به‌روز شده در: ۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۲۵۹۱۳
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
پنجمین دوره بازی‌های داخل سالن آسیا همان اندازه که برای کشور میزبان موجب خرسندی شد برای دیگر کشورها خصوصاً کاروان بزرگ ورزش ما دستاورد چندانی به همراه نداشت! کشور کوچک ترکمنستان که تدابیر امنیتی شدیدی را برای هر چه بهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات به کار بسته بود در نهایت موفق شد با کسب بیشترین مدال جایگاه خود را دور از دسترس تیم‌های دیگر در بالای جدول رده‌بندی تثبیت کند.
پنجمین دوره بازیهای داخل سالن آسیا همان اندازه که برای کشور میزبان موجب خرسندی شد برای دیگر کشورها خصوصاً کاروان بزرگ ورزش ما دستاورد چندانی به همراه نداشت! کشور کوچک ترکمنستان که تدابیر امنیتی شدیدی را برای هر چه بهتر برگزار شدن این دوره از مسابقات به کار بسته بود در نهایت موفق شد با کسب بیشترین مدال جایگاه خود را دور از دسترس تیمهای دیگر در بالای جدول ردهبندی تثبیت کند.

در واقع آنان بیشترین مدالها را از مسابقات کشتی سنتی به دست آوردند. جایی که امکان رقابت برای کشورهای دیگر فراهم نبود و خلاف انتظار که امید میرفت کشورهای قاره این میدان را آزمونی جدی جهت بازیهای آسیایی 2018 جاکارتا در نظر بگیرند اما در عمل چنین فضایی ایجاد نشد و تقریباً جز ایران؛ دیگر کشورها به این بازیها روی خوش نشان ندادند درست به همین دلیل بود که کاروان ورزشی ما با سه برابر افزایش نسبت به دوره قبل و میلیاردها هزینه وارد عشقآباد شد.

با تمام این احوال نتایجی که به دست آمدند نه در جهت تقویت آینده ورزش و ورزشکاران ما بود و نه طی بازیهای آسیایی سال آینده به کار خواهد آمد زیرا اغلب رشتههایی که ما و میزبان در آنها مدال کسب کردیم اصولا در بازیهای آسیایی وجود ندارد. رشتههایی چون سون شای ، کیک بوکسینگ، تنیس اسپورت و... به عبارت دیگر شانس ما در جاکارتا 2018 کسب مدال در همان رشتههایی خواهد بود که طی سالهای طولانی دل به آن بستهایم و در ترکمنستان نیز به همانها دل بسته بودیم در حالی که کشورهای دیگر از جمله چین، کره و ژاپن فرصت را به جوانها و ر شتههای ورزشی داده بودند که فارغ از کسب مدال، سرمایههای آینده ورزش خود را تقویت کرده باشند. حاصل کلام و در یک جمعبندی کلی میتوان اذعان کرد لشگرکشی و حضور گسترده کاروان ورزشی کشورمان در بازیهای داخل سالن آسیا چندان با اهداف آینده ورزش ما همخوانی نداشت!

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: