کد خبر: ۲۶۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

برنامه منافقین برای روزهای آینده
یک مقام امنیتی از برنامه گروهک منافقین و نیروهای آشوبگر ضد انقلاب برای ایجاد اغتشاش و هرج‌ومرج در روزهای آینده به مناسبت بزرگداشت یکی از پادشاهان ایران باستان خبر داد. بر اساس اظهارات این مقام امنیتی، به راه انداختن تجمع اعتراضی علیه مفاسد و مشکلات اقتصادی در کشور و سپس به انحراف کشاندن آن با طرح شعارهایی علیه نظام و مقدسات اسلامی، یکی از برنامه‌های اصلی این گروه‌هاست. این مقام امنیتی همچنین درباره دیگر اهداف این گروه‌ها تصریح کرد: تشویق هواداران برای حضور در این بزرگداشت، درگیری با نیروهای انتظامی و گرفتن فیلم و عکس برای انتشار در رسانه‌های منافقین و همچنین کُشته‌سازی از این درگیری‌ها، از دیگر محورهای برنامه‌ریزی شده گروه‌های ضد انقلاب در این روزها خواهد بود.

احتمال جدایی جهانگیری از دولت
علی‌اصغر شفیعیان، مدیر پایگاه «انصاف‌نیوز» درباره زمزمه‌های استعفای معاون اول رئیس‌جمهور گفت: آقای جهانگیری تأکید داشت تیم اقتصادی یکدستی در دولت دوم آقای روحانی تشکیل شود تا بتواند دستاوردهای خوبی داشته باشد، به هر حال مردم انتظار بسیار زیادی در این حوزه دارند. پیشنهادهایی که آقای جهانگیری داشت، در بحث اقتصادی اتفاق نیفتاد؛ به صورت مشخص در ترکیب تیم اقتصادی دولت این اتفاق انجام نگرفت و انتظار برآورده نشد. وی درباره اینکه چقدر احتمال کناره‌گیری جهانگیری از بدنه دولت وجود دارد، گفت: احتمالش زیاد است، البته شاید یک سال طول بکشد؛ اما احتمال این جدایی بالا است.

سازمان تأمین اجتماعی در مرز بحران
سیدعلیرضا حیدری، نایب‌رئیس ‌اتحادیه پیشکسوتان کارگری از افزایش چشمگیر مطالبات سازمان تأمین اجتماعی به بیش از 155 هزار میلیارد تومان تا پایان امسال خبر داد و گفت: اگر مطالبه‌ دیگری در سال جاری به سازمان تأمین اجتماعی تحمیل شود، رقم به بیش از 155 هزار میلیارد تومان خواهد رسید و مطالبات بسیار بیش از اینها خواهد بود. وی افزود: به طور حتم دولت بدهی جاری خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت نمی‌کند و می‌توان گفت مطالبات سازمان رقمی بیش از میزان پیش‌بینی شده باشد. وی درباره نسبت بیمه‌شدگان به مستمری‌بگیران گفت: سالیانه 10 درصد به مستمری‌بگیران اضافه می‌شود که تعداد آن بالغ بر 300 هزار نفر است؛ بنابراین سازمان تأمین اجتماعی در مرز بحران قرار داشته و برای عبور از آن باید سالانه یک میلیون و 500 هزار بیمه‌شده به سازمان تأمین اجتماعی اضافه شوند و حق بیمه پرداخت کنند. حیدری همچنین درباره میزان سودآوری شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی و بزرگ‌ترین هلدینگ اقتصادی کشور) هم گفت: میزان سودآوری شستا پایین است و قابلیت ندارد که سهم خود را به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت کند.

آقای روحانی خودش نخواست
«
عبدالله ناصری» فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: اگر رئیس دولت اصلاحات در دولت خود برای انتخاب وزیر زن معذوراتی داشت، امروز استدلال رئیس‌جمهور درباره این محدودیت‌ها پذیرفته نیست؛ چون این مسئله می‌توانست با گفت‌وگو و تعامل حل بشود. مهم‌تر اینکه در دولت قبل آقای احمدی‌نژاد این تابو را شکسته بود. آقای روحانی حتی در دولت اول خود نیز می‌توانست فراتر از یک زن در کابینه خود قرار دهد؛ از این رو جامعه زنان که نقش مؤثری در سبد رأی آقای روحانی داشتند، خیلی این استدلال را نمی‌پذیرند که خواستم، اما نشد. وی همچنین تصریح کرد: حسن روحاني به خوبي مي‌داند كه رياست‌جمهوري خود را مديون اصلاح‌طلبان و بدنه اجتماعي آنهاست و اگر اصلاح‌طلبان به دلیل وضعیت حساس جامعه خویشتن‌داری مي‌كنند و دولت را به نقد نمي‌كشند، دليل نمي‌شود كه رئيس‌جمهور هم درصدد جلب رضايت آنها نباشد.
خلق صحنه ای زیبا از همسر شهید مدافع حرم
همسر شهید حسین آقادادی مقابل تابوت همسرش سجده شکر به جا آورد و گفت: «شکر خدا را که همسرم به حریم ارباب راه پیدا کرد. »شهید حسین آقادادی 28 مهرماه در نبرد با تروریست‌های داعش به شهادت رسید و در گلستان شهدای اصفهان کنار مزار برادر شهید خود آرام می‌گیرد. شهید حسین آقادادی از خادمان هیأت رزمندگان اسلام اصفهان بود که آخرین محرم عمر خود را در نوکری اباعبدالله الحسین (ع)سپری کرد.

تلاش دادگاه فدرال آمریکا برای مصادره دارایی‌های ایران
وبگاه «واشنگتن ‌فری‌بیکن» چند روز پیش گزارش داد مقامات دولت ترامپ توافق بوئینگ را مغایر منافع آمریکا با امنیت ملی می‌دانند و رئیس‌جمهور آمریکا ممکن است تصمیم بگیرد این قرارداد را لغو کند. در همین راستا، یک دادگاه فدرال آمریکایی در تلاش است با افشای جزئیات قرارداد شرکت بوئینگ و ایران‌ایر، قابل مصادره بودن دارایی‌های ایران در این معامله را بررسی کند. گفتنی است، همزمان با این اتفاق شرکت صهیونیستی «شورات هادین»ـ که وکالت کسانی را که مطابق ادعاها خانواده‌های قربانیان تروریسم ایران خوانده می‌شوند، به عهده داردـ به شرکت بوئینگ درباره پیشبرد قرارداد خود با ایران هشدار داده و اعلام کرده است ایران باید پیش از خرید هواپیما وادار به پرداخت غرامت این افراد شود!

از ترامپ می‌خواهیم به وعده اوباما عمل کند
به گزارش ویکلی استاندارد، ۱۳ سناتور جمهوریخواه آمریکا در نامه‌ای خطاب به «نیکی هیلی» سفیر واشنگتن در سازمان ملل متحد از او خواستند تا به آنچه به ادعای آنان «نبودِ شفافیت در رژیم بازرسی و عدم ارائه گزارش دقیق از برنامه هسته‌ای ایران» است، رسیدگی کند. جمهوریخواهان از دولت ترامپ خواسته‌اند تا به وعده باراک اوباما مبنی بر اینکه بازرسان در هر زمان و هر مکان که لازم باشد، به پایگاه‌های ایران دسترسی خواهند داشت، عمل کند. گفتنی است، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد مصرانه خواهان انجام بازرسی از پایگاه‌های نظامی ایران شده است؛ امری که با مخالفت مقامات ایران روبه‌رو شد.

ماشین تحریم‌های غیربرجامی امریکا روشن شد

تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران در امریکا تقریباً به عادت روزانه تبدیل شده است. در آخرین اقدام نمایندگان مجلس این کشور با هدف مقابله با برنامه موشکی تهران تحریم‌های جدیدی را اعمال کردند و نشان دادند از «روح برجام‌» چیز دیگری نمانده است.روز جمعه اکثریت قاطع اعضای مجلس نمایندگان امریکا به طرحی برای نظارت بر برنامه موشکی ایران رأی دادند. این طرح رئیس‌جمهور را ملزم می‌کند شرکت‌های ایرانی و غیرایرانی درگیر در تأمین نیازهای برنامه موشک‌های بالستیک ایران را شناسایی و تحریم کند و درباره هر آزمایش موشکی ایران گزارش بدهد. به گزارش بی‌بی‌سی، 423 عضو مجلس نمایندگان به این طرح رأی مثبت دادند و تنها دو نفر مخالف آن بودند و تبدیل شدن آن به قانون تأیید سنا و رئیس‌جمهور را نیز لازم دارد. ناظران معتقدند دولتمردان امریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که برجام را حفظ کنند اما به بهانه‌های دیگر به‌ویژه برنامه موشکی و سیاست‌های منطقه تحریم‌های جدیدی اعمال کنند. به نظر می‌رسد بعضی کشورهای اروپایی به ‌ویژه فرانسه و انگلیس نیز آماده هستند با این سیاست‌های واشنگتن همگام شوند. همچنین وزارت دفاع امریکا قصد دارد تا پایان سال 2017 یک بازبینی کامل از برنامه‌های موشکی ارتش این کشور را به کاخ‌سفید ارائه دهد و با افزایش میلیارد‌ها دلار بودجه، فناوری‌های جدید را به آن اضافه کند.

تشکر اسرائیل از امریکا برای تحریم های جدید

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از وزیر خزانه‌داری آمریکا به دلیل تحریم‌های اخیر این کشور علیه ایران تشکر کرد. به نوشته روزنامه اورشلیم پست، دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد نتانیاهو در دیدار با منوچین از وی بابت اقدام محکم وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ایران، به‌ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حزب‌الله تشکر کرده است. همچنین وزیر خزانه‌داری آمریکا در این دیدار گفت: من نمی‌توانم از اینکه در اولین سفر رسمی‌ام به اینجا آمده‌ام خرسندتر از این باشم. ما در منطقه شریکی بهتر از اسرائیل نداریم.
صفر تا صد مسأله حصر در اختیار شورای عالی امیت ملی است
عضو هیات‌رییسه فراکسیون امید و مدیرمسئول روزنامه اعتماد با تاکید بر جایگاه ملی شورای عالی امنیت ملی، گفت: این شورا بی‌‌تردید با دقت، مصلحت‌سنجی و در راستای تأمین امنیت ملی از این موضوع غفلت ندارد و مسوولیت صفر تا ١٠٠ حصر نیز با شورای عالی امنیت ملی است. الیاس حضرتی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم با اشاره به مطرح شدن مساله حصر در بازه‌های مختلف گفت: تصمیمات شورای عالی امنیت ملی تحت تاثیر فضاسازی رسانه‌ها قرار نمی‌گیرد. موضوع حصر اگر چه در افکار عمومی به صورت‌های متفاوت مطرح می‌شود، اما بدون شک چنین مسأله‌ای برای مسئولان کشور هم دغدغه‌ای است که اگر بیشتر از جامعه نباشد، قطعا کمتر نیست. وی افزود: با این حال نباید نکته‌ای را فراموش کرد و آن هم این است که پیگیری و حل این مسأله، یک مرجع بیشتر ندارد و آن هم شورای عالی امنیت ملی است و صفر تا صد آن بر عهده‌ این نهاد ملی قرار دارد

انتشار 2800 سند محرمانه درباره ترور کندی

«دونالد ترامپ» همانطور که پیش‌تر اعلام کرده بود مجوز انتشار ۲۸۰۰ سند مربوط به ترور کندی در سال 1963 را صادر کرد و قول داد مابقی این اسناد با توجه به حساس‌بودن‌شان تا 6 ماه دیگر منتشر شود. با این حال حاکمیت سایه آمریکا از طریق اهرم‌های فشارش در وزارت خارجه، سازمان سیا و پلیس فدرال (اف‌بی‌آی) ترامپ را متقاعد کرده‌ است از انتشار کامل اسناد خودداری کند. البته پیش‌تر ۹۰ درصد از اسناد ترور مرموز کندی طبق روال از طبقه‌بندی خارج کردن اطلاعات محرمانه توسط سیا منتشر شده بود. همچنین در دهه 1980 اطلاعات بسیار مهمی درباره توطئه مشترک رئیس سازمان سیا، رئیس اف‌بی‌آی و لیندون جانسون، معاون وقت رئیس‌جمهور آمریکا و جانشین کندی در کاخ سفید برای ترور کندی تحت نظارت مستقیم دیوید راکفلر و بارون روتشیلد، بانکداران یهودی و صهیونیست آمریکایی - فرانسوی، در قالب کتابی توسط یکی از عناصر اخراجی سیا منتشر شده بود. کندی۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در سن ۴۶ سالگی و در حال بازدید از شهر دالاس ایالت تگزاس هدف گلوله قرار گرفت و به قتل رسید. طبق اسناد جدید، سند مسافرت «جک روبی» قاتل اسوالد (مظنون اصلی ترور کندی) به سرزمین‌های اشغالی در سال 1962 شک‌ برانگیز است، چرا که اسرائیل مخالف مذاکرات کندی و جمال عبدالناصر، رهبر وقت مصر بود. این یافته جدید با آنچه مامور اخراجی سیا در سال 1984 درباره دست داشتن راکفلرها و روتشیلدها به عنوان موسسان اصلی اسرائیل در ترور کندی فاش کرده بود همخوانی دارد.
برجام ۲ و۳ یعنی خودکشی
حجت‌الاسلام مهدی طائب در جمع شورای بسیج رسانه استان گلستان و شهرستان گرگان با بیان اینکه مقام معظم رهبری بیان کردند که بمب هسته ای را حرام می دانیم، افزود: مذاکرات هسته ای پلکانی برای رسیدن به موضوع دیگری بود و حرکت جدید آمریکا را در این می بینم که آمریکاییها برجام موجود را حلال مشکل موجود خود نمیبینند. طائب افزود: آمریکایی ها با اجرای برجام خسارتی به ما وارد کرده و رسانه های غربی بیان کردند که ما 13 هزار سانترفیوژ را جمع کردیم. وی با بیان اینکه به طور قاطع نمی توانم در مورد دستاوردهای برجام صحبت کنم، افزود: آمریکایی ها از روح برجام صحبت می کنند و به عقیده من آمریکایی ها به دنبال محدود کردن ایران در محدوده خودش و آمادگی ایران برای نابودی نهایی هستند. طائب با بیان اینکه ما نباید اجازه موفقیت در اجرای برنامه های آمریکا را بدهیم، افزود: صحبت درباره برجام 2 و 3 یعنی خودکشی و این موضوع بسیار حائز اهمیت است. وی با بیان اینکه سیستم موشکی و ابزار دفاعی اکسیژن بدن ما در منطقه است، گفت: اگر نسبت به مسائل هسته ای به آمریکا چراغ سبز نشان دهیم، خود را در منطقه نابود میکنیم و مقام معظم رهبری تاکید دارند که این موضوع قابل مذاکره نیست

پاسخ عراق به توهین امریکا

«احمد محجوب»، سخنگوی وزارت خارجه عراق روز جمعه به ادعاهای همتای آمریکایی خود درباره «ابو مهدی المهندس»، جانشین فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی عراق (حشد الشعبی) واکنش نشان داد.«هیثر ناوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران مدعی شده بود که «ابو مهدی المهندس» تروریست است.سخنگوی وزارت خارجه عراق، در واکنش به این اظهارات همتای آمریکایی خود تأکید کرد که این اظهارات با واقعیت تناقض دارند و نیروهای حشد الشعبی بخش جدایی‌ناپذیر نیروهای عراقی هستند.پیشتر، «احمد الاسدی»، سخنگوی هیأت الحشد الشعبی هم روز جمعه در واکنش به همین اظهارات مقام آمریکایی گفت: «این کلام وزارت خارجه آمریکا تعدی به یک نهاد امنیتی عراق به شمار می‌رود و ما منتظر پاسخ وزارت خارجه کشورمان به این تعدی هستیم.المهندس مایه افتخار و یک سمبل برای ملت عراق است و یکی از مهمترین فرماندهان الحشد و فرماندهان نظامی در مقابله با داعش است و همه مردم عراق شاهد ایفای نقش او در روند آزادسازی اراضی عراقی از دست تروریست‌ها بودند.»
رستوران‌های علی منصوریان خلوت شد!
علیرضا منصوریان به دلیل محبوبیت فوق العاده ای که بین استقلالی ها به دست آورده بود رستوران های زنجیره ای اش را گسترش داد. روزنامه خبرورزشی امروز در مطلبی جالب نوشت پس از ناکامی سرمربی ستقلال در این تیم، رستوران های او نسبت به گذشته کمی خلوت تر شده است و بی شک اگر این مربی بتواند دباره در لیگ به توفیقی برسد، اوضاع به حالت عادی برمی گردد.
توصیه امیرعبداللهیان به ترامپ
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل تصریح کرد: آقای ترامپ! نمی‌توانید از اکراد شریف همچون داعش استفاده ابزاری کنید. حسین امبرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در صفحه توئیتر خود مطلبی خطاب به ترامپ منتشر کرد که متن آن به شرح زیر است: آمریکا و متحدین، مرموزانه بالکانیزه کردن منطقه را از اکراد کلید زده اند. آقای ترامپ! نمی‌توانید از اکراد شریف همچون داعش استفاده ابزاری کنید.

پارلمان کاتالونیا اعلام استقلال کرد

پارلمان کاتالونیا به اعلام استقلال از اسپانیا رای داد. نمایندگان پارلمان کاتالونیا همچنین به آغاز روند جامعی برای جدایی از اسپانیا رای داده‌اند.اغلب نمایندگان مخالف استقلال در جلسه پارلمان کاتالونیا حاضر نبودند.همزمان سنای اسپانیا درخواست ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا را برای محدود کردن قدرت دولت محلی کاتالونیا و اداره مستقیم آن از مادرید بررسی می‌کند.حدود سه هفته پیش با وجود مخالفت دولت مرکزی اسپانیا و اعزام هزاران مامور پلیس، همه‌پرسی استقلال در کاتالونیا برگزار شد که ۴۳ درصد واجدان شرایط در آن شرکت کردند و بیش از ۹۰ درصد رای‌دهندگان به استقلال رای دادند. دادگاه قانون اساسی اسپانیا همه‌پرسی کاتالونیا را غیرقانونی اعلام کرده است.ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا در واکنش به تصمیم پارلمان کاتالونیا از اسپانیایی‌ها خواسته است که آرامش خود را حفظ کنند. او وعده داده که حکومت قانون را به کاتالونیا را بازگرداند.
درخواست عجیب یک مسئول درباره رتبه معاونان شهردار تهران
با توجه به این که بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری، دولت مجاز است برخی از امتیازات قانونی مقامات موضوع این قانون را به مشاغل خاص تسری دهد، بر اساس نامه یک مسئول اجرایی به تعدادی از مدیران نهاد ریاست جمهوری، درخواست شده راجع به اختصاص امتیاز 14 هزار به معاونان شهردار جدید تهران و همترازی آن ها با معاونان وزرا اقدام شود که فعلا این درخواست مورد موافقت مسئولان مربوطه برای طرح آن در هیئت دولت قرار نگرفته است.

شکاری که از دست قطر و عربستان رفت

نخست وزیر و وزیر خارجه سابق قطر در سخنانی به همکاری کشورش با آمریکا، ترکیه و عربستان برای کمک به گروه‌های تروریستی در سوریه اعتراف کرد. به گزارش روسیا الیوم، حمد بن جاسم آل ثانی گفت: عربستان سعودی، پرونده سوریه را به قطر واگذار کرد و دوحه این پرونده را در دست گرفت و قطر شواهد کاملی درباره واگذاری این امر در دست دارد.حمایت نظامی که قطر به گروه‌های مسلح در سوریه ارائه می‌داد، با هماهنگی با ایالات متحده به ترکیه می‌رسید و همه چیز از طریق نیروهای آمریکایی، ترکیه‌ای و عربستانی توزیع می‌شد.وی با اذعان به این‌ که کمک‌هایی به دست جبهه النصره می‌رسید،افزود: زمانی که گفته شد جبهه النصره دیگر طرفی قابل قبول نیست، ارائه این حمایت‌ها به جبهه النصره متوقف شد .حمد بن جاسم گفت :ریاض موضع خود را درباره ماندن بشار اسد، رئیس جمهور سوریه تغییر داد اما این تغییر موضع را به اطلاع دوحه نرسانده بود".اما شاید مهم‌ترین اظهاراتی که این مقام پیشین قطری مطرح کرد، ارزیابی وی از ماهیت روابط با عربستان سعودی درباره مسئله سوریه با طرح این سخنان باشد؛ "ما با هم بر سر شکار نزاع کردیم و شکار از دست ما رفت و نشسته‌ایم بر سر آن با هم نزاع می‌کنیم".
افشاگری مرفاوی از قلیانی‌های فوتبال ایران
صمد مرفاوی در مورد اتفاقاتی که در چند روز اخیر برای محسن مسلمان و وریا غفوری ایجاد شده است، اظهار داشت: من نمی‌دانم این عکس‌ها و فیلم‌هایی که منتشر شده تا چه حد حقیقت دارد و نمی‌توانم قضاوت خاصی داشته باشم. کمیته اخلاق بعد از برنامه 90 که چند هفته پیش به موضوع قلیان‌کشیدن فوتبالیست‌ها ورود کرد، نسبت به این موضوع حساس شد، ولی باید بگویم که غیر از مسلمان و غفوری خیلی‌ از فوتبالیست‌ها و ورزشکاران قلیان می‌کشند. وی در ادامه افزود: خیلی‌ها در خانه قلیان می‌کشند و نمی‌توان آنها را دید. من معتقدم در این فوتبال مسائل و بی‌اخلاقی‌هایی وجود دارد که خیلی مهم‌تر از قلیان ‌کشیدن است و باید جلوی آنها را گرفت. بهتر است فدراسیون و کمیته اخلاق این چیزها را بررسی کنند. سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال همچنین تصریح کرد: یک مطلب می‌خواندم که گویا مدیرعامل یک باشگاه را به دلیل ارتباط با جادوگر دو سال محروم کرده‌اند. واقعاً این محرومیت چه دردی را دوا می‌کند؟ آن مدیرعامل می‌تواند در استادیوم حاضر نشود و کارهایش را انجام دهد. به نظر من کمیته اخلاق باید به مسائل دیگر ورود کرده و خیلی چیزها را روشن کند. مرفاوی ادامه داد: در فوتبال ایران تخلفات زیادی رخ می‌دهد و معمولاً کسی که خلاف می‌کند مدرکی از خود برجای نمی‌گذارد. آیا واقعاً چهار کارشناس وجود ندارند که برخی اتفاقات را ببینند و تشخیص بدهند که عمد بوده است یا غیرعمد؟
دردسرهای خرید یک بنز تشریفاتی از دولت
پس از آن که دولت دهم با ابلاغ تصمیم ‌نامه شماره 37584 در بهمن سال 1390، به وزارت خارجه و نهاد ریاست جمهوری اجازه داده درباره فروش بنزهای تشریفاتی خود که حداکثر 30 ‌سال از تاریخ ساخت آن ها گذشته ، اقدام کند، یکی از خریداران این خودروها با طرح شکایتی به ظرفیت برخی نهادهای دولتی، از شماره‌ گذاری نشدن خودروهای مذکور گلایه کرده که در پاسخ به این شکایت، اعلام شده مصوبه دولت دهم با بخشنامه بعدی هیئت وزیران که تردد وسایل نقلیه سواری با سن بیش از ۲۰ سال را در برخی شهرها ممنوع کرده، منافاتی ندارد!

وزیر دفاع انگلیس: از جنایات عربستان انتقاد نکنید ممکن است از ما اسلحه نخرد!

وزیر دفاع انگلیس در یک موضع‌گیری شرم آور خواستار عدم انتقاد از جنایت‌های رژیم آل‌سعود در یمن شد تا روباه پیر بتواند بیشتر به سعودی‌ها سلاح بفروشد.بر اساس آمار وزارت بازرگانی بین‌المللی انگلیس، فروش اسلحه از سوی دولت انگلیس به عربستان از ابتدای سال جاری میلادی(2017) ماه به ماه بیش‌تر شده و در نیمه نخست سال، فروش اسلحه انگلیسی به سعودی‌ها، از یک میلیارد و یکصد میلیون پوند هم گذشته است. «گاردین» در این باره به نقل از «معاون رهبر حزب لیبرال دموکرات» انگلیس نوشته: آمار وزارت بازرگانی بین‌المللی انگلیس، نشانگر سود تجارت شرم آور با رژیم عربستان سعودی است که به یمن حمله می‌کند. ایندیپندنت نیز درباره فروش «سلاح به عربستان برای جنگ یمن» می‌نویسد: «براساس آخرین مطالعات صورت گرفته شرکت‌های انگلیسی از زمان حمله عربستان به یمن 6 میلیارد پوند از صادرات به این کشور درآمد کسب کرده‌اند.»

اخبار روزانه:
* علی‌رضا میریوسفی، رایزن مطبوعاتی ایران در سازمان ملل، گزارش خانم عاصمه جهانگیر درباره حقوق بشر در ایران را کاملاً مغرضانه اعلام کرد. وی در توئیت خود با کنایه به خانم جهانگیر، گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل نوشت: وی مدعی است علیه ایران غرض‌ورزی نمی‌کند؛ ولی او حتی با استانداردهای سازمان ملل هم صحبت نمی‌کند و اصرار دارد دولت جمهوری اسلامی ایران را «رژیم ایران» بخواند.
* رئیس بنیاد توانمندسازی گندم‌کاران با بیان اینکه 3/1 میلیون نفر در کشور فقط با کاشت گندم امرار معاش می‌کنند، گفت: عده‌ای می‌خواهند اصل موضوع تولید گندم در کشور را از ریشه با تبر بزنند. وی افزود: اگر دلار به حال خود گذاشته شود و دولت در نرخ آن دخالتی نداشته باشد، قیمت گندمی که به کشورمان می‌آید، بالاتر از دو هزار تومان خواهد بود.
* روزنامه «آفتاب یزد» با انتقاد از عملکرد دولت در یادداشتی نوشت: «خیلی از وعده‌ها بر زمین مانده؛ چه سیاسی، چه اجتماعی و چه فرهنگی. از سوی دیگر برجام هم در تنگناست... مهم‌تر آنکه علی‌رغم شعارهای معیشتی حسن روحانی، سفره مردم رونقی ندارد. نیاز به گزافه‌گویی نیست؛ یک ساعت به معابر پرتردد شهر محل سکونت خود بروید، ماجرا دست‌تان می‌آید
* نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: رهبر معظم انقلاب توصیه کرده‌اند که به هیچ وجه از تصاویر ایشان در راه‌پیمایی اربعین استفاده نشود که این تدبیر بسیار هوشمندانه‌ای است. وی همچنین تأکید کرد: نظر رهبر معظم انقلاب که از گذشته هم به ما ابلاغ کرده بودند، این است که نباید گذاشت اربعین از حالت مردمی بودن خارج شود.
* «احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق در واکنش به ادعاهای هیثر ناوئرت، همتای آمریکایی خود درباره جانشین فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی عراق (حشد الشعبی) که گفته بود «ابومهدی المهندس» تروریست است، گفت: این اظهارات با واقعیت تناقض دارند و نیروهای حشد الشعبی بخش جدایی‌ناپذیر نیروهای عراقی هستند.
* حمید فرخ‌نژاد از بازیگران سینما با انتقاد از عملکرد دولت، گفت: آقایان مسئول که با رأی مردم بر سرکار آمدند، در دسترس نیستند و بعد از انتخاب شدن‌، همه چیز یادشان می‌رود.
* هنردوست، سفیر ایران در پاکستان از آمادگی کشورمان برای صادرات هزار تا سه هزار مگاوات برق به پاکستان در صورت امضای قرارداد آن بین دو کشور خبر داد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: