کد خبر: ۲۵۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶
اخبار 24 ساعت گذشته:

ذوق زدگي تحقيرآميز به سبك اصلاح‌طلبان

«آواي ام كلثوم در سرزمين آل سعود» اين تيتر خوشحالي روزنامه همدلي از پخش برنامه يك خواننده زن عرب در تلويزيون عربستان پس از سال‌ها ممنوعيت است. روزنامه همدلي از اين همه فراتر رفته و عكس بزرگي از اين خواننده زن مصري در صفحه اولش ديده مي‌شود و آزادي پخش برنامه‌اي از يك خواننده عرب را اصلاحات مي‌نامند: «تصوير «ام كلثوم»، «بانوي آواز عرب»، است كه از تلويزيون عربستان پخش مي‌شود و اين يعني سران عربستان به بعضي از اصلاحات رضا داده‌اند. » آيا اصلاحاتي هم كه در ايران دنبال مي‌كنند، همين است؟

نوشته روزنامه همدلي با آميخته‌هايي از راست و دروغ به مقايسه وضعيت زنان در ايران و عربستان مي‌پردازد؛ وقتي مي‌گويد زنان عربستان برخلاف زنان ايراني اجازه ورود به استاديوم دارند، دروغ مي‌گويد، چه آنكه مناقشه بر سر تماشاي بازي‌هاي آقايان است كه زنان عربستاني هم اجازه ندارند. حتي ورزش بانوان هم ندارند؛ اما براي جشن ملي شان توانستند به استاديوم بروند. زنان ايراني هم براي مراسم‌ها به استاديوم مي‌روند و اتفاق جديدي نيست. اما اصل مقايسه بين موقعيت زنان در عربستان و ايران، در عربستاني كه زنان حق رأي ندارند، تنهايي نمي‌توانند بيرون بروند، بعضاً كارفرماها اجازه ولي براي اشتغال‌هاي محدودي كه برايشان وجود دارد، لازم است، ورزش تقريباً برايشان ممنوع است و ... تحقيرآميز است و بدتر جمله پاياني نوشته: «به نظر مي‌رسد حالا ديگر ما هيچ كشوري را نداريم كه خودمان را در حوزه بعضي از محدوديت‌هاي تبعيض‌آلود شناخته شده زنان با آن مقايسه كنيم؛ حتي عربستان. » عزتمندي امري نيست كه با دستور و قانون به كسي داده شود؛ كساني كه خود را حقير مي‌بينند، كل كشور را تحقيرآميز توصيف مي‌كنند؛ به همين سادگي!
بنیاد مسکن: طرح مسکن اجتماعی مطلقا به اجرا درنیامده است
با وجود سپری شدن 4 سال از اعلام طرح مسکن اجتماعی، معاون بنیاد مسکن تأکید کرد هیچ یک از مراحل این طرح به اجرا درنیامده است.جواد حق‌شناس در گفت‌وگو با ایلنا تصریح کرد: در اجرای این پروژه‌ با تاخیر مواجه شده‌ایم و عامل این تاخیر هماهنگی‌های بین دستگاهی است.حق‌شناس با بیان اینکه هنوز هیچ مرحله‌ای از این پروژه‌ به اجرا نرسیده است، گفت: اگر طبق برنامه پیش می‌رفتیم در حال حاضر باید مراحل خرید اراضی و ساخت واحدهای مسکن حمایتی و پرداخت کمک تسهیلات رهن اجرایی می‌شد.
وی گفت: هنوز هیچ یک از مراحل طرح مسکن اجتماعی به اجرا درنیامده است. در دو ماه گذشته پیشنهادات خود را برای تامین منابع مالی این پروژه به بانک‌ مرکزی ارسال کرده‌ایم، هنوز هیچ پاسخی نداده‌اند.
گفتنی است وزیر راه نه تنها در دولت یازدهم برای 4 سال شعار مسکن اجتماعی را داد و به آن عمل نکرد بلکه از بالغ بر 20 سال پیش همین حرف بی‌محتوا و روی کاغذ مانده را تکرار می‌کند که در نوع خود یک رکورد است.


سلحشور: صدا و سیما فیلم نامه پدرم را آتش زده است
حجت‌الاسلام بصیر سلحشور، با انتشار یادداشتی در فضای مجازی ضمن انتقاد نسبت به حذف مبانی و پیام‌های اصلی فیلمنامه سریال حضرت موسی(ع) نوشت: بنا بود فیلمنامه توسط خود مرحوم سلحشور جلوی دوربین برود و هرگونه تغییرات احتمالی هم با نظر ایشان اعمال شود چنانچه در ما‌بقی کار‌ها چنین بوده است.وی با اشاره به اینکه هر مؤلفی دارای حقوق مادی و حقوق معنوی است این سؤال را مطرح کرد که «پدر ما (فرج‌الله سلحشور) زمانی که فیلمنامه این سریال را به صداوسیما وا‌گذار کرد آیا حق آتش زدن آن یا حذف بسیاری از مبانی و پیام‌های کار را هم به تلویزیون بخشید؟!فرزند مرحوم فرج‌الله سلحشور با اشاره به اینکه حقوق معنوی فیلمنامه «موسی کلیم‌الله(ع)» به ورثه او منتقل شده نوشت: سکوت ما به این خاطر بوده که بر خلاف برخی ناملایمات، به مدیریت صداوسیما امیدواریم و معتقدیم که در یک فضای تعاملی می‌توان دغدغه‌های مرحوم مؤلف را پیگیری کرد.حجت‌الاسلام سلحشور با بیان اینکه تکلیف محتوای فیلمنامه و کارگردانی کاملاً روشن است تاکید کرد: چنین نیست که صداوسیما بگوید چون پول سناریو را ما داده‌ایم، پس مالکیت مادی و معنوی آن هم از آن ماست و ما تعیین می‌کنیم که چه کسی بسازد و چگونه ساخته شود یا چه بخش‌هایی از آن را بسازیم یا حذف کنیم.

وی ضمن دعوت مخالفان به گفت‌وگو در حضور رسانه‌ها نوشت: حرف ما کاملاً مبتنی بر مبانی گوناگون و استدلال است. حاضرم دلایلی مطرح کنم که چرا باید این اثر توسط آقای شورجه ساخته شود.
90 درصد مربیان سوارکاری معتادند
سردار آزمون مدعی شد ۹۰ درصد مربیان اسب سواری مشکل اعتیاد دارند. او همچنین بعضی از قوانین دوپینگ در اسب سواری را احمقانه دانست. خلیلی، رئیس فدراسیون اسب سواری در این باره گفت: تست های لازم طبق استانداردهای بین‌المللی بوده است. مشکلی که برای اسب آقای آزمون به وجود آمده است بارها توسط آزمایشگاه های مورد تأیید فدراسیون جهانی بررسی شده است. دوبار اسب ایشان تست دوپینگ داده است که در هر دو نوبت تست مثبت اعلام شده است. حرف سردار آزمون را کاملا رد می کنم. متأسفانه ایشان به جامعه مربیان توهین کرده است. به هیچ وجه چنین موضوعی صحت ندارد. آقای آزمون اسبش را در اختیار مربی ای قرار داده است که برایش کارت مربیگری صادر نکرده بودیم.

هزینه هر تحقیق و تفحص در مجلس
علیرضا رحیمی عضو فراکسیون امید درخصوص جلسه غیرعلنی امروز مجلس در کانال تلگرامی خود نوشت: امروز جلسه غیرعلنی غیررسمی مجلس برای استماع گزارش کمیسیون اصل نود در خصوص تحقیق و تفحص‌های انجام شده از دوره اول مجلس شورای اسلامی تاکنون تشکیل شد که سخنگوی کمیسیون گزارش مبسوطی در چند بخش ارائه کردند. وی ادامه داد: گزارش کمیسیون تأکید داشت که هر تحقیق و تفحص حداقل دویست میلیون تومان هزینه دارد و اکثر تحقیق و تفحص‌های انجام شده در همه دوره‌های مجلس به هیچ نتیجه‌ای منجر نشده است.
تذکر یک عضو خبرگان رهبری به روحانی

آیت‌االله حاج سیّدکاظم نورمفیدی گفت: وقتی آقای روحانی را برای اولین بار بعد از ریاست‌جمهوری دیدم به ایشان تذکر دادم که گفتنی نیست اما می‌گویم. من به ایشان گفتم احساسم این است عده‌ای می‌خواهند بین شما و رهبری جدایی بیندازد آقای روحانی حواستان باشد. در تذکری دیگر هم گفتم از منتقدین عصبانی نشوید سعه صدر داشته باشید.
محکومیت عضو تیم مذاکرات هسته‌ای تأیید شد

محکومیت یک عضو تیم مذاکرات هسته‌ای که پیشتر دستگیر و با قرار وثیقه آزاد بود، در دادگاه تجدیدنظر استان تهران تأیید شد. این فرد به تحمل ۵ سال حبس محکوم شده است. مرداد سال گذشته بود که رسانه‌ها از دستگیری یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای به اتهام جاسوسی خبر دادند؛ خبر چندی بعد یعنی در تاریخ هفتم شهریور 95 از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه‌قضاییه تأیید شد. اکنون شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برای این عضو دستگیر شده تیم مذاکرات هسته‌ای، 5 سال حبس صادر کرده بود که پرونده با اعتراض متهم به رأی صادر به دادگاه تجدیدنظر ارسال شد. این منبع مطلع گفت که «پرونده در دادگاه تجدیدنظر نیز مورد بررسی قرار گرفت و شعبه دادگاه رأی شعبه بدوی یعنی 5 سال حبس را تأیید کرد و حکم متهم این پرونده قطعی شد. »
سلیمی: کارها در وزارت علوم "یله و رهاست
"
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: رئیس‌جمهور هر چه سریع‌تر وزیر پیشنهای علوم را معرفی کند. حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم معرفی وزیر پیشنهادی علوم، اظهار داشت: این مسئله جای تعجب دارد. انتظار داشتیم آقای روحانی زودتر با معرفی وزیر وضعیت این وزارت خانه مهم را تعیین تکلیف کند. وی با اشاره به بخشی از مشکلات آموزش عالی گفت: در بخش های مختلف از جمله بخش نیرو با مشکلات مختلفی روبه رو هستیم لذا باید از الان به فکر حل این مشکلات باشیم و برای آنها برنامه‌ریزی داشته باشیم. عضو کمیسیون آموزش مجلس یادآور شد: مجلس آمادگی خود را برای همکاری با دولت در زمینه تشکیل کابینه نشان داد تا فردا بهانه نگیرند که نگذاشتند، دولت کار کند اما جای تعجب است که چرا خود دولت به فکر نیست نزدیک 60 روز است که وزارتخانه‌ای به این مهمی و با این اهمیت بدون وزیر است و کارها یله و رها است. این وضعیت به آموزش عالی آسیب‌های مختلفی وارد می‌کند.

لاریجانی می‌خواهد تصویر شبه روحانی از خودش بسازد
محمدسعید احدیان مدیرمسئول روزنامه خراسان می‌گوید: «سقف حضور لاریجانی در عرصه سیاسی کشور جایگاه ریاست مجلس است و او هیچ گاه نمی‌تواند با حرکت در مرز اصولگرایی و اصلاح‌طلبی همچون روحانی بر کرسی ریاست‌جمهوری تکیه بزند. » این تحلیلگر مسائل سیاسی معتقد است: «لاریجانی نمی‌تواند هیچ بدنه اجتماعی برای خودش جذب کند و چون پایگاه اجتماعی شخصی ندارد و دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب هم حاضر نیستند و نمی‌توانند پایگاه اجتماعی خود را در اختیار او قرار دهند، بنابراین در انتخابات ریاست‌جمهوری پیروز میدان نمی‌شود. »
نماینده میاندوآب متن سخنرانی خود را پاره کرد
جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس در اعتراض به گوش نکردن هیات رییسه و نمایندگان به نطق میان دستورش متن سخنان خود را پاره کرد
. محبی نیا در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس یکی از ناطقان میان دستور بود. وی در پایان نطق خود متن مکتوب سخنان خود را پاره کرد و در مقابل هیأت رئیسه قرار داد و اعتراض کرد که نمایندگان و هیأت رئیسه به نطق او گوش نکرده اند. احمد امیرآبادی عضو هیأت رئیسه مجلس نیز خطاب به نماینده میاندوآب گفت اتفاقا ما نطق میان دستور شما را گوش دادیم و حرف های خوب و مهمی زدید.
دولت بازی روانی راه انداخته است

علی خدایی، نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: برخی مسئولان با اعلام اعداد و رقم های مختلف قصد دارند ذهن جامعه را آماده برای افزایش حقوق کمتر از واقعیت ها کنند. واقعیت های زندگی مردم را نمی توان با ترفندهای روانی مدیریت کرد. ماده ۴۱ قانون کار که یک قانون بالادستی است، تصریح می کند که شورای عالی کار تعیین کننده دستمزد کارگران است. به هیچ عنوان امسال نرخ تورم ملاک تعیین سبد خانوار نخواهد بود و تن به بازی روانی نمی دهیم. سازمان بودجه و آقای نوبخت نمی توانند تعیین کند که دستمزد کارگران چقدر باید افزایش یابد.

اخبار روزانه:
*
مصطفی تاج‌زاده گفت: چه بخواهیم و چه نخواهیم پیروزی و شکست آقای روحانی به پای ما نیز نوشته می‌شود. همچنان‌که پیامدهای عملکرد احمدی‌نژاد هرگز اصولگرایان را رها نخواهد کرد. حتی اگر شب و روز بگویند که ما یکی نبودیم و از اول با هم اختلاف داشتیم. به همين دليل بايد بكوشيم كه دولت روحاني پيروز شود. هرگونه انديشه‌اي جز اين يا فرصت‌طلبي است يا زمان‌نشناسي. فرصت طلبي به معناي غيراخلاقي اش مدنظر نيست، به لحاظ زماني و زمان‌نشناسي نيز مدنظر است
*
حزب زنان جمهوری اسلامی به دبیرکلی فاطمه آلیا با آیت‌الله مصباح یزدی دیدار کردند. آیت‌الله مصباح در این دیدار با اشاره به لزوم عبرت‌گیری از این واقعه و لزوم قدردانی از نعمت جانشین حضرت امام(ره) ادامه داد: ممکن است این واقعه در زمان ما هم تکرار شود؛ لذا اول باید قدر این نعمت را بدانیم و دیگران را هم از چنین نعمتی آگاه کنیم؛ الآن چه کسی را می‌شناسید که بتواند جانشین رهبری شود؟ البته خزانه خدا خالی نیست، اما براساس ظاهر کسی به کمالات ایشان یافت نمی‌شود، که اگر بی‌نظیر نباشد، کم نظیر است
*اعضای شورای شهر
Stonecrest در کشور گرجستان با چهار رای موافق در برابر دو رای مخالف تصویب کرده اند که در صورت موافقت آمازون با فعالیت در آن، نام این شهر را به آمازون تغییر دهند. آنان همچنین پذیرفته اند که حدود ۱۴۰ هکتار زمین را به منظور تاسیس ساختمان های اداری و تجاری مورد نظر آمازون به این شرکت اهدا کنند. تغییر نام یک شهر به نفع یک شرکت تجاری در جهان بی سابقه نیست، اما موارد زیادی از آن در دنیا رخ نداده است. در حال حاضر گفته می شود آمازون بیشتر در تلاش است تا یکی از شهرهای آمریکا را به عنوان دفتر مرکزی جدید خود انتخاب کند. باید منتظر ماند و دید آیا پیشنهاد گرجستان در این زمینه آمازون را راضی خواهد کرد یا خیر. شهر Stonecrest در گرجستان دارای مناظر طبیعی زیبا و برخی جاذبه های فرهنگی و تاریخی است و جمعیت آن تنها 20 هزار نفر است. تصمیم گیری در این زمینه ظرف دو هفته آینده صورت می گیرد.
*اخبار غیررسمی از احتمال کاندیداتوری محمود احمدی‌نژاد برای مجلس یازدهم از شهرستان گرمسار حکایت دارد. احمدی نژاد شب هشتم محرم را در منزل یکی از افراد متعلق به حلقه اول خود یعنی غلامحسین الهام ‏گذراند و گفته می شود این خبر را در همان شب اعلام کرده است. انتخابات مجلس یازدهم اواخر سال 98 برگزار می شود. احمدی نژاد اهل آرادان است؛ آرادان در اواخر دولت دهم در سال 90 ‏با تصویب هیأت وزیران به شهرستان ارتقاء یافت. در حال حاضر آرادان و گرمسار یک حوزه انتخابیه را تشکیل می دهند و ‏یک نماینده در مجلس دارند
. با وجود این، در مورد این شایعه تایید نشده، گفتنی های فراوانی هست که هریک از آنها شاید بتواند در اصل کاندیدا شدن یا ‏نشدن احمدی نژاد، و یا پیش بینی نتیجه انتخابات با حضور احتمالی او، اثرگذار باشد.
*سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی: هیچ گزارشی از تعطیلی معادن کرومیت خوی به دلیل تهدید گروهک تروریستی به سازمان صنعت و معدن استان ارسال نشده و معادن همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند

*
حجت‌الاسلام علی ثمری دبیر هیأت عالی گزینش کل کشور در دولت دهم با اشاره به درگذشت مرحوم داوود احمدی‌نژاد برادر رئیس‌جمهور سابق کشورمان، اظهار داشت: بنده درگذشت این سرباز ولایت و برادر عزیز خود را تسلیت می‌گویم، او به خاطر حرکت صحیح در مسیر ولایت مورد غضب خیلی‌ها واقع شد و بی‌مهری‌های زیادی دید. ثمری ادامه داد: مرحوم داود احمدی‌نژاد به ارزش‌هایی که به آن رسیده بود، پایبند ماند و استقامت و ایستادگی کرد و مصداق بارز آیه یجاهدون فی‌ سبیل‌الله است و انشاالله با همرزمان شهید خود محشور شود
*حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمود علوی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایسنا درباره برخی مطالب منتشره در فضای مجازی مبنی‌بر اتهام جاسوسی بعضی از بستگان رئیس قوه قضاییه، تصریح کرد: یگانه مرجع حرفه‌ای تشخیص اقدامات جاسوسی در کشور، معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات است که این معاونت نیز هیچ‌گونه اثری از اقداماتی که حتی ظن جاسوسی در مورد آن وجود داشته باشد درباره هیچ‌یک از اعضای خانواده آیت‌الله آملی ‌لاریجانی رئیس محترم قوه قضاییه مشاهده نکرده است. وزیر اطلاعات درباره برخی شایعات پیرامون دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی به موضوع مورد ادعای برخی کانال‌های تلگرامی مبنی‌بر اتهام جاسوسی یکی از بستگان رئیس دستگاه قضایی نیز خاطرنشان کرد
: این مطلب از اساس دروغ بوده و طبعا تمام ادعاهای پیرامون آن نیز دروغ و ناشی از خیال‌پردازی‌های طراحان چنین شایعاتی است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: