. به قول محمدرضا یزدانی خرم رئیس کارگروه ورزش، افشارزاده دایرهالمعارف ورزش ایران است و البته دیگر اعضای کارگروه نیز کم و بیش چنین عقیدهای دارند. افشارزاده در این نشست حرف های بسیاری برای گفتن داشت که بخش اعظم آن به رسم امانت نزد ما محفوظ میماند با این وجود میتوان از کلیات و سرفصلهای کلام وی توشهای برگرفت. هم کلامی با مردی که طی سالیان طولانی از نزدیک در جریان پنهان و آشکار ورزش کشور بوده زمانی بی انجام طلب میکند با این وصف یکایک اعضای کارگروه که هر یک از ایشان استخوان خرد کردههای ورزش و رسانه محسوب میشوند نکات و موارد بسیاری را با افشارزاده مطرح کردند که در نوع خود نشان از اشراف آنان به نقاط کور ورزش، مشکلات زیربنایی و روساختی و راه های برون رفت از آن داشت، بطوری که دبیر کل پیشین کمیته المپیک بر حقانیت این دیدگاهها مهر تأیید زد.

منع به کارگیری بازنشستگان ورزش بدترین قانون است

افشارزاده حرفهای زیادی برای گفتن داشت اما گاهی اوقات سخنانش رنگ و بوی تعصب به خود میگرفت. تعصب نسبت به ورزش و اینکه عمری را در این عرصه سپری کرد، اما کم لطفیهای بسیار دیده است. با چه ترفندی مسیر ادامه تحصیل قهرمانان را هموار و چگونه قطعه نامآوران ورزشکاران در بهشت زهرا را گرفته. در برابر نامهربانی افراد، مهربانی کرده و از خطاهای ریز و درشت اشخاص چشم پوشیده. مدیر عامل پیشین تیم فوتبال استقلال به دلایل حضور خود در این باشگاه و همزمان مدیر کلی حوزه وزارت ورزش نیز تعریفی داشت و اینکه هرگز خواهان دو مسئولیت مهم خصوصاً مدیریت باشگاه استقلال نبوده است! وی یکی از بدترین قوانین جاری ورزش را منع به کارگیری بازنشستگان عنوان کرد و افزود: چنین قانونی یعنی اینکه سالها تجربه در این وادی را به دور اندازیم! در پایان این نشست، بهرام افشارزاده ضمن تشکر و خرسندی از حزب موتلفه اسلامی در تشکیل کارگروه ورزش با چنین مجموعهای از تجارب گرانبها در ورزش و دیدگاههای کارشناسانه رئیس و اعضای کارگروه ورزش اظهار امیدواری کرد تا مسئولین ورزش از این اتاق فکر بیش از پیش بهرهمند و در مواقع لازم از مشورتهای جمع یاد شده استفاده کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: