کد خبر: ۲۶۰۰۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۸
اخبار 24 ساعت گذشته:

ادعاهای اصلاح طلبانه درباره جهانگیری و روحانی
یک فعال سياسي به انصاف نيوز گفته است كه «اسحاق جهانگيري به خاطر برخي مشكلات و اختلافات در آستانه‌ جدايي از دولت است؛ او در دولت دوازدهم مورد مشورت رئيس‌جمهور قرار نمي‌گيرد. محمود واعظي عملاً جاي جهانگيري را در كابينه گرفته است. در انتخاب استانداران نيز استانداران اصلاح‌طلب دوره‌ خاتمي بلاتكليف مانده‌اند.‌» اين فعال سياسي گفت كه «يكي از مرتبطين مي‌گفت دولت هيچ برنامه‌اي براي اقتصادش ندارد. حتي برخي مديران بانك‌هاي خارجي كه براي همكاري اقتصادي به كشور آمده بودند پس از مدتي بلاتكليفي دست خالي بازگشته‌اند. مدير يكي از بانك‌هاي عمان كه به دستور سلطان قابوس سه بار براي بازگشايي ال سي به ايران آمده است بعد از اينكه از داخل ايران مشخص نكردند بايد با كه گفت‌وگو كند، دست خالي برگشته است

انتقاد به حذف تصویر دریاچه ارومیه از کتب درسی
نادر‌قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف تصویر و نام دریاچه ارومیه از یکی از کتب درسی، گفت: حذف تصویر دریاچه ارومیه از نقشه یکی از کتاب‌های درسی در پایه‌ ابتدایی بدسلیقگی است
.وی با بیان اینکه 97 درصد دریاچه ارومیه خشک شده و این دریاچه در حال خشک شدن است، افزود: وضعیت نابسامان دریاچه ارومیه بر روحیه مردم این منطقه اثر منفی داشته و حذف تصویر آن از کتب درسی نیز باعث ناراحتی مضاعف مردم ارومیه و سایر هموطنان شده، این اتفاق همچنین حساسیت و ناراحتی طرفداران محیط زیست را نیز برانگیخته است.نماینده مردم ارومیه در مجلس با بیان اینکه در جلسه‌ای که با مسئولان آموزش و پرورش داشتیم این مسئله را مطرح کردیم و آنها قول مساعد دادند تا مشکل دریاچه ارومیه حل شود، خاطرنشان کرد: امیدواریم دیگر شاهد بروز چنین مسائلی که باعث آزرده خاطری هموطنان می‌شود، نباشیم.

روزنامه قانون: آقاي نوبخت! استعفا دهيد

سخنان سخنگوي دولت كه بعضي‌ها را متهم كرده بود كه گراي خزانه را به خارج مي‌دهند، با انتقادات بسياري مواجه شد. چه آنكه اين انتقاد همان انتقادي بود كه منتقدين دولت روحاني از او داشتند كه چرا مدام در تريبون عمومي از خالي بودن خزانه مي‌گويد و دشمنان را آگاه مي‌كند، اما حالا نوبخت ديگران را متهم به اين كار مي‌كند. انتقادات آنقدر روشن و بحق بود كه صداي روزنامه اصلاح‌طلب قانون هم درآمد. روزنامه قانون در گزارشي با تيتر «آقاي نوبخت كار را از اين خراب‌تر نكنيد!» آورده است كه: «محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت روحاني در نشست‌ خبري با بخشي از رسانه‌هاي كشور، انتقاد كرده است كه چرا بعضي‌ها سعي مي‌كنند به دشمنان بيرون كشور گرا بدهند كه خزانه ما خالي است؟ در شرايط تحريم ما رشد منفي اقتصادي را مثبت كرديم، باور كنيد ما اين قدرت را داريم كه ايستادگي كنيمقانون نوشته است: مشخص نيست برخي از سياستمداران حاضر در اين دولت با چه امتياز و ويژگي در كابينه مشغول فعاليت هستند ولي بي‌شك حضورشان به نفع دولت نيست. گويي مشغله‌هاي بيش از حد و بي‌فايده آقاي سخنگو عاملي براي فراموشي او شده‌است زيرا نوبخت به عنوان سخنگوي دولت بايد به خاطر مي‌آورد كه رئيس‌جمهور در همان روزهاي ابتدايي روي‌كار آمدن با همين ادعا قصد تخريب رقيب را داشت و در آن زمان دلواپسان و منتقدان دولت، به روحاني اعتراض‌هاي فراواني كردند. حال كه دگر دولت خود به ميان گود آمده و فشارهاي مختلف را از نزديك درك كرده است اين ادعاها را در رابطه با منتقدان كردن جاي تأمل فراواني دارد. اميدواريم آقاي نوبخت كار را از اينكه هست خراب‌تر نكرده و ميدان را به كساني واگذار كند كه توانايي سخنگويي دولتي را كه اين همه مشكل دارد، داشته باشد
روایت رهبری از روزهای تبعیدش در دوران پهلوی
کانال تلگرامی سایت مقام معظم رهبری، بخشی از بیانات معظم له در سال 76 را منتشر کرده است. در این مطلب به نقل از رهبر انقلاب آمده است؛*من در همان زمان رژیم گذشته، در مناطق مرزی کشور به صورت تبعید زندگی می‌کردم و می‌دیدم که وضع آن‌جا چگونه بود. در آن‌جا، امنیت به دست گردن‌کلفتها و باج‌بگیرهای منطقه سپرده شده بود. *امنیت، عبارت بود از امنیت خوانین و بزرگان و سرمایه‌داران منطقه و دیگران حقی از آن نداشتند. به همین‌خاطر، اگر در مناطق مختلف این کشور و بخصوص در دوردست ها، آدم متنفذی، نوکران، کارگران و زیردستان خود را می‌زد، می‌کشت، حبس می‌کرد، از زندگی و هستی می‌انداخت و امنیت آنها و زن و فرزندشان را صلب می‌نمود، ایرادی نبود و کسی نمی‌گفت که شما چرا این کار را کردید! اگر به پاسگاه هم شکایت می‌کردند، شکایت‌کننده محکوم می‌شد! یعنی امنیت، امنیت طبقات ویژه بود، نه امنیت عمومی.

میرسلیم محبوب ورزشکاران
سی استان با ارسال نامه‌ای به وزارت ورزش، حمایت خود را از میرسلیم در فدراسیون نجات غریق اعلام کردند. حبیب خمجانی دبیر فدراسیون نجات غریق درباره عدم ثبت‌نام از میرسلیم به دلیل شرایط سنی در انتخابات این فدراسیون اظهار داشت: وزارت ورزش، آیین‌نامه‌ای را در شانزدهم شهریور ابلاغ کرد که در آن شرط سنی هفتاد سال برای نامزدها اعلام شده است. البته این دومین آیین‌نامه‌ای است که وزارت ورزش ابلاغ کرده است. وی افزود: طبق آیین‌نامه ما در دوم خرداد 96 به وزارت ورزش برای برگزاری انتخابات نامه زدیم، کاری انجام نشد. دوباره در 23 خرداد نامه زدیم. باز هم توجهی نکردند و در نهایت مهرماه اعلام کردند، ثبت‌نام از نامزدها انجام شود. این در حالی است که اگر همان موقع انتخابات را برگزار می‌کردند، میرسلیم به هفتاد سالگی نمی‌رسید. اگر موضوع این است که طبق آیین‌نامه کار کنند چرا ثبت‌نام از نامزدها که طبق بند اول آیین‌نامه باید 75 روز قبل از پایان دوران ریاست صورت بگیرد، این اتفاق رخ نداد؟
بیکارترین استان ها اعلام شدند
طبق گزارش جدید مرکز آمار ایران،استانهای چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه و خوزستان در تابستان سال 96 بالاترین نرخ بیکاری را به میزان 18.3 درصد، 18 درصدو 14.9 درصدداشته اند.استانهای گیلان با 9.2 درصد، مرکزی با 8.2 درصد و سمنان با 7.1 درصد هم کمترین نرخ بیکاری را دارند.
شباهت دو جدایی‌خواه

استقلال‌خواهی در کردستان و کاتالونیا شباهت‌هایی دارد. این دو همه‌پرسی مقبولیت بین‌المللی نداشت. برای رهبران اتحادیه اروپا جدایی کاتالونیا اصولاً با فلسفه وجودی اتحادیه که مقابله با ملی‌گرایی و مرزکشی‌های جدید است در تناقض است. از سویی، اروپا در بلژیک و شمال ایتالیا و برخی ایالت‌های دیگر اسپانیا با خطر قدرت‌گیری نیروهای جدایی‌خواه روبه‌رو است و هر گونه روی خوش نشان دادن به جدایی کاتالونیا می‌تواند برای این مناطق هم انگیزه‌بخش باشد. در همین راستا امید جدایی‌خواهان کاتالونیا که بلافاصله بعد از استقلال اتحادیه اروپا با توجه به اقتصاد قوی این منطقه فوری آن را به عضویت خواهد پذیرفت شاید چندان واقعی نباشد، به ویژه اینکه اسپانیا هم در مخالفت با این عضویت سرسخت خواهد بود.

شرط برانکو برای تمدید قرارداد با پرسپولیس
گفته می‌شود، یکی از شروط اصلی برانکو برای ماندن در پرسپولیس و تمدید قراردادش حفظ همه بازیکنان کنونی این تیم است. او خوب می‌داند در پایان فصل جاری قرارداد هفت بازیکن اصلی و مهم در پرسپولیس به اتمام می‌رسد و حفظ آنان کار بس دشواری است. با توجه به حکم فیفا و محرومیت از پنجره نقل و انتقالات زمستانی و تابستانی، پرسپولیس قادر نیست بازیکن جدیدی خریداری کند و بنابراین جدایی هفت بازیکن از این تیم می‌تواند آینده قرمزپوشان را نابود و با دردسر بزرگی مواجه کند.
فیوزهای خودکار

یکی از برنامه‌های آمریکا برای نفوذ علمی از طریق برگزاری همایش‌ها و دعوت استادان به آن است. در کتاب «مدارس جاسوسی» آمده است: «چون رفتن سراغ این دانشمندان در ایران دشوار است، سیا آنها را به شرکت در همایش‌هایی در کشورهای دوست یا بی‌طرف ترغیب می‌کند. آژانس ضمن مشورت با اسرائیل، یک کاندیدا را انتخاب می‌‌کند. سپس همایشی در یک مؤسسه علمی معتبر از طریق یکی از آن فیوزهای خودکار (فعالیت‌های جاسوسی) راه می‌اندازد، یعنی نوعاً یک بازرگان که با مبلغی بین پانصد هزار تا دو میلیون دلار از بودجه‌های آژانس، هزینه سمپوزیوم را می‌پردازد. بعضی وقت‌ها آن بازرگان صاحب یک شرکت فناوری است، یا آژانس یک شرکت صوری می‌سازد تا حمایت او برای آن مؤسسه پژوهشی موجه و مقبول باشد، مؤسسه‌ای که خبر نداشت دست سیا در کار است. برای دانشگاهیان ایرانی که به غرب می‌گریزند، همایش‌های دانشگاهی یک نسخۀ امروزی از قطارهای زیرزمینی‌اند

انتقاد یک عضو مجلس خبرگان به اظهارات وزیر خارجه فرانسه
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اظهارات وزیر امورخارجه فرانسه درباره ایران گستاخانه است. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی‌عراقی درباره اظهارنظر اخیر وزیر امور خارجه فرانسه، اظهار داشت: کاربرد واژه بازخواست در مورد حضور ایران در سوریه از طریق حزب‌الله و پاسداران بسیار گستاخانه است و حضور مستشاری ایران در کشورهای منطقه کاملاً قانونی است.
وی افزود: مسئولان وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران می بایست اعتراض شدید خود به این موضوع را اعلام کنند. نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: این موضع‌گیری ها در صورت سفر احتمالی وزیر خارجه این کشور به ایران در روزهای آینده، جای تأمل دارد. وی اظهار داشت: انتشار گفت وگوی خبرگزاری فرانسه با وزیر خارجه فرانسه در موضوعاتی در مورد ایران براساس ترجمه‌ی صورت گرفته و مطالب گفته شده، از خبرگزاری صداو سیمای کشورمان جای تأسف دارد.
واکنش دادستان‌کل به شایعه اعدام قریب‌الوقوع زنجانی

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره شایعه اجرای حکم اعدام بابک زنجانی و رد اعاده دادرسی وی در دیوان عالی کشور گفت: شایعه چرا؟ باید منتطر باشیم ببینیم چه می شود، ان‌شاءالله زودتر حقوق مردم برگردد. وی در پاسخ به این سوال که قاضی مقیسه در آخرین جلسه دادگاه متهمان فساد نفتی گفته بود که حکم اجرای حکم این فرد در دست مسولان است، آیا واحد اجرای احکام زمانی را برای اجرای حکم تعیین کرده است؟ گفت: آنها به دنبال اجرای حکم هستند، اما مقدمات اجرای حکم باید فراهم شود.
ترامپ دروغ‌گوست

شمخانی دبیر شوری عالی امنیت ملی ایران گفت: متأسفانه ترامپ فرد دروغگویی است. او علیه ایران از طریق تحریم و علیه مردم سوریه و عراق با پرورش تروریسم می‌جنگند. وقتی ترامپ ملت ایران را تروریست می‌داند و حق مردم ایران را در یک پهنه 2500 ساله تاریخی جعل می‌کند، مردم ایران متوجه می‌شوند که مورد حمله قرار گرفته‌اند. برنامه ما همیشه این بوده که با حفظ اصول ارزش‌ها محدودیتی برای توسعه با آمریکا نداشته باشیم اما واقعیت این است که بعد از برجام اروپا چنین اقدامی انجام نداد و کارهای بسیار نمایشی را بروز داد. اکنون هم مرتب می‌گوید مخالف حذف برجام است.
ایران بیکاران خود را صادر می کند
!
محمد اکبرنیا، مدیر کل دفتر هدایت نیرو و کاریابی‌ها، با اشاره به برگزاری نمایشگاه کار از سوی استان‌ها گفت: قصد داریم در راستای این نمایشگاه ارتباطی را بین کارجویان، کارفرمایان و کاریابی‌ها با مشارکت اداره کل کاریابی‌ها برقرار کنیم. محمد اکبرنیا، مدیر کل دفتر هدایت نیرو و کاریابی‌ها در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به برگزاری نمایشگاه کار از سوی استان‌ها گفت: قصد داریم در راستای این نمایشگاه ارتباطی را بین کارجویان، کارفرمایان و کاریابی‌ها با مشارکت اداره کل کاریابی‌ها برقرار کنیم. مدیر کل دفتر هدایت نیرو و کاریابی ها درباره اعزام نیروی کار به خارج از کشور گفت: در کشورهای استرالیا، عمان، ترکیه و تاجیکستان دفاتر اعزام نیرو به خارج از کشور را راه اندازی کردیم.
عباس جدیدی پیگیر ریاست شد

عباس جدیدی پیشکسوت کشتی ایران و عضو سابق شورای شهر تهران در انتخابات ریاست فدراسیون کشتی ثبت نام کرد. رسول خادم اولین کاندیدای احراز این پست بود که در همان نخستین روز آغاز ثبت نام وارد گود شد. نقی کلانتری و عبدالله چمن گلی هم به عنوان نفرات دوم و سوم ثبت نام کردند. آخرین کاندیدای احراز پست ریاست فدراسیون کشتی هم عباس جدیدی است که رسما ثبت نام کرد تا یکی از رقبای رسول خادم برای کرسی ریاست باشد. ثبت نام کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی برای یک دوره چهار ساله جدید از روز ١٥ مهرماه آغاز شد که پس از ده روز کاری، یعنی ٢٦مهرماه به پایان رسید.
اخبار روزانه:
*
وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد که پیگیر هماهنگی‌های فرهنگی و اجتماعی برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها است. مسعود سلطانی‌فر در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در خصوص فضاها و زیرساخت‌های مناسب برای حضور بانوان در ورزشگاه‌ها گفت: باید هماهنگی‌های فرهنگی و اجتماعی برای این کار انجام شود که ما در حال انجام و پیگیری هستیم.
*
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران (28 مهر) به امامت حجت الاسلام صدیقی در دانشگاه تهران برگزار می‌شود. همچنین حجت‌الاسلام سید علی خمینی به مناسبت چهلمین سالروز شهادت آیت‌الله سید مصطفی خمینی(ره) پیش از خطبه‌ها سخنرانی خواهد کرد.
*
حسین امیرعبداللهیان، مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل درباره آخرین تحولات عراق، مطلبی را در صفحه توئیتر خود منتشر کرد. امیرعبداللهیان در این مطلب آورده است: «دولت مقتدر مرکزی عراق، اربیل را ساده تر از کرکوک به عراق متحد باز می گرداند... فقط در عرض چند دقیقه
*رئیس سازمان برنامه و بودجه تهران گفت که تراکم جمعیتی در استان تهران به حد هشدار رسیده است و این تهدیدی برای پایتخت به حساب می‌آید
.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: