logo
کد خبر: ۲۵۸۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
اخبار 24 ساعت گذشته:

اعتراف دیرهنگام روزنامه اصلاح‌طلب
روزنامه قانون در مطلبي با تيتر «ظريف، اميركبيري ناكام!» آورده: «پيش‌بيني مقام معظم رهبري مبني بر اينكه امريكا به هيچ عهدي پايبند نيست، اينك در حالي به حقيقت مي‌پيوندد كه تيم مذاكره‌كننده ظريف مي‌پنداشتند همه راه‌ها را براي تقلب و عهدشكني بسته‌اند و به اصطلاح، مو، لاي درز برجام نمي‌رود. به زودي موضع امريكا درباره پايبندي ايران به برجام اعلام خواهد شد؛ موضعي كه تاحدودي از پيش مشخص شده و نيازي به منتظر ماندن براي انتشار آن نيست. حال، در چنين شرايطي چه بايد كرد؟ آيا همان‌گونه كه ظريف مي‌گفت ايران دوباره و بسيار سريع مي‌تواند در صورت خلف وعده طرف مقابل به غني‌سازي برگردد؟ چگونه مي‌توان رآكتورهاي مملو از سيمان و برنامه‌هاي رها شده هسته‌اي را دوباره به كار انداخت؟»روزنامه قانون كه خود از حاميان ظريف محسوب مي‌شد، در ادامه آورده است كه «ظريف مي‌رفت تا به اسطوره زمانه ما بدل شود. او را اميركبير لقب دادند و براي رئيس‌جمهوري آينده كانديدايش كردند. روحاني كه از اين دستاورد وزارت خارجه دولتش سرمست و خرسند بود، وعده داد همه تحريم‌ها به زودي رفع خواهد شد و روابط ايران با دنيا به سطح عادي بر خواهد گشتاين روزها نقد برجام خيلي ساده است، حالا همه مي‌دانند امريكا قابل اعتماد نبود اما همين روزنامه قانون از رسانه‌هايي بود كه ذوق‌زده اجراي برجام بود و با عكسي از يك كبوتر، تيتر يك‌زده بود كه «خلاص شديم». روزهاي ذوق‌‌زدگي‌شان زود تمام شد، اما حالا مي‌خواهند اداي نقد برجام دربياورند؛ مي‌خواهند بگويند ما با ظريف نبوديم. اين گردش نظر از آن فتح‌الفتوح ناميدن‌هاي برجام بدتر است. از شرافت سياسي به دور است كه وقت پيروزي خود را شريك بدانيم و وقت شكست پا پس بكشيم، بدون آنكه اذعان به اشتباه اولمان كنيم. رسانه‌هاي حامي برجام بايد اين روزها جواب پس بدهند كه چرا با افكار عمومي بازي كردند، الان براي آنها وقت گرفتن ژست منتقد برجام نيست.
پشت ‌پرده همکاری صهیونیست‌ها و سران کرد عراق
همزمان با برگزاری همه‌پرسی اقلیم کردستان عراق تصاویر شماری از مشاوران خارجی که تابعیت صهیونیستی و سابقه همکاری دارند، در کنار مسعود بارزانی منتشر شد که وی را به برگزاری همه‌پرسی و تجزیه عراق تشویق می‌کنند. در میان این تصاویر، چهره «برنارد هنری لیوی»، «برنارد کوشتر» وزیر سابق امور خارجه فرانسه، «زالمای خلیل زاد» سفیر سابق آمریکا در عراق و افغانستان و «وایدی کوهن» دیده می‌شود. در میان این افراد نیز رسانه‌های کردی به سابقه برنارد هنری لیوی اشاره کرده‌اند که تابعیت صهیونیستی و فرانسوی دارد و به ظاهر کارگردان سینما است و سوابق هنری دارد. بر اساس این گزارش، حضور چشمگیر در بحران معروف به بهار عربی و دخالت نظامی فرانسه در لیبی در رأس کارنامه سیاسی لیوی قرار دارد. نامبرده یکی از کسانی است که از آشوب‌های سال 1388 در کشورمان حمایت کرده و در زمره حامیان معروف حمله به عراق، تجزیه سودان و معارضان دولت سوریه به شمار می‌رود. بر اساس نوشته روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» وی در زمره 50 نفر از تأثیرگذارترین یهودیان جهان قرار دارد. رژیم صهیونیستی همواره از عوامل بحران‌زا در منطقه حمایت کرده ‌است. گفتنی است، در هفت سال گذشته صهیونیست‌ها از گروه‌های تروریستی، مانند داعش و جبهه النصره برای ایجاد ناامنی حمایت کرده‌اند و حتی یک حمله از سوی این گروه‌های به ظاهر مسلمان به منافع رژیم صهیونیستی در منطقه صورت نگرفته است.

تأیید پایبندی ایران به توافق به نفع آمریکا است
«
جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا با بیان اینکه همراه با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه، در حال بررسی توافق هسته‌ای از منظر امنیت ملی خودمان هستیم، اعلام کرد: هیچ‌گونه نقض عمده توافق هسته‌ای از سوی ایران دیده نشده است و اعتقاد دارم که این توافق، دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را به تأخیر انداخته است و در حال حاضر تأیید پایبندی ایران به توافق به نفع آمریکا است. وی همچنین تأکید کرد: ما ساده‌لوحانه به توافق هسته‌ای نگاه نمی‌کنیم و به شدت مراقب هستیم که ایران در راه اجرای توافق تقلب نکند. در همین راستا، از بازرسی‌های فعلی که در ایران در حال انجام است، حمایت می‌کنم. وزیر دفاع آمریکا یادآور شد: اگر بتوانیم تأیید کنیم که ایران به برجام پایبند است و به این نتیجه برسیم که این امر منافع ما را تأمین می‌کند، مشخصاً ما نیز باید به آن پایبند بمانیم.

تکذیب شایعات درباره خانواده رئیس قوه قضائیه
وزیر اطلاعات گفت: یگانه مرجع حرفه‌ای تشخیص اقدامات جاسوسی در کشور، معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات است که این معاونت نیز هیچ‌گونه اثری از اقداماتی که حتی ظن جاسوسی درباره آن وجود داشته باشد، درباره هیچ‌ یک از اعضای خانواده آیت‌الله آملی‌لاریجانی، رئیس قوه قضائیه مشاهده نکرده است. حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی گفت: آنچه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در این زمینه منتشر شده، صرفاً تهمت بوده و با هدف آسیب وارد کردن به اعتماد مردم نسبت به مسئولان ارشد نظام مقدس جمهوری اسلامی طرح شده است. وی درباره برخی شایعات در زمینه دستور رئیس‌جمهوری برای رسیدگی به موضوع مورد ادعای برخی کانال‌های تلگرامی مبنی ‌بر اتهام جاسوسی یکی از بستگان رئیس دستگاه قضایی خاطرنشان کرد: این مطلب از اساس دروغ بوده و طبعاً تمام ادعاهای پیرامون آن نیز دروغ و ناشی از خیال‌پردازی‌های طراحان چنین شایعاتی است.

آمریکا نمی‌تواند ایران مستقل را تحمل کند
«
نوام چامسکی» سیاستمدار برجسته و زبانشناس مشهور آمریکایی در گفت‌‌وگو با وبگاه «تام دیسپچ» درباره دلایل خصومت آمریکا و رژیم صهیونیستی با ایران گفت: «آمریکا و اسرائیل نمی‌توانند یک نیروی مستقل را در منطقه تحمل کنندچامسکی در توضیح این مطلب ادامه داد: «این کشور به‌ دلیل سرنگون کردن دیکتاتوری که واشنگتن در پی کودتای نظامی سال 1953 در این کشور بر سر قدرت آورد، قابل بخشش نیست.» این کارشناس آمریکایی با تأکید بر اینکه دولت آمریکا در شش دهه گذشته به ندرت روزی را بدون تلاش برای ضربه زدن به ایرانی‌ها سپری کرده است، افزود: «بلافاصله پس از سرنگونی دیکتاتور ایران، «صدام حسین» رئیس‌جمهور وقت عراق با حمایت آمریکا به ایران حمله کرد و آمریکا در همه این سال‌ها عامل اصلی اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران بوده است


لبخند معتمدآریا و درمیشیان به دوربین تجزیه‌طلبان

یک هفته بعد از قائله کردستان عراق اتفاقی در بخش سینما همه را شوکه کرد. عکس معتمد آریا و پرتوی و اسدی در رسانه ها پخش شد که جشنواره سلیمانیه را افتتاح می‌کردند. ظاهرا درمیشیان هم داور این جشنواره است.بعضی ها معتقدند این یک اتفاق فرهنگی است و ربطی به ماجراهای سیاسی این منطقه ندارد. اعتقاد دارند معتمد آریا و پرتوی صرفا رفته اند تا یک رویداد سینمایی را افتتاح کنند. سینما هم لابد به صلح کمک میکند و این کار آنها می تواند مانع بروز جنگ شود.گرچه باید گفت که این نقدها یحتمل برای درمیشیان و معتمدآریا و ...لابد مهم نیست. این حرفها و نقدها چه اهمیتی دارد. مثلا درمیشیان فردا روز با حمایت رفقای سینماییش به کشور بر میگردد و فیلمهای بعدیش را میسازد و موفقیت آنها را جشن میگیرد. اصلا هم به روی خودش نمی آورد که وقتی ایران مقابل تجزیه طلبان ایستاده بود او در لشکر تجزیه طلبان قرار داشت و داشت به دوربین ها لبخند میزد. درست مثل زمان جنگ که وقتی مردم با دشمنانشان میجنگیدند عده اندکی دیگراز مردم این کشور با صدام عکس یادگاری میگرفتند و با او دست میدادند.شاید آنها بعدها ژست مردمی بودن بگیرند و خود را حامی وطنشان نشان دهند و از این دست بازی‌های بی نمک، اما باید بدانند که مردم هیچوقت این کارشان را فراموش نخواهند کرد.

دولت حقوق 3سال بازنشستگان را به تأمين‌اجتماعي بدهکار است

طبق اعلام نایب رئیس کمیسیون اقتصادی، بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی 120هزار میلیارد تومان است که اگر این عدد را به بودجه ماهانه‌ای که تأمین اجتماعی به تمام مستمری‌بگیران(بازنشستگان، بازماندگان و از کارافتادگان)پرداخت می‌کند تقسیم کنیم حجم بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی معادل سه سال حقوق کل مستمری‌بگیران است.بر اساس آخرین اعلام نظر معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی، صندوق بازنشستگی سالانه 3هزارو500میلیارد تومان حقوق به مستمری‌بگیران پرداخت می‌کند. بدهی دولت تدبیر و امید به این سازمان در پنج سال اخیر دو برابر شده است. همچنین بدهی دولت به سیستم بانکی اعم از بانک‌ها و بانک مرکزی از حدود 60هزار میلیارد تومان به 225هزار میلیارد تومان رسیده که رشدی 7/3 برابری داشته است.وضعیت بدهی دولت به پیمانکاران نیز بر اساس آخرین اعلان‌ها حکایت از رشد بدهی و رسیدن آن به رقم 180هزارمیلیارد تومان دارد. بدهی‌های دولت اعم از اوراق خزانه، اوراق مشارکت، سودهای سالانه، بدهی های دولت به بانک‌ها و ... باعث شده تا حجم بدهی‌های دولت بیش از 800هزار میلیارد تومان برآورد شود و این دولت رکورد سریع‌ترین رشد بدهی‌ها و بیشترین بدهی همه دوران‌ها را ثبت کند.

نحوه جریمه کارمندان در شرف بازنشستگی مشخص شد
بر اساس ابلاغیه یک نهاد مسئول اجرایی به تعدادی از ادارات و سازمان های دولتی، با توجه به این که ماده 2 قانون پرداخت پاداش پایان خدمت به کارکنان دولت، اعلام داشته که مستخدمان مربوط، به ازای هر بار محکومیت، یک ماه از پاداش پایان خدمت خود را از دست می دهند، مدیران مربوط باید توجه داشته باشند ملاک و منظور از این کسر پاداش، 10 سال خدمت منتهی به زمان بازنشستگی کارمند مربوط است.
لیبرمن: اسد پیروز جنگ سوریه است

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به پیروز شدن بشار اسد در جنگ سوریه اذعان کرد. آویگدور لیبرمن، دیروز (سه‌شنبه) اذعان کرد، بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، در جنگ هفت ساله کشورش پیروز شده است.لیبرمن با بیان این‌که کشورهای اروپایی و عربی زیادی قصد نزدیک شدن به دولت سوریه و اسد را دارند، این مساله را بی‌سابقه خواند و افزود: شاهد این هستیم که صفی از کشورهای بین‌المللی در حال جمع شدن پشت اسد هستند که شامل برخی کشورهای غربی و عربی میانه‌رو می‌شود.لیبرمن اضافه کرد: ما (در سوریه) با روس‌ها، ایرانی‌ها، ترک‌ها و حزب‌الله مواجه هستیم و این موضوعی ساده نیست.

روایت دولتی از رکود در صنعت کشتی سازی کشور
بر اساس گزارش جدید یک مقام مسئول اقتصادی به تعدادی از مدیران اجرایی، با اشاره به این که 250 فروند از شناورهای موجود در کشور بیش از 2000 تن ظرفیت دارند که فقط 29 فروند آن (11 درصد) مونتاژ داخلی بوده و بقیه به تعداد 221 فروند کلا به صورت ساخته شده، از خارج تامین شده اند، اعلام شده است هم اکنون بیشتر یاردهای بزرگ دریایی کشور با حداقل ظرفیت فعالیت کنند و این امر موجب بحرانی شدن وضعیت صنایع کشتی سازی و ساخت شناور در کشور خواهد شد.

وزیر دفاع آمریکا:‌ به نفعمان است که در برجام بمانیم

وزیر دفاع آمریکا در نشستی به بررسی عملکرد ارتش آمریکا در افغانستان در سنا پرداخت؛ خلاصه آنکه فرمانده و افسر ارشد پنتاگون گفتند که وضعیت فعلی افغانستان، گرفتار شدن ارتش آمریکا در یک «بن‌بست» پس از 16 سال نبرد است.در کنار بحث افغانستان، برجام هم بررسی شد.سناتور «کریستین جیلیبرند» از حوزه انتخابیه نیویورک اولین سوال را در خصوص برجام و تأثیر منفی خروج احتمالی آمریکا از این توافق بر نظارت واشنگتن بر برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرد؛ وی خواستار پاسخ صریح در خصوص پایبند بودن یا نبودن ایران به برجام هم بود.ژنرال دانفورد در پاسخ گفت: «همانگونه که هفته گذشته گفته شد، هیچ‌گونه نقض عمده توافق هسته‌ای از سوی ایران دیده نشده است و اعتقاد دارم که این توافق، دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای را به تأخیر انداخته است.»جیمز متیس هم در پاسخ به این سوال گفت که ماندن در توافق، به نفع آمریکا است
طارمی و مدیران پرسپولیس مرتکب کلاهبرداری شده‌اند

مجتهدزاده از قضّات سابق دادگستری گفت: مهدی طارمی و مدیران باشگاه، متأسفانه مرتکب مشارکت در جعل و مشارکت در کلاهبرداری شده‌اند. مهدی طارمی که با تیم ترکیه‌ای ریزه‌اسپور قرارداد دارد، به تهران زنگ می‌زند و می‌گوید «مدیران محترم! من نمی‌توانم به تهران بیایم تا اینکه پولی بابت فسخ قراردادم بدهم و معادل یک میلیون لیر ترکیه از من پول می‌خواهند». در این سمت، یک اسپانسری در باشگاه، این پول را به حساب آقای طارمی واریز می‌کند و ایشان بدونِ اینکه پول را به ریزه‌اسپور بدهد، در جیب خودش می‌گذارد و بازمی‌گردد. این عمل اگر مصداق کلاهبرداری نباشد، تا همین جایش قصد شروع به کلاهبرداری محرز است. قطعاً وکالت آقای طارمی را بر عهده نمی‌گیرم. اگر بنده وکالت امثال آقای هاشمیان و چند پیشکسوت را بر عهده می‌گیرم، چون احساس می‌کنم با توجه شخصیتی که از آنها می‌بینم، ورای این حرف‌ها هستند

موافقت کمیسیون فرهنگی با کلیات طرح «خروج بانوان از کشور بدون اذن همسر»

‏سیده فاطمه ذوالقدر نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از موافقت کمیسیون متبوعش با کلیات طرح خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن همسرخبر داد و اظهار داشت: طرح مذکور درباره خروج بانوان از کشور در شرایط خاص بدون اذن و اجازه همسر است که با تصمیم اعضای کمیسیون فرهنگی برای ابهام‌زدایی از تبصره‌های این طرح، مقرر شد در ستادی ویژه مورد بررسی قرار گیرد، این ستاد متشکل از 2 نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، 2 نفر از اعضای کمیسیون فرهنگی، مسئولان مرکز پژوهش‌های مجلس، وزارتخانه امور خارجه و اطلاعات و اداره گذرنامه تشکیل شده و درباره این طرح تصمیم‌گیری می‌کند.ذوالقدر تصریح کرد: از کمیسیون فرهنگی خانم‌ها سیاوشی و سلحشوری در کمیته مذکور حاضر خواهند شد، این طرح به خروج بانوان در شرایط خاص و اضطرار می‌پردازد و به بانوان متأهل اجازه می‌دهد برای سفرهای زیارتی، المپیادها و مسابقات بین‌المللی ورزشی یا شرکت در سمینارها و همایش‌ها بدون اجازه همسر و با استعلام دستگاه مربوطه از کشور خارج شوند.
صادق آهنگران مصدوم شد
صادق آهنگران مداح و خواننده پیشکسوت موسیقی انقلاب و دفاع مقدس با آسیب دیدگی از ناحیه پای راست مواجه و با تشخیص پزشک متخصص مبنی بر تأیید شکستگی، پس از انجام عکسبرداری و معاینات پزشکی، پای او گچ گرفته شد. طبق اعلام نزدیکان آهنگران، حال عمومی وی رضایت بخش بوده اما با تجویز استراحت مطلق بین چهار تا شش هفته، فعلا امکان حضور آهنگران‌ در برنامه‌های پیش روی وجود ندارد.

طرح استیضاح رئیس دیوان محاسبات به دنبال تبرئه نجومی بگیران

حسینعلیحاجی‌دلیگانیعضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، با اشاره بهتبرئه برخی نجومی‌بگیران از سوی دیوان محاسبات اظهار داشت:دیوان محاسبات در این زمینه به خوبی به وظیفه قانونی خود عمل نکرده و برخی افراد متخلف را تبرئه کرده است.وی با بیان اینکه عملکرد خلاف قانون رئیس و دادستان دیوان محاسبات برایم مشهود است، گفت: طرح استیضاح رئیس دیوان محاسبات راتقدیم کمیسیون برنامه و بودجه کرده‌ام اما هنوز در دستورکار کمیسیون قرار نگرفته است.عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: پس از آنکه تذکرات مکرر ما در مورد نحوه رسیدگی به حقوق‌های نجومی بی‌اثر ماند، ناچار شدیم به وظیفه قانونی خود عمل کنیم و در همین راستا این طرح استیضاح را تقدیم کمیسیون برنامه و بودجه کردیم.

روایت سردار فدوی از مأموریت خاص عراقچی!
سردار فدوی در بخشی از گفت وگویی که روایت امروز آن را منتشر کرده است به تحویل گرفتن جنازه های برخی از شهدای جنگ با همکاری عراقچی اشاره می کند. بخش هایی از این مصاحبه در ادامه می آید: شهید مهدوی و همراهانش به منطقه شمال غربی جزیره فارسی رفته بودند. موقع نماز بود و آن‌ها به بویه‌ای که وسط دریا بود چسبیده بودند که هم شام بخورند و هم نماز بخوانند. در آن وقت یک هلی کوپتر آمریکایی به شناور شهید مهدوی حمله می‌کند. شهید مهدوی و همراهان اش از بویه جدا و پراکنده می‌شوند. ما در شناور‌هایی که همراه شهبد مهدوی بودند موشک‌های دوشیرلاب استینگر آمریکایی داشتیم. بچه‌ها بلافاصله آماده می‌شوند و هلی کوپتر را مورد اصابت قرار می‌دهند. بعد هلی کوپتر‌های دیگر هم می‌آیند و اقدام می کنند و شناور شهید مهدوی و شناور‌های دیگری که با ایشان بودند مورد اصابت قرار می‌گیرند و تعدادی شهید و عد‌ه‌ای هم اسیر می‌شوند. تعدادی ازیچه‌ها هم که در این قضیه شهید شده‌اند را داخل شناور آمریکایی و بعد از اسارت شهید کرده‌اند. آمریکایی‌ها جسد دو نا از بچه‌ها را به همراه اسرا به دریای عمان آوردند و به عمانی‌ها تحویل دادند که آن‌ها تحویل ما بدهند. من و آقای عراقچی (که الان جزو مذاکره‌کنندگان هسته‌ای است) رفتیم و اسرا و همینطور جنازه‌ها را تحویل گرفتیم و آوردیم. این ماجرای شهید مهدوی است.
احتمال تشکیل سازمان مبارزه با مفاسداقتصادی

الله‌یار ملک‌شاهی، رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح جلسه عصر امروز (سه‌شنبه 11 مهر) کمیسیون متبوعش، گفت: در این جلسه طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی با حضور مسئولان ذیربط بررسی شد. وی افزود: پس از استماع نظرات موافقان و مخالفان، کلیات طرح تشکیل سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی به رای گذاشته شد که نمایندگان با کلیات طرح مذکور موافقت کردند. رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه در این جلسه موضوع برگزاری علنی جلسات مفاسد اقتصادی در دادگاه و انتشار اسامی متهمین بررسی شد، گفت: در حال حاضر پخش جلسات دادگاه متهمین مفاسد اقتصادی و انتشار نام متهمین جرایم اقتصادی ممنوع است. ملک‌شاهی تصریح کرد: در این جلسه اعضای کمیسیون با انتشار جریان رسیدگی دادگاه و یا محاکمه مفاسد و متهمین اقتصادی و همچنین بیان اسامی متهمین با نظر قاضی و یا شعبه رسیدگی‌کننده موافقت کردند.
اخبار روزانه:
* دفتر مطبوعاتی نهاد ریاست‌جمهوری ترکیه اعلام کرد: رجب طیب اردوغان فردا در چارچوب سفر رسمی خود به تهران با رهبر انقلاب اسلامی و حسن روحانی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. همچنین نشست چهارم شورای عالی همکاری راهبردی میان ترکیه و ایران به ریاست اردوغان و روحانی در تهران برگزار خواهد شد. انتظار می‌‌رود در این دیدار روابط دوجانبه، مسائل منطقه‌ای به ویژه موضوع سوریه و عراق مورد بحث و بررسی قرار گیرد. هدف این از دیدار گسترش روابط خوب همسایگی میان دو کشور که از پیشینه تاریخی و فرهنگی برخوردار است اعلام شده است. حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در تاریخ آوریل سال جاری به آنکارا سفر کرده بود
.
*
براساس اخبار منتشر شده، فیس‌بوک در حال همکاری با کنگره آمریکا است تا اطلاعات مربوط به سه هزار مورد از تبلیغات خریداری شده از سوی روس‌ها را به کنگره بدهد. گفتنی است، یک‌چهارم آگهی‌های ارسالی منابع روس برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا به گروه‌های خاصی ارسال شده و موضوع بیشتر این آگهی‌ها مسائل حساسیت‌برانگیز، مانند موضوعات نژادی، مهاجرت و حمل اسلحه بوده است.
* ژیلا سجادی طی حکمی از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در جایگاه معاونت وزیر و رئیس موسسه آموزشی عالی علمی و کاربردی مدیریت شهری و روستایی وزارت کشور منصوب ‌شد. ژیلا سجادی بانوی کرد سنندجی و عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی است
.
* بر اساس اطلاعات و مستندات موجود و نیز بر پایه گفته‌های مسئولان سازمان امور مالیاتی و گمرک، تا انتهای فروردین ‌ماه سال گذشته رقمی حدود 8 هزار و 100 میلیارد تومان فرار مالیاتی به دلیل سوء‌استفاده کارت‌های بازرگانی وجود داشته است. گفتنی است، حجم بدهی قطعی شده مالیات ناشی از این کارت‌های بازرگانی که قابل وصول نیست، 1200 میلیارد تومان است.
* رئیس‌جمهور روسیه در مراسم اهدای استوارنامه سفیر جدید آمریکا در روسیه اعلام کرد: رابطه کنونی مسکو و واشنگتن در سطح خوبی قرار ندارد. پوتین تأکید کرد: مسکو معتقد است برای همکاری سازنده، روابط باید بر پایه احترام به منافع ملی دو طرف و دخالت نکردن در امور داخلی یکدیگر باشد.
* انجمن جهانی اقتصاد در جدیدترین گزارش خود درباره وضعیت صنعت گردشگری ۱۳۶ کشور جهان، اعلام کرد: سهم ایران فقط 8/0 درصد درآمد جهانی این صنعت است. این در حالی است که ظرفیت‌هایی، نظیر مکان‌های تاریخی، استعداد طبیعی، ویژگی‌های مردم‌شناختی، فرهنگی و جغرافیایی توانمندی زیادی برای توسعه توریسم دارد.
* امیر حاتمی، وزیر دفاع با تأکید بر اینکه با تجزیه‌طلبی در عراق و به هم خوردن مرزهای این کشور مخالفیم، گفت: جریان تجزیه‌طلبی در عراق را برای امنیت منطقه مضر می‌دانیم و برای حفظ تمامیت ارضی و ثبات در کشورهای منطقه از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.
* «مگان برینان» تحلیلگر مؤسسه افکارسنجی گالوپ با اشاره به نتایج تحقیقات جدید این مؤسسه که در آن دولت آمریکا مقصر درجه اول مشکلات در این کشور شناخته شده است، گفت: آمریکایی‌ها همچنان نارضایتی از دولت را در رأس همه و مشکل بزرگ آمریکا ذکر می‌کنند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: